דרוש מידע דחוף!! האם זה באמת סיכון לקחת מזוודה לחו"ל?

האלמוני

משתמש מקצוען
אמי תח' נסעה לארה''ב לפני שבוע לשבוע והמזוודה נשלחה אליה לאחר שנמצאה, והגיעה אליה יום לפני חזרתה לארץ כשהיא מרוסקת!
אפשר לבקש מהחברה פיצוי למזוודה חדשה, עדיף כמה שיותר מהר לשלוח להם תמונות.

מדיה ואתרים

בניה , עריכה ועיצוב
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
D I G I T A L
רק להוסיף עוד נקודה.
הבעיה העיקרית שאיתן מתמודדות הרבה משדות התעופה בעולם זה המחסור בכח אדם בביטחון, ולכן עיקר התורים הארוכים שרואים שם הם לאו דווקא בצ'ק אין (ובפרט שבהרבה מקומות זה כבר צ'ק אין עצמי), אלא בעיקר בבידוק הביטחוני, ולכן גם אם נניח שעברתם את הצ'ק אין די מהר, אל תמהרו להתרווח על כסאות שדה התעופה עד שאתם עוברים את הבידוק הביטחוני, ואם לא תעברו את הבידוק בזמן אתם יכולים לפספס את הטיסה, ולדאבוננו זה לא מעניין את אף אחד שם שבגלל עומס יתר אתם עלולים לפספס טיסה יקרה, בשונה מישראל שעיקר התורים זה בצ'ק אין, ואחרי שעברתם את הצ'ק אין כמעט אין לכם מה לדאוג על איחור שלכם להגעה לטיסה (וגם אם אתם חוששים מכך, אתם תמיד יכולים לבקש עזרה מאנשי הצוות והם יעבירו אתכם במסלול יותר מהיר), ולכן כדאי להגיע לפחות 4-5 שעות לפני הטיסה, ובפרט בשעה שלכם כי זה השעה הכי עמוסה בשדה התעופה.
טיסה נעימה ולילה טוב
@חיים של תורה תודה רבה על כל המידע !!

bbh200

משתמש סופר מקצוען
עיצוב גרפי DIP
ברוך ה' המזוודה נמצאה
תודה ל @חיים של תורה על כל העזרה
דרך אגב כיום יש שם שני חדרים מלאי מזוודות ועגלות וכל מה שאפשר להעלות על הדעת, ובלי שום גוזמא את אותה כמות ויותר, יש ליד המסועים ובסביבתם, שעדיין כנראה לא הקצו לזה עוד כמה חדרים
20220707_003027223.jpg

קבצים מצורפים

• 20220707_003021971.jpg
    20220707_003021971.jpg
    1.9 MB · צפיות: 34
  • 20220707_002454682.jpg
    20220707_002454682.jpg
    2.3 MB · צפיות: 39
  • 20220707_002453966.jpg
    20220707_002453966.jpg
    2.1 MB · צפיות: 33
  • 20220707_002411202.jpg
    20220707_002411202.jpg
    1.5 MB · צפיות: 36
  • 20220707_002400429.jpg
    20220707_002400429.jpg
    2 MB · צפיות: 37

גרפיקאית לשעבר

משתמש מקצוען
ברוך ה' המזוודה נמצאה
תודה ל @חיים של תורה על כל העזרה
דרך אגב כיום יש שם שני חדרים מלאי מזוודות ועגלות וכל מה שאפשר להעלות על הדעת, ובלי שום גוזמא את אותה כמות ויותר, יש ליד המסועים ובסביבתם, שעדיין כנראה לא הקצו לזה עוד כמה חדריםצפה בקובץ המצורף 1158153
וואו מזעזע! עכשיו עשית לי עוד פחות חשק לטוס...

3524

משתמש מקצוען
רגע, שאני אבין, אלו המזוודות שאבדו בדרך חזור ארצה?

זה אומר שאת המזוודות שלא הגיעו בהלוך צריך לחפש ככה במדינת היעד? איך עושים את זה?

bbh200

משתמש סופר מקצוען
עיצוב גרפי DIP
@חיים של תורה , תוך כמה זמן מיום איבוד המזוודה הייתה ממליץ להגיע לשדה התעופה לחפש?
במקרה שלי המזוודה הגיעה כבר למחרת (בשבת רח"ל) באותם מספרי טיסות מקוריים, אבל היא חכתה ליד המסועים עד הלילה האחרון שבו לקחתי, נוסף לה טיקט חדש עם מספרי הטיסה החדשים, ועם כיתוב מודפס "דחוף" בגדול, בראש הטיקט.
שלי נתקעה עוד בניו יורק, לא במעבר בטורקיה.
כמובן שזה לא אומר על הכלל.

