דרוש מידע גמגום אצל בן שנתיים

חיה4

משתמש מקצוען
המתוק שלי בן השנתיים וחצי התחיל לגמגם פתאום.
אני יודעת שיש דבר כזה שילדים קטנים מגמגמים וזה עובר.
אבל זה בהחלט מלחיץץץץ
מתי אמורים לטפל בזה? ואיך? הוא כבר שלושה ימים מגמגם :cry:
ולמי הולכים? רופא משפחה?
בבקשה רק מידע מקצועי או מניסיון. (ולא "כבר שלושה ימים מגמגם ולא הלכת לרופא"...) יש מספיק לחץ. לא צריך להוסיף לחץ לא מבוקר...

אופססס ;)

משתמש מקצוען
לפני כחצי שנה היה בפרוג אשכול כזה הרבה מהתגובות שם היו ע"כ שזה גיל שהם מתחילים לחשוב יותר מהר ולא עומדים בקצב הדיבור מה שגורם לגמגום.
באותו יום הבן שלי התחיל ג"כ לגמגם ככה שהאשכול הזה די הרגיע אותי ואכן אחרי חודש וחצי בערך זה עבר לגמרי רק נשארו החלפות של סדר האותיות קצת לדוג' היה רוצה להגיד 'בגלל' היה יוצא לו 'בגגל' ואז כל פעם שזה קרה פשוט תיקנתי אותו וגם זה כמעט עבר לגמרי.

אם את מש לחוצה, את יכולה לחכות עוד שבוע ואז לשאול רופא. אבל זה תופעה נפוצה

חובב מוזיקה מושבע

משתמש מקצוען
אבל זה בהחלט מלחיץץץץ
ולמי הולכים? רופא משפחה?
בבקשה רק מידע מקצועי או מניסיון. (ולא "כבר שלושה ימים מגמגם ולא הלכת לרופא"...) יש מספיק לחץ. לא צריך להוסיף לחץ לא מבוקר...
הבן שלי
גמגם במעט 3-4 חודש בגיל שנתיים + גמגום מדאיג התייעצנו ואמרו לנו שזה קורה ולעקוב אחריו
ולאחר זמן הכל חלף כלא היה
היום הוא לא מפסיק לדבר:sneaky:

אחת צפונית

משתמש מקצוען
גם לי היה שני ילדים שגמגמו סביבות גיל שנתיים+ תקופה ארוכה(לא זוכרת ממש כמה) וחלף כלא היה. כמובן לא לזלזל ולא לצחוק עליהם וחס וחלילה לא לחקות אותם. היום הם מדברים בשטף בלי שום בעיה(וחכמים בלי עין הרע, אומרים שזה קורה דווקא לחכמים...)

אילו

משתמש מקצוען
ממש לא צריך להילחץ! טבעי ונורמטיבי לגמרי.
אני מחזיקה בתאוריה שכתבו פה שזה נובע מחשיבה מהירה יותר מהדיבור.
מה שחשוב מאוד זה לא להלחיץ את הילד לסיים את המשפט אלא לתת לו לומר את כל מה שיש לו.
לא לעזור לו בהשלמת המילים או המשפט כי זה מוריד לו את הביטחון.

reish

משתמש מקצוען
קודם כל, הכתובת היא כמובן לא רופא. זה לא התחום שלו ויש סיכוי טוב שתקבלי מידע לא מדויק.
אין מה להילחץ, התופעה שכיחה מאד בגיל הזה.
כן כדאי לפנות לקלינאית תקשורת שעוסקת בתחום כדי לקבל הדרכה איך נכון להתייחס לגמגום בתקופה הקרובה ומה ניתן לעשות כדי לעודד שטף.

מייילים

משתמש מקצוען
הבן שלי התחיל לגמגם ממש אחרי החלאקה ,
הבנו שכנראה כל השינוי בלבל אותו למרות כל ההסברים
ההמלצות שקיבלנו היו:
לא לתקן אותו, אלא לחזור אחריו בצורה תקינה עם סימן שאלה..התכוונת לכך וכך?...
לחכות בסבלנות עד שיצליח לומר את מה שרצה,
והרב'ה אמר לנו שעד 3 חודשים זה תקין, את זה לקחתי בערבון מוגבל אמנם
ולאחר כמה שבועות הגמגום עבר כלא היה

מה שכן שמנו לב שבתקופות קצת לחוצות זה חוזר לו לכמה ימים,

member

משתמש מקצוען
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
איור וציור מקצועי
צילום מקצועי
עד כמה שידוע לי, קשה למצוא קלינאיות תקשורת שמטפלות בגיל צעיר כזה (נראה לי שיש דעה שאומרת שאין צורך לטפל בגיל כזה, כי זה נורמלי ויכול לחלוף מעצמו)
גם צריך להזהר שילד לא יבין שיש לו בעיה, כי זה מלחיץ אותו יותר... (לא תמיד הוא מודע לבעיה בגיל כזה)
אבל כן אפשר ורצוי לקבל הדרכה מקלינאית תקשורת איך ההורים צריכים להתנהל מול התופעה.
מבקשים מהרופא הפנייה לקלינאית תקשורת, וצריך למלא טופס, ולקבוע תור לקלינאית.
בהצלחה.

