דגמים חדשים באורגני yamaha

משמשמ

משתמש רשום
לדוד מרדכי

אולי תעלה פה רצועה של הקלטה בה שומעים איך הקורג נשמע, ואולי גם אחרים יעלו לפה את תיירוס , ונבחן

דוד מרדכי

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עיצוב גרפי
מוזיקה ונגינה
עימוד ספרים
עריכה והפקת סרטים
רציתי באמת, ואני אעשה את זה בל"נ בהזדמנות, אבל הכלי שלי בדרך כלל ארוז עמוק במחסן (יש לי ב"ה ילדים קטנים שובבים ולפעמים בלי דעת גם מזיקים) ולפתוח אותו בבית ועוד לחבר למחשב זו טירחה קלה.
חוץ מזה אין לי ממש אולפן. הכרטיס קול שלי בסדר, אבל אני לא בטוח שחלק מהאיכות לא אובדת בדרך להקלטה.
ובכל זאת אני אעלה משהו בהזדמנות.
(זה גם כל הזמן משתנה, אני משפר אותו כל הזמן והיום הוא נשמע אחרת לגמרי ממה שהוא היה נשמע לפני חודש, ויותר ממלפני חצי שנה ומלפני שנה.)
הנה שיר שלי שהקלטתי באולפן אמיתי לפני כשנה וחצי:
http://www.prog.co.il/showthread.php?t=71315

ארי פרקש

משתמש רשום
אני נמצא בהרבה חתונות ושומע את הקלידנים הגדולים ביותר ובטוח שהם ישבו והרכיבו בנו תיכנתו שעות שעות באורגן שלהם.
והסנר של כולם כל אחד בתורו נשמע פלסטיק לגמרי. ולא ששמעתי איזה קלידן וזהו - החלטתי.
ואם יש כ"כ הרבה אפקטים אז למה לא שומעים על הנגינה על הסאונד שזה כל כך ניתן לבניה ושינוי.
אני לא חושב שחברת קורג רוצה שהקלידנים יבנו וישבו שעות שעות, הסקסופון שיש באורגנים של קורג אפילו באמצע החלום לא הייתי חושב שזה סקסופון. וכן עוד ועוד דברים.
הסאונד - אני לא מאמין שהחברה ניסתה לעשות את הסאונד כמה שיותר גרוע בשביל שיהיה לקלידנים על מה לעבוד, מילא סוג אחד של סאונד מושלם שיהיה ניתו לשנות לסגנון אחר, אבל סאונד גרוע גרוע.... בטיירוס לא צריך לגעת כלום בסאונד אפילו שאפשר לשנות.
ואם כל הכבוד לך לגבי השיר שלך אני בטוח שבטיירוס היה אפשר להוציא את מה שעשית אם לא יותר. אני לא שומע משהו "סאונד" או "צלילים מיוחדים"

דוד מרדכי

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עיצוב גרפי
מוזיקה ונגינה
עימוד ספרים
עריכה והפקת סרטים
לא נכון, לא כל נגני החתונות משקיעים כל כך בכלי שלהם, אני מכיר נגנים שמופיעים יום יום ויכולת הנגינה המוזיקליות וזריזות הידיים שלהם מפליאות, אבל בסאונד ובתכנות (חלק ע"פ עדות עצמם וחלק ע"פ התרשמות שלי) הם לא מבינים כלום. (הם אלה שסיפרו לי כמה הם התחרבשו עם הסנר המהולל של הטיירוס) גם לסוג ההגברה ולמומחיותו של הסאונדמן יש הרבה השפעה בעניין.
בשיר שהעליתי באמת אין "צלילים מיוחדים" זה הצלילים הבסיסיים של הכלי. העליתי את זה כדי להראות שאפילו הם נשמעים הרבה יותר טוב ממה שאתה מתאר, והסאונד מצויין.
החומר המושקע יותר שלי נמצא בכלים ובמקצבים שאני משתמש בהם להרקדה באירועים.
ועדיין - לא אמרתי שהטיירוס לא נשמע מצויין, אני כאמור מכיר את הכלי ויודע כמה הוא נשמע טוב, אמרתי שהוא מגיע עם חומר מוכן טוב מאד, אך הוא מוגבל ביכולת ליצור איתו יחסית לקורג.
ולגבי מה שכתבת שהאתה לא חושב שחברת קורג רוצה שקלידנים יבנו שעות:
1. זה בדיוק מה שהיא רוצה. אך ורק שקלידנים יבנו בכלי את מה שבא להם, היא אכן לא משקיעה כל כך בחומר מובנה. לחובבים יש את ימהה.
2. זה לא לוקח שעות. זה לוקח דקות ספורות ליצור מקצב שלם עם כל הוורייאציות הפתיחות המעברים והסיומים כולל לעשות לו סאונד לשחק באקולייזרים ובאפקטים ולהתאים לו צלילים והגדרות ושישמע פצצה. בהזדמנות אני אעלה לכאן הקלטות ממקצבים שנעשו בחמש דקות.

