דרוש מידע גז רגיל או אינדוקציה?

קרעפט

משתמש מקצוען
לא כ''כ הבנתי, משתמשים באינדיוקציה כפלטה של שבת??? וא''כ איך?

המימד הנוסף

משתמש מקצוען
מנוי פרימיום
בשביל זה אולי עדיף פרימוס על נפט. גם יותר בטוח וגם יותר חינוכי.
דאגה אחת פחות יש לנו היום: אם יש ריח של גז זה בוודאי לא קשור אלינו.
את העטיפות נייר כסף אפשר לעשות בתור תנור או על כירים קרמיות שקונים במאה ש"ח.

אם כבר מה שבאמת צריך (בעיקר לתושבי ההרים) זה חימום לא על חשמל. אמנם הכי נוח גז, אבל עדיף לקנות תנור נפט ובקבוק נפט ולשמור בבוידם, כי הפסקות החשמל קורות דווקא בימים הכי קפואים עם השלגים וכו'. ואז זה ממש סכנת חיים אם אין חימום זמין.
לא הבנתי איך דעתך התוקפנית קשורה למה שאמרתי.
זה מעניין איך דעה שונה גורמת לתסיסה והקצנה.
בכל מקרה עולה מדבריך העדפה ברורה לאנדוקציה ודעתך מכובדת.

ללא קשר אוסיף משהו ששכחתי לכתוב כי כמו כל מכשיר חשמלי גם לאנדוקציה יש קרינה מה שאין בגז.

חחח

משתמש סופר מקצוען
לא הבנתי איך דעתך התוקפנית קשורה למה שאמרתי.
זה מעניין איך דעה שונה גורמת לתסיסה והקצנה.
בכל מקרה עולה מדבריך העדפה ברורה לאנדוקציה ודעתך מכובדת.

ללא קשר אוסיף משהו ששכחתי לכתוב כי כמו כל מכשיר חשמלי גם לאנדוקציה יש קרינה מה שאין בגז.
לדעתי הפתרון המושלם להפסקות חשמל למינהם הוא לעשות כירה גז או שתיים בחלבי ואם אין מקום בשיש אז הייתי קונה כירת גז ניידת לעת הצורך.
ולשם חינוך גם אני לא כ"כ הצלחתי לרדת לסוף דעתך. כי אולי גם נכבס ביד כדי ללמד את הילדים לעמול? וכו' וכדו'.

שושן חוחים

משתמש פעיל
קראתי שלא לעמוד ליד כירה אינדוקציה יותר מ 15 דקות.
צריך לעמוד במרחק של לפחות 30 ס"מ בגלל הקרינה.

הבונוס הגדול זה הניקיון
ולא לשכח שצריך לזה הכנה של תלת פאזי

המימד הנוסף

משתמש מקצוען
מנוי פרימיום
לדעתי הפתרון המושלם להפסקות חשמל למינהם הוא לעשות כירה גז או שתיים בחלבי ואם אין מקום בשיש אז הייתי קונה כירת גז ניידת לעת הצורך.
ולשם חינוך גם אני לא כ"כ הצלחתי לרדת לסוף דעתך. כי אולי גם נכבס ביד כדי ללמד את הילדים לעמול? וכו' וכדו'.
אם את מתענינת אשמח להסביר, את לא חייבת להסכים איתי, דברי נכתבו למי שזה נוגע בה.

הקצב היום הוא מטורף ומהיר ואינסטנט, הנפש לא השתנתה, היא זקוקה לזמן, לתהליך לקצב של פעם.באופן תאורתי אם היתה לי אפשרות הייתי מעדיפה לחזור בהרבה תחומים לעמל של פעם בשביל עיצוב הנפש שלי ושל ילדי, באופן מעשי אני לא מסוגלת לכן לפחות בתחומים שבהם זה קל וטבעי עבורי אני מעדיפה לשמר את זה, כמו לברור אורז אני יודעת שהרבה קונות אורז ברור וזה מכובד בעיני, לי זה טבעי לברור ואני מעדיפה שהילדים שלי ואני נפעל ככה לעומת זאת להכנת בצק אני משתמשת במיקסר כי קשה לי ללוש, גז בשבילי הוא אפשרות טבעית ואני מעדיפה להמשיך בה למרות שהיא דורשת נקיון ויותר זמן בהרתחה וכולי

