גננות - שגיאות הבנה אצל ילדים

הני מושקוביץ

מהמשתמשים המובילים!
מנוי פרימיום
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עיצוב גרפי
צילום מקצועי
יום אחד אמרתי לילדים שהיום נצא לגינה, בן השנתיים תפס חוברת של בידרמן עם הפירושים לשבת, והניח בחשיבות מתחת לעגלה של הקטן, ואמר לי "אני הולך לתוילל (כולל)"

הני מושקוביץ

מהמשתמשים המובילים!
מנוי פרימיום
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עיצוב גרפי
צילום מקצועי
בתקופה האחרונה בן ה-6 שלי לא מפסיק לדבר על פסח שני, משום מה הוא בטוח שזה עוד פסח... (איזה נס שלא, אין לי כח לנקות)
היום הוא שאל את בעלי בתמימות "אבא, מה אנחנו נוהגים בפסח שני?"

הני מושקוביץ

מהמשתמשים המובילים!
מנוי פרימיום
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עיצוב גרפי
צילום מקצועי
במהלך התקופה האחרונה, ילדיי התארחו אצל אחת מאחיותיי, ערב אחד, אחותי רחצה את בן ה-5 שנהנה מאוד לשחק במים, זה עיצבן אותה ולכן זרזה אותו לצאת מהר מהמקלחת, באומרה "אני צריכה עוד להכין ארוחת ערב" בלי להתבלבל, אמר לה "אני לא מבין, האוכל לא נהיה מוכן לבד?"

טובה ע

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
איור וציור מקצועי
בן 3 מראה לי אצבע עם פצע מדמם: ״אמא, אני צריך פלסטר כי יש לי קטשופ על האצבע״

nothing

משתמש פעיל
בן השלוש שיחק עם בן השש במשחק קלפים.

בגמר המשחק, היו לגדול, כמובן, יותר קלפים. והוא הכריז:
אני ניצחתי!
הקטן התווכח: לא, אני ניצחתי!

הגדול לוקח את הקופסה ומראה לקטן: אתה רואה? כתוב כאן: בגמר המשחק, מי שבידו יותר קלפים הוא המנצח!
הקטן לא נכנע ואומר: לא! כתוב כאן (והוא "מקריא" מהקופסה, באותה הטעמה) בסוף המשחק, מי שיש לו פחות קלפים הוא המתנצח!

sara100

משתמש סופר מקצוען
עיצוב גרפי
הבן שלי (6) שאל את אחותו: איך אומרים חמודה בכתיב וכתב???
יש עברית, יש אידיש יש אנגלית, אז יש גם כתיב וכתב...

חוי ג

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עיצוב גרפי
פרסום וקופי
בת ה-4: השנה היינו בליל הסדר אצל סבתא א', ושנה שעברה?
אני: סבתא ב'.
היא: אה, אנחנו עושים בפסח מתכונת..

שיר770

משתמש סופר מקצוען
עיצוב גרפי
בן השלוש שלי חלם על אופניים, אז כשסבתא שאלה מה להביא לו מתנה הוא ענה "אופניים". אמרתי לו שזה כבד וסבתא לא יכולה לסחוב אופניים מהחנות. והוא עונה לי בלי להתבלבל: "אז שתרכב עליהם!"

גרפיקה100

משתמש סופר מקצוען
עיצוב גרפי
אחיין שלי בן ה-4.5 שיחק בשבת עם חיפושיות, פתאום כאב לא העין הוא נגש לאמא שלו ושאל
"אמא יש לי חיפושית בעין"-חחחחחחחחחחח
ראה הרבה חיפושיות וחשב שנכנס לו לעין.

חנון

משתמש סופר מקצוען
עיצוב גרפי
כעצמאית מהבית נופל עלינו מן מהשמים פשוטו כמשמעו וגם הילדים יודעים לדקלם כשלקוח מגיע - שהגיע מן
דיברתי מה יש לי באמצע, הבן שלי אומר יש לנו כ"כ הרבה מן שאנחנו לא גומרים לאכול את זה...

הני מושקוביץ

מהמשתמשים המובילים!
מנוי פרימיום
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עיצוב גרפי
צילום מקצועי
בן ה-5 וחצי חזר הביתה ובפיו סיפורי נפלאות מחברו שסיפר לו שכל שיניו נשרו בעת ובעונה אחת (...)
הוא שאל אותי "אמא, יכול להיות שכל השיניים נופלות בבת אחת?"
אני-לא שמעתי, אולי יכולות שתי שיניים לנשור יחד אך לא כולן"
הוא "אז איך ראיתי שלסבא X נפלו כל השיניים בלילה?" (רחמונע'ס שיניים תותבות)

הני מושקוביץ

מהמשתמשים המובילים!
מנוי פרימיום
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עיצוב גרפי
צילום מקצועי
אותו בן 5 וחצי, ראיתי אותו מתעסק ברוב ענין באפו, בשעת הסעודה, אחרי שנוכחתי שכל ההוראות והאזהרות לא תורמות למאום, עברתי לשיטת ה"הפחדה"
שאלתי אותו "אתה רוצה שמרוב שאתה "חופר" באף יהיו לך נחיריים ענקיים?"
כמו יהודי טוב הוא ענה בשאלה "כמו לך, אמא?"

