דרוש מידע דבר מפליא בטבע הבריאה שעדיין לא ראיתי התייחסות אליו

מאיר 4134

משתמש מקצוען
הנקודה היא כזו, מכיוון שהמספר הזה מבטא את הזמן הממוצע שהירח נראה לעיניים בין תחילות החודש, ובאופן טבעי המספר היה צריך להיות ללא סדר כלל, וברגע שיש רצף מספרים סדיר זה מראה על עקביות בבריאה, הלא כך ?

מאיר 4134

משתמש מקצוען
רק אני רואה כאן פלא ?

אם אשאל האם יש הגיון בין המספרים 1,3,6,10,15 וכו' יקומו כאן גדוד של מבקשי לימוד תכנות ויאמרו את התשובה הפשוטה של הקשר

הדבר זהה גם לגבי נראות הירח, ברגע שלוקחים את הממוצע המדויק של הזמן שבו הוא מופיע לעיניים בין החודשים העוקבים ומגלים מספר סימטרי ומסודר ולא סתם מספר סתמי הדבר מעיד וזועק שיש כאן בורא !

מאיר 4134

משתמש מקצוען
.....
בענין המולד הממוצע והאמיתי הוסף ידיעות על ידיעותיך בענין בכתוב לאחר ספר התשב"ץ.

תודה רבה, עיינתי בנספח שכתב הרב קורן בסוף חלק א' שבתשב"ץ והוא מאריך ומרחיב בידיעותיו הרבות והמחכימות.

ולעניין שכתבתי עליו, נראה לי שרבים כאן טועים שהמילה "המולד הממוצע" זה כמו עיגול הפאי בניסוח "כל שיש בהיקפו שלשה טפחים, יש בו רוחב טפח" שהרי זה לא כך, שהרי כאן רואים ע"פ המכשור שהומצא רק במאה האחרונה שהמספר מדויק בדיוק מדהים.

וכן הגמרא אומרת - אמר רבי שמואל בר נחמני אמר רבי יוחנן: מנין שמצוה על האדם לחשב תקופות ומזלות? שנאמר: "ושמרתם ועשיתם כי היא חכמתכם ובינתכם לעיני העמים" - איזו חכמה ובינה שהיא לעיני העמים, הוי אומר זה חישוב תקופות ומזלות (שבת עה.)

וא"כ חישוב תקופות ומזלות של היהודים זה סמל חכמתינו לעיני האומות, וא"כ מזה בהכרח רואים שהזמן שמביאים לנו חז"ל שבין מולד למולד זה כט' יום ויב' שעות ותשצ"ג חלקים זה הזמן הממוצע המתמטי המדויק (שהוכח ע"י חישובי נאס"א !) שהרי אם מדובר בפטנטים כגון של עיגול ולבוד ודופן עקומה נהיה רק ללעג ולקלס בנתון זה לעיני העמים ופשוט.

(והחידוש באשכול שהבאתי כאן הוא לא בדיוק הזמן, אלא בתוצאה הסופית שהיא מסודרת להפליא)

קוביד

משתמש מקצוען
כתיבה ספרותית
עריכה תורנית
מגלים מספר סימטרי ומסודר ולא סתם מספר סתמי הדבר מעיד וזועק שיש כאן בורא !
אם אתה מחפש הוכחה שיש בורא, זו אינה הוכחה.
גם אם ההסתברות הזו אינה הגיונית כלל, אין זה יותר מהוכחה נסיבתית שמלמדת על סבירות גבוהה. אך בשום אופן אינה יכולה לשלול באופן מוחלט, שמספר כזה נוצר באקראי.
מה גם שבתוך מיליארדי מיליארדים של מספרים וחישובים בכל תכניות העולם, חייב להיות, סטטיסטית, אי אלו מספרים סימטריים בדיוק שכזה.
ואדרבא, לשיטתך שהבורא בא להוכיח את קיומו בסדרת מספרים מדוייקת, מדוע לא עשה כן בכל הבריאה.

