דרוש מידע גמולי השתלמות למורות שעובדות ללא אופק וכו'

פרפר

משתמש מקצוען
לצערי המידע שכתוב פה לא נכון מכמה סיבות,

באופק חדש הדרגה נקבעת ע"פ כל מיני דברים ואחד מהם זה גמולי השתלמות שצבר המורה,
בהרבה מוסדות (ובעיקר בחינוך המיוחד) עוברים אט אט לרפורמת האופק, ופה הקאצ',
מי שדאגה לגמולי השתלמות לעצמה תיכנס לאופק בדרגה טובה ותקבל יותר, מי שלא, תיכנס בדרגה נמוכה, חשוב להדגיש שאחרי ההצטרפות לאופק לא שייך לעשות גמולים של "טרום רפורמה"- העולם הישן. כך שזו הזדמנות שלא חוזרת, אז לפני שכותבים כל מיני דברים כדאי לעשות שיעורי בית ולברר את כל ההשלכות, הן המיידיות והן העתידיות.
אני בדקתי את זה והמידע נכון בהחלט. במעבר לאופק אם יש מספר נמוך של שנות ותק הגמולים לא משפיעים בגלל הסעיף של השלמה למינימום. אחרי המעבר לאופק וקביעת הדרגה ההתחלתית כבר אין משמעות לגמולים שנצברו לפני. הכל כאילו מתאפס והעליה בדרגה היא בתנאים של אופק חדש. כך שהאמירה של "שווה לצבור גמולים לפני המעבר לאופק חדש" לא תמיד נכונה.

KOSMOS

משתמש פעיל
בעקבות חוסר הבנה וטעויות ואכזבות מהבטחות של כל מיני סמינרים להשתלמויות,.
על כך שגמולי השתלמות מעלים שכר במאות שקלים לחודש, ומוחזרים תקופה רטרואקטיבית.
מעוניינת לשתף :
אז ככה, גמולים בלי אופק חדש וכו' (כמו בחינוך העצמאי) לא מוסיפים כלום בשכר!!! ב7 שנים הראשונות לפחות, כיון שיש שם סעיף שנקרא 'תוספת חוק מ' שזה בעצם תוספת שכר מינימום שאומר שכל עוד השכר לא מגיע לשכר מסוים הם משלימים את השכר, ומתי שיש גמולים זה בעיקרון מעלה את השכר אבל זה מתקזז עם התוספת שכר מינימום, מה שאומר שהשכר אותו דבר בדיוק. רק אחרי 7 שנים לפחות עם 16 גמולים ומשרה מלאה (גם צריך לבדוק לפי כל הנתונים) תתחיל.... ההעלאה בשכר, וכל העלאה היא ע"ס עשרות ש"ח בלבד. רק לאחר שנים נוספות, זו העלאה משמעותית, שאכן שווה השקעה של כסף וזמן.
אפשר לראות זאת במחשבון הדמיית שכר במשרד החינוך שהסעיפים משתנים בין תוספת ע"י הגמולים לבין התוספת ע"י ה'תוספת שכר מינימום' ובתוצאה הסופית זה אותה משכורת. [לגבי אופק חדש וכו' אני לא יודעת -אפשר לבדוק]
שורה תחתונה - למה להוציא כסף על גמולים כשהמדינה משלמת גם כשאת לא עושה....
מקווה שלא אכזבתי.... כי גם אני התאכזבתי....
קישור למחשבון

והנה הדוגמא:

זה עם גמולים:

צפה בקובץ המצורף 813007

וזה בלי גמולים:
צפה בקובץ המצורף 813008
במחשבון הזה איפה מסתכלים על החינוך העצמאי? בטרום רפורמה ומכללות?

