דרוש מידע גמילה לילדה בת 4

• פותח הנושא 20201
  • פורסם בתאריך

20201

משתמש חדש
בתי בת 4 וחצי כבר פחות או יותר הגיע למצב של גמילה לאחרונה התחילה שוב פעם לעשות פנצ'רים אחרי כמה חודשים שהיה בסדר אני מחפש עצות ורעיונות מעשיים בבקשה לא רגשיים (כמו למשל צריך לבדוק מה קורה בגן או בבית מבחינה חברות וכאלו לא שאני מזלזל חלילה כי בתחום הזה כבר חשבתי ) תודה רבה

סבא ישראל

משתמש מקצוען
מבצעים (לתלות פתק בשרותים עם מדבקות שהיא מדביקה ובסוף מקבלת פרס)
להזכיר
לא להזכיר
(לפעמים הילד קולט שאנחנו אחראים או לחוצים אז הוא מפספס)

20201

משתמש חדש
תודה רבה סבא אהבתי בעיקר את השורה האחרונה ממש נכון
אבל עדיין זה רעיון שלא ממש עבד לי ניסתי עם ממתקים וכאלה
מחפש משו יצירתי יותר

byy

תכנון ועיצוב פנים
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
מניסיון. זה רגשי.
אתם אולי לא יודעים איזה קטע ברגש.
אולי לא קשור לגן, יכול להיות קשור ל1001 דברים אחרים...
לבדוק איפה זה יושב אצל ההורים
הילדה מנסה לקבל תשומת לב בדרך שלילית.
ברגע שלהורים זה לא יזיז לא יהיה לה עניין להמשיך בזה.

20201

משתמש חדש
לבדוק איפה זה יושב אצל ההורים
הילדה מנסה לקבל תשומת לב בדרך שלילית.
ברגע שלהורים זה לא יזיז לא יהיה לה עניין להמשיך בזה.
וווואיי אהבתי את הגישה נשמע מעניין אבל מעניין מאיפה לקחת את זה דבר שראית באיזשהו מקום או ניסיון עצמי

20201

משתמש חדש
מניסיון. זה רגשי.
אתם אולי לא יודעים איזה קטע ברגש.
אולי לא קשור לגן, יכול להיות קשור ל1001 דברים אחרים...
1) לא אמרתי שזה לא בעייה ריגשית פשוט את הקטע הריגשי אני כבר מודע וחושב אולי יש דבר אחר 2) אפי שזה כן בעייה ריגשית בדרך כלל אפשר להתגבר על הבעייה רק עם פיתרון מעשי כי בגיל הזה קשה לעבוד עם רגש והשכל בלי דברים מעשיים

קפה קפה

משתמש מקצוען
לבן שלי היתה בעיה כזו, לא היתה לו סבלנות לשבת עד שיסיים, והיה דוחק ומחכה עד שסבל מכאבי בטן איומים.
עשיתי לו מפת כבישים על הקיר, ציירתי לו כביש והדבקתי לו מכוניות סקוטש והוא היה משחק תוכ"ד עד שלא שם לב וברוך השם הכל עבר.

20201

משתמש חדש
לבן שלי היתה בעיה כזו, לא היתה לו סבלנות לשבת עד שיסיים, והיה דוחק ומחכה עד שסבל מכאבי בטן איומים.
עשיתי לו מפת כבישים על הקיר, ציירתי לו כביש והדבקתי לו מכוניות סקוטש והוא היה משחק תוכ"ד עד שלא שם לב וברוך השם הכל עבר.
הבעייה אצל הבת שלי הוא לא החוסר סבלנות פשוט בורח לה (לא ידוע לי אם זה במודע או לא ) בכל אופן תודה

קפה קפה

משתמש מקצוען
הייתי מציעה שהיא תסמן מדבקה שווה מיוחדת בכל פעם שהצליחה עד הסוף.

byy

תכנון ועיצוב פנים
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
וווואיי אהבתי את הגישה נשמע מעניין אבל מעניין מאיפה לקחת את זה דבר שראית באיזשהו מקום או ניסיון עצמי
למדתי את זה בקורס הנחית הורים אצל מספר אחת לדעתי. ניסיתי לא עם גמילה אבל עם דברים אחרים ועובד יופי!

אופססס ;)

משתמש מקצוען
למדתי את זה בקורס הנחית הורים אצל מספר אחת לדעתי. ניסיתי לא עם גמילה אבל עם דברים אחרים ועובד יופי!
זה נושא די מוכר...
כשהיא מפספסת פשוט לבוא עם בגדים נקיים בשיא הרוגע והשלווה ולהחליף בלי להעיר / לשאול למה וכו'.
אבל-
אם זה אכן יושב על הרקע הזה אז צריך לתת המון המון תשומת לב חיובית. יש ילדים שצריכים תשומת לב במינון גבוה מהשאר. אם זה לא יבוא בחיובי זה יבוא בשלילי. כשתורידו לה את תשומת הלב (השלילית) שהיא מקבלת היא תחפש דברים אחרים/ התנהגויות אחרות שיספקו לה את זה והרבה יותר קל למצוא הזדמנויות שליליות כאלו.