אך אנו בני עם קודש, ראינו את הבורא בדברו אלינו 'אנכי ה' אלקיך', ואיננו זקוקים להוכחות כלל. רק ליהנות מיפי ברייתו.

מאיר 4134

משתמש מקצוען
אם אתה מחפש הוכחה שיש בורא, זו אינה הוכחה.
גם אם ההסתברות הזו אינה הגיונית כלל, אין זה יותר מהוכחה נסיבתית שמלמדת על סבירות גבוהה. אך בשום אופן אינה יכולה לשלול באופן מוחלט, שמספר כזה נוצר באקראי.
מה גם שבתוך מיליארדי מיליארדים של מספרים וחישובים בכל תכניות העולם, חייב להיות, סטטיסטית, אי אלו מספרים סימטריים בדיוק שכזה.
ואדרבא, לשיטתך שהבורא בא להוכיח את קיומו בסדרת מספרים מדוייקת, מדוע לא עשה כן בכל הבריאה.

אך אנו בני עם קודש, ראינו את הבורא בדברו אלינו 'אנכי ה' אלקיך', ואיננו זקוקים להוכחות כלל. רק ליהנות מיפי ברייתו.

אם הייתי אומר שבגלקסיית אנדרומדה המכונה M31 יש כוכב כלשהו עם "סדרת מספרים מדוייקת" כהגדרתך הנפלאה הייתי אומר אכן כדבריך, אך כשבכוכב הכי קרוב אלינו ישנו סדר שכזה, הדבר מפליא בעליל !

וכמובן איננו זקוקים להוכחות אך רק ציינתי שמעולם לא ראיתי מי שהתייחס לנתון הנ"ל.

השמח בחלקו

משתמש מקצוען
מבלי להתעמק נראה לי שהשמש שזרחה היום, זה הוכחה הרבה יותר חזקה למציאותו של הבורא ממס' סימטרי כל שהוא אפי' בעל 6 ספרות !
ועל זה בעיקר דיבר הרמב''ם בפרק ב' מהלכות יסודי התורה: בשעה שיתבונן האדם במעשיו וברואיו הנפלאים הגדולים, ויראה מהם חכמתו שאין לה ערך ולא קץ, מיד הוא אוהב ומשבח ומפאר ומתאווה תאווה גדולה לידע השם הגדול. עכ''ל.

רק שלזה כביכול התרגלנו, והחישוב הנ''ל הוא באמת מפעים,
רק השאלה היא הזה אומר משהו,
(זאת ועוד, שהמס' הוא יחסית למס' 1,000,000 ומדוע לחסר דווקא מהמס' הזה).

אגב, לאחרונה התפרסם על כך ששמו של הרב אורי זוהר זצ''ל התגלה בתורה על ידי שיטת הדילוגים,
מעניין כמה הסתברות יש לדבר הזה ?

מאיר 4134

משתמש מקצוען
מבלי להתעמק נראה לי שהשמש שזרחה היום, זה הוכחה הרבה יותר חזקה למציאותו של הבורא ממס' סימטרי כל שהוא אפי' בעל 6 ספרות !
ועל זה בעיקר דיבר הרמב''ם בפרק ב' מהלכות יסודי התורה: בשעה שיתבונן האדם במעשיו וברואיו הנפלאים הגדולים, ויראה מהם חכמתו שאין לה ערך ולא קץ, מיד הוא אוהב ומשבח ומפאר ומתאווה תאווה גדולה לידע השם הגדול. עכ''ל.

רק שלזה כביכול התרגלנו, והחישוב הנ''ל הוא באמת מפעים,
רק השאלה היא הזה אומר משהו,
(זאת ועוד, שהמס' הוא יחסית למס' 1,000,000 ומדוע לחסר דווקא מהמס' הזה).

אגב, לאחרונה התפרסם על כך ששמו של הרב אורי זוהר זצ''ל התגלה בתורה על ידי שיטת הדילוגים,
מעניין כמה הסתברות יש לדבר הזה ?