אריק 7474

משתמש רשום
מאיזה סכום אין השלמת הכנסה לשכר מינימום?
מנסה להבין האם אני מקבלת את כל מה שמגיע לי...
הדרך הפשוטה לדעת אם את מקבלת את מה שמגיע לך,
זה לבדוק בשלב ראשון האם הנתונים היבשים שמופיעים בתלוש שלך נכונים,
האם רשום כמה ש"ש יש בצורה נכונה תואמת גיל? קרי חלקי 24 או חלקי 30...
האם השכלתך המופיעה בתלוש תואם למה שמופיע במשרד החינוך באישור נתוני העסקה?
האם האישור נתוני העסקה תואם את המציאות בפועל, כלומר האם ותק ותעודות מעודכן שם כראוי?
במידה והכל בסדר, תעתיקי את הנתונים כפי שהם למחשבון עובדי הוראה תחת הקטיגוריה הנכונה, ותראי שקל לשקל מה מגיע לך ותשוי לתלוש שלך,
אם זה עדיין לא יצא ברור, כדאי ליצור קשר באישי.
בהצלחה.

רק אושר!

משתמש מקצוען
הדרך הפשוטה לדעת אם את מקבלת את מה שמגיע לך,
זה לבדוק בשלב ראשון האם הנתונים היבשים שמופיעים בתלוש שלך נכונים,
האם רשום כמה ש"ש יש בצורה נכונה תואמת גיל? קרי חלקי 24 או חלקי 30...
האם השכלתך המופיעה בתלוש תואם למה שמופיע במשרד החינוך באישור נתוני העסקה?
האם האישור נתוני העסקה תואם את המציאות בפועל, כלומר האם ותק ותעודות מעודכן שם כראוי?
במידה והכל בסדר, תעתיקי את הנתונים כפי שהם למחשבון עובדי הוראה תחת הקטיגוריה הנכונה, ותראי שקל לשקל מה מגיע לך ותשוי לתלוש שלך,
אם זה עדיין לא יצא ברור, כדאי ליצור קשר באישי.
בהצלחה.
דבר ראשון תודה ענקית
בתלוש הכל מעודכן נכון!!!
בדקתי במחשבון ויצא שאני כן אמורה לקבל השלמה למינימום אבל בתלוש לפעמים מופיע השלמה למינימום בסכום של 0.01 ולפעמים בכלל לא,
יש מצב שזה לפי פר שעה?
שזה אני כן מקבלת ממש בסדר.

נערך לאחרונה ב:

טילון

מהמשתמשים המובילים!
עריכה והפקת סרטים
לצערי המידע שכתוב פה לא נכון מכמה סיבות,
ואסביר, זה נכון שבאופן מיידי הגמולים לא תמיד נותנים, אך לטווח הארוך ומי שרואה את עצמה כמורה זה ודאי מועיל, מיד אחרי סיום ההשלמה למינימום זה נותן, לא מיליונים כמובן אבל נותן,
דבר שני והוא החשוב ביותר, הוא המעבר לאופק חדש,
באופק חדש הדרגה נקבעת ע"פ כל מיני דברים ואחד מהם זה גמולי השתלמות שצבר המורה,
בהרבה מוסדות (ובעיקר בחינוך המיוחד) עוברים אט אט לרפורמת האופק, ופה הקאצ',
מי שדאגה לגמולי השתלמות לעצמה תיכנס לאופק בדרגה טובה ותקבל יותר, מי שלא, תיכנס בדרגה נמוכה, חשוב להדגיש שאחרי ההצטרפות לאופק לא שייך לעשות גמולים של "טרום רפורמה"- העולם הישן. כך שזו הזדמנות שלא חוזרת, אז לפני שכותבים כל מיני דברים כדאי לעשות שיעורי בית ולברר את כל ההשלכות, הן המיידיות והן העתידיות.
אני בדקתי את זה והמידע נכון בהחלט. במעבר לאופק אם יש מספר נמוך של שנות ותק הגמולים לא משפיעים בגלל הסעיף של השלמה למינימום. אחרי המעבר לאופק וקביעת הדרגה ההתחלתית כבר אין משמעות לגמולים שנצברו לפני. הכל כאילו מתאפס והעליה בדרגה היא בתנאים של אופק חדש. כך שהאמירה של "שווה לצבור גמולים לפני המעבר לאופק חדש" לא תמיד נכונה.
למורות ביסודי זה אכן לא תמיד שווה לצבור גמולים.
חייבת לסייג את כל מה שנאמר באשכול (גם על ידי) לגבי מורות בתיכונים- אם יש צפי להיכנס לעוז לתמורה כן שווה לצבור גמולים גם אם כרגע הם לא משפיעים על השכר, כי בעוז, בשונה מאופק, הגמולים שנצברו לפני רלוונטיים כל הזמן, ולא רק בכניסה, ובעוז לתמורה אי אפשר לצבור יותר מגמול אחד לשנה (למעט בשנת שבתון), וכמובן שבעוז לתמורה כבר אין תוספת מינימום, כי השכר מספיק גבוה.
כך שמה ש @אריק 7474 כתבה רלוונטי מאד, אבל למורות בתיכונים ולא ביסודי.

