דרוש מידע בתי החולים לא מקבלים חולים, נלחמים על חשבון חיים!

דייזי

משתמש פעיל
קריסה של מערכת בריאות נובעת תמיד מהגורם האנושי. יכול להיות כל ציוד מתקדם שרק תעלו על הדעת, אבל אם אין מספיק צוות שיכול לתפעל את זה-זה כאילו אין ציוד.

המקרה שקרה באיכילוב לא מזמן, שנותק חולה לכלה דקות ממכונת הנשמה, נבע מעומס מקרי חירום של הצוות בבת אחת.

הצוותים שחוקים, גמורים מהשנה הזאת. עובדים על אדים אחרונים של דלק.

chaia

משתמש מקצוען
מה שתמוה זה איפה כל הצוות.
כנראה בידודים וכו ובאמת לא ברור.
מידיעה אישית- הצוותים נכנסים מלא לבידודים ושאר הצוות צריך למלא את מקומם, מה שאומר שגם אחרי ביטול ימי חופשה ושעות מעבר למשמרת עדיין חסר כוח אדם

shira bira

צוות הנהלה
מנהל
מנוי פרימיום
כתיבה ספרותית
צוות קורונה לא הומצא יש מאין. מדובר בעובדי פנימית וטיפול נמרץ שעוברים לעבוד בקורונה על חשבון כ"א במחלקות המקור שלהם.
כמו כן , עובדות הרות, עובדים עם סוכרת ומעל גיל מסוים לא עובדים בקורונה.
ועוד משהו ששוכחים פה, המחסור בעובדי סיעוד הוא עמוק ורב שנים. לא משהו שאפשר להשלים בטווח קצר בפרט שאין רצון מצד סטודנטים ללמוד את המקצוע.
המצב בבתי החולים קשה מאד רק שהפנית האצבע כלפי מי שעושים את העבודה השחורה וקורסים כפשוטו היא לא פחות מנפשעת.
נראה את פותח האשכול עובד 12 שעות בקורונה בזעה וחום וחוזר בשבע בבוקר הביתה לילדים שאין להם מוסדות לימוד.

דורש ומבקש

משתמש מקצוען
רק יכולה להגיד בתור מי שמישהו קרוב אלי התנדב במחלקת קורונה:
לא נרא ה שיש קריסה רק חסר מאוד כח אדם.
כל מה שהחולים נזקקו זה שנפתח להם את הפקק של הבקבוק מים כדי שיכלו לשתות,סובלים מחולשה מטורפת שאין מי שיגיש לך את השתיה לפה.
יש לציין בהזדמנות זו, שהמתנדב הנל הלך לעשות סיור בשאר המחלקות בבית החולים
והופתע לגלות שבשונה מהרגיל)הוא התנדב גם לפני הקורונה( המחלקות האחרות ממש ריקות.
מה שתמוה זה איפה כל הצוות.
כנראה בידודים וכו ובאמת לא ברור.
הרבה חולים שמאושפזים במחלקות אחרות נדבקים בקורונה בבית החולים
כך שחולים אונקולוגים/לב/וכל שלל המחלות שנמצא אצלם נגיף הקורונה מועברים היישר למחלקת קורונה
גם אם לא סובלים כלל מתסמיני קורונה
כך נוצר מצב שמחלקות אחרות מתרוקנות ומחלקת קורונה מתמלאת

shira bira

צוות הנהלה
מנהל
מנוי פרימיום
כתיבה ספרותית
ברור, הרי בבית חולים מדביקים בכוונה חולי סרטן...
הבידוד באונקולוגיה הוא אגדה אורבנית לשיטתכם.
הזיה מה שהולך פה.
כמה קל לשבת מאחורי מקלדת עם כוס קפה ולשלוח האשמות בזמן שאחרים מזיעים בחליפות מגן 12 שעות.
כפיות טובה זה אנדרסטייטמנט

דורש ומבקש

משתמש מקצוען
ברור, הרי בבית חולים מדביקים בכוונה חולי סרטן...
הבידוד באונקולוגיה הוא אגדה אורבנית לשיטתכם.
הזיה מה שהולך פה.
כמה קל לשבת מאחורי מקלדת עם כוס קפה ולשלוח האשמות בזמן שאחרים מזיעים בחליפות מגן 12 שעות.
כפיות טובה זה אנדרסטייטמנט
מה הקשר ???
אף אחד לא טוען שמדביקים בכוונה
באופן טבעי זיהומים נרכשים מאוד בקלות בבית החולים
כמו שבבתי אבות נדבקים מאוד מהר
בפרט נגיף הקורונה שמתפשט מהר
לא כל החולים שמאושפזים בבתי החולים נמצאים בבידוד

גם חולה לב שנדבק בבית וזקוק לאשפוז בגלל מחלת הלב נכנס למחלקת קורונה
ככה יורד העומס במחלקות האחרות ומחלקות הקורונה מתמלאות

shira bira

צוות הנהלה
מנהל
מנוי פרימיום
כתיבה ספרותית
אני מבינה שאתם יושבים בהנהלת בתי החולים ומקבלים דוחות על זיהומים ותפוסה.
וביכלתכם אף לקבוע בוודאות שאין מחסור בכ"א והמחלקות מתרוקנות, למרות כל העדויות ולמרות שאינכם בעלי נסיון במערכת אתם יודעים יותר טוב.
יפה לכם.
אני את הדיון ההזוי הזה סיימתי.

