דרוש מידע גביהת יתר

ר פלדמן

משתמש צעיר
כמה ביקשו ממני לכתוב האם יצא משהו מכל זה .
וכן כאן בישראל נדיר אם קיים בכלל שמטפלים עם הורמונים בגלל גביהת יתר
יש כל מיני טיפולים אלטרנטיביים שלא הוכח בשום צורה

הדבר היחידי שאפשר לעשות זה טיפול נפשי להרגשי בנוח עם זה

[זה לא אמור לגבי נמוכים ששם יש שכן מטפלים בזה ]

תמי..

משתמש חדש
סליחה שאני מקפיצה את זה
משהו יודע אם יש פתראון לזה ?

Rochit

משתמש מקצוען
משהו יודע אם יש פתראון לזה
צריך לקבוע תור עם אנדקרינולוג של ילדים ולבדוק אם זה אכן גביהת יתר (לפי הגדרות רפואיוץ....), ויש לזה טיפול.
את זה אמר לי אישית פרופ' דוד צנגן מהדסה.

עיתונאית

משתמש סופר מקצוען
תמי..
לא יודעת אם מדובר על בחור או בחורה.
מניסיון שלי הייתי מאוד גבוהה כל חיי (גם היום:))ואני ממשפחה של עוגים. (אח 2.05 מ!)
וכל הזמן הייתי נחיתית מזה, כי אמא שלי היתה לחוצה מזה ממש. רק היום שאני כבר בעשור השלישי אני מבינה כמה זה בעצם יפה, וכמה עדיף להיות זקנה גבוהה (דהיינו, ממוצעת, כי ידוע שאחרי גיל מסוים יורדים סנטים כלשהוא כל שנה)
אז לבנות שלי שגובהות בקצב מטרלל, אני מניחה ומתגאה בזה, ואני רואה שהן באמת מרגישות טוב ככה, הבנתי שהכל מתחיל בתפיסה של האמא ומה היא משדרת.
עד היום אני הולכת כפופה בגלל זה, בתמונות תמיד תראי אותי הכי בסוף, שיראו רק את הפנים. ועוד.
אז פשוט בלי לחץ. תטפלי אם צריך אבל תדעי שזה מרשים ויפה, והדור של היום הוא יותר גבוה מהדור שלי.
בכל מקרה, ככה אני מרגישה, רואה יותר ויותר אנשים בגובה העיניים ....
בהצלחה רבה!

תמי..

משתמש חדש
תמי..
לא יודעת אם מדובר על בחור או בחורה.
מניסיון שלי הייתי מאוד גבוהה כל חיי (גם היום:))ואני ממשפחה של עוגים. (אח 2.05 מ!)
וכל הזמן הייתי נחיתית מזה, כי אמא שלי היתה לחוצה מזה ממש. רק היום שאני כבר בעשור השלישי אני מבינה כמה זה בעצם יפה, וכמה עדיף להיות זקנה גבוהה (דהיינו, ממוצעת, כי ידוע שאחרי גיל מסוים יורדים סנטים כלשהוא כל שנה)
אז לבנות שלי שגובהות בקצב מטרלל, אני מניחה ומתגאה בזה, ואני רואה שהן באמת מרגישות טוב ככה, הבנתי שהכל מתחיל בתפיסה של האמא ומה היא משדרת.
עד היום אני הולכת כפופה בגלל זה, בתמונות תמיד תראי אותי הכי בסוף, שיראו רק את הפנים. ועוד.
אז פשוט בלי לחץ. תטפלי אם צריך אבל תדעי שזה מרשים ויפה, והדור של היום הוא יותר גבוה מהדור שלי.
בכל מקרה, ככה אני מרגישה, רואה יותר ויותר אנשים בגובה העיניים ....
בהצלחה רבה!
מדובר על בחורה (בחורים כמה שיותר טוב)
מדובר על גובה קצת בלתי נסבל

עיתונאית

משתמש סופר מקצוען
אוקי.
מקווה שהיא בעצירה עכשיו, ומה שבטוח -לא להילחץ, פליז.
מניסיון שלי, עשור אחר כך זה כבר לא יהיה אותו מראה של הגובה.
ועדיין זה עדיף בהרבה ממצב הפוך.
(מידת נעליים גם ענקית? )
ד' יהיה בעזרך!
אולי שווה לך לבדוק אצל רינה פליישמן. היא מטפלת בהורמון הגדילה וגובה אצל ילדים ונוער, אולי יהיה לה פתרון לבעיה ההפוכה...

