דרוש מידע בתי החולים לא מקבלים חולים, נלחמים על חשבון חיים!

D

Deleted 66182

אורח
כל החוכמולוגים שיש להם תלונות על המדינה
שמתנהגים לא לפי כללי הבריאות
ורואים במדינה אויב שהפיל עליהם את הנגיף כדי להרוס להם תחיים,
תכל'ס ברגע האמת כשקשה להם לנשום-
הולכים לבי"ח הציוני הרשע השתלטן והמשוקץ כדי להיעזר
ולא רק מפילים חולים על המערכת אלא גם עצמם מקבלים טיפול.
חברתי שעובדת בטיפול נמרץ כנ"ל
ספרה על בן של מאושפז שמקבל טיפול מסור
שהתפרץ על הצוות כאילו הוא לא מוסר נפשו על אביו (ועדיין הצוות הכיל כי הוא בסטרס וכו')
אבל כשהעירו לו על מסכה לא על האף- צעק שיפסיקו להשתלט על החרדים...
כשהסבירו לו את שיטת הטיפול אמר אבל אל תהרגו אותו...
כשאמרו לו שאביו חיובי ועליו להכנס לבידוד ישב על ספסל ההמתנה באדישות דווקאית
ולא הבין שייתכן שגם הוא חיובי ומדביק ברגע זה אנשים במסדרון.
הבנתם את זה? אני לא.
אז בבקשה להיות עקביים. המדינה רעה? משחיתה?
שיהיה לכם לבריאות לחשוב כך
אל תקבלו ממנה כלום.
אי אפשר גם לקבל ואח"כ ל...קלל.
חברתי היתה צריכה להרגיע את הצוות שלא דתי שזה מקרה קיצון.
עצוב

אני וביתי

משתמש מקצוען
כל החוכמולוגים שיש להם תלונות על המדינה
שמתנהגים לא לפי כללי הבריאות
ורואים במדינה אויב שהפיל עליהם את הנגיף כדי להרוס להם תחיים,
תכל'ס ברגע האמת כשקשה להם לנשום-
הולכים לבי"ח הציוני הרשע השתלטן והמשוקץ כדי להיעזר
ולא רק מפילים חולים על המערכת אלא גם עצמם מקבלים טיפול.
חברתי שעובדת בטיפול נמרץ כנ"ל
ספרה על בן של מאושפז שמקבל טיפול מסור
שהתפרץ על הצוות כאילו הוא לא מוסר נפשו על אביו (ועדיין הצוות הכיל כי הוא בסטרס וכו')
אבל כשהעירו לו על מסכה לא על האף- צעק שיפסיקו להשתלט על החרדים...
כשהסבירו לו את שיטת הטיפול אמר אבל אל תהרגו אותו...
כשאמרו לו שאביו חיובי ועליו להכנס לבידוד ישב על ספסל ההמתנה באדישות דווקאית
ולא הבין שייתכן שגם הוא חיובי ומדביק ברגע זה אנשים במסדרון.
הבנתם את זה? אני לא.
אז בבקשה להיות עקביים. המדינה רעה? משחיתה?
שיהיה לכם לבריאות לחשוב כך
אל תקבלו ממנה כלום.
אי אפשר גם לקבל ואח"כ ל...קלל.
חברתי היתה צריכה להרגיע את הצוות שלא דתי שזה מקרה קיצון.
עצוב
למה הצוות לא הזמין משטרה אם חייב בידוד ומדביק אנשים בבית חולים? אוף מרגיז הצדקנות המאוסה.
שאני לא יובן לא נכון למשטרה אני מתכוון ברצינות. והצדקן זה האנרכיסט עם תלבושת חרדית.

נערך לאחרונה ב:
D

Deleted 66182

אורח
למה הצוות לא הזמין משטרה אם חייב בידוד ומדביק אנשים בבית חולים? אוף מרגיז הצדקנות המאוסה.
הזמינו בטחון של ביה"ח
אבל למה זה צריך להגיע לזה?
יש אנשים שהם כל הזמן אנטי, נגד המימסד, האכיפה, בית חולים וכל יש צוות במקומות אלו נתפס להם כאויב מתוחכם.
מה הנחיתות הזו?
צריך להיות מענטשים זו התשובה לכל ההסתה וסוף הכבוד לבוא

