גננות - שגיאות הבנה אצל ילדים

ks

משתמש מקצוען
אחיינית מוכשרת בת שנתיים רצתה לשחק עם הבן שלי שגדול ממנה בכמה ימים.
היא הסבירה לו איזה משהו על הגן שלה, והוא ענה לה במשפט ארוך, אני הבנתי ממנו בערך שתי מילים. היא לא הבינה מילה, וצעקה לו בחזרה - "למה אתה מדבר באנגלית???"

N

neomy21

אורח
אחיין שלי בן 3 חזר משמחת בית השואבה והכריז
שבכלל לא הלכנו לשואב אבק הלכנו לחתונה אפילו היה שם צלם ואורגנית......
ואפילו חתן הוא מצא שם...(מישהו שהיה עם כיפה לבנה...:rolleyes:)

kshir

משתמש מקצוען
בן השנתיים בחר לעצמו בשבת משחק שלא הייתי בטוחה שמותר לשחק בו. הבאתי ספר של פסקי הלכה, כדי לבדוק, הילד לקח ממני את הספר, דפדף בו, תוך שהוא ממלמל לעצמו את השאלה. נעצר בעמוד כלשהו מצביע על המילים ו"מקריא": לילדים קטנים מותר לשחק ב___ בשבת. סוגר את הספר, מכריז "בדקתי" ולוקח את המשחק.

שירה 123

משתמש סופר מקצוען
איור וציור מקצועי
הנדסת תוכנה
D I G I T A L
מצאתי את אחיינית שלי בת שנתיים עם חבילת שוקולד בתהליך גמירה בפה..
הסתכלתי עליה במבט כועס והיא : מה?! מותר לי - אני קטנה...

ks

משתמש מקצוען
כבר תקופה ארוכה הבן שלי (4.5) מתלהב מאיזה צוללן בספר, ורוצה אפילו להתחפש לצוללן בפורים. בשיחה אקראית התברר פתאום שהוא בטוח שצוללן הוא יצור ימי דמוי אדם החי ומתגורר מתחת לפני הים :eek::eek:

בשיחת הסבר שערכה לו סבתא שלו, בין השאר היא הסבירה על פלנקטון - יצורים ימיים זעירים שלא ניתן לראותם בעין רגילה (שום מושג איך הם הגיעו לזה).
הילד: אני יודע איך הדגים רואים אותם, פשוט יש להם עיניים קטנות מאד!

kshir

משתמש מקצוען
דיברתי עם בן השנתיים על מה שלמדו בגן בנושא בריאת העולם. ביום ראשון השם ברא את האור ואת החושך.
הילד מגיב: גם אמא.
אמא: מה גם אמא?
הילד: גם אמא עשתה חושך.
אמא: אמא עשתה חושך?
הילד: כשאני הולך לישון.

ניסיתי להסביר שאמא משתמשת בבריאה של החושך בזמנים מסוימים, לא בוראת אותו. לא נראה שהילד מבין את ההבדל.

אמא ומתכנתת

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום
כתיבה ספרותית
בת ה4 שלי כותבת את שירי ר' אלתר מחדש :)
(הוא שר את השיר בלשון הקודש, בהברה ליטאית, ככה שבאמת קשה לה להבין...)

השיר המקורי:
סידור סידורי
מה יקר אתה לי
עליך אשמור מאד מאד
בך את ה' אעבוד

והנה הקוקטייל שלה:
סידור סידורי
כמה טוב אתה לי
לכו לישון מאד מאד
בתורת ה' אחד

לפחות במנגינה היא מדיקת ;)

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק קיט ת'

קסט תִּקְרַב רִנָּתִי לְפָנֶיךָ יְהוָה כִּדְבָרְךָ הֲבִינֵנִי:קע תָּבוֹא תְּחִנָּתִי לְפָנֶיךָ כְּאִמְרָתְךָ הַצִּילֵנִי:קעא תַּבַּעְנָה שְׂפָתַי תְּהִלָּה כִּי תְלַמְּדֵנִי חֻקֶּיךָ:קעב תַּעַן לְשׁוֹנִי אִמְרָתֶךָ כִּי כָל מִצְוֹתֶיךָ צֶּדֶק:קעג תְּהִי יָדְךָ לְעָזְרֵנִי כִּי פִקּוּדֶיךָ בָחָרְתִּי:קעד תָּאַבְתִּי לִישׁוּעָתְךָ יְהוָה וְתוֹרָתְךָ שַׁעֲשֻׁעָי:קעה תְּחִי נַפְשִׁי וּתְהַלְלֶךָּ וּמִשְׁפָּטֶךָ יַעֲזְרֻנִי:קעו תָּעִיתִי כְּשֶׂה אֹבֵד בַּקֵּשׁ עַבְדֶּךָ כִּי מִצְוֹתֶיךָ לֹא שָׁכָחְתִּי:
נקרא  14  פעמים

לוח מודעות

למעלה