טילון

מהמשתמשים המובילים!
עריכה והפקת סרטים
אם אני מבין נכון את מה שכתוב כאן באשכול, אז מאות ואולי אלפי מורות משלמות במיטב כספן למכוני ההמשך של הסמינרים וזה פשוט לפח?
לכאורה זה מזעזע
אכן.
ואני לא חושבת שמכוני ההשתלמויות בכוונה מטעים את המשתלמות ומעלימים מידע.
פשוט המצב השתנה בשנים האחרונות עם עליית שכר המינימום, ככה שמה שהיה משתלם מאד לפני כמה שנים, היום כבר משתלם לפחות מורות, אם כי עדיין יש מורות שזה יכול להועיל להן מאד.
(גם אני שילמתי אלפי שקלים על השתלמויות מהר לפני שאכנס לאופק, ובדיעבד התברר שזה לא הועיל לדרגה. אבל אחרי שנתיים נכנסתי גם לעוז לתמורה, ככה שבסופו של דבר כל גמול שעשיתי בהחלט היה שווה את הכסף)

אפרסמון2

משתמש סופר מקצוען
אכן.
ואני לא חושבת שמכוני ההשתלמויות בכוונה מטעים את המשתלמות ומעלימים מידע.
פשוט המצב השתנה בשנים האחרונות עם עליית שכר המינימום, ככה שמה שהיה משתלם מאד לפני כמה שנים, היום כבר משתלם לפחות מורות.
אם יש כאן מישהו בפורום שהוא מאוד על תקן אלולי, ובאמת מאמין שהם לא יודעים את זה בכלל, אז באמת שישלח להם מייל בכדי לעדכן אותם...

מה שאני

משתמש מקצוען
אם אני מבין נכון את מה שכתוב כאן באשכול, אז מאות ואולי אלפי מורות משלמות במיטב כספן למכוני ההמשך של הסמינרים וזה פשוט לפח?
לכאורה זה מזעזע
בפורום מקביל שנקרא שכר בבי אי וגמולים כותבת "אני נסתרת" שהרויחה תוך שנתיים 2000 ש"ח בחודש מבי אי וגמולים אז כנראה שזה לא בדיוק ולא תמיד כך

טילון

מהמשתמשים המובילים!
עריכה והפקת סרטים
בפורום מקביל שנקרא שכר בבי אי וגמולים כותבת "אני נסתרת" שהרויחה תוך שנתיים 2000 ש"ח בחודש מבי אי וגמולים אז כנראה שזה לא בדיוק ולא תמיד כך
זה תלוי מן הסתם מתי היא עשתה את זה, וכמה וותק היה לה.
לפני שהעלו את שכר המינימום זה היה משמעותי להרבה יותר מורות, וגם היום- למורה בעלת וותק משמעותי כנראה שזה יעזור.

מה שאני

משתמש מקצוען
זה תלוי מן הסתם מתי היא עשתה את זה, וכמה וותק היה לה.
לפני שהעלו את שכר המינימום זה היה משמעותי להרבה יותר מורות, וגם היום- למורה בעלת וותק משמעותי כנראה שזה יעזור.
מה זה נקרא משמעותי עשור מספיק? בדיוק עכשיו אני בדרך לעשות בי אי וקצת נלחצתי מהכתוב כאן רק שהבנתי מהמנהלת חשבונות בחינוך העצמאי שזה כן שווה באיזשהו שלב רק לא נכנסתי איתה לפרטים