הני מושקוביץ

מהמשתמשים המובילים!
מנוי פרימיום
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עיצוב גרפי
צילום מקצועי
בן שנתיים, לאחרונה, הוא החל לשלב את המילים "אבל" "למה" ועוד בשיחה.
היום, שמעתי שבעלי גוער בביתי על מעשה שהיא עשתה, ברקע אני שומעת את הינוקא שואל אותו "אבא, למה? אבל למה?"

Malki.A

משתמש סופר מקצוען
עיצוב גרפי
עימוד ספרים
צילום מקצועי
אמרתי לבן שלי בן השלש
אתה ילד נפלא
הוא- לא נכון
אני- בודאי שאתה ילד נפלא
הוא- אבל אני לא נפלתי בכלל :)

מגנום

משתמש סופר מקצוען
בת השנתים ואני דפדפנו באלבום התמונות
נראתה תמונה שצולמה בגן החיות של אחותה התינוקת מושיטה יד וברקע נראה פיל זה ממש נראה שהיא כמעט מחזיקה אותו.
אז היא מסכמת: X משחקת בפיל..

הני מושקוביץ

מהמשתמשים המובילים!
מנוי פרימיום
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עיצוב גרפי
צילום מקצועי
בן 5 וחצי בערב שבועות:

"אמא הוא מחרפן אותי!"...

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק יט

א לַמְנַצֵּחַ מִזְמוֹר לְדָוִד:ב הַשָּׁמַיִם מְסַפְּרִים כְּבוֹד אֵל וּמַעֲשֵׂה יָדָיו מַגִּיד הָרָקִיעַ:ג יוֹם לְיוֹם יַבִּיעַ אֹמֶר וְלַיְלָה לְּלַיְלָה יְחַוֶּה דָּעַת:ד אֵין אֹמֶר וְאֵין דְּבָרִים בְּלִי נִשְׁמָע קוֹלָם:ה בְּכָל הָאָרֶץ יָצָא קַוָּם וּבִקְצֵה תֵבֵל מִלֵּיהֶם לַשֶּׁמֶשׁ שָׂם אֹהֶל בָּהֶם:ו וְהוּא כְּחָתָן יֹצֵא מֵחֻפָּתוֹ יָשִׂישׂ כְּגִבּוֹר לָרוּץ אֹרַח:ז מִקְצֵה הַשָּׁמַיִם מוֹצָאוֹ וּתְקוּפָתוֹ עַל קְצוֹתָם וְאֵין נִסְתָּר מֵחַמָּתוֹ:ח תּוֹרַת יְהוָה תְּמִימָה מְשִׁיבַת נָפֶשׁ עֵדוּת יְהוָה נֶאֱמָנָה מַחְכִּימַת פֶּתִי:ט פִּקּוּדֵי יְהוָה יְשָׁרִים מְשַׂמְּחֵי לֵב מִצְוַת יְהוָה בָּרָה מְאִירַת עֵינָיִם:י יִרְאַת יְהוָה טְהוֹרָה עוֹמֶדֶת לָעַד מִשְׁפְּטֵי יְהוָה אֱמֶת צָדְקוּ יַחְדָּו:יא הַנֶּחֱמָדִים מִזָּהָב וּמִפַּז רָב וּמְתוּקִים מִדְּבַשׁ וְנֹפֶת צוּפִים:יב גַּם עַבְדְּךָ נִזְהָר בָּהֶם בְּשָׁמְרָם עֵקֶב רָב:יג שְׁגִיאוֹת מִי יָבִין מִנִּסְתָּרוֹת נַקֵּנִי:יד גַּם מִזֵּדִים חֲשֹׂךְ עַבְדֶּךָ אַל יִמְשְׁלוּ בִי אָז אֵיתָם וְנִקֵּיתִי מִפֶּשַׁע רָב:טו יִהְיוּ לְרָצוֹן אִמְרֵי פִי וְהֶגְיוֹן לִבִּי לְפָנֶיךָ יְהוָה צוּרִי וְגֹאֲלִי:
נקרא  10  פעמים

אתגר AI

זמן מסע • אתגר 47

לוח מודעות

למעלה