עזרה גמילה מטיטול - הבו עצות

אפרת פולי

משתמש מקצוען
גם אני באותו סיפור.
הילדה מתאפקת ומתאפקת ובסוף לפעמים מפספסת וזהו.

בבית היא כמעט גמולה לחלוטין והולכת ממש יפה לבד לשירותים. מה עושים?
כבר לא נעים לי מהמעון.....
אין מה להרגיש לא נעים...
צריך רק להתפלל שה' יתן להם את התבונה ללכת לשרותים גם בגן.
לילד- לא נעים בכלל שהוא מתאפק כל היום ואז מפספס...
אבל לנו? תרגישי בנח...

יודית 121

משתמש מקצוען
סאונד והפקות אולפן
מה עושים עם ילד בן 4 גמול כבר שנה וחצי ועדיין מפספס כמעט כל לילה?

להחזיר לו את הטיטול בלילה!!!
תני לו חצי שנה לחזור לעצמו, לא להרגיש מסכן שמפספס כל לילה, זה מוריד את כל הבטחון.
עוד חצי שנה, תנסי שוב, כמובן בנחת, בלי לחץ...
מניסיון כמובן, הכי עזר!
אני התייעצתי עם פסיכולוגית מאד נחשבת!!
היא אמרה לי בפירוש לא להחזיר את הטיטול כי זה ממש מוריד את הביטחון.
זה שהוא קם בבוקר רטוב לא אמור להוריד לו את הביטחון אם את מקבלת את זה בצורה שלווה : "אוי פספסת, לא נורא זה קורה... בא נשטוף אותך הכל בסדר." - אין בזה שום דבר שאמור להוריד לו את הביטחון והוא מבין רק את מה שמשדרים לו.
כן להתאמץ על 2 דברים:
1. לא לשתות שעה לפני השינה- אני עשיתי מבצע של לא לשתות כי היה לו ממש קשה.
2. להעיר באמצע הלילה (אזור 1-2) ככה תקופה עד שיעבור.
בהצלחה.

jhho100

משתמש רשום
מה עושים עם הילדה גמולה לחלוטין בבית. (בת שנתיים וחצי)
אבל במעון מתאפקת כל היום, לא מוכנה לעשות שם, רק בכל פעם שצריכה, רצה לשרותים ולא עושה...
גם אני באותו סיפור.
הילדה מתאפקת ומתאפקת ובסוף לפעמים מפספסת וזהו.

בבית היא כמעט גמולה לחלוטין והולכת ממש יפה לבד לשירותים. מה עושים?
כבר לא נעים לי מהמעון.....

אולי יעזור לכם...
הבת שלי נהייתה בת 3 עכשיו אחרי פסח והתחלנו גמילה שבוע אחרי פסח.
פיניתי לי את אחהצ לתקופה הזאת ועם הרבה סבלנות ברוך ה' הלך דיי מהר.
הבעיה שבמעון היא ממש לא רצתה, לא הרגישה שם בטוחה גם שזה אסלה קטנה.
וששאלתי למה לא עושה בגן אמרה שזה מפחיד שם.
קנינו לה מקטין אסלה מצוייר חמוד, הלכה איתו באושר לגן וברוך ה' (אני מפחדת לדבר יותר מידי) היא חוזרת יבשה.

אמא לשלוש

משתמש מקצוען
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
אני התייעצתי עם פסיכולוגית מאד נחשבת!!
היא אמרה לי בפירוש לא להחזיר את הטיטול כי זה ממש מוריד את הביטחון.
זה שהוא קם בבוקר רטוב לא אמור להוריד לו את הביטחון אם את מקבלת את זה בצורה שלווה : "אוי פספסת, לא נורא זה קורה... בא נשטוף אותך הכל בסדר." - אין בזה שום דבר שאמור להוריד לו את הביטחון והוא מבין רק את מה שמשדרים לו.
כן להתאמץ על 2 דברים:
1. לא לשתות שעה לפני השינה- אני עשיתי מבצע של לא לשתות כי היה לו ממש קשה.
2. להעיר באמצע הלילה (אזור 1-2) ככה תקופה עד שיעבור.
בהצלחה.
לא תמיד הפסיכולוגיות צודקות
יש גם צד לבריאות הנפש של האימא בעניין הזה

אודיה שלו

משתמש רשום
ילד בן 5 שגמול מגיל שנתיים ושלושה (מעצמו... רצה להגמל קודם אבל לי לא הייתה סבלנות) יש לציין שניגמל ציק צק יום ולילה בצורה מופלאה.
עד ש... בחורף של כמעט גיל 4 היה חולה לעיתים קרובות והיה מפספס ושמתי לו טיטול בלילות ומאז מפספס לעיתים קרובות בלילות. לאחרונה הוא נרדם בלי טיטול ואני שמה לו תוך כדי שינה ובסביבות 23:00 לוקחים אותו לשירותים ומשאירים אותו בלי טיטול , לרוב קם יבש. מה שכן בטיטול בד"כ רטוב והוא מפספס ממש בתחילת הלילה ואין מים לפני השינה בכלל, אשמח לעצות!!!