טילון

מהמשתמשים המובילים!
עריכה והפקת סרטים
ושכר המינימום כמדומני עלה בפעם האחרונה ב2017 (!)
יכול להיות. בכל מקרה, תוספת המינימום עלתה גם אחרי זה. והיא גם לא בדיוק משלימה למינימום אלא ליותר.
(היום מורה ללא וותק תקבל השלמה למינימום לסכום של מעל 6000 למשרה מלאה, למרות ששכר המינימום הוא 5300)

טילון

מהמשתמשים המובילים!
עריכה והפקת סרטים
מה זה נקרא משמעותי עשור מספיק? בדיוק עכשיו אני בדרך לעשות בי אי וקצת נלחצתי מהכתוב כאן רק שהבנתי מהמנהלת חשבונות בחינוך העצמאי שזה כן שווה באיזשהו שלב רק לא נכנסתי איתה לפרטים
שווה לבדוק במחשבון. ממה שראיתי אחרי עשור זה כבר מתחיל להשפיע, וכמובן- ככל שעובר הזמן ההשפעה גדלה.

מה שאני

משתמש מקצוען
שווה לבדוק במחשבון. ממה שראיתי אחרי עשור זה כבר מתחיל להשפיע, וכמובן- ככל שעובר הזמן ההשפעה גדלה.
מה שאומר שלא כמו שנכתב לעיל שמורות מבזבזות כסף וזמן כי ממוצע אין תקן בחינוך העצמאי לפני כחמש שנות מ"מ ואז עד שמשלימים את הבי אי ( מי שלא עושה קודם אלא מחכה שיהיה לה אפשרות לשעות מענק וכדו') זה כבר מתחיל להשתלם

טילון

מהמשתמשים המובילים!
עריכה והפקת סרטים
מה שאומר שלא כמו שנכתב לעיל שמורות מבזבזות כסף וזמן כי ממוצע אין תקן בחינוך העצמאי לפני כחמש שנות מ"מ ואז עד שמשלימים את הבי אי ( מי שלא עושה קודם אלא מחכה שיהיה לה אפשרות לשעות מענק וכדו') זה כבר מתחיל להשתלם
נכון. אלא אם כן מורה רצה לעשות השתלמויות מהר כי היא אמורה להיכנס לאופק בשנה הבאה, והיא עדיין בשלב שבו זה לא משפיע.

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק טז

א מִכְתָּם לְדָוִד שָׁמְרֵנִי אֵל כִּי חָסִיתִי בָךְ:ב אָמַרְתְּ לַיהוָה אֲדֹנָי אָתָּה טוֹבָתִי בַּל עָלֶיךָ:ג לִקְדוֹשִׁים אֲשֶׁר בָּאָרֶץ הֵמָּה וְאַדִּירֵי כָּל חֶפְצִי בָם:ד יִרְבּוּ עַצְּבוֹתָם אַחֵר מָהָרוּ בַּל אַסִּיךְ נִסְכֵּיהֶם מִדָּם וּבַל אֶשָּׂא אֶת שְׁמוֹתָם עַל שְׂפָתָי:ה יְהוָה מְנָת חֶלְקִי וְכוֹסִי אַתָּה תּוֹמִיךְ גּוֹרָלִי:ו חֲבָלִים נָפְלוּ לִי בַּנְּעִמִים אַף נַחֲלָת שָׁפְרָה עָלָי:ז אֲבָרֵךְ אֶת יְהוָה אֲשֶׁר יְעָצָנִי אַף לֵילוֹת יִסְּרוּנִי כִלְיוֹתָי:ח שִׁוִּיתִי יְהוָה לְנֶגְדִּי תָמִיד כִּי מִימִינִי בַּל אֶמּוֹט:ט לָכֵן שָׂמַח לִבִּי וַיָּגֶל כְּבוֹדִי אַף בְּשָׂרִי יִשְׁכֹּן לָבֶטַח:י כִּי לֹא תַעֲזֹב נַפְשִׁי לִשְׁאוֹל לֹא תִתֵּן חֲסִידְךָ לִרְאוֹת שָׁחַת:יא תּוֹדִיעֵנִי אֹרַח חַיִּים שֹׂבַע שְׂמָחוֹת אֶת פָּנֶיךָ נְעִמוֹת בִּימִינְךָ נֶצַח:
נקרא  17  פעמים

אתגר AI

האנשה • 2

לוח מודעות

למעלה