Rochit

משתמש מקצוען
גיל 16 זה קצת מאוחר, אבל אם ממשיכים לגבוה אז זה אומר שהבחורה לא סיימה ויכול להיות שיש עדיין מה לעשות בשביל לעצור או להאט את הגדילה.
אז הייתי עדיין בודקת מהחינה הורמונולית האם יש משהו חריג.
אם כן יש מה לטפל.
ואם לא, אז פשוט לעבוד על הבטחון העצמי. (על החתום גבוהה "נמוכה" שרק 1.80 מטר).

תמי..

משתמש חדש
אוקי.
מקווה שהיא בעצירה עכשיו, ומה שבטוח -לא להילחץ, פליז.
מניסיון שלי, עשור אחר כך זה כבר לא יהיה אותו מראה של הגובה.
ועדיין זה עדיף בהרבה ממצב הפוך.
(מידת נעליים גם ענקית? )
ד' יהיה בעזרך!
אולי שווה לך לבדוק אצל רינה פליישמן. היא מטפלת בהורמון הגדילה וגובה אצל ילדים ונוער, אולי יהיה לה פתרון לבעיה ההפוכה...
ממש זקנה..

רעיון

תמי..

משתמש חדש
גיל 16 זה קצת מאוחר, אבל אם ממשיכים לגבוה אז זה אומר שהבחורה לא סיימה ויכול להיות שיש עדיין מה לעשות בשביל לעצור או להאט את הגדילה.
אז הייתי עדיין בודקת מהחינה הורמונולית האם יש משהו חריג.
אם כן יש מה לטפל.
ואם לא, אז פשוט לעבוד על הבטחון העצמי. (על החתום גבוהה "נמוכה" שרק 1.80 מטר).
אז יש מה לגשת לרופא הזה?

עד 1.8 לא מטפלים בזה כי זה לא נחשב כ"כ גבוה

Rochit

משתמש מקצוען
אז יש מה לגשת לרופא הזה?

עד 1.8 לא מטפלים בזה כי זה לא נחשב כ"כ גבו
נכון, 1.80 זה בכלל לא כזה גבוה. וגם לא 1.83.
אבל מישהי 1.80 שממשיכה לגבוה ותגיע ל-1.98 זה כבר כן בעיה, לא?

לכן בדיקת רופא אנדריקרונולוג תראה מה הסיבה לגובה הזה. האם זה גנטי או חלילה בעיה הורמונלית. האם זה אמור להמשיך או שאנחנו כבר ב-2 ס"מ האחרונים.

תמי..

משתמש חדש
נכון, 1.80 זה בכלל לא כזה גבוה. וגם לא 1.83.
אבל מישהי 1.80 שממשיכה לגבוה ותגיע ל-1.98 זה כבר כן בעיה, לא?

לכן בדיקת רופא אנדריקרונולוג תראה מה הסיבה לגובה הזה. האם זה גנטי או חלילה בעיה הורמונלית. האם זה אמור להמשיך או שאנחנו כבר ב-2 ס"מ האחרונים
לא נראה לי ל1.98 אין כאלו גבהים
אבל בהחלט 1.9

איך מגיעים לרופה הזה ?
פרטי ?

Rochit

משתמש מקצוען
איך מגיעים לרופה הזה ?
פרטי ?
הוא ראש מחלקת אנדרקרונולוגיה ילדים בהדסה הר הצופים
יכול להיות שיש עוד מומחים בארץ, בהחלט כדאי להייעץ עם עסקנים רפואיים (פירר/ פישר וכו') אבל אני פשוט מכירה אותו אישית ושאלתי אותו בשביל חברה לפני כמה שנים וזה מה שהוא ענה לי.

