ביקורת ספרות דופליקטים/כרך ראשון- התגלות.

brachy 100

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום
עיצוב גרפי
כתיבה ספרותית
עריכה והפקת סרטים
בלת"ק חלקית
יצא ספר מהסדרה מדון חלק ב, בפתיחה יש מאמר מהסופר והוא מזכיר בקריצה מעקצצת את העטיפה של דופליקטים.
לא אהבתי.
חיכיתי לחלק השני, תודה על העדכון
קניתם את הספר וראיתם, או שזה היה בחנות?

brachy 100

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום
עיצוב גרפי
כתיבה ספרותית
עריכה והפקת סרטים
טוב, הייתי ביפה נוף וקראתי את ההקדמה של מדון.
בשתי מילים?
בושה וחרפה.

brachy 100

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום
עיצוב גרפי
כתיבה ספרותית
עריכה והפקת סרטים
אפשר להבין על מה הסער?:sne: מה הוא כתב שם שכל כך מביש?
לא זוכרת מדויק
אולי @המלמד מבני ברק זוכר
משהו כזה
"זהו ספר מורכב, וברמה
ולכן אנחנו לא עושים גימיקים זולים ופנטזיה, כמו כריכת ספר שמצויר עליה איש רוכב על עוף בעל שני ראשים"

ובביטוי יותר חריף?
גועל נפש
פעם ראשונה שאני רואה דבר כזה,
חוץ מספר כלשהו בעבר, שאיני זוכרת שמו, שהיה כתוב בו משהו על ספר שהגיבורה קוראת.

brachy 100

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום
עיצוב גרפי
כתיבה ספרותית
עריכה והפקת סרטים

brachy 100

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום
עיצוב גרפי
כתיבה ספרותית
עריכה והפקת סרטים
איך את מגדירה את ההבדל בין אליגוריה לפנטזיה?
לא בצורה מקצועית, מכיוון שמעולם לא למדתי כתיבה באופן רשמי
אבל לפי הגדרת אליגוריה ופנטזיה
אליגוריה היא משל, לרוב עם הקבלה לחיינו.
פנטזיה היא עלילה שתלויה בדברים שאינם קיימים, ואינם יכולים להתקיים. ואינה בעלת קשר לאמת

מיה קינן זה אפילו לא אליגוריה
זה סיפור היסטורי, שבחלק מן הספרים הוא מותחן פוליטי

פירי

משתמש סופר מקצוען
כתיבה ספרותית
אבל לפי הגדרת אליגוריה ופנטזיה
פנטזיה היא עלילה שתלויה בדברים שאינם קיימים, ואינם יכולים להתקיים. ואינה בעלת קשר לאמת
אלגוריה פנטזית, קרי עלילה שמתרחשת בעולם פנטזי ומכיל את כל הרכיבים שצריכים להיות בפנטזיה, אבל יש בו גם רובד נוסף בעומק העלילה שהיא משל לחיינו, לא מוציא את הספר מגדר הפנטזיה.
(לוחמי התמורות, למשל. לא עונה להגדרה עלילה שתלויה בדברים שאינם קיימים ואינם יכולים להתקיים ואינה בעלת קשר לאמת?)
גם מדע בדיוני, הוא פנטזיה, בסגנון קצת אחר.
לא יודעת למה כל כך אוהבים לחלק בין הסוגות. מבחינת העבודה, החידוש, הכניסה של הקוראים לעולם אחר - מה ההבדל?

וגם לספר פנטזיה שאין בו אלגוריה מקבילה בדיוק לנמשל ברור, וודאי יש בה קשר לאמת. מה שאוהבים או לא לקרוא לו "מסר". עקיף יותר וזה הכל.

הגיבן (ת)

משתמש סופר מקצוען
כתיבה ספרותית
איור וציור מקצועי
הכניסה של הקוראים לעולם אחר - מה ההבדל?
ככה אני הייתי מפרידה בין אליגוריה ( כמו הנסיך הקטן) לפנטזיה\מדע בדיוני (כמו הממציאים). כאשר חייבים לדעת את הנמשל כדי לעקוב בכלל אחרי הסיפור, כשלא ייתכן לבלוע עולם והתרחשויות כאלה, מבלי להכיר את הנמשל, אז זה חייב להיות אליגוריה. כשאפשר להנות מהסיפור, כסיפור, כי זה עובד בצורה של סיפור ועלילה... זה פנטזיה גם אם יש לזה מסר ונמשל, מבחינתי.

משולש ברמודה

משתמש מקצוען
כתיבה ספרותית
הנדסת תוכנה
פנטזיה היא עלילה שתלויה בדברים שאינם קיימים
אלגוריה פנטזית, קרי עלילה שמתרחשת בעולם פנטזי ומכיל את כל הרכיבים שצריכים להיות בפנטזיה, אבל יש בו גם רובד נוסף בעומק העלילה שהיא משל לחיינו, לא מוציא את הספר מגדר הפנטזיה.
אז שאפשר לומר שאלגוריה היא מקרה פרטי של פנטזיה : )

פירי

משתמש סופר מקצוען
כתיבה ספרותית
ככה אני הייתי מפרידה בין אליגוריה ( כמו הנסיך הקטן) לפנטזיה\מדע בדיוני (כמו הממציאים). כאשר חייבים לדעת את הנמשל כדי לעקוב בכלל אחרי הסיפור, כשלא ייתכן לבלוע עולם והתרחשויות כאלה, מבלי להכיר את הנמשל, אז זה חייב להיות אליגוריה. כשאפשר להנות מהסיפור, כסיפור, כי זה עובד בצורה של סיפור ועלילה... זה פנטזיה גם אם יש לזה מסר ונמשל, מבחינתי.
אני חושבת שכל אלגוריה טובה היא כזאת שלא חייבים לדעת את הנמשל. אבל אצטרך לקרוא שוב ספר כזה כדי לבחון את זה.

על מה הוויכוח בעצם?
(דיון, לא ויכוח. כן אני יודעת)

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק קכד

א שִׁיר הַמַּעֲלוֹת לְדָוִד לוּלֵי יְהוָה שֶׁהָיָה לָנוּ יֹאמַר נָא יִשְׂרָאֵל:ב לוּלֵי יְהוָה שֶׁהָיָה לָנוּ בְּקוּם עָלֵינוּ אָדָם:ג אֲזַי חַיִּים בְּלָעוּנוּ בַּחֲרוֹת אַפָּם בָּנוּ:ד אֲזַי הַמַּיִם שְׁטָפוּנוּ נַחְלָה עָבַר עַל נַפְשֵׁנוּ:ה אֲזַי עָבַר עַל נַפְשֵׁנוּ הַמַּיִם הַזֵּידוֹנִים:ו בָּרוּךְ יְהוָה שֶׁלֹּא נְתָנָנוּ טֶרֶף לְשִׁנֵּיהֶם:ז נַפְשֵׁנוּ כְּצִפּוֹר נִמְלְטָה מִפַּח יוֹקְשִׁים הַפַּח נִשְׁבָּר וַאֲנַחְנוּ נִמְלָטְנוּ:ח עֶזְרֵנוּ בְּשֵׁם יְהוָה עֹשֵׂה שָׁמַיִם וָאָרֶץ:
נקרא  13  פעמים

לוח מודעות

למעלה