השמש היא באמת ראיה יותר חזקה אבל הטבע אוהב חדש, וכמאמר חז"ל

מַה דָּגִים הַלָּלוּ גְּדֵלִין בְּמַיִם כֵּיוָן שֶׁיּוֹרֶדֶת טִפָּה אַחַת מִלְּמַעְלָה מְקַבְּלִין אוֹתָהּ בְּצִמָּאוֹן כְּמִי שֶׁלֹא טָעֲמוּ טַעַם מַיִם מִימֵיהוֹן, כָּךְ הֵן יִשְׂרָאֵל גְּדֵלִין בַּמַּיִם בַּתּוֹרָה, כֵּיוָן שֶׁהֵן שׁוֹמְעִין דָּבָר חָדָשׁ מִן הַתּוֹרָה הֵן מְקַבְּלִין אוֹתוֹ בְּצִמָאוֹן כְּמִי שֶׁלֹא שָׁמְעוּ דְּבַר תּוֹרָה מִימֵיהוֹן. (מדרש רבה ויחי צז-ג)

ומביא בליקוטים:

ההרגל במים מעביר הנאתם, ובמים חדשים הם מתענגים, כי הטבע אוהב חדשות, אף שזה מים וזה מים, כן ישראל אע"פ שהם מלאים תורה אוהבים חדשות, כי כן טבע הנפשות לכסוף רק לחדשות. (בשם אשד הנחלים)

ובהקשר למה ששאלת למה לחסר מהמספר 1,000,000 כי אז רואים את הסדר, ואולי זה אומר משהו ביחס של קונסטלצית הכוכבים אבל את זה צריך לשאול אסטרונום

Yeshivish

משתמש פעיל

רק שלזה כביכול התרגלנו,
טריליארדי שכוייחים!!!

אגב, זהו הנושא המרכזי ב"לאן" של הר"א מילר: התכנון והחוקיות בעולמנו שמוכיחה על תכליתיות
הוא מראה איך כתוב על התפוח "בן אדם (לא חיה לא עוף וכו') אכול אותי"

משפט יפה משם: 15 דפים התבלגנו והסתדרו חזרה, מה הסיכוי שיסתדרו חזרה באותו סדר ?
טריליונים

קוביד

משתמש מקצוען
כתיבה ספרותית
עריכה תורנית
אגב, זהו הנושא המרכזי ב"לאן" של הר"א מילר
אכן, ספר מומלץ ביותר.
אך בעוד הוא נזקק להוכיח חוקיות ותכנון, לנער אמריקאי מתבולל, כדי להוכיח את מציאות הבורא. אנו זקוקים לכך, כדי להתבונן ביפי בריאתו.

מאיר 4134

משתמש מקצוען
@Yeshivish @קוביד

טענו לי שהמספר 1080 נועד לצרכי נוחות בלבד, וכך השבתי להם

כך זה הפשט, אך אם תביט בספרים תקבל נתונים נוספים וכך כותב הראשית חכמה

ועוד פירשו, כי יש תתר"ף חלקים בשעה, וכנגדם שם בן ד' המתגלגל בצירוף נקודו באלפא ביתא תתר"ף צירופין, ואמר שתתר"ף חלקים אלו שבשעה הם תתר"ף נשימות שאדם מנשים, ועל כל נשימה ונשימה יש אות משם בן ד׳ הנותן בו חיות הנשימה ההיא (ראשית חכמה שער היראה פרק י׳)

האמת שיצא לי המון נתונים מעניינים סביב מספר זה ביהדות ויש לי חברותא ביום שישי למסכת חלה והוא מכיר את הטיעון שלי בקשר למספר 1080 ופעם אמרתי לו, מתחשק לי לבדוק אם יש קשר בין שיעור חלה שזה 43.2 ביצים לבין המספר 1080 וחילקתי אותו ל43.2 וראו זה פלא התוצאה היא 25 !

ור׳ בחיי כותב שהנפח של הלוחות היה קח׳ אמות (6 * 6 * 3) וב׳ הלוחות נפחם היה רי״ו אמות והוא כותב שזה גם מספר האותיות בשם ע״ב, והמספר 108 (קח) זה עשירית מ1080

ועוד לאלוה מילין.