יוסף שטיין

משתמש סופר מקצוען
עיצוב גרפי
צילום מקצועי
עריכה תורנית
@טינטין! אותי לימדו במקצוע שלי שמי שלא יודע שואל. ואת מי הוא שואל? את מי שיודע ומונח בנושא ולא הוגי דעות מטעם עצמם.
הקריסה מתבצעת כיון שהצוותים שעובדים בקורונה הם רק כאלו שהוכשרו לטיפול נמרץ. אי אפשר ללמד בפסק זמן קצר אנשים שעובדים בילדים או אורטופדית לתפעל מכונות הנשמה זה נסיון ולימודים של שנים.
שנית, גם המחלקות האחרות מלאות. לא נצפה לצערנו שינוי באונקולוגיה או ילדים.
כמו כן, גם בימי שגרה העומס והמחסור בכח אדם היה נואש עד כדי תוכניות ומלגות רבות של המדינה כדי שאנשים ילמדו סיעוד (ובכ"ז הם לא רוצים ללמוד. זו לא עבודה שנחשבת למתגמלת).
גם בימי שגרה המערכת מורעבת ואחות אחת עושה תפקיד של שתיים.
גם בימי שגרה המחסור בכ"א כה משמעותי שבתי החולים מבקשים משמרות 12 ויותר. ניסית פעם לעבוד 12 שעות ברצף בפנימית למשל?
עכשיו הגענו לעיתות עומס קיצוני מתמיד. האם יש איזו מדפסת שמדפיסה עובדים חדשים? הלא גם אם יהיו תקנים (ואין) מאיפה תביאי עובדים?
פלא שהם קורסים?
אז אפשר לברבר פה (לא את) גבוהה גבוהה ולפמפם שאני ורק אני יודע אלו שינויים נדרשים.
ואפשר לאמץ קצת צניעות וענווה ולהבין מכלל העדויות והסיפורים של אנשי צוות שהמצב קשה.
כמו כן, אני מאמינה שהשינוי מתחיל בתוכי ולא מצליחה להבין איך יושבים פה אנשים שמצד אחד מעודדים הפרות - שמזניקות תחלואה ומצד שני מלינים על עומס. לא יודעת. אצלי זה נחשב לפרדוקס.
לגבי אני מלאה הערכה- אני מאמינה לך אבל כמה היו פה שלכלכו ופגעו ודברו סרה באנשים שמוסרים את נפשם? ועל סמך מה? על סמך שמעתי מחברה/ממתנדב/ מלא יודעת מה? לא על סמך נסיון וידע אמיתי.
האם אתם חשופים בקו האש יומיום? האם אתם עובדים משמרת שבע בערב עד שבע בבוקר ואז חוזרים לבית לטפל בילדים שאין להם כזכור לימודים?
האם אתם עזבתם שולחן שבת וחג כדי לעסוק ולסייע בהצלת יהודים?
האם אתם ויתרתם על שביתה בשל תנאי השכר בשל מצפון והבנת צורך השעה?
האם אתם אמרתם ק"ש ווידוי עם אם בת 40 שנפטרה מקורונה והותירה בת יחידה?
ומי שרוצה לתהות על החלטות הנהלה שיפנה להנהלה וגם זה אמור להיות בשפה מכובדת מתוך רצון להגיע לחקר האמת.
מי שרוצה לבדוק אם אפשר לשנות ולייעל שלא ישפוך מררתו על מי שסובלים פי כמה ממנו מהעומס הנ"ל.
מי שרוצה להציל חיים שיתחיל בעצמו שמירה על ההנחיות ובעידוד של אחרים בנושא.
מי שרוצה שאנשים לא ימותו בשל עומס שימנע את העומס מלכתחילה!
לצערי לא ראיתי פה רצון כזה בהודעה הפותחת. רק תלונות שלא לומר הוצאת דיבה מבלי לבדוק נתונים.
(זה מעניין אגב שכשאני מגיבה אז צריך לומר לי אל תכעסי אבל כשיש פה הודעות לגופם של אנשים שיורקות בוץ על ציבור שלם של עובדים מסורים זה לא כעס. זה הגיון צרוף ומילים שקולות).