מרובע

משתמש מקצוען
עריכה תורנית
D I G I T A L
@המימד הנוסף אני מתנצל על מה שכתבתי ומושך את דברי בחזרה.
אני משתדל לכבד אבל לפעמים נפלט לי דברים בטעות ועמכם הסליחה.
תודה שהארתם את תשומת לבי לניסוח.

לגוף העניין: האם אין מצב שבו מידי פעם אתם נצרכים לעמוד עד 2 בלילה ולנקות חריצים ולכלוכים, (וכביסות וגיהוצים ושטיפות וקיפולים בישולים ואפיות ברירת אורז וקטניות ועוד עשרות תפקידי ניהול בית שונים) ואז קמים בבוקר טרוטים וכו' וכו'? אם כן במצב כזה נראה לי יותר חינוכי להקל עד כמה שאפשר את העבודה, כדי שיהיה יותר זמן לישון טוב ולטפל בילדים ברעננות ושמחה.
אם זה לא כך אז אשריכם ואשרי חלקכם.

המימד הנוסף

משתמש מקצוען
מנוי פרימיום
@המימד הנוסף אני מתנצל על מה שכתבתי ומושך את דברי בחזרה.
אני משתדל לכבד אבל לפעמים נפלט לי דברים בטעות ועמכם הסליחה.
תודה שהארתם את תשומת לבי לניסוח.

לגוף העניין: האם אין מצב שבו מידי פעם אתם נצרכים לעמוד עד 2 בלילה ולנקות חריצים ולכלוכים, (וכביסות וגיהוצים ושטיפות וקיפולים בישולים ואפיות ברירת אורז וקטניות ועוד עשרות תפקידי ניהול בית שונים) ואז קמים בבוקר טרוטים וכו' וכו'? אם כן במצב כזה נראה לי יותר חינוכי להקל עד כמה שאפשר את העבודה, כדי שיהיה יותר זמן לישון טוב ולטפל בילדים ברעננות ושמחה.
אם זה לא כך אז אשריכם ואשרי חלקכם.
ממה שאתה כותב מתחדד לי עד כמה הדעות השונות הם תוצר של מכלול ייחודי.
הסיטואציה שתארת (לישון ב2 גמורה וכו) כל כך לא סטנדרטית אצלי, ובכלל החיים שלי הם פחות מירוציים וכן מאפשרים לחזור לישון בבוקר במקרה שקמתי טרוטה... וזאת למרות השיירה שבביתי כן ירבו....

ספרינגית

משתמש מקצוען
אהבתי את התגובה של אולי פרימוס? גז זה פאסה...
חזק ביותר ומבחינתי נכון
אני חושבת שזו אחת ההמצאות שהאנושות עוד לא ממש גילתה
עובדה שיש כאלה שעושים מטבח חדש עם גז.
אני פה לכל שאלה.
יש חסרונות. ברור.
מבחינתי בעיקר זה שאי אפשר (לשיטתנו) בשרי וחלבי באותם כיריים ויש לי לזה פתרון טוב
וגם שאי אפשר לבשל בחגים. וגם על זה יש לי מה לומר
והיתרונות עצומים. הבטיחות (בגז יצא שהייתי שוכחת לכבות) המהירות, הטיימר- אלוףףףףףף וכמובן כמובן הנקיון

ספרינגית

משתמש מקצוען
הערך החינוכי הצחיק אותי אבל זה יפה
במרוץ החיים ומליוני המשימות שיש לאישה בבית- כל הקלה היא פשוט מצווה בעיניי.
והפסקת חשמל שמעתי הרבה את הטיעון הזה והוא גם ממש מצחיק בעיני.
כמה פעמים בשנה האחרונה היה לכם הפסקת חשמל משמעותית וארוכה, נגיד יותר מחצי שעה- שעה
והכי הכי לא הבנתי האם כשכל הבית חשוך ומדכא דחוף עכשיו מאד להעמיד סיר על האש ולבשל?...