מאיר 4134

משתמש מקצוען
אוסיף הערת אגב שקצת קשורה:

אם מחלקים את המספר 2 ב1.62 מקבלים את התוצאה .....1.23456790

ושני המספרים האלה די מעניינים, בקשר למספר 765,433 אם מכפילים אותו ב1.62 מקבלים את התוצאה 1,240,001 ואם מחלקים אותו ב1.2345679 התוצאה היא 620,000 האם זה מוסיף למחזוריות המספר ?

את המספר 1.62 אני מכנה "יחס הזהב היהודי" ונראה אותו קצת בפעולה.

השנה הירחית (12 חודשים סינודיים) הינה 354.36712963 ימים, נכפיל אותם ב1.62 והתוצאה היא 574.07475
ותשאלו אותי כמובן מה מיוחד במספר הזה, והתשובה היא שרש"י מדבר עליו בדיוק בהקשר לזמנים וגם בהקשר לסוד הגאולה !

וַיֹּ֣אמֶר אֵלַ֔י עַ֚ד עֶ֣רֶב בֹּ֔קֶר אַלְפַּ֖יִם וּשְׁלֹ֣שׁ מֵא֑וֹת וְנִצְדַּ֖ק קֹֽדֶשׁ (דניאל ח-יד)

כותב רש"י

עד ערב בקר אלפים ושלוש מאות וגו׳ – ראיתי פֶתר בשם רב סעדיה לדבר וכבר עבר ופתר עוד עד ערב בקר עד שיבא אותו הערב שנאמר בו והיה לעת ערב יהיה אור (זכריה י״ד:ז׳) ובטוחים אנו כי דבר יוצרנו יקום לעולם1 ולא יופר. ואומר אני כי הערב והבקר האמור כאן גימטריא הוא ויש זכר לדבר משני טעמים האחד שיהא חשבון זה מכוון עם חשבון אחר שבסוף הספר, והשני שאמר גבריאל לדניאל למטה בעיניין ומראה הערב והבקר אשר נאמר אמת הוא (דניאל ח׳:כ״ו), ואם לא רֶמֶז החשבון תלוי בו למה חזר וכפל אותו לומר אמת הוא, והחוזה נצטווה לסתום ולחתום הדבר ואף הוא לא נגלה בלשון סתום וחתום ואנו נוחיל להבטחת מלכנו קץ אחר קץ ובעבוֺר קץ הדורש נודע כי טעה במדרשו, והבא אחריו יתור וידרוש דרך אחרת. יש לפתור: ערב בקר – גימטריא שלהן חמש מאות ושבעים וארבע, ועוד אלפים ושלש מאות, הרי אלפים ושמונה מאות ושבעים וארבע.

וניתן גם להמשיך, אם נכפיל את ה574.07475 שוב ב1.62 נקבל את המספר 930 ! 930 לחלק ל1.62 התוצאה היא574.07407407 וניתן להאריך ולהרחיב עוד בנושא

ושוב רואים כאן פלא גדול שלוקחים את מספר ימי השנה המדוייק שהוא לכאורה מספר אי רציונלי והוא נותן תוצאה די סדירה !

נערך לאחרונה ב:

השמח בחלקו

משתמש מקצוען
כבר כתבתי שלמיטב זכרוני הרמב''ם אומר שמה שהוא כותב זה לא מחושב עד הסוף,
ובחזו''א הנ''ל (או''ח קלח') כתב שחז''ל ידעו את החשבון בדיוק מקסימלי וזה מה שנקרא סוד העיבור,
ועל פי החשבונות האלו היו בודקים את העדים.

Yeshivish

משתמש פעיל

השנה הירחית (12 חודשים סינודיים) הינה 354.36712963 ימים, נכפיל אותם ב1.62 והתוצאה היא 574.07475
ותשאלו אותי כמובן מה מיוחד במספר הזה, והתשובה היא שרש"י מדבר עליו בדיוק בהקשר לזמנים וגם בהקשר לסוד הגאולה !