לא נראה לי ל1.98 אין כאלו גבהים
טוב, אולי הגזמתי עם ה-1.98. אבל שתדעי שיש הכל, פשוט יותר נדיר (אני אישית מכירה כמה שהן בסביבות ה-1.95 )

תמי..

משתמש חדש
הוא ראש מחלקת אנדרקרונולוגיה ילדים בהדסה הר הצופים
יכול להיות שיש עוד מומחים בארץ, בהחלט כדאי להייעץ עם עסקנים רפואיים (פירר/ פישר וכו') אבל אני פשוט מכירה אותו אישית ושאלתי אותו בשביל חברה לפני כמה שנים וזה מה שהוא ענה לי.

טוב, אולי הגזמתי עם ה-1.98. אבל שתדעי שיש הכל, פשוט יותר נדיר (אני אישית מכירה כמה שהן בסביבות ה-1.95 )
איך אני מגיעה אליו ?

בחיים לא ראיתי כאלו גבוהות!!!
בנים יש כאלו אבל בנות לא ראיתי

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק קלב

א שִׁיר הַמַּעֲלוֹת זְכוֹר יְהוָה לְדָוִד אֵת כָּל עֻנּוֹתוֹ:ב אֲשֶׁר נִשְׁבַּע לַיהוָה נָדַר לַאֲבִיר יַעֲקֹב:ג אִם אָבֹא בְּאֹהֶל בֵּיתִי אִם אֶעֱלֶה עַל עֶרֶשׂ יְצוּעָי:ד אִם אֶתֵּן שְׁנַת לְעֵינָי לְעַפְעַפַּי תְּנוּמָה:ה עַד אֶמְצָא מָקוֹם לַיהוָה מִשְׁכָּנוֹת לַאֲבִיר יַעֲקֹב:ו הִנֵּה שְׁמַעֲנוּהָ בְאֶפְרָתָה מְצָאנוּהָ בִּשְׂדֵי יָעַר:ז נָבוֹאָה לְמִשְׁכְּנוֹתָיו נִשְׁתַּחֲוֶה לַהֲדֹם רַגְלָיו:ח קוּמָה יְהוָה לִמְנוּחָתֶךָ אַתָּה וַאֲרוֹן עֻזֶּךָ:ט כֹּהֲנֶיךָ יִלְבְּשׁוּ צֶדֶק וַחֲסִידֶיךָ יְרַנֵּנוּ:י בַּעֲבוּר דָּוִד עַבְדֶּךָ אַל תָּשֵׁב פְּנֵי מְשִׁיחֶךָ:יא נִשְׁבַּע יְהוָה לְדָוִד אֱמֶת לֹא יָשׁוּב מִמֶּנָּה מִפְּרִי בִטְנְךָ אָשִׁית לְכִסֵּא לָךְ:יב אִם יִשְׁמְרוּ בָנֶיךָ בְּרִיתִי וְעֵדֹתִי זוֹ אֲלַמְּדֵם גַּם בְּנֵיהֶם עֲדֵי עַד יֵשְׁבוּ לְכִסֵּא לָךְ:יג כִּי בָחַר יְהוָה בְּצִיּוֹן אִוָּהּ לְמוֹשָׁב לוֹ:יד זֹאת מְנוּחָתִי עֲדֵי עַד פֹּה אֵשֵׁב כִּי אִוִּתִיהָ:טו צֵידָהּ בָּרֵךְ אֲבָרֵךְ אֶבְיוֹנֶיהָ אַשְׂבִּיעַ לָחֶם:טז וְכֹהֲנֶיהָ אַלְבִּישׁ יֶשַׁע וַחֲסִידֶיהָ רַנֵּן יְרַנֵּנוּ:יז שָׁם אַצְמִיחַ קֶרֶן לְדָוִד עָרַכְתִּי נֵר לִמְשִׁיחִי:יח אוֹיְבָיו אַלְבִּישׁ בֹּשֶׁת וְעָלָיו יָצִיץ נִזְרוֹ:
נקרא  18  פעמים

אתגר AI

תקווה לעתיד טוב יותר • אתגר 17

לוח מודעות

למעלה