דרוש מידע גבולות לילדה בת שנתיים וחצי

פנטה

משתמש מקצוען
תגידו,
רק אני חושבת שילד בגיל הזה לא אמור להסתובב לבד בבית זמן רב ללא השגחה?
עלול לפול, לבלוע משהו, לטפל באח הקטן, ועוד.....
לא גמני :)
מתי הילדה שלכם מספיקה לעשות את כל התעלולים?

ולמה לבזבז אנרגיות מיותרות אם אפשר לקנות סוגר פשוט לארון או למקרר
את אותם אנרגיות תשקיעו בלהיות עם הילדים ולאפשר להם כמה שיותר
בית לילדים קטנים אמור להיות מקום מותאם לילדים קטנים...

ה' אוהב אותך

משתמש מקצוען
אולי כי בגיל שנתיים וחצי ילד לא מבין שלאכול 3 מעדנים רצוף זה 'לא כדאי' וגם לא 6 קוביות שוקולד ביחד. ואני אומרת את זה כאחת שנמצאת גם במועדון הזה וצריכה להסביר למתוקים שלא לוקחים לבד מהמקרר. כי מעדן באמת אני לא יכולה לשים למעלה...
יש מנעול גם למקרר...
עדיף מאשר להסתבך עם ביצים שבורות ...

RACHELIB

משתמש מקצוען
צילום מקצועי
זה מה שאני עושה, אבל אי אפשר להרים אתת כל הבית לגובה, כן?
וחוץ מזה, למה שיהיה לה שווה לשמוע בקולי? היא רק תפסיד מזה... (לדעתה)
צריך לגרום לה לרצות לשמור על גבולות..
כשאת אומרת שלא שווה לה לשמוע בקולך - זה אמנם נאמר מתוך כביכול המבט שלה, אבל בלב שלך את באמת מאמינה בזה. מסכנה, היא ילדה קטנה שלא אוהבת גבולות, למה שתקשיב לי?
וכאן הטעות. את צריכה להיות החלטית שבבית הזה יש גבולות! וגם אם יהיו בכיות והתנגדויות יש גבול שאותו לא חוצים! אין פה מקום של רחמים על איך יהיה לה קשה לקבל את המשמעת, כי היא חייבת לקבל משמעת! חד וחלק.
וכשזה יהיה ברור לך ב100%, בלי רחמים על ה"מסכנות" שלה, זה יהיה ברור גם לה.
השבוע הקטנה שלי בת השנה וחצי רצתה לאכול עוגה. נתתי לה בכסא אוכל והיא ניסתה לברוח. לא התאים לי בית עם פירורים, אז הסברתי לה יפה שעוגה זה רק בכסא. היא הבינה והתעקשה לצאת עם העוגה. ניסיתי לקחת לה אותה ולהוריד אותה מהכסא והיא צרחה, אז החזרתי אותה לכסא ואמרתי: את רוצה לאכול? בבקשה, רק בכסא.
היא הבינה והתנגדה ובסוף התיישבה. אמנם היא נעלבה עד עמקי נשמתה ובכל פעם שהגישה את העוגה לפה היא התחילה לבכות בכזה עלבון....
אבל היא הבינה: אמא לא מרשה להסתובב עם עוגה! נקודה.
תאמיני לי שהם מבינים טוב טוב. ואדרבא, אולי זה סוג של תשומת לב שהיא מנסה לקבל ממך- בדרך השלילית. את כל הזמן סביבה: רודפת, מתעצבנת, ופשוט היא מעסיקה אותך צמוד אליה...
תני לה את הצומי שלה, אבל בדרך חיובית. אל תתני לה להגיע לדרך השלילית. בהצלחה!

RACHELIB

משתמש מקצוען
צילום מקצועי
אצלנו הכל פתוח וחופשי, המקרר וגם ארון הממתקים ודוקא בגלל זה הילדים לא רצים כל הזמן לקחת לבד ולהחביא בגלל שהם יודעים שהכל פתוח להם מתי שרוצים.

ילד שגודל בתוך בית שהמקרר והארונות סגורים לפניו כמו שמציעים חלק מהכותבות פה ברור שיהיו לו בעיות בעתיד.
אם אני אתחיל לנעול דלתות ומגירות, אני אמצא את עצמי כל היום רק פותחת ונועלת.
אז הקטנה בת השנה וחצי כל הזמן בהשגחה צמודה, ומידי פעם היא פותחת לרווחה את המקפיא, שופכת תבלינים על הרצפה ולוקחת גלידה בתוספת "וואוווווווו" מתלהב...
זו תקופה שתעבור, ובאמת יותר אנושי שהארונות יהיו פתוחים (גם מבחינה אסטתית. אולי בעיקר)

חוי אפשטין

משתמש רשום
במקומך ההיתי רק צוחקת ומראה לכולם את החוכמות שלה
היא עוד תגדל ולבנתיים זה הגיל וזה מה שהכי חמוד בילדים האלה בעיני
אבל כמובן שצריך לחנך אותה כבר מעכשיו ולנסות להסביר לה יפה שזה לא בסדר,
אבל לא להיות בלחץ מהעניין.

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק טז

א מִכְתָּם לְדָוִד שָׁמְרֵנִי אֵל כִּי חָסִיתִי בָךְ:ב אָמַרְתְּ לַיהוָה אֲדֹנָי אָתָּה טוֹבָתִי בַּל עָלֶיךָ:ג לִקְדוֹשִׁים אֲשֶׁר בָּאָרֶץ הֵמָּה וְאַדִּירֵי כָּל חֶפְצִי בָם:ד יִרְבּוּ עַצְּבוֹתָם אַחֵר מָהָרוּ בַּל אַסִּיךְ נִסְכֵּיהֶם מִדָּם וּבַל אֶשָּׂא אֶת שְׁמוֹתָם עַל שְׂפָתָי:ה יְהוָה מְנָת חֶלְקִי וְכוֹסִי אַתָּה תּוֹמִיךְ גּוֹרָלִי:ו חֲבָלִים נָפְלוּ לִי בַּנְּעִמִים אַף נַחֲלָת שָׁפְרָה עָלָי:ז אֲבָרֵךְ אֶת יְהוָה אֲשֶׁר יְעָצָנִי אַף לֵילוֹת יִסְּרוּנִי כִלְיוֹתָי:ח שִׁוִּיתִי יְהוָה לְנֶגְדִּי תָמִיד כִּי מִימִינִי בַּל אֶמּוֹט:ט לָכֵן שָׂמַח לִבִּי וַיָּגֶל כְּבוֹדִי אַף בְּשָׂרִי יִשְׁכֹּן לָבֶטַח:י כִּי לֹא תַעֲזֹב נַפְשִׁי לִשְׁאוֹל לֹא תִתֵּן חֲסִידְךָ לִרְאוֹת שָׁחַת:יא תּוֹדִיעֵנִי אֹרַח חַיִּים שֹׂבַע שְׂמָחוֹת אֶת פָּנֶיךָ נְעִמוֹת בִּימִינְךָ נֶצַח:
נקרא  16  פעמים

אתגר AI

האנשה • 2

לוח מודעות

למעלה