וַיֹּ֣אמֶר אֵלַ֔י עַ֚ד עֶ֣רֶב בֹּ֔קֶר אַלְפַּ֖יִם וּשְׁלֹ֣שׁ מֵא֑וֹת וְנִצְדַּ֖ק קֹֽדֶשׁ (דניאל ח-יד)

כותב רש"י

עד ערב בקר אלפים ושלוש מאות וגו׳ – ראיתי פֶתר בשם רב סעדיה לדבר וכבר עבר ופתר עוד עד ערב בקר עד שיבא אותו הערב שנאמר בו והיה לעת ערב יהיה אור (זכריה י״ד:ז׳) ובטוחים אנו כי דבר יוצרנו יקום לעולם1 ולא יופר. ואומר אני כי הערב והבקר האמור כאן גימטריא הוא ויש זכר לדבר משני טעמים האחד שיהא חשבון זה מכוון עם חשבון אחר שבסוף הספר, והשני שאמר גבריאל לדניאל למטה בעיניין ומראה הערב והבקר אשר נאמר אמת הוא (דניאל ח׳:כ״ו), ואם לא רֶמֶז החשבון תלוי בו למה חזר וכפל אותו לומר אמת הוא, והחוזה נצטווה לסתום ולחתום הדבר ואף הוא לא נגלה בלשון סתום וחתום ואנו נוחיל להבטחת מלכנו קץ אחר קץ ובעבוֺר קץ הדורש נודע כי טעה במדרשו, והבא אחריו יתור וידרוש דרך אחרת. יש לפתור: ערב בקר – גימטריא שלהן חמש מאות ושבעים וארבע, ועוד אלפים ושלש מאות, הרי אלפים ושמונה מאות ושבעים וארבע.

וניתן גם להמשיך, אם נכפיל את ה574.07475 שוב ב1.62 נקבל את המספר 930 ! 930 לחלק ל1.62 התוצאה היא574.07407407 וניתן להאריך ולהרחיב עוד בנושא

ושוב רואים כאן פלא גדול שלוקחים את מספר ימי השנה המדוייק שהוא לכאורה מספר אי רציונלי והוא נותן תוצאה די סדירה !
המספרים יפים, מאוד התלהבתי
אגב, אתה כותב מאוד יפה

Yeshivish

משתמש פעיל
אך בעוד הוא נזקק להוכיח חוקיות ותכנון, לנער אמריקאי מתבולל, כדי להוכיח את מציאות הבורא. אנו זקוקים לכך, כדי להתבונן ביפי בריאתו.

מה משנה עבור מי נכתב הספר, ומי אלה שיחזרו בתשובה בגלל המחשותיו.
ההתבוננות בהנ"ל מועילה לכ"א, ולכן אנו זקוקים לכך בכדי לחזק בקרבנו את ההכרה במציאותו. כי למרות שלא מזה אנו חיים ולא ע"ז בנויה האמונה, זה לא סותר את התועלת שיש גם לך מקריאת הדברים.
לכן הספר אינו חובה, והעיסוק בזה גם לא לכ"א בריא, אבל לבוא ולומר שהמספרים היפים הם להתפעלות גרידא לא נכון בעיניי.

.

מאיר 4134

משתמש מקצוען
המספרים יפים, מאוד התלהבתי
..

אוסיף לך עוד משהו שמסתמא תתלהב גם ממנו.

מספר בני ישראל במדבר היה 603,550 והתחשק לי פעם לבדוק מה השורש של מספר זה, והתשובה היא 776.884804846 כלומר נושק את ה777 ומקובל בעולם שהוא מספר המסמל מזל (חסרים 179 אנשים שיהיה 777 עגול, וניתן להסביר זאת במספר צורות דווקא די מרתקות, אבל לא כעת....)

