המדריך היומי גיבוי- הלכה למעשה

פרסומון

משתמש סופר מקצוען
השאלה היא, אם יש לי תיקיה במחשב שמסונכרנת גם לדיסק און קי וכל חומר שנמצא בתיקיה מגובה ומסונכרן לדיסק און קי, וערכתי מסמך שנמצא בדיסק און, האם התוכנה יודעת שהגירסה שבדיסק און קי היא המתוקנת, ותתקן את המסמך במחשב, או שלא? (או הכי גרוע, תמחק את התיקונים שבדיסק און קי לפי מה שבמחשב).
זאת אומרת: האם התוכנה מזהה איזה מסמך יותר מתוקן, או שהיא תמיד תעתיק שמה שבתיקיה X יהיה גם בתיקיה Y.
והשאלה בסוף הכוונה היא, [אם התכנה יודעת איזה מסמך יותר מתוקן ומתקנת לפי זה] אם ערכתי גם את המסמך שבמחשב וגם את המסמך שבדיסק און קי, את איזה גירסה התוכנה תשאיר?
אפשר להגדיר בתוכנה שתבדוק לפי תאריך / גודל וכו'.

פרסומון

משתמש סופר מקצוען
ולגבי השאלה השניה, אם ערכתי גם את המסמך שבמחשב וגם את המסמך שבדיסק און קי, את איזה גירסה התוכנה תשאיר? או שהיא תציג לי הודעה על זה ולא תשנה?
עדיין, הוא יסתכל מה יותר חדש מביניהם.
בשביל זה יש את האפשרות של גירסאות (שהוא שומר לך גירסאות למשך X ימים).

הרצאות ניהול וארגון

נפש האדם ע"פ התורה, ארגון וניהול
מנוי פרימיום
עריכה תורנית
תודה על האשכול המחכים!!

אני יהודי פשוט שמחפש גיבוי פשוט ואמין בעברית ל 400GB בערך.

אשמח להמלצה על האופציה המועדפת ושהכי פשוטה לשמירה ותפעול.

תודה אנשים טובים,

שוהם307

משתמש מקצוען
@פרסומון אחרי המלצתך וההסברים הנפלאים שלך, אני משתמש בתוכנה הזאת,
אבל לא ברור לי למה הוא לא מסנן את מה שאני רוצה, הכנסתי את הנתיב של התיקייה AppData וכאילו כלום הוא ממשיך לגבות אותו כאילו לא דיברתי איתו לפני שנייה.

פרסומון

משתמש סופר מקצוען
@פרסומון אחרי המלצתך וההסברים הנפלאים שלך, אני משתמש בתוכנה הזאת,
אבל לא ברור לי למה הוא לא מסנן את מה שאני רוצה, הכנסתי את הנתיב של התיקייה AppData וכאילו כלום הוא ממשיך לגבות אותו כאילו לא דיברתי איתו לפני שנייה.
אני מקווה בהזדמנות לעשות מדריך על התוכנה הזו ספציפית.

איך בדיוק אתה מסנן אותו? אפשר צילומסך? (עשית עם כוכבית?)

שוהם307

משתמש מקצוען
@פרסומון מדבריך נשמע שאני אכן לא עושה את זה נכון, תוכל לכוין אותי?
ללא שם.png

פרסומון

משתמש סופר מקצוען
תעשה כמו כאן:
1599832447526.png

רק תוסיף לוכסן / אחרי שם התיקיה.
רעיונית, גם כמו שעשית אמור לעבוד.
אם לא עוזר תוסיף כוכבית * אחרי שם התיקיה.

הישיבישע'ר

משתמש פעיל
המשתמש נחסם
@פרסומון תודה ענקית על ההסבר הברור המושקע והמקצועי שבתחילת השרשור.
אמנם עדיין לא התחלתי את הגיבוי עצמו אך בזכות הסבריך המיוחדים אני מקווה שזה יקרה בקרוב.

נ.ב. אם תועיל לכתוב עוד מדריכים אודה לך מאוד!

0555

משתמש חדש
יש אפשרות לגבות תוכנות שמותקנות במחשב כך שאם יתקינו מערכת הפעלה חדשה יוכלו להחזיר את כל התוכנות מהגיבוי?