אני וביתי

משתמש מקצוען
לדעתי יש ערבוב של 2 נושאים המצוקה בכל בתי החולים והמאבק של בתי החולים הפרטיים שלא מקבלים חולים לא דחופים זה 2 דברים ולא לערבב.
חוץ ממכחישי הקורונה שמביאים נתונים לא יודע מאיפה, שמעניין שאף כלי תקשורת מכובד שרוצה לנגח את הממשללה לא מצא, שאין בכלל עומס בבתי החולים הזיה!!

בנמלך

משתמש פעיל
[QUOTE="אני וביתי, post: 8870024, member: 36809"
חוץ ממכחישי הקורונה שמביאים נתונים לא יודע מאיפה,
[/QUOTE]
ומכחישי הקורונה ימשיכו להלין על בתי החולים למה ומדוע - ובד בבד ימשיכו שלא לשמור ושלא להגן על חייהם ועל חיי סביבותיהם. ירחם ה'. יאמר ה' די לצרותינו והרף לנגיף האיום הזה!

הנמצא

משתמש מקצוען

בהתייחסו לנעשה במחלקות טיפול נמרץ אמר מנתח הלב ד"ר יגאל כסיף, מנהל שירות האקמו ב"שיבא" ויו"ר החברה הישראלית לאקמו בהר"י: "מערך האקמו בישראל הגיע לאי ספיקה. עד כה חוברו למכונת לב-ריאה 31 חולי קורונה – שיא שלא היה כמותו. חמישה חולים שנזקקו לטיפול לא קיבלו אותו, שלושה היו בני פחות מ-65 שנה עם מחלות רקע קשות". ד"ר כסיף מסר זאת ל"ישראל היום". לדבריו, "אנחנו עושים כל הזמן מיון רפואי ממש על מיטת האקמו האחרונה במדינה". בישראל, כך אמר, יש כיום רק כ-40 מכשירים מסוג זה. "לא בכל בית חולים בישראל יש מכשירי אקמו – והפגיעה היא במיוחד בחולים מהפריפריה".

טינטין!

משתמש מקצוען
אני מבינה שאתם יושבים בהנהלת בתי החולים ומקבלים דוחות על זיהומים ותפוסה.
וביכלתכם אף לקבוע בוודאות שאין מחסור בכ"א והמחלקות מתרוקנות, למרות כל העדויות ולמרות שאינכם בעלי נסיון במערכת אתם יודעים יותר טוב.
יפה לכם.
אני את הדיון ההזוי הזה סיימתי.
יקרה, אל תכעסי,
עלתה לבן אדם שאלה לראש
[-כ1800 חולים על 60 בתי חולים עם כמות חולים 'רגילים' נמוכה מכל חורף אחר. אם כך איפה הקריסה?]
זהו.
רק שאלה ואופציה לתשובה שאולי הרצון מצד ההנהלה לתוספת תקציב.
אף אחד לא אמר מילה שאנשי הצוות הרפואי לא נתונים את המקסימום
כי כולם יודעים שהם נותנים הרבה מעבר למקסימום.
אני ורבים אחרים פה מלאים הערכה כנה לכל הצוות הרפואי במחלקות הקורונה, ומד"א ובכלל.
ישלם ה' שכרם!