ברור מאד

משתמש רשום
ילד בן 5 שגמול מגיל שנתיים ושלושה (מעצמו... רצה להגמל קודם אבל לי לא הייתה סבלנות) יש לציין שניגמל ציק צק יום ולילה בצורה מופלאה.
עד ש... בחורף של כמעט גיל 4 היה חולה לעיתים קרובות והיה מפספס ושמתי לו טיטול בלילות ומאז מפספס לעיתים קרובות בלילות. לאחרונה הוא נרדם בלי טיטול ואני שמה לו תוך כדי שינה ובסביבות 23:00 לוקחים אותו לשירותים ומשאירים אותו בלי טיטול , לרוב קם יבש. מה שכן בטיטול בד"כ רטוב והוא מפספס ממש בתחילת הלילה ואין מים לפני השינה בכלל, אשמח לעצות!!!
ומה התדירות שהוא מתפנה ביום?

HMB

משתמש פעיל
מוכר ...אחרי שנגמל והיה קם יבש כבר בלילה .על תקן קבוע עם טיטול כמעט בן 4
ומה התדירות שהוא מתפנה ביום?
מתאפק כמה שיכול,(מסתבר שמפחד להפסיד דברים)
יש קשר?

ברור מאד

משתמש רשום
מוכר ...אחרי שנגמל והיה קם יבש כבר בלילה .על תקן קבוע עם טיטול כמעט בן 4

מתאפק כמה שיכול,(מסתבר שמפחד להפסיד דברים)
יש קשר?
מעניין,
יכול להיות שאם תתזכרו אותו במשך היום להקפיד ללכת לשירותים באופן מתוזמן המערכת תהיה רגועה יותר? (נניח בעזרת טיימרים שמצלצלים וכו') לדעתי שווה לנסות.

אפרת פולי

משתמש מקצוען
נכון!!!
האמא תמיד יותר מבינה ללב הילד מאשר הפסיכולוגית.
לדעתי ילד שקם כל יום רטוב בטוח לי במאה אחוזים שהוא מקבל גיחוחים מהאחים הגדולים וכו...
ואחרי חצי שנה שילד קם רטוב כל לילה, שום אמא לא נשארת רגועה ושלווה באמצע הלילה כשהיא באה להחליף מצעים ולקלח את הילד...
הילדה שלי בת 4 היתה קמה רטובה, החלטנו להחזיר טיטול, בלי לדבר הרבה ולעשות עניין...
אחרי חצי שנה, דברנו איתה, הסברנו לה... הורדנו את הטיטול, וראו זה פלא הילדה קמה יבשה עד לעצם היום הזה... ב"ה.

יודית 121

משתמש מקצוען
סאונד והפקות אולפן
נכון!!!
האמא תמיד יותר מבינה ללב הילד מאשר הפסיכולוגית.
לדעתי ילד שקם כל יום רטוב בטוח לי במאה אחוזים שהוא מקבל גיחוחים מהאחים הגדולים וכו...
ואחרי חצי שנה שילד קם רטוב כל לילה, שום אמא לא נשארת רגועה ושלווה באמצע הלילה כשהיא באה להחליף מצעים ולקלח את הילד...
הילדה שלי בת 4 היתה קמה רטובה, החלטנו להחזיר טיטול, בלי לדבר הרבה ולעשות עניין...
אחרי חצי שנה, דברנו איתה, הסברנו לה... הורדנו את הטיטול, וראו זה פלא הילדה קמה יבשה עד לעצם היום הזה... ב"ה.
כל אחת תעשה כחכמתה וככוחות נפשה.
בהצלחה לכולן

thank

משתמש חדש
אשמח לעצה הבת שלי בגמילה מטיטול שבועיים ולא מפספסת בכלל (אני אפילו לא צריכה להזכיר לה)
במעון פעם אחת אחרי כמה ימים פיספסה מלוכלך והמטפלת שלה אמרה לי שהיא לא מסוגלת ושאני יביא אותה רק כשהיא לא מפספסת , ניסיתי לשלוח אותה עם "טיטול גמילה" וכמובן הסברתי לה שזה לא טיטול ועושים רק בשירותים וככה היא חזרה אחרי -בפועל התנהגה עם זה כמו טיטול
אמרתי למטפלת שחייבים להוריד את זה כדי להתקדם -יום למחרת פיספסה פעם אחת והחזירו לה את הטיטול
מה אפשר לעשות לריב עם המטפלת? אין שום שיתוף פעולה מצידה כמה שאני מסבירה שאין לי מה לעשות וחייבים לתת לילדה צאנס ולעזור לה
מה עושים?