פרסומון

משתמש סופר מקצוען
יש אפשרות לגבות תוכנות שמותקנות במחשב כך שאם יתקינו מערכת הפעלה חדשה יוכלו להחזיר את כל התוכנות מהגיבוי?
מיד בהתקנה הראשונית מומלץ לעשות 'תמונת מערכת' עם התוכנות. לאחר שימוש- למה רוצים להתקין מערכת הפעלה מההתחלה? אם בגלל שיש בעיות, אז גם בתמונת המערכת ייכנסו ההגדרות הלא נכונות.

Playkef

משתמש רשום
@פרסומון תודה על המדריך המושקע

שאלה לי בעניין הגיבוי של גוגל,
איך שהתרשמתי יש בdrive את תקיית האחסון הרגיל ששם התוכן הוא מה שמעלים באופן ידני
ויש את אופציית ה'סינכרון' שבה התוכנה 'אחראית' על הגיבוי בהתאם לשינויים במחשב

והשאלה שלי היא, מה קורה כשמגדירים לסנכרון כונן חיצוני שלא מחובר כל הזמן ושלפעמים מתחבר למחשבים אחרים (וכמובן משתנה בתוכן במחשבים אחרים) האם כשאחבר אותו שוב מעת לעת למחשב שלי התוכנה תזהה אותו ותסנכרן את השינויים? במידה וכן, האם זה חייב להיות באותו 'אות כונן' שהיה בעת ההגדרה הראשונית? או שהוא יזהה אותו בכל מקרה?

שאלה נוספת בעניין הסנכרון: אם אני מוחק בשוגג קובץ בתיקייה שמסונכרת - אוטמטית הקובץ נמחק גם בגיבוי, האם יש לי דרך בכל זאת למצוא את הקובץ שמחקתי? (זה הכוונה ב'גירסאות קודמות'? או שגרסאות קודמות זה רק גרסאות ישנות לקובץ שלא מחקתי?)

תודה רבה!

פרסומון

משתמש סופר מקצוען
@פרסומון תודה על המדריך המושקע

שאלה לי בעניין הגיבוי של גוגל,
איך שהתרשמתי יש בdrive את תקיית האחסון הרגיל ששם התוכן הוא מה שמעלים באופן ידני
ויש את אופציית ה'סינכרון' שבה התוכנה 'אחראית' על הגיבוי בהתאם לשינויים במחשב

והשאלה שלי היא, מה קורה כשמגדירים לסנכרון כונן חיצוני שלא מחובר כל הזמן ושלפעמים מתחבר למחשבים אחרים (וכמובן משתנה בתוכן במחשבים אחרים) האם כשאחבר אותו שוב מעת לעת למחשב שלי התוכנה תזהה אותו ותסנכרן את השינויים? במידה וכן, האם זה חייב להיות באותו 'אות כונן' שהיה בעת ההגדרה הראשונית? או שהוא יזהה אותו בכל מקרה?

שאלה נוספת בעניין הסנכרון: אם אני מוחק בשוגג קובץ בתיקייה שמסונכרת - אוטמטית הקובץ נמחק גם בגיבוי, האם יש לי דרך בכל זאת למצוא את הקובץ שמחקתי? (זה הכוונה ב'גירסאות קודמות'? או שגרסאות קודמות זה רק גרסאות ישנות לקובץ שלא מחקתי?)

תודה רבה!
הי,

חלק מהדברים תלויים בהגדרות. ממליץ לך לנסות, עניין של כמה דקות ויש לך תשובות על כל מה ששאלת...

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק קכג

א שִׁיר הַמַּעֲלוֹת אֵלֶיךָ נָשָׂאתִי אֶת עֵינַי הַיֹּשְׁבִי בַּשָּׁמָיִם:ב הִנֵּה כְעֵינֵי עֲבָדִים אֶל יַד אֲדוֹנֵיהֶם כְּעֵינֵי שִׁפְחָה אֶל יַד גְּבִרְתָּהּ כֵּן עֵינֵינוּ אֶל יְהוָה אֱלֹהֵינוּ עַד שֶׁיְּחָנֵּנוּ:ג חָנֵּנוּ יְהוָה חָנֵּנוּ כִּי רַב שָׂבַעְנוּ בוּז:ד רַבַּת שָׂבְעָה לָּהּ נַפְשֵׁנוּ הַלַּעַג הַשַּׁאֲנַנִּים הַבּוּז לִגְאֵיוֹנִים:
נקרא  11  פעמים

לוח מודעות

למעלה