איי אייי
התפרצויות האלה לא עונה על שום דבר ששאלנו כאן!
אם אין כח אדם אז מה יעזור כסף????
העדויות כאן בניגוד אלייך זה שהמחלקות האחרות פחות מלאות!
צריך להגיע לחקר האמת בכל צורה שהיא מדובר בחיים של אנשים גם אם לא בצורה מכובדת!
די נמאס מההתבכיינות הזו, אף אחד לא האשים את האחיות ואת הרופאים במחלקת קורונה.
שאלנו על הנהלות בתי החולים, אייך יכול להיות ש60 בתי חולים לא משתלטים על 300 מונשמים ו1200 חולים קשים!
למה הם לא נותנים לעשות אשפוז ביתי, עם חסדי עמרם מצליח כ"כ.
ומד"א מוכנים לקבל את האחריות ע"ז, וטוען שזה אפשרי???
אף אחד לא ענה כאן האיך בתי החולים לוקחים את הסיכון של הזיהומים השגרתים, וכאן בקורונה לא מוכן לקחת כל סיכון.
אייך לא הוכשור במשך שנה שלמה עוד צוותים ואחיות לטיפול במכירי הנשמה? [ לא קונה את זה שא"א להכשיר במשך כשנה אחות ממחלקה אחרת להנשים במכונה]
יש כאן הרבה מאוד שאלות??
אני לא יודע את התשובות.
וגם אתם לאא יודעים!
ואין קשר בין המסירות האמיתית של אחיות והרופאים המטפלים במסי"נ בלחץ אדיר במחלקות הקורונה.
כל מי שאומר שבבתי חולים הורגים חולי קורונה, הכוונה היא שחוסר טיפול יחס ותמיכה מספקת מוביל למותם, לא מאשימים את הצוות שאין לא את ההרשאות ואת היכולות, אלא את מערכת בתי החולים ומשרד הבריאות שיסבירו לנו על למה זה?
ומה זה???

shira bira

צוות הנהלה
מנהל
מנוי פרימיום
כתיבה ספרותית
יש שאלות ואותם מפנים למי שיכול לענות. איכשהו לא נראה לי שפה בפורום יש מומחים בעלי ותק במינהל מערכות בריאות.
אה, וכל עוד זה בשלב השאלות קרי: חוסר ידיעה מוחלטת , רצוי לא להאשים סתם. גם לא את המנהלים.
קצת ענווה לא תזיק.

מלבב

משתמש צעיר
איי אייי
שאלנו על הנהלות בתי החולים, אייך יכול להיות ש60 בתי חולים לא משתלטים על 300 מונשמים ו1200 חולים קשים!
אף אחד לא ענה כאן האיך בתי החולים לוקחים את הסיכון של הזיהומים השגרתים, וכאן בקורונה לא מוכן לקחת כל סיכון.
אייך לא הוכשור במשך שנה שלמה עוד צוותים ואחיות לטיפול במכירי הנשמה? [ לא קונה את זה שא"א להכשיר במשך כשנה אחות ממחלקה אחרת להנשים במכונה]
יש כאן הרבה מאוד שאלות??
אני לא יודע את התשובות.
וגם אתם לאא יודעים!
ואין קשר בין המסירות האמיתית של אחיות והרופאים המטפלים במסי"נ בלחץ אדיר במחלקות הקורונה.
כל מי שאומר שבבתי חולים הורגים חולי קורונה, הכוונה היא שחוסר טיפול יחס ותמיכה מספקת מוביל למותם, לא מאשימים את הצוות שאין לא את ההרשאות ואת היכולות, אלא את מערכת בתי החולים ומשרד הבריאות שיסבירו לנו על למה זה?
ומה זה???
אף אחד לא יסביר כי אין הסבר, ואם יעשו חקירה זה יהיה חסוי לשלושים שנה.

korot

משתמש מקצוען
למי הם לא נותנים?
הם שולחים כוחות לבתים של חולים להביא אותם בכוח?
הם לא מכריחים אף אחד לבוא לבית חולים...

האישפוזים הביתיים וחסדי עמרם ושות' זה נס ההצלה של המערכת, והם יודעים את זה ושמחים עם זה...
ככה במקום לתפוס מיטה חודש ויותר, (עם סיכוי טוב לצאת בחיים), נמצאים שבועיים בבית, ומגיעים לבה"ח ליומיים, ויוצאים....