ארי פרקש

משתמש רשום
אז כנראה אתה הקלידן היחיד שמצליח ליצור בקורג כאלו נפלאות כי כולם כולם מתפארים בזריזות ידים ועם מקצבים וצלילים וסאונד (וכולם כולם הקורגרים) גרוע / לא מיוחד / לא מעניין.
אם אתה מעתיק ערוצים שלמים כגון בס וגיטרות בשלמות ממקצבים אחרים ומעברים ממקצבי R&B לצורך העניין אז זה באמת לוקח 5 דקות.
אבל אם אתה משקיע ועושה את מה שאתה רוצה שיהיה אז זה יכול לקחת גם 5 שעות על מקצב רוק פשוט.

דוד מרדכי

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עיצוב גרפי
מוזיקה ונגינה
עימוד ספרים
עריכה והפקת סרטים
נכתב ע"י יהודה סגל;861627:
הסאונד - אני לא מאמין שהחברה ניסתה לעשות את הסאונד כמה שיותר גרוע בשביל שיהיה לקלידנים על מה לעבוד, מילא סוג אחד של סאונד מושלם שיהיה ניתו לשנות לסגנון אחר, אבל סאונד גרוע גרוע....
הוא לא גרוע בכלל. לא צריך להגזים. הוא בסיסי וגולמי, אבל הוא עדיין איכותי ועשיר. אני בחרתי בו אחרי היכרות טובה מאד עם כל סוגי האורגנים. (אלא אם כן אתה מתכוון לדגמי PA500 PA 50 ומטה, או דברים ישנים יותר.)

דוד מרדכי

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עיצוב גרפי
מוזיקה ונגינה
עימוד ספרים
עריכה והפקת סרטים
נכתב ע"י יהודה סגל;861661:
אז כנראה אתה הקלידן היחיד שמצליח ליצור בקורג כאלו נפלאות כי כולם כולם מתפארים בזריזות ידים ועם מקצבים וצלילים וסאונד (וכולם כולם הקורגרים) גרוע / לא מיוחד / לא מעניין.
אם אתה מעתיק ערוצים שלמים כגון בס וגיטרות בשלמות ממקצבים אחרים ומעברים ממקצבי R&B לצורך העניין אז זה באמת לוקח 5 דקות.
אבל אם אתה משקיע ועושה את מה שאתה רוצה שיהיה אז זה יכול לקחת גם 5 שעות על מקצב רוק פשוט.

5 דקות! ולא רק אני. יש זריזים ממני, ולא דיברתי על עצמי בכלל אלא היכולות של הכלי.
חוץ מזה, יש כאן כנראה גם עניין של טעם. יש גם בעולם החתונות החרדיות כמה נגנים מצויינים שלאזני נשמעים מצויין.

ארי פרקש

משתמש רשום
נגנים עם קורג:
לדעתך יש נגנים מצוינים ולדעתי לא. (למשל לייבלה כשהיה על הקורג היה נשמע הרבה הרבה יותר טוב, לא שאני חולה עליו, אבל כשעבר לקורג הכל נהיה פחות.)

SmarTune

משתמש פעיל
סאונד והפקות אולפן
עריכה והפקת סרטים
המקלדות של KORG

Korg מאז ומעולם נתנו למוסיקאי לפתח דברים לבד, פחות דברים מובנים אבל ה-מ-ו-ן אופציות בעצם, כמעט כל דבר שרק אפשר לדמיין.
ואני לא מדבר על אורגנים חדשים אלא גם על כלים שיוצרו לפני 20 שנה.
יש לי מקלדת אחת שלהם משנת 91(עתיקה וכבר מוגדרת כפריט לאספנים כמעט) korg 01wfd
עשיתי איתה המון דברים, פסי קול, סגנונות שונים של מוסיקה ואפילו יצאתי איתה להופעות למרות המשקל שלה.
נכון, צריך להשקיע מחשבה בתכנות שלה אם יש צורך אבל...התוצאה יכולה לקחת בהליכה מקלדות חדשות שמיוצרות היום.
בקיצור, אם מדובר במישהו שרוצה לקחת משהו מוכן ולנסוע עם מה שיש...בטוח שיש אופציות מעניינות אחרות, לאדם שרוצה לבנות את הכל לפי הטעם האישי שלו, לא חושב שיש אפשרות טובה יותר מהמקלדות של קורג.

