דרוש מידע דחוף- מישהו יכול לכוון אותי בענין החל"ת?

mutagim

משתמש סופר מקצוען
הענין הוא כך:
לפני חודש התפטרתי מעבודתי, מרצון כמובן.
כעת, המעסיק הודיע לי שיתנו לי משכורת. על החודש האחרון.
מה הלאה?
בקשתי ממנו שיוציא אותי לחל"ת, והוא מסכים.
אני שואלת כאן:
1) האם חל"ת זה כל הכסף? או רק חלקי?
2) הבנתי שאפשר כעת עקב המלחמה לפתוח בקשה לחל"ת דרך האתר ללא חתימות וכו'

ואלי עדיף לבקש ממני שיכתוב לי מכתב התפטרות - לכאורה הוא יסכים.
ואז אני ירוויח יותר?

מישהו יכול לכוון אותי יותר?
חבל לי על כל יום שעבר.
תודה.

משקפופר

משתמש רשום
1. דמי אבטלה הינם אחוז מהשכר תלוי בגיל ובתנאים נוספים את יכולה לבדוק באתר ביטוח לאומי.
2. באתר ביטוח לאומי יש קישור משותף של ביטוח לאומי ולשכת התעסוקה - עכשיו אין צורך ללכת פיזית ללשכת התעסוקה.
התפטרות מזכה באבטלה לאחר שלושה חודשים
פיטורין - אבטלה מיידי
אתמול עבר חוק בכנסת שאפשר לקבל דמי אבטלה מתאריך התביעה בביטוח לאומי ולא מתאריך הרישום בלשכת התעסוקה.
בהצלחה

A052

משתמש סופר מקצוען
א. אם התפטרתם אתם לא בחל"ת, אתם ללא עבודה בכלל ולא בחופשה ללא תשלום.
ב. לא סביר שהוא יסכים לכתוב מכתב פיטורין היות וזה עלול לחייב אותו בתשלומי פיצויים.

לכן אתם תצטרכו לחכות אכן 90 יום לפני שתקבלו דמי אבטלה, ואכן זה מקסימום 80% מהמשכורת הקובעת ויש מקרים אם אני זוכר נכון שזה עוד פחות.

תקראו הכל בעיון כאן

mutagim

משתמש סופר מקצוען
א. אם התפטרתם אתם לא בחל"ת, אתם ללא עבודה בכלל ולא בחופשה ללא תשלום.
ב. לא סביר שהוא יסכים לכתוב מכתב פיטורין היות וזה עלול לחייב אותו בתשלומי פיצויים.

לכן אתם תצטרכו לחכות אכן 90 יום לפני שתקבלו דמי אבטלה, ואכן זה מקסימום 80% מהמשכורת הקובעת ויש מקרים אם אני זוכר נכון שזה עוד פחות.

תקראו הכל בעיון כאן
אם אני יבקש שיכתבו לי מכתב התפטרות הוא יכתוב.
כרגע אני מבררת מולו מה עם הפיצויים.
סיימנו בוב, הוא מישהו משלנו. לא מאמינה ישרים עלי קשיים.
תכלס עזבתי בגלל הרעת תנאים מצידם.

א.ב.ג.ד

משתמש פעיל
הרעת תנאים נחשבת לפיטורין.
אם יש לך אפשרות להוכיח לביטוח לאומי שהיתה הרעת תנאים - מגיע לך אבטלה מיידית

mutagim

משתמש סופר מקצוען
הרעת תנאים נחשבת לפיטורין.
אם יש לך אפשרות להוכיח לביטוח לאומי שהיתה הרעת תנאים - מגיע לך אבטלה מיידית
תודה לך על ההכוונה.
1) אני יכולה להוכיח לביטוח לאומי ע"י מכתב שהיתה לי הרעת תנאים? - או שאני צריכה קודם לשלוח את המכתב למעסיק וחתימה ממנו?
2) אז מה עדיף מבחינת רווח כספי יותר - אבטלה או חל"ת?

A052

משתמש סופר מקצוען
1) תצטרכו להוכיח שהיתה הרעת תנאים, אם המעסיק יחתום על מכתב שהוא הרע תנאים הוא גם יסכים להוציא מכתב פיטורין זה אותו דבר מבחינתו.
2) תוציאו לכם מהראש את המילה חל"ת, אתם לא בחל"ת. ובכל מקרה מה שמקבלים (גם בחלת וגם בפיטורין או התפטרות) זה דמי אבטלה.

nori

משתמש מקצוען
עיצוב ואדריכלות פנים
תודה לך על ההכוונה.
1) אני יכולה להוכיח לביטוח לאומי ע"י מכתב שהיתה לי הרעת תנאים? - או שאני צריכה קודם לשלוח את המכתב למעסיק וחתימה ממנו?
2) אז מה עדיף מבחינת רווח כספי יותר - אבטלה או חל"ת?
אם את יכולה להוציא מכתב פיטורין זה יהיה הכי קל ומהיר.
הרישום הוא מקוון ומאד פשוט.
צריך להרשם גם בביטוח לאומי וגם בלשכת התעסוקה.

אבטלה וחל"ת זה אותו סכום. היתרון של התקופה עכשיו זה שתקבלי מהיום הראשון ואין 5 ימי המתנה כמו בשגרה.

פשוט תחפשי באינטרנט את הדפים הרלונטים ותעלי מסמכים מה שמבקשים. ענין של כמה דקות.

סכום מדויק את יכולה לדעת בסימולטור של ביטוח לאומי. חפשי בגוגל. זה לא משכורת מלאה אלא הכי הרבה 80% ככל ומשתכרים יותר זה יורד מהמספר הנ"ל.

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק קלז

א עַל נַהֲרוֹת בָּבֶל שָׁם יָשַׁבְנוּ גַּם בָּכִינוּ בְּזָכְרֵנוּ אֶת צִיּוֹן:ב עַל עֲרָבִים בְּתוֹכָהּ תָּלִינוּ כִּנֹּרוֹתֵינוּ:ג כִּי שָׁם שְׁאֵלוּנוּ שׁוֹבֵינוּ דִּבְרֵי שִׁיר וְתוֹלָלֵינוּ שִׂמְחָה שִׁירוּ לָנוּ מִשִּׁיר צִיּוֹן:ד אֵיךְ נָשִׁיר אֶת שִׁיר יְהוָה עַל אַדְמַת נֵכָר:ה אִם אֶשְׁכָּחֵךְ יְרוּשָׁלִָם תִּשְׁכַּח יְמִינִי:ו תִּדְבַּק לְשׁוֹנִי לְחִכִּי אִם לֹא אֶזְכְּרֵכִי אִם לֹא אַעֲלֶה אֶת יְרוּשָׁלִַם עַל רֹאשׁ שִׂמְחָתִי:ז זְכֹר יְהוָה לִבְנֵי אֱדוֹם אֵת יוֹם יְרוּשָׁלִָם הָאֹמְרִים עָרוּ עָרוּ עַד הַיְסוֹד בָּהּ:ח בַּת בָּבֶל הַשְּׁדוּדָה אַשְׁרֵי שֶׁיְשַׁלֶּם לָךְ אֶת גְּמוּלֵךְ שֶׁגָּמַלְתְּ לָנוּ:ט אַשְׁרֵי שֶׁיֹּאחֵז וְנִפֵּץ אֶת עֹלָלַיִךְ אֶל הַסָּלַע:
נקרא  10  פעמים

לוח מודעות

למעלה