אלרגיה גירודים מפחידים אחרי מקלחת

חיות הקודש

משתמש צעיר
פעם זה היה קל יחסית, אבל לאחרונה אחרי המקלחת יש לי גירודים "בלתי נסבלים", זה יכול להימשך שעה ואף יותר, זה מפריע לי להירדם ו... בקיצור צרות צרורות, יש למישהו רעיון???

member

משתמש מקצוען
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
איור וציור מקצועי
צילום מקצועי
נשמע כמו יובש בעור
אפשר למרוח קרם לחות/ שמן

sk1203

משתמש מקצוען
פעם זה היה קל יחסית, אבל לאחרונה אחרי המקלחת יש לי גירודים "בלתי נסבלים", זה יכול להימשך שעה ואף יותר, זה מפריע לי להירדם ו... בקיצור צרות צרורות, יש למישהו רעיון???
קורה גם אחרי מים בלבד או רק אחרי רחצה עם תכשירים (סבון/ שמפו)?

member

משתמש מקצוען
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
איור וציור מקצועי
צילום מקצועי
קצת קשה לי להאמין שמתפתחת אלרגיה למים בגיל מבוגר... (אבל אין לי ידע מקצועי בנושא)
עכשיו מזג האוויר מאד יבש, וזה ממש הגיוני שאחרי מקלחת- יש גירודים בעור .
(גם לי זה קורה לפעמים... יש לי רגישות ליובש)
מריחת קרם לחות/ שמן אחרי מקלחת (בפרט בימים בהם מזג האוויר יבש במיוחד) מאד עוזרת, וגם שתייה בכמות מספיקה ליום.

גרפיקאית לשעבר

משתמש מקצוען
מכירה מישהי שיש לה את זה כבר עשר שנים. גם במקלחת בלי סבון. רופא עור מומחה ואלרגולוג יעצו להשתמש במים ללא כלור, אבנית, וכל הדברים הנחמדים שיש במי הברז שלנו. יש כמו פילטר כזה שאפשר להתקין באמבטיה שמסנן כלור. בבית היא בסדר (כי יש את הפילטר)
במקומות אחרים היא כבר התרגלה שמגרד...
אגב, בבריכה זה לא קורה?

גלבוע

משתמש סופר מקצוען
החשודים הראשוניים הם תכשירי הרחצה, אחר כך היובש שהמים גורמים, ואחר כך הרכב המים עצמם.
הצעת פתרונות לפי הסדר:
תכשירי רחצה:
אפשר להשתמש בסבון לתינוקות של ג'ונסון, עם סימון של 0% ירוק כזה על התווית (סבון צהוב או תכלת או כתום). אפשר גם בדרמפון הישן והטוב. או סבונים טיפוליים - למשל של ליפיקאר סינדט או של מוסטלה סטלטופיה.
היובש שהמים גורמים:
אחרי המקלחת כדאי מאד למרוח קרם גוף טיפולי. אפשר פשוט וזול, של אקווס/אקווה קרם, ואפשר טוב ויקר כמו של בפנטן סנסידיילי.
הרכב המים עצמם:
אפשר להתקין מסנן מים (פילטר) על הקו הראשי.

ארמון חול

משתמש פעיל
החלפת אולי מגבת או חלוק אותו לובשים אחרי המקלחת? אולי יש בו פתקית מגרדת או שסוג הבד לא מתאים (מניסיון)

מיכל ב'

כתבת
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
פרסום וקופי
לקחת כדור נגד אלרגיה בשם בליקסטן.
אמור לעזור אחרי רבע שעה בערך- חצי שעה, אז אולי כדאי לקחת לפני המקלחת.

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק קנ

א הַלְלוּיָהּ הַלְלוּ אֵל בְּקָדְשׁוֹ הַלְלוּהוּ בִּרְקִיעַ עֻזּוֹ:ב הַלְלוּהוּ בִגְבוּרֹתָיו הַלְלוּהוּ כְּרֹב גֻּדְלוֹ:ג הַלְלוּהוּ בְּתֵקַע שׁוֹפָר הַלְלוּהוּ בְּנֵבֶל וְכִנּוֹר:ד הַלְלוּהוּ בְתֹף וּמָחוֹל הַלְלוּהוּ בְּמִנִּים וְעוּגָב:ה הַלְלוּהוּ בְצִלְצְלֵי שָׁמַע הַלְלוּהוּ בְּצִלְצְלֵי תְרוּעָה:ו כֹּל הַנְּשָׁמָה תְּהַלֵּל יָהּ הַלְלוּיָהּ:
נקרא  26  פעמים

ספירת העומר

לוח מודעות

למעלה