קצת מאזנת
בדיוק השנה הייתי בהתלבטות הזו ובסוף הלכתי על הישן והמוכר-גז.
על אנדוקציה אי אפשר לעשות חציל או דג מעושן בנייר כסף.
כשיש הפסקת חשמל זה נורא נוח שאפשר לבשל משהו חם.
בעיני יש ערך חינוכי לראות איך מבשלים באש, לראות את התהליל, להיות בסבלנות עד שרותח וכולי, לי כרגע זה אפשרי ולכן אני מעדיפה לשמר את זה...
.

פקאן

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום
אהבתי את התגובה של אולי פרימוס? גז זה פאסה...
חזק ביותר ומבחינתי נכון
אני חושבת שזו אחת ההמצאות שהאנושות עוד לא ממש גילתה
עובדה שיש כאלה שעושים מטבח חדש עם גז.
אני פה לכל שאלה.
יש חסרונות. ברור.
מבחינתי בעיקר זה שאי אפשר (לשיטתנו) בשרי וחלבי באותם כיריים ויש לי לזה פתרון טוב
וגם שאי אפשר לבשל בחגים. וגם על זה יש לי מה לומר
והיתרונות עצומים. הבטיחות (בגז יצא שהייתי שוכחת לכבות) המהירות, הטיימר- אלוףףףףףף וכמובן כמובן הנקיון
בודדים שאני מכירה עושים מטבח חדש עם גז, הרוב עושים אינדוקציה.
וכמו בכל חידוש/המצאה, יש שמרנים שלוקח להם זמן להתרגל לרעיון.
מאמינה שכשהמציאו את מכונת הכביסה, גם היו כאלה שטענו שזה לא יוצא נקי כמו ביד..
שזה לא בטיחותי, שזה הורס את הבגדים, וכל כיו"ב.

לי לפסח יש כיריים גז, כי עוד לא פרגנתי לי אינדוקציה לפסח, ואני ממש מרגישה שזה כמו לחזור לכבס ביד.
(לא נהוג אצלנו השימוש עם משטח סיליקון, וגם לא הבנתי, אם כל המשטח מכוסה סיליקון, איך יש גישה ללוח הבקרה?)

יעברו עוד כמה שנים והגז יצא מהייצור ומהחוק, כבר עכשיו שמעתי שבונים בניינים חדשים ללא תשתית לגז.

פקאן

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום
ברור שגולש!!!
אבל אם יש סיליקון גדול (שיותר גדול מהכיריים) ומדביקים אותו לשיש בקצוות ויש את הגובה קצת של הכיריים ויש את הכיסוי שיש שקצת עולה על זה וגם מודבק
אז מנסיון לא נכנס שום רטיבות
איך אפשר לכסות בסיליקון יותר גדול מהכיריים? צריך גישה ללוח הבקרה?

שיא44

משתמש מקצוען
שנה שעברה קניתי סיליקון והמוכרת בהתחלה אמרה לי שאפשר ללחוץ גם דרך הסיליקון.
בסוף הגיע סוג עבה יותר שהלחיצות לא נקלטו דרך הסיליקון.
המוכרת הציעה לי לגזור "חלון" במקום של הכפתורים ולשים בו ניילון קריסטלי עבה.
בפועל עם הסגר שהיה לא התאפשר לי לקנות והייתי צריכה כל פעם להרים את הסיליקון כדי ללחוץ...

אלה שמשתמשים בסיליקון-
לא נהיה לכם בועות גדולות בסיליקון מהחום?
כל פעם היה נראה שהוא הולך להנמס/ להשרף אבל בסוף איכשהו הוא נשאר שלם...
וקניתי סוג איכותי מאוד.
יש לזה פתרון?