איי אייי
יש כאן הרבה מאוד שאלות??
אני לא יודע את התשובות.
וגם אתם לאא יודעים!
ומה זה???
מסכים אתך לחלוטין.
רק אוסיף על דבריך, שלמרות תלונות בתי החולים על עומס, יש בתי חולים שמחלקות הקורונה כמעט ריקות.
אז גם לפי שיטתם שיש עומס, מדוע שלא ישלחו חולים לבתי חולים אחרים??

שמעתי אתמול ריאיון עם מנכ"ל הדסה, הוא טען שזה תקציב שהם מבקשים כבר מקום המדינה. והם לא זכאים לתקציב הזה בגלל שהם בתי חולים פרטיים.
ז"א שזה בכלל לא קשור לקורונה. הקורונה זה רק טריגר כדי להעלות שוב את הנושא שתקוע כבר 70 שנה.

שלא תבינו לא נכון - אני בעד שבתי חולים יתוקצבו כמה שיותר (כמובן בתנאי שהכסף הולך לצרכי רפואה, ולא ליח"ץ או לכיס של אנשים פרטיים וד"ל...). אבל מכאן ועד לקריאה "נואשת" שהמחלקות "קורסות" הדרך רחוקה.

יוסף שטיין

משתמש סופר מקצוען
עיצוב גרפי
צילום מקצועי
עריכה תורנית
יש שאלות ואותם מפנים למי שיכול לענות. איכשהו לא נראה לי שפה בפורום יש מומחים בעלי ותק במינהל מערכות בריאות.
אה, וכל עוד זה בשלב השאלות קרי: חוסר ידיעה מוחלטת , רצוי לא להאשים סתם. גם לא את המנהלים.
קצת ענווה לא תזיק.

לא, לא לא,
השאלות צריכות להיזעק ברחובה של עיר!!
גם מול הנהלות!!!
ככה לא צריכה להיראות מערכת בתי חולים שנותנתנים לאנשים למות באמבלונסים!
ענווה נשאיר לרופאים והמנהלים המהוללים מלאי הגאוה אולי כדאי באמת שיקחו קצת יותר ענווים!
לא יודע איך ההפרות ההנחיות של שוליים מעווררות מחאות רבתיות שאולי מביאות להדבקה, וכן שותקים מול מערכת הבריאות!

יוסף שטיין

משתמש סופר מקצוען
עיצוב גרפי
צילום מקצועי
עריכה תורנית
@יוסף שטיין

נניח שכל מה שאתה טוען, מדויק.
לאן אתה חותר?
מה המסקנא המעשית מהדברים?

לצעוק מכאב!
לעורר את הציבור לחשוב ולא לקנות כל הודעת יח"ץ!
להבין מנין נובע החשדנות נגד בתי החולים!

kadima

משתמש מקצוען
לצעוק מכאב!
לעורר את הציבור לחשוב ולא לקנות כל הודעת יח"ץ!
להבין מנין נובע החשדנות נגד בתי החולים!
ולגרום לעוד כמה עשרות שידבקו בגלל האנשים שלוקחים את השאלות הללו למקום של זלזול בשמירה הנצרכת.
ולעוד כמה יהודים חרדים שילכו לבלי שוב.
העיקר הרייטינג.

יוסף שטיין

משתמש סופר מקצוען
עיצוב גרפי
צילום מקצועי
עריכה תורנית
ולגרום לעוד כמה עשרות שידבקו בגלל האנשים שלוקחים את השאלות הללו למקום של זלזול בשמירה הנצרכת.
ולעוד כמה יהודים חרדים שילכו לבלי שוב.
העיקר הרייטינג.

ח"ו, הזוי מי שלוקח את זה לאי שמירת הנחיות,
מה הקשר בין שמירת הנחיות לכשל וניצול של הנהלות בתי החולים?

כל מי שהכחיש קורונה, ואני מכיר המון כאלה שזה הגיע אליהם,הם כבר מדברים בצורה אחרת לגמרי!
כמה כואב לשמוע על מסרבי חיסונים, ומכחישי קורונה שבאים להתוודות אלי כמה קשה עברו את הקורונה!
יש לי גם בן משפחה כבן 70 אדם בריא שזלזל בקורונה והוא כבר לא אתנו היום, יהיה זכרו ברוך, ה' ירחם!