יואל וייס

משתמש רשום
אמא שלי מהדור של פעם סיפרה לי שכשהיא הייתה ילדה בת שלוש
היא זילזלה בנושא פעם אחת אחרי פיספוס סטירה מאמא וזה היה פעם האחרונה
נוו הדור של פעם מפחיד מאוד.................

thank

משתמש חדש
לא כתבתי מדויק אבל בבית הבת שלי גמולה ובמעון לא
לדעתי זה קשור לשיתוף פעולה מהמטפלת

elishir

משתמש סופר מקצוען
עיצוב גרפי
מסכימה איתך.
מנסיון!
אחרי שמנחת הורים שאני מאד מחשיבה נתנה לי עצות בקשר לילד בן שנתיים שנגמל מהר מאד וחזר לפספס רק בבית, ז’א שמהגן חוזר יבש, חשבתי לעצמי נראה אותה מתמודדת... תכלס אחרי כמה חוד’ קשים החלטתי לזרום איתו ולשלוח אותו בלי טיטול לגן ובבית אני שמה לו וכשיחליט להוריד טיטול שיוריד לבד...

פעלתן

משתמש רשום
תודה לכולן על העצות המחכימות, מדהים!
בני בן שלוש ורבע גמול חודש, בהתחלה לא היה מפספס בכלל למעט יציאות,
אחרי שבועיים חזר לפספס בגדול, כבר לא רוצה ללכת לשרותים, אני רואה שהוא צריך ,מציעה לו ללכת ומתנגד בתוקף, מתאפק הרבה ובסוף מפספס, כך גם בגן, בנוסף יציאות תמיד מפספס, מהתחלה, מה כדאי לעשות? כמה זמן זה נורמלי?

S234

משתמש פעיל
יש את שיטת הרב טאומן, = נתינת אימון, לתת לילד אימון בו שהוא יש לו את הכוחות והיכולת ושהוא עוד ייגמל מזה, יתכן בזה שלבים שפתאום יחזור להרטיב, אך בהמשך אימון זה ייפסק מהר מאוד [כתבתי ממש בקצרה, בשיעורים שלו הוא ממש מסביר את הענין מדוע זה מועיל וכו', אך הנ"ל זה תמצית הענין]

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק טז

א מִכְתָּם לְדָוִד שָׁמְרֵנִי אֵל כִּי חָסִיתִי בָךְ:ב אָמַרְתְּ לַיהוָה אֲדֹנָי אָתָּה טוֹבָתִי בַּל עָלֶיךָ:ג לִקְדוֹשִׁים אֲשֶׁר בָּאָרֶץ הֵמָּה וְאַדִּירֵי כָּל חֶפְצִי בָם:ד יִרְבּוּ עַצְּבוֹתָם אַחֵר מָהָרוּ בַּל אַסִּיךְ נִסְכֵּיהֶם מִדָּם וּבַל אֶשָּׂא אֶת שְׁמוֹתָם עַל שְׂפָתָי:ה יְהוָה מְנָת חֶלְקִי וְכוֹסִי אַתָּה תּוֹמִיךְ גּוֹרָלִי:ו חֲבָלִים נָפְלוּ לִי בַּנְּעִמִים אַף נַחֲלָת שָׁפְרָה עָלָי:ז אֲבָרֵךְ אֶת יְהוָה אֲשֶׁר יְעָצָנִי אַף לֵילוֹת יִסְּרוּנִי כִלְיוֹתָי:ח שִׁוִּיתִי יְהוָה לְנֶגְדִּי תָמִיד כִּי מִימִינִי בַּל אֶמּוֹט:ט לָכֵן שָׂמַח לִבִּי וַיָּגֶל כְּבוֹדִי אַף בְּשָׂרִי יִשְׁכֹּן לָבֶטַח:י כִּי לֹא תַעֲזֹב נַפְשִׁי לִשְׁאוֹל לֹא תִתֵּן חֲסִידְךָ לִרְאוֹת שָׁחַת:יא תּוֹדִיעֵנִי אֹרַח חַיִּים שֹׂבַע שְׂמָחוֹת אֶת פָּנֶיךָ נְעִמוֹת בִּימִינְךָ נֶצַח:
נקרא  14  פעמים

אתגר AI

האנשה • 2

לוח מודעות

למעלה