כחול עמוק

משתמש חדש
במקרה שלי המזוודה הגיעה כבר למחרת (בשבת רח"ל) באותם מספרי טיסות מקוריים, אבל היא חכתה ליד המסועים עד הלילה האחרון שבו לקחתי, נוסף לה טיקט חדש עם מספרי הטיסה החדשים, ועם כיתוב מודפס "דחוף" בגדול, בראש הטיקט.
איך אתם יודעים שהיא הגיעה כבר למחרת? היה כתוב על הטיקט החדש?

BIZZARC- עשירה

משתמש סופר מקצוען
עיצוב גרפי
הדמיות בתלת מימד
עיצוב ואדריכלות פנים
וכל הסיפורים שאתם מכירים עם פיצוי מחברות התעופה על איחור במזוודה הם נחלת העבר, ומנסיון אישי אין מה להסתמך עליהם עכשיו בנושא הזה, כי לא תראו מזה שקל.
רק על זה, מכירה אישית 3 אנשים שטסו בחודש האחרון (ואחד ממש בשבוע האחרון) עם חברות שונות ויעדים שונים וכולם קיבלו פיצויים כספיים.
לא הייתי מסתמכת על זה, אבל לא הייתי אומרת שזה נחלת העבר.

אחת111

משתמש סופר מקצוען
הנדסת תוכנה
טיסה ישירה לניו יורק.
כמה זמן לפני הטיסה כדאי לבוא מראש כדי להגדיל את הסיכוי שהמזוודות יעלו למטוס?
זה תלוי בכמות הנוסעים?
אנחנו טסים לשבועיים עם ילדים קטנים ולא רוצים להצטמצם למזוודות קטנות מצד שני לא רוצים לאבד מזוודות.

חיים של תורה

משתמש מקצוען
@חיים של תורה , תוך כמה זמן מיום איבוד המזוודה הייתה ממליץ להגיע לשדה התעופה לחפש?

זה תלוי בהרבה דברים, ואני ישתדל לעשות קצת סדר לתועלת כולם.
לפני הכל צריך לדעת שכמעט תמיד יש לחכות לטיסה שיוצאת לפחות 3 שעות אחרי שפתחתם תיק דיווח בשדה התעופה אחרי הנחיתה בישראל, כי ברוב הפעמים רק אחרי שהחברה קבלה את פרטי הדו"ח היא מתחילה לטפל במזוודה שנשארה בשדה.
ועכשיו לפירוט:
1. אם זה טיסה ישירה מאירופה או מארה"ב, ויש לחברה הזאת טיסה אחת כל יום מאותו היעד לישראל , אז המזוודה אמורה להגיע כבר בטיסה הבאה, רק שחשוב לשים לב שהטיסה הבאה יצאה לפחות 3 שעות אחרי שפתחתם תיק דיווח בשדה התעופה כאן בישראל, יש לברר אם ומתי יצאה הטיסה הבאה, ואז ניתן לבוא ולקחת.
2. אם זה טיסה ישירה כנ"ל, ויש לחברה 2 טיסות כל יום מאותו היעד לישראל, אז מומלץ לחכות לפחות עד אחרי הטיסה השניה (כלומר שתי טיסות אחרי הטיסה שבה טסתם), והסיבה היא בגלל שזה מדי צמוד והם יכולים לפספס גם את הטיסה השניה.
3. אם זה טיסה לא ישירה ואתם לא יודעים איפה המזוודה נאבדה אם בשדה התעופה הראשון או בשדה התעופה בתחנת המעבר, אז כנ"ל, רק שאז יש לשים לב לחכות לטיסה שיצאה ממדינת היעד לפחות 3 שעות אחרי שדיווחתם בשדה התעופה כאן שהמזוודה לא הגיעה (ושוב מהסיבה הנ"ל), לדוגמה אם נאבד לכם המזוודה בטיסה שיצאה מארה"ב ביום שני בשעה 22:00 בלילה ואתם נחתתם בישראל רק למחרת בשעה 18:00 אחר הצהריים (לא משנה אם טיסה ישירה או לא), ורק בשעה 19:00 פתחתם תיק דיווח אחרי שחיפשתם היטיב ולא מצאתם את המזוודה, אז יש לחכות לטיסה שיצאה מארה"ב לא לפני שעה 22:00 שעון ישראל.
4. אם זה טיסה לא ישירה ואתם יודעים בוודאות שהמזוודה נמצאת במדינת המעבר (לפעמים אפשר לברר זאת), אז צריך לחכות רק עד אחרי הטיסה הבאה, וכאן יש יותר סיכויים שהיא תגיע בטיסה הראשונה הבאה אחריה אע"פ שיש לחברה 2 טיסות ביום, אבל גם כאן הייתי ממליץ שאם יש לחברה 2 טיסות ביום ואתם פתחתם תיק דיווח פחות מ3 שעות לפני יציאת הטיסה הבאה אחריכם, אז לחכות עד למחרת עד אחרי הטיסה הבאה אחריה (כלומר 2 טיסות אחריכם).