חולי

משתמש סופר מקצוען
אני מנסה להבין ולא מצליח, מה זה המאבק של בתי החולים עכשיו לתת לאנשים למות באמבולנסים!
האם המנהלים וראשי המחלקות והרופאים המקושרים שיושבים על משכורות ענקיים, לא די להם במה שיש להם, ורוצים עוד
על חשבון החיים של אזרחי ישראל!
מצידם שהאזרחים ימותו כל זמן שלא יתננו להם להתעשר עוד!
ומנצלים כעת את המצב הקשה והאימפתיה של המגיפה להלום בנו גם תקציבית?
או שבאמת משרד הבריאות והאוצר לא נותנת להם את זכות קיומם, במשך השנים האחרונות, ובעיקר בתקופת הקורונה נוספו המון המון תקציבים חדשים, תקנים חדשים וכו'.
הוזמן ציוד וכו'.
איך קורה שהממשלה שזורקת מליארדים על בדיקות וחיסונים וכו' , וקצבאו ותמריצים שונים, לא מוצאת לתת את הכסף לציוד החסר ל1000 חולי קורונה ורק 300 מונשמים!
כמה כבר יכול לעלות ציוד לחולי קורונה, ריבונו של עולם!
אני לא מאמין לקריסה הזו של בתי החולים.
אנחנו כבר שנה במגיפה,אייך זה שבתי החולים לא ערוכים לכך!
אני שומע מהאנשים שמי שנמצא בבתי החולים זה רק לזמן קצר, כולם בורחים משם ברגע שמתאפשר ניתוחים נדחים, ואנשים לא מגיעים לטיפולים, אז אין באמת עומס בבתי החולים.
כי אין גםם שפעת!
ואין איזה עוד מחלות.
מלבד כ1300 חולים יש כ 60 בתי חולים בישראל!
משהוא פה לא מובן לי אשמח אם תחכימו אותי!

סליחה טעות, אין צוות רפואי בבידוד מידיעה.
אני מכירה אישית משהיא שאמא שלה חולת קורונה והיא נמצאת לידה כל יום ומנשקת אותה וכו'
משרד הבריאות אמר לה שאין לה צורך להיכנס לבידוד ושתמשיך לעבוד כרגיל מאחר וכל יום בכניסה למשמרת יש בדיקת קורונה לכל עובד.

יוסי ב.ק

משתמש סופר מקצוען
אני מכירה אישית משהיא שאמא שלה חולת קורונה והיא נמצאת לידה כל יום ומנשקת אותה וכו'
משרד הבריאות אמר לה שאין לה צורך להיכנס לבידוד ושתמשיך לעבוד כרגיל מאחר וכל יום בכניסה למשמרת יש בדיקת קורונה לכל עובד.
כמה דברים לא נכונים. מידיעה אישית.
צוות רפואי שהיה ליד חולה נכנס לבידוד רגיל.
אין כל יום בדיקת קורונה לכל עובד.

kadima

משתמש מקצוען
ח"ו, הזוי מי שלוקח את זה לאי שמירת הנחיות,
מה הקשר בין שמירת הנחיות לכשל וניצול של הנהלות בתי החולים?

כל מי שהכחיש קורונה, ואני מכיר המון כאלה שזה הגיע אליהם,הם כבר מדברים בצורה אחרת לגמרי!
כמה כואב לשמוע על מסרבי חיסונים, ומכחישי קורונה שבאים להתוודות אלי כמה קשה עברו את הקורונה!
יש לי גם בן משפחה כבן 70 אדם בריא שזלזל בקורונה והוא כבר לא אתנו היום, יהיה זכרו ברוך, ה' ירחם!
לפי ההודעות שלכם רואים שאינכם נמנים על הכת המסוכנת הזו.
אבל חובה לקחת אחריות גם על כאלה ששכל זה לא הצד החזק שלהם. והשאלות (והקונספירציות) מרגיעות להם יופי את המצפון.

חולי

משתמש סופר מקצוען
כמה דברים לא נכונים. מידיעה אישית.
צוות רפואי שהיה ליד חולה נכנס לבידוד רגיל.
אין כל יום בדיקת קורונה לכל עובד.

אני לא יודעת על סמך מה זה נאמר.
אבל אמרה לי את זה אחות בבית חולים שהסיפור שלה סופר למעלה.
באמת בהתחלה הם אכן נכנסו לבידוד אבל עכשיו השתנו הכללים ככל הנראה.

shira bira

צוות הנהלה
מנהל
מנוי פרימיום
כתיבה ספרותית
בתור אחת שאחותה היא אחות בט"נ קורונה ונכנסה לבידוד משפחתי בגלל הגננת של הילד אני חושבת שאין שום נהלים חדשים.
לא בכל בית חולים בכל אופן.