פקאן

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום
המשפט הזה כתבת אותו בעבר, וזה מה שגרם לי להחליט על אינדוקציה ;)
אז תודה!
ואני ממשיכה להרגיש כך כל שנה..
מחכה שירדו המחירים ואני אפרגן לי לפסח. מקווה שיקרה יום אחד.

קרן שמש

משתמש סופר מקצוען
כשיש הפסקת חשמל זה נורא נוח שאפשר לבשל משהו חם.
בעיני יש ערך חינוכי לראות איך מבשלים באש, לראות את התהליל, להיות בסבלנות עד שרותח וכולי, לי כרגע זה אפשרי ולכן אני מעדיפה לשמר את זה...
כמו שזה ברור לך שכיש הפסקת חשמל אז אין אור, אין בוילר, אין קומקום, אין תנור, אין מיקרוגל- כך אין גם כיריים. קריטי לבשל בדיוק אז בחושך?
החסרונות המועטים שמנית כאן, לדעתי שווים בגדול את נוחות השימוש באינדוקציה.
וגם הקלות המטורפת של הנקיון- שמשאירה אותי רגועה הרבה יותר, היא בעיני ערך חינוכי שווה :)
מה חינוכי לראות איך מבשלים באש? יותר מלתפור בגדים/לכבס ביד וכו?
קראתי שלא לעמוד ליד כירה אינדוקציה יותר מ 15 דקות.
צריך לעמוד במרחק של לפחות 30 ס"מ בגלל הקרינה.

הבונוס הגדול זה הניקיון
ולא לשכח שצריך לזה הכנה של תלת פאזי
תקראי קצת... למקרר יש קרינה גדולה יותר. ולמיקרוגל עוד יותר. לא שמעתי שיצאו ככה נגד המיקרוגל...
למעשה כל מכשיר חשמלי פולט קרינה, ובכל זאת הבית שלנו מלא במכשירי חשמל.

הסיליקון שקוף, כך שאפשר ללחוץ על הכפתורים, אבל למעשה כמו ש @שיא44 כתבה גם לי זה לא התאפשר- כי הלחצנים רגישים לכל מגע והם 'הרגישו' שעומד עליהם משהו. אז צפצפו וכו'.
מה שעשינו בסוף- הרב אמר שנגזור שם חור- בגודל של הלחצנים, ונשים שקית ניילון- שאותה הדבקנו עם דבק סלוטייפ לסיליקון.

לדעתי- אינדוקציה זה באמת לפתוח תעינים. מכל הבחינות.

פקאן

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום
תקראי קצת... למקרר יש קרינה גדולה יותר. ולמיקרוגל עוד יותר. לא שמעתי שיצאו ככה נגד המיקרוגל...
למעשה כל מכשיר חשמלי פולט קרינה, ובכל זאת הבית שלנו מלא במכשירי חשמל.
ולמחשב..

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק קכו

א שִׁיר הַמַּעֲלוֹת בְּשׁוּב יְהוָה אֶת שִׁיבַת צִיּוֹן הָיִינוּ כְּחֹלְמִים:ב אָז יִמָּלֵא שְׂחוֹק פִּינוּ וּלְשׁוֹנֵנוּ רִנָּה אָז יֹאמְרוּ בַגּוֹיִם הִגְדִּיל יְהוָה לַעֲשׂוֹת עִם אֵלֶּה:ג הִגְדִּיל יְהוָה לַעֲשׂוֹת עִמָּנוּ הָיִינוּ שְׂמֵחִים:ד שׁוּבָה יְהוָה אֶת (שבותנו) שְׁבִיתֵנוּ כַּאֲפִיקִים בַּנֶּגֶב:ה הַזֹּרְעִים בְּדִמְעָה בְּרִנָּה יִקְצֹרוּ:ו הָלוֹךְ יֵלֵךְ וּבָכֹה נֹשֵׂא מֶשֶׁךְ הַזָּרַע בֹּא יָבוֹא בְרִנָּה נֹשֵׂא אֲלֻמֹּתָיו:
נקרא  13  פעמים

לוח מודעות

למעלה