רגע, שאני אבין, אלו המזוודות שאבדו בדרך חזור ארצה?

זה אומר שאת המזוודות שלא הגיעו בהלוך צריך לחפש ככה במדינת היעד? איך עושים את זה?

בינתיים ממה שאני מכיר (נכון לעת כתיבת השורות) ברוב המקומות בעולם עדיין שולחים את המזוודות לכתובת של הנוסע, אבל צריך לדעת שגם זה יכול להשתנות כל רגע עקב קריסת המערכת, לכן הייתי ממליץ שאם טסתם מישראל ולא קבלתם שום הודעה עד 48 שעות אחרי שפתחתם תיק דיווח, לנסות ליצור קשר עם שדה התעופה במדינת היעד כדי לברר מה קורה, ואם עברו יותר מ72 שעות וגם מהם לא קבלתם שום מענה, אז בהחלט ניתן לנסוע לשדה התעופה כדי לאסוף את המזוודה שלכם, כי רוב הסיכויים שזה כבר נחת במדינת היעד, וגם אם לא, לפחות תדעו איפה זה נמצא.

רק על זה, מכירה אישית 3 אנשים שטסו בחודש האחרון (ואחד ממש בשבוע האחרון) עם חברות שונות ויעדים שונים וכולם קיבלו פיצויים כספיים.
לא הייתי מסתמכת על זה, אבל לא הייתי אומרת שזה נחלת העבר.

לא אמרתי שלא קיים בכלל, רק כתבתי שלא לסמוך על זה (אני שלחתי כמה פניות בחודש האחרון ועדיין לא קבלתי מאף אחד כלום).

טיסה ישירה לניו יורק.
כמה זמן לפני הטיסה כדאי לבוא מראש כדי להגדיל את הסיכוי שהמזוודות יעלו למטוס?
זה תלוי בכמות הנוסעים?
אנחנו טסים לשבועיים עם ילדים קטנים ולא רוצים להצטמצם למזוודות קטנות מצד שני לא רוצים לאבד מזוודות.

תלוי באיזו שעה יוצאת הטיסה, תעיינו בהודעות הקודמות שם כתבתי כמה זמן צריך כדי שהכל ילך כשורה.

ושוב כל מה שאני כותב זה מנסיון אישי מהשבוע האחרון, כמובן שתמיד יכול להיות שיהיה מקרה מסויים שסותר את מה שכתבתי, כמו תמיד צריך לדעת להסתמך על הרוב, ולהישען רק על אבינו שבשמים.