אמ123

משתמש צעיר
בגיל הזה, ברוב המקרים מדובר בגמגום התפתחותי שעובר מעצמו עם הזמן.
חשוב לא להיבהל מזה, לשדר גם לילד רוגע וביטחון
להתאזר בסבלנות עד שיצליח לומר את מה שרוצה.
אל תתקנו אותו. הוא יודע שהוא לא מדבר כמו שצריך, פשוט הקשיבו בסבלנות.

אמא+

משתמש פעיל
קרה אצל כמה מהילדים שלי באזור גיל 2.5 /3 . תקופה קצרה וזה עובר. זה גמגום התפתחותי. הכל טוב..

שירי נט

משתמש חדש
אבל זה בהחלט מלחיץץץץ
ולמי הולכים? רופא משפחה?
לא ראיתי שקלינאית תקשורת ענתה לך לכן אענה לך כקלינאית תקשורת.
אם אין רקע משפחתי של גמגום (אחים, דודים, בני דודים וכו') ככל הנראה מדובר בגמגום התפתחותי. גמגום שנוצר בעקבות המהירות שבו המוח עובד ולומד דברים חדשים סביב גיל שנתיים וחצי עד שלוש לבית המהירות שהפה מסוגל לעבוד.
זה תקין ותואם גיל ואין צורך ללחץ.
עם זאת, חשוב מאוד לתת לו את הזמן להשלים את המילה ולא לעזור לו לסיים את המילה.
לדבר איתו בקול ברור ואיטי בגובה העיניים, לא להראות לו שאת לחוצה ושזה מטריד אותך ולהיות במעקב אחרי הגמגום.

הרבה נחת

שירי נט

משתמש חדש
ואם יש כן אז מומלץ לקבוע תור אצל קלינאית שמתעסקת עם גמגום לצורך פגישת ייעוץ והיא תדע להגיד לכם בהתאם למאפיינים של הילד והמאפיינים של המשפחה איך כדי להתייחס לגמגום.

אם את צריכה המלצה לקלינאיות תכתבי ואנסה לעזור לך.

חיה4

משתמש מקצוען
יש קלינאיות ספציפיות לגמגום?
זה משהו שאפשר ללכת אליו דרך הקופה?

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק קלב

א שִׁיר הַמַּעֲלוֹת זְכוֹר יְהוָה לְדָוִד אֵת כָּל עֻנּוֹתוֹ:ב אֲשֶׁר נִשְׁבַּע לַיהוָה נָדַר לַאֲבִיר יַעֲקֹב:ג אִם אָבֹא בְּאֹהֶל בֵּיתִי אִם אֶעֱלֶה עַל עֶרֶשׂ יְצוּעָי:ד אִם אֶתֵּן שְׁנַת לְעֵינָי לְעַפְעַפַּי תְּנוּמָה:ה עַד אֶמְצָא מָקוֹם לַיהוָה מִשְׁכָּנוֹת לַאֲבִיר יַעֲקֹב:ו הִנֵּה שְׁמַעֲנוּהָ בְאֶפְרָתָה מְצָאנוּהָ בִּשְׂדֵי יָעַר:ז נָבוֹאָה לְמִשְׁכְּנוֹתָיו נִשְׁתַּחֲוֶה לַהֲדֹם רַגְלָיו:ח קוּמָה יְהוָה לִמְנוּחָתֶךָ אַתָּה וַאֲרוֹן עֻזֶּךָ:ט כֹּהֲנֶיךָ יִלְבְּשׁוּ צֶדֶק וַחֲסִידֶיךָ יְרַנֵּנוּ:י בַּעֲבוּר דָּוִד עַבְדֶּךָ אַל תָּשֵׁב פְּנֵי מְשִׁיחֶךָ:יא נִשְׁבַּע יְהוָה לְדָוִד אֱמֶת לֹא יָשׁוּב מִמֶּנָּה מִפְּרִי בִטְנְךָ אָשִׁית לְכִסֵּא לָךְ:יב אִם יִשְׁמְרוּ בָנֶיךָ בְּרִיתִי וְעֵדֹתִי זוֹ אֲלַמְּדֵם גַּם בְּנֵיהֶם עֲדֵי עַד יֵשְׁבוּ לְכִסֵּא לָךְ:יג כִּי בָחַר יְהוָה בְּצִיּוֹן אִוָּהּ לְמוֹשָׁב לוֹ:יד זֹאת מְנוּחָתִי עֲדֵי עַד פֹּה אֵשֵׁב כִּי אִוִּתִיהָ:טו צֵידָהּ בָּרֵךְ אֲבָרֵךְ אֶבְיוֹנֶיהָ אַשְׂבִּיעַ לָחֶם:טז וְכֹהֲנֶיהָ אַלְבִּישׁ יֶשַׁע וַחֲסִידֶיהָ רַנֵּן יְרַנֵּנוּ:יז שָׁם אַצְמִיחַ קֶרֶן לְדָוִד עָרַכְתִּי נֵר לִמְשִׁיחִי:יח אוֹיְבָיו אַלְבִּישׁ בֹּשֶׁת וְעָלָיו יָצִיץ נִזְרוֹ:
נקרא  26  פעמים

אתגר AI

תקווה לעתיד טוב יותר • אתגר 17

לוח מודעות

למעלה