אם נחלק את מספרם של בני ישראל ל776 (לגבי גימטריא הבדל של 1 זה דווקא מתקבל) התוצאה היא 777.77 ! (אגב, מזל בגי' 77)

כתבתי זאת במסגרת שונה, ומשהו החזיר לי אולי תמצא גם משהו מיוחד ב343 שזה 7*7*7 ? סברתי וקיבלתי, ויצא לי מהלימון לימונדה כי 343.7777 (שזה 7*7*7 פלוס 0.777) כפול PI התוצאה היא 1080.009 !

והמפליא מכל שיש כאן הרבה מוסר השכל, כי המספר 1080 מתחלק לכל הספרות חוץ מ7 וכעת מתגלה שהוא בעצם הכי 7 בעולם !

1080/2 = 540
1080/3 = 360
1080/4 = 270
1080/5 = 216
1080/6 = 180
1080/8 = 135
1080/9 = 120
1080/10 = 108
ורק 1080/7 = 145.285714285

נערך לאחרונה ב:

מאיר 4134

משתמש מקצוען

אני קורא למספר זה "יחס הזהב היהודי" מכיוון שהוא מקורב למספר יחס הזהב המקובל בעולם שהוא 1.6180339887498948482045868

אביא עוד מעט דוגמאות

26.6666 * 1.62 נותן את שיעור החלה (מג' ביצים וחומש ביצה 43.2) והמספר 26 מסמל על שם ה' ובחישובים הוא מסתדר עם 26.6666

ואם נחלק את המספר 81 ב50 נקבל את התוצאה 1.62

עכשיו 1080 לחלק ל1.62 התוצאה היא 666.666666666
ו1080 לחלק למספר יחס הזהב המקובל (1.618033...) התוצאה 667.4767078498864

וההפרש בין 666.6666 למספר 667.476078498864 הוא 0.8100 !

השמח בחלקו

משתמש מקצוען
כתוב בגמרא
פעמים בא בארוכה ופעמים בקצרה
כתב הרע"ב (ר"ה א' ח'): ועל זה השיב רבן גמליאל בברייתא, כך מקובלני מבית אבי אבא פעמים בא בארוכה ופעמים בא בקצרה, כלומר שהזמן שיש בין המולד עד שתראה הירח אינו שוה לעולם, אלא פעמים תהיה תנועת הירח מהרה ופעמים מאוחרת. וכפי מהירות תנועת הירח באותו הזמן, דן רבן גמליאל שהיה ראוי שתיראה הלבנה באותו הלילה. לפיכך קיבל עדותן.

היינו שהמולד הוא קבוע בלי שינוי, רק איך לראייה שלנו יש שינוי דהיינו שלא תמיד רואים את המולד בעין.
א"כ עדיין לא מצאתי מקור לכך שחודש הלבנה הוא לא תמיד כט' ימים יב' שעות ותשצג' חלקים.

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק קל

א שִׁיר הַמַּעֲלוֹת מִמַּעֲמַקִּים קְרָאתִיךָ יְהוָה:ב אֲדֹנָי שִׁמְעָה בְקוֹלִי תִּהְיֶינָה אָזְנֶיךָ קַשֻּׁבוֹת לְקוֹל תַּחֲנוּנָי:ג אִם עֲוֹנוֹת תִּשְׁמָר יָהּ אֲדֹנָי מִי יַעֲמֹד:ד כִּי עִמְּךָ הַסְּלִיחָה לְמַעַן תִּוָּרֵא:ה קִוִּיתִי יְהוָה קִוְּתָה נַפְשִׁי וְלִדְבָרוֹ הוֹחָלְתִּי:ו נַפְשִׁי לַאדֹנָי מִשֹּׁמְרִים לַבֹּקֶר שֹׁמְרִים לַבֹּקֶר:ז יַחֵל יִשְׂרָאֵל אֶל יְהוָה כִּי עִם יְהוָה הַחֶסֶד וְהַרְבֵּה עִמּוֹ פְדוּת:ח וְהוּא יִפְדֶּה אֶת יִשְׂרָאֵל מִכֹּל עֲוֹנֹתָיו:
נקרא  31  פעמים

אתגר AI

ממה זה עשוי...? • אתגר 16

לוח מודעות

למעלה