דגם מומלץ

אפרת פריימרק

משתמש חדש
לי יש דגם SX260 ואני מאוד מרוצה
יש לי אותה כבר שנה והיא בהחלט מספקת אותי עכשיו כבר קניתי מקצועי...

רמז

משתמש מקצוען
את הדגמים האלה אני מכירה, אבל אני רוצה לשאול יותר על ה 600 ביחס ל280.

ks

משתמש מקצוען
השוואה

sx600 מנצח ביתרון קטן.
יתרונות: קטן יותר, דק יותר, קל יותר, חיי סוללה ארוכים יותר בסביבות 40%, .
חסרונות: לא ניתן ליצור תמונות פנורמה במצלמה

יתרונות של sx270:
רגישות לאור מקסימאלי טוב יותר: 6,400 ISO לעומת 3,200 ISO
יותר זום: 20x לעומת 18x
צמצם רחב יותר: f / 3.5 לעומת f / 3.8
ניתן ליצור תמונות פנורמה במצלמה

sarigold5

משתמש סופר מקצוען
צילום מקצועי
אני לא חושבת שISO 6400 זה שימושי, גם בISO 3200 תהיה גרעיניות גבוהה מאוד.

שמואל גרינשטיין

יותר מעצב מגרפיקאי
מנוי פרימיום
עיצוב גרפי DIP
צילום מקצועי
D I G I T A L
לא יודע לעזור לך לגבי דגמים ספציפיים, כי זה כל הזמן משתנה. אני מאמין שזו הסיבה שלא מקבלים תשובות לשאלות מסוג זה.

מה שאני יכול לעזור זה בעצה טובה.

את מתיימרת לשלוט על הפרמטרים השונים של הצילום באופן ידני - אז תקני מצלמה שתומכת באפשרות הזו באופן מושלם, (יש מצלמות שניתן לשלוט רק על מפתח צמצם או מהירות תריס לא על שניהם ביחד).

את מחפשת משהו איכותי - חיישן (השבב שקולט את התמונה) CMOS נחשב לאיכותי יותר מחברו CCD.

תוכלי גם לשים דגש על גודל חיישן - ככל שיותר גדול יותר איכותי (בדר"כ).

מייצב תמונה זה כמעט חובה לצילומים במהירות תריס נמוכה - ישנה עדיפות ברורה למייצב בעדשה מאשר למייצב בשבב. (שימי לב! שהרבה פעמים מייצב בעדשה זה על חשבון זום ארוך. עדיף לוותר על זום).

אם את חובבת צילום - תוכלי גם לשים דגש על מהירויות תריס נמוכות. בנוסף שימי דגש גם למפתח תריס, ככל שהטווח גדול יותר (נטיה למפתח כמה שיותר גדול) יהיו לך אפשרויות רבות יותר לנצל את המצלמה.

ככלל, אין על הליטוש של העדשות של ניקון. לעומת זאת, הפונקציונליות וחווית המשתמש הרבה יותר נוחה בקנון. (אל תסיטו את האשכול ממטרתו. פליז).

קשה לי להאמין שתמצאי בתקציב שלך מצלמה שתענה לכל דרישות האיכות הללו. אז תחשבי על מה כדאי לך להתפשר.

משהו לסיום. הפרמטרים הנ"ל הם פרמטרים של איכות. שימי עליהם דגש הרבה יותר מאשר זום ענק, או רזולוציה מנופחת. זה לא מה שעושה את התמונה.

נ.ב.
לפני כשנתיים רכשתי מתנה לרעייתי מצלמת קומפקטית של ניקון, COOLPIX P310. היא מוציאה תמונות מדהימות. (לא להתנפל עלי. ביחס לחברותיה. לא ביחס למקצועיות).

