כללי דחוף עזרה באינדיזיין

בילבי

משתמש צעיר
עיצוב גרפי
צילום מקצועי
עימדתי חוברת באינדיזיין בגודל a4
אני רוצה להקטין אותו ל-a5
איך אני מקטינה אוטומטית בלי שישתבשו לי כל התיבות טקסט והאובייקטים על הדף?
תודה

בתיה נבנצל

משתמש מקצוען
מה הבעיה שההדפסה יגדירו לגודל הנ''ל
נראה לי שזה מורכב בתוך התוכנה להקטין את הגודל....

צח מלול

עימוד מקצועי
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עיצוב גרפי
עימוד ספרים
עריכה תורנית
בסרגל הכלים בצד יש את הכלי page tool. גודל A5 הינו 148*210. לכן, לאחר הקשה על הכלי, ישנה אפשרות למעלה בקונטרול פאנל לשנות את גודל הדף. לאחר השינוי שלו, לבחור את כל האלמנטים במסמך, טקסט ותמונות, ולאחד אותם לקבוצה (שיפט + G). לאחר מכן, להקטין את הקבוצה לגודל הנ"ל, אך להקפיד שההקטנה תבוצע ביחד (!) עם מקש ctrl. פעולה זו מחילה את ההקטנה על כל האובייקטים בקבוצה (בזמן ההקטנה אפשר לשלוט על הגודל ע"י המעין תיבה קטנה שנפתחת בסמוך לחץ, ומורה על הגדול הנוכחי).

מענדי מ

משתמש סופר מקצוען
עיצוב גרפי DIP
עיצוב פונטים
עימוד ספרים
או פשוט לסגור פידיאף. ולהכניס לתוך קובץ חדש של ‏A5‏ בתוך מסגרות מאסטר או עם הסקריפט של עמודי פידיאף מרובים.

אברהם

מהמשתמשים המובילים!
עיצוב גרפי DIP
עיצוב גרפי
עימוד ספרים
עריכה תורנית
D I G I T A L
עימוד ספרים
בסרגל הכלים בצד יש את הכלי page tool. גודל A5 הינו 148*210. לכן, לאחר הקשה על הכלי, ישנה אפשרות למעלה בקונטרול פאנל לשנות את גודל הדף. לאחר השינוי שלו, לבחור את כל האלמנטים במסמך, טקסט ותמונות, ולאחד אותם לקבוצה (שיפט + G). לאחר מכן, להקטין את הקבוצה לגודל הנ"ל, אך להקפיד שההקטנה תבוצע ביחד (!) עם מקש ctrl. פעולה זו מחילה את ההקטנה על כל האובייקטים בקבוצה (בזמן ההקטנה אפשר לשלוט על הגודל ע"י המעין תיבה קטנה שנפתחת בסמוך לחץ, ומורה על הגדול הנוכחי).
ואם זה מסמך של 100 עמודים ולא של 2, עדיין תעשה את זה בשיטה הזו?
או פשוט לסגור פידיאף. ולהכניס לתוך קובץ חדש של ‏A5‏ בתוך מסגרות מאסטר או עם הסקריפט של עמודי פידיאף מרובים.
ואם היא צריכה קובץ A5 פתוח?

הפתרון המובנה בתוכנה הוא שימוש בכלי שנקרא Liquid Layout. אם מדובר במסמך עם שרשור אחד וזהו, זה אמור לעבוד כמו שצריך. הבעיה היא שלפעמים יש מסמכים מורכבים יותר ואז הוא מסתבך ומשבש כל מיני דברים.

הפתרון הטוב ביותר הוא לקנות את הסקריפט QuickResize שעושה עבודה מצויינת.

בילבי

משתמש צעיר
עיצוב גרפי
צילום מקצועי
תודה רבה על העזרה ....

ואם זה מסמך של 100 עמודים ולא של 2, עדיין תעשה את זה בשיטה הזו?

ואם היא צריכה קובץ A5 פתוח?

הפתרון המובנה בתוכנה הוא שימוש בכלי שנקרא Liquid Layout. אם מדובר במסמך עם שרשור אחד וזהו, זה אמור לעבוד כמו שצריך. הבעיה היא שלפעמים יש מסמכים מורכבים יותר ואז הוא מסתבך ומשבש כל מיני דברים.

הפתרון הטוב ביותר הוא לקנות את הסקריפט QuickResize שעושה עבודה מצויינת.

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק קכח

א שִׁיר הַמַּעֲלוֹת אַשְׁרֵי כָּל יְרֵא יְהוָה הַהֹלֵךְ בִּדְרָכָיו:ב יְגִיעַ כַּפֶּיךָ כִּי תֹאכֵל אַשְׁרֶיךָ וְטוֹב לָךְ:ג אֶשְׁתְּךָ כְּגֶפֶן פֹּרִיָּה בְּיַרְכְּתֵי בֵיתֶךָ בָּנֶיךָ כִּשְׁתִלֵי זֵיתִים סָבִיב לְשֻׁלְחָנֶךָ:ד הִנֵּה כִי כֵן יְבֹרַךְ גָּבֶר יְרֵא יְהוָה:ה יְבָרֶכְךָ יְהוָה מִצִּיּוֹן וּרְאֵה בְּטוּב יְרוּשָׁלִָם כֹּל יְמֵי חַיֶּיךָ:ו וּרְאֵה בָנִים לְבָנֶיךָ שָׁלוֹם עַל יִשְׂרָאֵל:
נקרא  7  פעמים

אתגר AI

אחרי החגים • אתגר 13

לוח מודעות

למעלה