גננות - שגיאות הבנה אצל ילדים

הני מושקוביץ

מהמשתמשים המובילים!
מנוי פרימיום
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עיצוב גרפי
צילום מקצועי
בחגים היא ראתה את נעלי העקב הגבוהות שלי וביררה בענין האם אני מתכוונת לנעול אותן לתפילות, (היא סטייליסטית בהתהוות) "כי אם לא, אני אנעל אותן בשמחה"....

הני מושקוביץ

מהמשתמשים המובילים!
מנוי פרימיום
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עיצוב גרפי
צילום מקצועי
בן השלוש ההורס שלי ניסה לדגדג את בן השנתיים תו כדי שהלבשתי אותו לשבת, הקטן התנגד והתעצבן.
בן השלוש פנה אלי ואמר "אוף, אמא, הוא לא זורם".....

כן, גם אני התעלפתי!

AtaraM

משתמש מקצוען
עיצוב גרפי
ברכי בת 9 (ת. דאון בגובה של בת 6)
פותחת את הדלת לאדם זר
הוא: אפשר את אחד ההורים
היא הולכת לאמא ואומרת לה שרוצים אותה בדלת אמא (באמצע לטגן) אומרת שעוד רגע היא ניגשת
ברכי הולכת לדלת ואומרת: שתי דקות אמא שלי באה, היא באמצע לטגן, מה אתה רוצה שישרף לה כל האוכל?!

חנון

משתמש סופר מקצוען
עיצוב גרפי
הפעם שגיאה שלי:
הקלדתי חומר תורני ונתקלתי לא פעם בר"ת בכה"ג, לא בדיוק הבנתי את התוכן והתפלאתי מה עושה כאן כהן גדול
בעלי עמד לידי ועיין בתוכן, שאלתי אותו מה עושה כאן כהן גדול, הוא עונה לי שזה "כהאי גוונא"...

SARA47

משתמש פעיל
בן 4 ורבע, אסף את המשחקים. אחרי כמה דק' הוא נכנס לחדר והמשחקים שוב היו מפוזרים. הוא קורא לי- "אמא, תראי, המשחקים לא רוצים להיות (בדרגת) 'דוממים', הם רוצים להיות 'מדבר'..."

ובאותו עניין- "התינוק שלנו הוא כמעט 'דומם', כי הוא עדיין לא מדבר... בעצם, הוא 'צומח', כי הוא גדל...."

Ushaya

משתמש מקצוען
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
איור וציור מקצועי
אוטומציה עסקית
בת הארבע:
אמא, נכון הלכנו פעם לרופא שיניים? את יודעת שהגננת סיפרה לנו שגם משה הלך להר סיניים?

N

neomy21

אורח
אחיין שלי בן 7 נכנס להתקלח
אחרי מלאאאא זמן שלא יצא אבא שלו צעק לו מאחורי הדלת שהתקשרו ממשרד המים (יש דבר כזה..?) שהולך להיגמר המים בכינרת
אז הוא ענה לו
התקשרו ממשרד החינוך ואמרו שחופרים פה לאיזה ילד...
:rolleyes::rolleyes::rolleyes::eek::eek::eek::p:p:p

סטודיו זוהר

משתמש צעיר
עיצוב גרפי
הדמיות בתלת מימד
בני בן השלוש- כוכב:
למי שמכיר בבית חולים תה"ש יש מסוע הליכה במסדרון הארוך בין הבניינים.
הוא עלה על המסוע ובא לספר לי בהתלהבות שהוא עלה על ה"הליכון נעות"
( התכוון כמו שיש מדרגות נעות...).

nothing

משתמש פעיל
בן החמש מגלה כישורים כלכליים. תמיד עובר על עלוני הפרסום ומכריז: איזה יקרנים! איזה מבצע! וכן לפי המקרה.

היום דיברנו על הסיפור של חד-גדיא. שאלתי אותו אם הוא רוצה שאבא שלו יקנה גם כן גדי. התשובה הפתיעה אותי:

תקנה, אבל גדי טוב, לא בשתי זוז. זה נשבר מהר.
שיקנה גדי שחתול לא יכול לאכול אותו!

(תובנה מהצעצועים מ"הכל בשקל"...)

צבי ג.

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עיצוב גרפי
הפקות ואירועים
זוכר שכשנולד בננו השני, ניסיתי להסביר שוב ושוב לגדול בן השנתיים וחצי שבליל שבת יהיה שולם זכר. בסוף הוא כבר ידע להגיד שולם זכר. בליל שבת כששאלתי אותו בפני האורחים: "מה יש עכשיו"? אמר שלא זוכר. ניסיתי לעזור לו והתחלתי להגיד שולם... והוא המשיך שולם.... שולם לעולם ברוגז ברוגז אף פעם.

saralulu

משתמש מקצוען
על אף שכותבים פה יותר שגיאות או יותר נכון שגיאים... אצל ילדים.
אז אני דווקא שמעתי גננת שהתבטאה בכמה דברים שלדעתי נכנסו לילדים, מה שאני זוכרת זה: החנוכיה דולק... הילד התחלק במדרגות...
אז גננות יקרות ומשקיעות תזכרו שמה שאתן מוציאות מהפה ומלמדות את הילדים זה גירסא דינקותא... אני לא באה להכליל חלילה אבל כדאי לקחת את זה לתשומת ליבכן גם כאמהות וגם כמחנכות לגיל הרך.

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק קכג

א שִׁיר הַמַּעֲלוֹת אֵלֶיךָ נָשָׂאתִי אֶת עֵינַי הַיֹּשְׁבִי בַּשָּׁמָיִם:ב הִנֵּה כְעֵינֵי עֲבָדִים אֶל יַד אֲדוֹנֵיהֶם כְּעֵינֵי שִׁפְחָה אֶל יַד גְּבִרְתָּהּ כֵּן עֵינֵינוּ אֶל יְהוָה אֱלֹהֵינוּ עַד שֶׁיְּחָנֵּנוּ:ג חָנֵּנוּ יְהוָה חָנֵּנוּ כִּי רַב שָׂבַעְנוּ בוּז:ד רַבַּת שָׂבְעָה לָּהּ נַפְשֵׁנוּ הַלַּעַג הַשַּׁאֲנַנִּים הַבּוּז לִגְאֵיוֹנִים:
נקרא  1  פעמים

לוח מודעות

למעלה