כחול עמוק

משתמש חדש
1. אם זה טיסה ישירה מאירופה או מארה"ב, ויש לחברה הזאת טיסה אחת כל יום מאותו היעד לישראל , אז המזוודה אמורה להגיע כבר בטיסה הבאה, רק שחשוב לשים לב שהטיסה הבאה יצאה לפחות 3 שעות אחרי שפתחתם תיק דיווח בשדה התעופה כאן בישראל, יש לברר אם ומתי יצאה הטיסה הבאה, ואז ניתן לבוא ולקחת.
2. אם זה טיסה ישירה כנ"ל, ויש לחברה 2 טיסות כל יום מאותו היעד לישראל, אז מומלץ לחכות לפחות עד אחרי הטיסה השניה (כלומר שתי טיסות אחרי הטיסה שבה טסתם), והסיבה היא בגלל שזה מדי צמוד והם יכולים לפספס גם את הטיסה השניה.
3. אם זה טיסה לא ישירה ואתם לא יודעים איפה המזוודה נאבדה אם בשדה התעופה הראשון או בשדה התעופה בתחנת המעבר, אז כנ"ל, רק שאז יש לשים לב לחכות לטיסה שיצאה ממדינת היעד לפחות 3 שעות אחרי שדיווחתם בשדה התעופה כאן שהמזוודה לא הגיעה (ושוב מהסיבה הנ"ל), לדוגמה אם נאבד לכם המזוודה בטיסה שיצאה מארה"ב ביום שני בשעה 22:00 בלילה ואתם נחתתם בישראל רק למחרת בשעה 18:00 אחר הצהריים (לא משנה אם טיסה ישירה או לא), ורק בשעה 19:00 פתחתם תיק דיווח אחרי שחיפשתם היטיב ולא מצאתם את המזוודה, אז יש לחכות לטיסה שיצאה מארה"ב לא לפני שעה 22:00 שעון ישראל.
4. אם זה טיסה לא ישירה ואתם יודעים בוודאות שהמזוודה נמצאת במדינת המעבר (לפעמים אפשר לברר זאת), אז צריך לחכות רק עד אחרי הטיסה הבאה, וכאן יש יותר סיכויים שהיא תגיע בטיסה הראשונה הבאה אחריה אע"פ שיש לחברה 2 טיסות ביום, אבל גם כאן הייתי ממליץ שאם יש לחברה 2 טיסות ביום ואתם פתחתם תיק דיווח פחות מ3 שעות לפני יציאת הטיסה הבאה אחריכם, אז לחכות עד למחרת עד אחרי הטיסה הבאה אחריה (כלומר 2 טיסות אחריכם).
תודה רבה על הפרוט!
במקרה שלי מדובר בטיסה לא ישירה, אבל אנו יודעים בוודאות שהמזוודה נשארה בשדה התעופה הראשון (במדינת המוצא, ולא במדינת המעבר)
לאיזו מבין האפשרויות שמנית היית משייך את המקרה הזה?

חיים של תורה

משתמש מקצוען
תודה רבה על הפרוט!
במקרה שלי מדובר בטיסה לא ישירה, אבל אנו יודעים בוודאות שהמזוודה נשארה בשדה התעופה הראשון (במדינת המוצא, ולא במדינת המעבר)
לאיזו מבין האפשרויות שמנית היית משייך את המקרה הזה?
סעיף 3.

חיים של תורה

משתמש מקצוען
כלומר אם יצאתי משוויץ לישראל דרך טורקיה, ואני יודעת שהמזוודות נשארו בשוויץ
אני צריכה לבדוק האם האם כבר יצאו שתי טיסות (של החברה) משוויץ לארץ (לאחר 3 שעות מזמן הגשת התלונה)?
ממש כך.
ואז ניתן לנסוע ישירות לשדה התעופה כדי לאסוף את המזוודות.
כמובן שזה מה שאמור להיות וזה מה שקורה ב97% מהמקרים, ולכן אם זה חברת פגסוס הייתי ממליץ בכל אופן להרים טלפון לחברה לפני שעושים את המסלול הזה, יש להם שירות לקוחות טוב מאוד (רק שצריך קצת סבלנות עד שהם עונים...).

יענקל'ה

משתמש פעיל
שימוש בairtag
זה הפתרון המושלם לאלה שיכולים להשיג מישהו שמחזיק מכשיר של אפל
כרגע כבר מתחיל מחסור בחנויות
פשוט מצמידים למזוודה וזה עובד כמו gps !!

האלמוני

משתמש מקצוען
מה הבעיה בשבת רח"ל? יש איזה חומרא חדשה שעל הטורקים לשמור שבת?

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק קכו

א שִׁיר הַמַּעֲלוֹת בְּשׁוּב יְהוָה אֶת שִׁיבַת צִיּוֹן הָיִינוּ כְּחֹלְמִים:ב אָז יִמָּלֵא שְׂחוֹק פִּינוּ וּלְשׁוֹנֵנוּ רִנָּה אָז יֹאמְרוּ בַגּוֹיִם הִגְדִּיל יְהוָה לַעֲשׂוֹת עִם אֵלֶּה:ג הִגְדִּיל יְהוָה לַעֲשׂוֹת עִמָּנוּ הָיִינוּ שְׂמֵחִים:ד שׁוּבָה יְהוָה אֶת (שבותנו) שְׁבִיתֵנוּ כַּאֲפִיקִים בַּנֶּגֶב:ה הַזֹּרְעִים בְּדִמְעָה בְּרִנָּה יִקְצֹרוּ:ו הָלוֹךְ יֵלֵךְ וּבָכֹה נֹשֵׂא מֶשֶׁךְ הַזָּרַע בֹּא יָבוֹא בְרִנָּה נֹשֵׂא אֲלֻמֹּתָיו:
נקרא  22  פעמים

לוח מודעות

למעלה