אל תתנו לתמונה להטעות, למרות הכמות הקטנה של המקשים, האפשרויות בלתי מוגבלות.

קבצים מצורפים

• korg_01wfd_a_w.jpg
    KB 215.3 · צפיות: 34

דוד מרדכי

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עיצוב גרפי
מוזיקה ונגינה
עימוד ספרים
עריכה והפקת סרטים
נכתב ע"י יהודה סגל;861675:
נגנים עם קורג:
לדעתך יש נגנים מצוינים ולדעתי לא. (למשל לייבלה כשהיה על הקורג היה נשמע הרבה הרבה יותר טוב, לא שאני חולה עליו, אבל כשעבר לקורג הכל נהיה פחות.)

אני מנוע מלהגיב לא רוצה להתווכח עם שמות של נגנים כשזה על גבי הפורום.

כנגן המנגן

משתמש פעיל
מוזיקה ונגינה
Audio Style

מתברר שמבחינה מסויימת ה-950 יותר משוכלל מטיירוס 4:

תרגום של גוגל:
סגנונות אודיו לקחת צעד אחד קדימה על ידי הוספת הקלטת שמע של מתופפי אולפן, כלי הקשה והרכבי כלי קשה משחקים באולפני הקלטה שונים מרחבי העולם. זה מוסיף תחושה הטבעית, אווירה וחום לתפקידי התופים וכלי הקשה של הסגנון, נותן פוטנציאל הבעת הביצועים הטוב יותר שלך.טכנולוגיה מאפשרת זמן למתוח ימאהה האודים לעקוב שינויי הטמפו שלך מבלי לשנות מגרש, כדי שתכלנה יישאר בסנכרון מושלם.
והמקור:
Audio Styles take one step further by adding an audio recording of studio drummers, percussionists and percussion ensembles playing in various recording studios from around the world. This adds the natural feel, ambience and warmth to the drum and percussion parts of the Style, giving your performance greater expressive potential. Yamaha Time Stretch Technology allows the audio to follow your tempo changes without changing pitch, so everything stays in perfect sync.

מודבק מ <http://usa.yamaha.com/products/musi...ds/arranger_workstations/psr-s950/?mode=model

כנגן המנגן

משתמש פעיל
מוזיקה ונגינה
PSR-S950

מאתר כלי זמר:
אורגן תחנת עבודה 5 אוקטבות
גרו את היצירתיות שבכם עם הצלילים המדהימים והתכונות המתקדמות של תחנת העבודה הזו!

מקלדת ה-PSR-S950 של Yamaha הולכת להדהים אתכם. כדי להמחיש טכניקות ביצוע אותנטיות וניואנסים של כלי נגינה, Yamaha הקליטו מוסיקאים מקצועיים - וה-PSR-S950 נותנת לכם לנגן לצידם! טכנולוגיית מקצבי אודיו (Audio Styles) מתקדמת מעניקה לנגינה שלכם אקספרסיביות מרבית על ידי הוספת תפקידי תופי אודיו אמיתיים, לצד מנוע המקצבים Guitar Enhanced, המנגן את האקורדים בגיטרה בדיוק באותו אופן בו נגני גיטרה מנגנים אותם ובכך מוסיף ריאליזם למקצב.
מחפשים גיוון? זיכרון FlashROM מובנה מאפשר לכם להטעין הרחבות צלילים ומקצבים חדשים. עם ארסנל ענק של צלילים ומקצבים מרשימים, ותכונות מדהימות שיסייעו לכם להלחין, לעבד, להופיע ולהקליט את המוסיקה שלכם, ה- Yamaha PSR-S950 ייתן ליצירתיות שלכם להרקיע שחקים.

תכונות חדשות ב-Yamaha PSR-S950:

Audio Styles
מקצבי האודיו מוסיפים הקלטות של מתופפים ופרקשיוניסטים מקצועיים מרחבי העולם. טכנולוגיות Real-Time ו-Time Stretch של Yamaha מאפשרות טווח רחב של שינויי טמפו ללא תופעות לוואי מובחנות באודיו.

Vocal Harmony 2
הוספה מיידית של שלושה זמרי ליווי עם יכולת מעקב משופרת, יציבות וריאליסטיות.

תכונות אודיו רבות-עוצמה
כולל ביטול ערוץ האמצע בו מוקלטת השירה ליצירה מהירה של רצועות קריאוקי. הגדרת נקודות חזרה בקובץ אודיו ליצירת לופ, ושינוי הטמפו והפיץ' (סולם) באופן עצמאי ונפרד.