מרור

משתמש רשום
באותו ענין -
חיפשתי היום בכמה חנויות את הדגם של קנון - ixus133 ולא היה
אמרו לי שהדגם המקביל שלו הוא - ELPH115
האם זה נכון שזה בדיוק אותה מצלמה?

ks

משתמש מקצוען
נכתב ע"י מרור;1346004:
באותו ענין -
חיפשתי היום בכמה חנויות את הדגם של קנון - ixus133 ולא היה
אמרו לי שהדגם המקביל שלו הוא - ELPH115
האם זה נכון שזה בדיוק אותה מצלמה?

דומה אבל יש הפרשים קטנים

ציורית

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום
עיצוב ואדריכלות פנים
נכתב ע"י ks;1345862:
השוואה

sx600 מנצח ביתרון קטן.
יתרונות: קטן יותר, דק יותר, קל יותר, חיי סוללה ארוכים יותר בסביבות 40%, .
חסרונות: לא ניתן ליצור תמונות פנורמה במצלמה

יתרונות של sx270:
רגישות לאור מקסימאלי טוב יותר: 6,400 ISO לעומת 3,200 ISO
יותר זום: 20x לעומת 18x
צמצם רחב יותר: f / 3.5 לעומת f / 3.8
ניתן ליצור תמונות פנורמה במצלמה

יש עוד הבדל די משמעותי המעבד של ה sx600 הוא digic 4, והמעבד של ה - sx270 הוא digic 6, הבדל של 2 דורות.
מצד שני צריך לקחת בחשבון של-sx280/270 יש תקלה חמורה שאחרי כמה דקות של צילום וידאו הבטריה נגמרת , וגם בצילום רצוף בטריה מליאה יכולה להיגמר אחרי שעה צילום. זה משהו שמאוד כדאי לבדוק אותו לפני שקונים.

יש גם את פנסוניק tz35 דגם מעולה בהחלט! מקביל לsx280 מאוד מרוצים ממנו.

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק טז

א מִכְתָּם לְדָוִד שָׁמְרֵנִי אֵל כִּי חָסִיתִי בָךְ:ב אָמַרְתְּ לַיהוָה אֲדֹנָי אָתָּה טוֹבָתִי בַּל עָלֶיךָ:ג לִקְדוֹשִׁים אֲשֶׁר בָּאָרֶץ הֵמָּה וְאַדִּירֵי כָּל חֶפְצִי בָם:ד יִרְבּוּ עַצְּבוֹתָם אַחֵר מָהָרוּ בַּל אַסִּיךְ נִסְכֵּיהֶם מִדָּם וּבַל אֶשָּׂא אֶת שְׁמוֹתָם עַל שְׂפָתָי:ה יְהוָה מְנָת חֶלְקִי וְכוֹסִי אַתָּה תּוֹמִיךְ גּוֹרָלִי:ו חֲבָלִים נָפְלוּ לִי בַּנְּעִמִים אַף נַחֲלָת שָׁפְרָה עָלָי:ז אֲבָרֵךְ אֶת יְהוָה אֲשֶׁר יְעָצָנִי אַף לֵילוֹת יִסְּרוּנִי כִלְיוֹתָי:ח שִׁוִּיתִי יְהוָה לְנֶגְדִּי תָמִיד כִּי מִימִינִי בַּל אֶמּוֹט:ט לָכֵן שָׂמַח לִבִּי וַיָּגֶל כְּבוֹדִי אַף בְּשָׂרִי יִשְׁכֹּן לָבֶטַח:י כִּי לֹא תַעֲזֹב נַפְשִׁי לִשְׁאוֹל לֹא תִתֵּן חֲסִידְךָ לִרְאוֹת שָׁחַת:יא תּוֹדִיעֵנִי אֹרַח חַיִּים שֹׂבַע שְׂמָחוֹת אֶת פָּנֶיךָ נְעִמוֹת בִּימִינְךָ נֶצַח:
נקרא  17  פעמים

אתגר AI

האנשה • 2

לוח מודעות

למעלה