דורש ומבקש

משתמש מקצוען
בתור אחת שאחותה היא אחות בט"נ קורונה ונכנסה לבידוד משפחתי בגלל הגננת של הילד אני חושבת שאין שום נהלים חדשים.
לא בכל בית חולים בכל אופן.
נכנסה לבידוד גם אחרי חיסון ?
עקרונית כמעט כל הצוות הרפואי בארץ מחוסן,

חפציבה

משתמש סופר מקצוען
עיצוב גרפי
צילום מקצועי
עריכה והפקת סרטים
מסיכום האשכול בינתיים המחסור העיקרי הוא:
א. מכונות 'אקמו'
ב. כח אדם

ולענ"ד, אם למדינה היו משאבים ויכולות להביא לכאן מיליוני חיסונים ומיליארדי בדיקות
מן הסתם, קטן עליהם להביא עוד כמה מכונות אקמו בודדות
שלא יווצר מצב נורא כזה שצריכים לבחור את מי להנשים...
אלא שכנראה אין מספיק רצון, לחץ, יח"צ ואינטרסים...
ואולי זה לא מביא עוד מנדטים לבחירות כמו חיסונים :(

ואותו דבר כנראה התקציבים של הבתי חולים וגם הכח אדם
כל כך מסובך להכשיר עוד אחיות לטיפול נמרץ במשך כמה חודשים???
להביא אפילו אחיות עם מיגון מתאים לא בשביל ההנשמה, אלא כדי לעזור בעבודות הקלות יותר, להתייחס לחולים ולהוריד מהעומס?
אם רק יהיה מספיק רצון - אני מאמינה שאפשר למצוא הרבה פתרונות!
נכון שאני לא מדברת מהשטח. אבל הטענות שעולות נשמעות ממש לא הגיוניות..
כמובן שאין שום אשמה על הצוות שמוסר נפש, אלא על אלו מלמעלה שלא עושים מספיק
כנראה יש להם דברים יותר חשובים ומעניינים, כמו להתראיין בכל מיני מקומות או ללכת ללכלך על ציבורים מסויימים...

ולא! זה לא מצדיק בשום אופן שום זלזול שהוא בהנחיות.
ההיפך - אלו שלא נזהרים, נדבקים ומדביקים, הם הגורמים העיקריים לעומס הזה.
ושום תירוץ לא יכול להצדיק את ההתנהגות שלהם או לתת לה לגיטימציה.
ואולי הם גם גורם בסוף לדרגים הבכירים ומקבלי ההחלטות לכעס ולחוסר רצון לפעול ולהביא עוד פתרונות.
אם אנשים מזלזלים בחיים של עצמם ושל הסביבה שלהם, הם לא יכולים לבוא בטענות שאחרים מזלזלים בהם...

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק קכד

א שִׁיר הַמַּעֲלוֹת לְדָוִד לוּלֵי יְהוָה שֶׁהָיָה לָנוּ יֹאמַר נָא יִשְׂרָאֵל:ב לוּלֵי יְהוָה שֶׁהָיָה לָנוּ בְּקוּם עָלֵינוּ אָדָם:ג אֲזַי חַיִּים בְּלָעוּנוּ בַּחֲרוֹת אַפָּם בָּנוּ:ד אֲזַי הַמַּיִם שְׁטָפוּנוּ נַחְלָה עָבַר עַל נַפְשֵׁנוּ:ה אֲזַי עָבַר עַל נַפְשֵׁנוּ הַמַּיִם הַזֵּידוֹנִים:ו בָּרוּךְ יְהוָה שֶׁלֹּא נְתָנָנוּ טֶרֶף לְשִׁנֵּיהֶם:ז נַפְשֵׁנוּ כְּצִפּוֹר נִמְלְטָה מִפַּח יוֹקְשִׁים הַפַּח נִשְׁבָּר וַאֲנַחְנוּ נִמְלָטְנוּ:ח עֶזְרֵנוּ בְּשֵׁם יְהוָה עֹשֵׂה שָׁמַיִם וָאָרֶץ:
נקרא  5  פעמים

לוח מודעות

למעלה