חיים שיש בהם

משתמש סופר מקצוען
מנהל קבוצה
עריכה תורנית
ילדה בת 4 בדרך כלל מספיק גדולה כדי לטפל בעצמה אחרי אירוע כזה
ההתנהלות צריכה להיות
פספסת אוקיי
יש בגדים להחלפה במגירה
ספריי לניקוי של הרצפה במקום מסוים סמרטוט במגירה של הסמרטוטים
כשהכל נקי והבגדים הישנים בשקית ליד מכונת הכביסה את יכולה להשיך במה שעשית
מהר מאוד האחריות עליה ואין שום פספוס

byy

תכנון ועיצוב פנים
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
ילדה בת 4 בדרך כלל מספיק גדולה כדי לטפל בעצמה אחרי אירוע כזה
ההתנהלות צריכה להיות
פספסת אוקיי
יש בגדים להחלפה במגירה
ספריי לניקוי של הרצפה במקום מסוים סמרטוט במגירה של הסמרטוטים
כשהכל נקי והבגדים הישנים בשקית ליד מכונת הכביסה את יכולה להשיך במה שעשית
מהר מאוד האחריות עליה ואין שום פספוס
הסבר מעולה!
רק חשוב להוסיף: שהלב יהיה נקי ללא רגש של כעס, אכזבה, דאגה(מה יהיה איתה ?)וכו'

חיים שיש בהם

משתמש סופר מקצוען
מנהל קבוצה
עריכה תורנית
זה לא היה נשמע מהתיאור כמו הרטבת לילה

20201

משתמש חדש
מרגיל את הילד למודעות לתחושה כשצריך להתפנות
בין ביום ובין בלילה

מומלץ גם לגמילה של תינוק
מאיץ מאוד את התהליך
אני כבר אחרי השלב הזה זה שלב שעולה הרבה כוחות וסוחט אותך בפרט שאתה לא רואה תוצאות
לפעמים צריך לדעת להגיד סטופ ולהבחין שזה לא יעבוד אצל הילד הזה
בכל אופן תודה

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק קמה

א תְּהִלָּה לְדָוִד אֲרוֹמִמְךָ אֱלוֹהַי הַמֶּלֶךְ וַאֲבָרֲכָה שִׁמְךָ לְעוֹלָם וָעֶד:ב בְּכָל יוֹם אֲבָרֲכֶךָּ וַאֲהַלְלָה שִׁמְךָ לְעוֹלָם וָעֶד:ג גָּדוֹל יְהוָה וּמְהֻלָּל מְאֹד וְלִגְדֻלָּתוֹ אֵין חֵקֶר:ד דּוֹר לְדוֹר יְשַׁבַּח מַעֲשֶׂיךָ וּגְבוּרֹתֶיךָ יַגִּידוּ:ה הֲדַר כְּבוֹד הוֹדֶךָ וְדִבְרֵי נִפְלְאוֹתֶיךָ אָשִׂיחָה:ו וֶעֱזוּז נוֹרְאֹתֶיךָ יֹאמֵרוּ (וגדולתיך) וּגְדוּלָּתְךָ אֲסַפְּרֶנָּה:ז זֵכֶר רַב טוּבְךָ יַבִּיעוּ וְצִדְקָתְךָ יְרַנֵּנוּ:ח חַנּוּן וְרַחוּם יְהוָה אֶרֶךְ אַפַּיִם וּגְדָל חָסֶד:ט טוֹב יְהוָה לַכֹּל וְרַחֲמָיו עַל כָּל מַעֲשָׂיו:י יוֹדוּךָ יְהוָה כָּל מַעֲשֶׂיךָ וַחֲסִידֶיךָ יְבָרֲכוּכָה:יא כְּבוֹד מַלְכוּתְךָ יֹאמֵרוּ וּגְבוּרָתְךָ יְדַבֵּרוּ:יב לְהוֹדִיעַ לִבְנֵי הָאָדָם גְּבוּרֹתָיו וּכְבוֹד הֲדַר מַלְכוּתוֹ:יג מַלְכוּתְךָ מַלְכוּת כָּל עֹלָמִים וּמֶמְשֶׁלְתְּךָ בְּכָל דּוֹר וָדוֹר:יד סוֹמֵךְ יְהוָה לְכָל הַנֹּפְלִים וְזוֹקֵף לְכָל הַכְּפוּפִים:טו עֵינֵי כֹל אֵלֶיךָ יְשַׂבֵּרוּ וְאַתָּה נוֹתֵן לָהֶם אֶת אָכְלָם בְּעִתּוֹ:טז פּוֹתֵחַ אֶת יָדֶךָ וּמַשְׂבִּיעַ לְכָל חַי רָצוֹן:יז צַדִּיק יְהוָה בְּכָל דְּרָכָיו וְחָסִיד בְּכָל מַעֲשָׂיו:יח קָרוֹב יְהוָה לְכָל קֹרְאָיו לְכֹל אֲשֶׁר יִקְרָאֻהוּ בֶאֱמֶת:יט רְצוֹן יְרֵאָיו יַעֲשֶׂה וְאֶת שַׁוְעָתָם יִשְׁמַע וְיוֹשִׁיעֵם:כ שׁוֹמֵר יְהוָה אֶת כָּל אֹהֲבָיו וְאֵת כָּל הָרְשָׁעִים יַשְׁמִיד:כא תְּהִלַּת יְהוָה יְדַבֶּר פִּי וִיבָרֵךְ כָּל בָּשָׂר שֵׁם קָדְשׁוֹ לְעוֹלָם וָעֶד:
נקרא  0  פעמים

ספירת העומר

לוח מודעות

למעלה