Audio Link Multi-Pad
הפעלה של קבצי WAV/לופים מכונן ה-USB דרך כפתורי המולטי-פד.

אפקט Real Distortion
אפקטי הדמיה אותנטיים של מגברי גיטרה קלאסיים משנות ה-60' וה-70' לצד הדמיות פדאלי אפקטים אנלוגיים אגדיים לגיטרה.

הרחבת FlashRom
זיכרון 64MB מאפשר לכם להתקין תוכן חדש של צלילים ומקצבים ואף מקצבי אודיו חדשים.

מערכת סאונד משופרת
סאונד עוצמתי ואיכותי עם רמקול גדול יותר לבאסים מלאים, מגברים דיגיטליים לנצילות כוח מצוינת ואיקוולייזר דיגיטלי לכיוונון צלילי מדויק.
מקלדת: 61 קלידי אורגן עם רגישות למגע (Touch response)
שלטי זמן-אמת: Pitch Band, Modulation Wheel, 4 Multi Pads x126 banks
פוליפוניה מקסימלית: 128
מסך TFT QVGA LCD צבעוני גדול המציג מילים ותווים
חיבור למיקרופון עם 44 סוגי הרמוניות קוליות Vocal Harmony2 ו- 60 משתמש, 23 אפקטים קוליים
הקלטת אודיו בפורמט Wav על גבי USB והשמעת קבצי WAV ו-Mp3
786 צלילים + 33 מערכות תופים/אפקטים + 480 צלילי XG
תאימות נגינת MIDI לפורמטים XG/XF/GS/GM/GM2
62 צלילי Super Articulation - צלילי כלי נגינה המכילים מאפייני נגינה אותנטיים וריאליסטיים במיוחד כמו לדוגמה נשימות בכלי נשיפה, משיכות גיטרה, ועוד...
כולל צלילי המותג23 mega voices, 27 Sweet!, 64 Cool!, 39 Live!, 20 Organ Flutes!
Sound Creator/Voice Set ליצירה/עריכה של צלילים מקוריים ושמירתם כ- User Voice
408 סגנונות ליווי שונים כולל 25 ליווי אודיו (ניתן להרחבה), ליוויי המותג Session 32 ו-FreePlay
Style Creator - אפשרות יצירת/עריכת מקצב אישי
סקוונסר 16 ערוצים להקלטה ועריכה מתקדמת
פונקציית Audio Link להטרגה של קבצי אודיו מהמולטי-פדים
פונקציות אודיו מתקדמות: Time Stretch, Pitch Shift, Vocal Cancel
מבחר ענק של אפקטי DSP מוכנים וניתנים לעריכה, בנוסף למגוון אופציות EQ, Reverb, Chorus
רמקולים איכותיים בגודל (13cm +2.5cm טוויטר כיפה) x 2 עם מגברי 15W X 2
מופעל באמצעות שנאי DC 16V (נמכר בנפרד)
חיבורי Line Out (R, L/L+R) להגברה חיצונית, כניסת Aux In, כניסת MIC/Line In, חיבורי MIDI IN/OUT, חיבור USB למחשב וחיבור USB לכונן זיכרון נייד או הארדיסק, יציאת Video Out, חיבור לפדאל (אופציונלי) Switch או ווליום x2
מידות: 1,002 x 437 x 148 מ"מ, משקל: 11.5 ק"ג

Michal R

משתמש רשום
בקיצור, למי שלא צריך הקלטת אודיו בתוך האורגן, משתלם להחליף את ה-900 ב-950?

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק קכג

א שִׁיר הַמַּעֲלוֹת אֵלֶיךָ נָשָׂאתִי אֶת עֵינַי הַיֹּשְׁבִי בַּשָּׁמָיִם:ב הִנֵּה כְעֵינֵי עֲבָדִים אֶל יַד אֲדוֹנֵיהֶם כְּעֵינֵי שִׁפְחָה אֶל יַד גְּבִרְתָּהּ כֵּן עֵינֵינוּ אֶל יְהוָה אֱלֹהֵינוּ עַד שֶׁיְּחָנֵּנוּ:ג חָנֵּנוּ יְהוָה חָנֵּנוּ כִּי רַב שָׂבַעְנוּ בוּז:ד רַבַּת שָׂבְעָה לָּהּ נַפְשֵׁנוּ הַלַּעַג הַשַּׁאֲנַנִּים הַבּוּז לִגְאֵיוֹנִים:
נקרא  3  פעמים

לוח מודעות

למעלה