shira bira

צוות הנהלה
מנהל
מנוי פרימיום
כתיבה ספרותית
@טינטין! אותי לימדו במקצוע שלי שמי שלא יודע שואל. ואת מי הוא שואל? את מי שיודע ומונח בנושא ולא הוגי דעות מטעם עצמם.
הקריסה מתבצעת כיון שהצוותים שעובדים בקורונה הם רק כאלו שהוכשרו לטיפול נמרץ. אי אפשר ללמד בפסק זמן קצר אנשים שעובדים בילדים או אורטופדית לתפעל מכונות הנשמה זה נסיון ולימודים של שנים.
שנית, גם המחלקות האחרות מלאות. לא נצפה לצערנו שינוי באונקולוגיה או ילדים.
כמו כן, גם בימי שגרה העומס והמחסור בכח אדם היה נואש עד כדי תוכניות ומלגות רבות של המדינה כדי שאנשים ילמדו סיעוד (ובכ"ז הם לא רוצים ללמוד. זו לא עבודה שנחשבת למתגמלת).
גם בימי שגרה המערכת מורעבת ואחות אחת עושה תפקיד של שתיים.
גם בימי שגרה המחסור בכ"א כה משמעותי שבתי החולים מבקשים משמרות 12 ויותר. ניסית פעם לעבוד 12 שעות ברצף בפנימית למשל?
עכשיו הגענו לעיתות עומס קיצוני מתמיד. האם יש איזו מדפסת שמדפיסה עובדים חדשים? הלא גם אם יהיו תקנים (ואין) מאיפה תביאי עובדים?
פלא שהם קורסים?
אז אפשר לברבר פה (לא את) גבוהה גבוהה ולפמפם שאני ורק אני יודע אלו שינויים נדרשים.
ואפשר לאמץ קצת צניעות וענווה ולהבין מכלל העדויות והסיפורים של אנשי צוות שהמצב קשה.
כמו כן, אני מאמינה שהשינוי מתחיל בתוכי ולא מצליחה להבין איך יושבים פה אנשים שמצד אחד מעודדים הפרות - שמזניקות תחלואה ומצד שני מלינים על עומס. לא יודעת. אצלי זה נחשב לפרדוקס.
לגבי אני מלאה הערכה- אני מאמינה לך אבל כמה היו פה שלכלכו ופגעו ודברו סרה באנשים שמוסרים את נפשם? ועל סמך מה? על סמך שמעתי מחברה/ממתנדב/ מלא יודעת מה? לא על סמך נסיון וידע אמיתי.
האם אתם חשופים בקו האש יומיום? האם אתם עובדים משמרת שבע בערב עד שבע בבוקר ואז חוזרים לבית לטפל בילדים שאין להם כזכור לימודים?
האם אתם עזבתם שולחן שבת וחג כדי לעסוק ולסייע בהצלת יהודים?
האם אתם ויתרתם על שביתה בשל תנאי השכר בשל מצפון והבנת צורך השעה?
האם אתם אמרתם ק"ש ווידוי עם אם בת 40 שנפטרה מקורונה והותירה בת יחידה?
ומי שרוצה לתהות על החלטות הנהלה שיפנה להנהלה וגם זה אמור להיות בשפה מכובדת מתוך רצון להגיע לחקר האמת.
מי שרוצה לבדוק אם אפשר לשנות ולייעל שלא ישפוך מררתו על מי שסובלים פי כמה ממנו מהעומס הנ"ל.
מי שרוצה להציל חיים שיתחיל בעצמו שמירה על ההנחיות ובעידוד של אחרים בנושא.
מי שרוצה שאנשים לא ימותו בשל עומס שימנע את העומס מלכתחילה!
לצערי לא ראיתי פה רצון כזה בהודעה הפותחת. רק תלונות שלא לומר הוצאת דיבה מבלי לבדוק נתונים.
(זה מעניין אגב שכשאני מגיבה אז צריך לומר לי אל תכעסי אבל כשיש פה הודעות לגופם של אנשים שיורקות בוץ על ציבור שלם של עובדים מסורים זה לא כעס. זה הגיון צרוף ומילים שקולות).

nori

משתמש מקצוען
עיצוב ואדריכלות פנים
כמו כן אני מאמינה שהשינוי מתחיל בתוכי ולא מצליחה להבין איך יושבים פה אנשים שמצד אחד מעודדים הפרות - שמזניקות תחלואה ומצד שני מלינים על עומס. לא יודעת. אצלי זה נחשב לפרדוקס.
זה היה פעם פרדוקס. כרגע זה נרטיב מקובל.
בכל מה שקשור לאחריות שלנו במה שנוגע לחיים במדינה הזו. אין לנו אחריות. הישות הציוניות היא כופרת ואל לנו להתחשב בה ובאזרחיה. המחמירים נוהגים שהתחשבות היא חילול השם.
בכל מה שקשור לאחריות של המדינה כלפינו. אנחנו אזרחים שווי זכויות ואם המדינה מגלה איזשהו אזלת יד נצעק הכי בקול. נטען על אפליה ועל מחדל.
וזה גם קשור אחד בשני כי אם המדינה לא מענינת אותנו אז גם לא מענין אותנו איך היא למשל תספק שרותי רפואה מעולים בשעת חרום או מאיפה היא תגייס כסף לצרכים החשובים לנו. הרי היא לא מענינת אותנו שתתמודד לבד עם הבעיות שלה.

ברור שהכל עניין של כסף.
כך גם אמרו השובע במשרד האוצר וזה גם הסיבה שנתניהו לא מתערב. כי כולם יודעים שאם לא יתייחסו אליהם העניין ירגע וירד מסדר היום.
ולמי שלא זוכר רק לפני חודשים בודדים התפרסם על אחד מבתי החולים הגדולים בארץ שהתלונן שיש לו תפוסה מלאה, ואז באו אחד מכלי התקשורת לבדוק את העניין והוא גילה שהיה בסך בכל 80% תפוסה. וכדי בזיון וקצף

טינטין!

משתמש מקצוען
@טינטין! אותי לימדו במקצוע שלי שמי שלא יודע שואל. ואת מי הוא שואל? את מי שיודע ומונח בנושא ולא הוגי דעות מטעם עצמם.
הקריסה מתבצעת כיון שהצוותים שעובדים בקורונה הם רק כאלו שהוכשרו לטיפול נמרץ. אי אפשר ללמד בפסק זמן קצר אנשים שעובדים בילדים או אורטופדית לתפעל מכונות הנשמה זה נסיון ולימודים של שנים.
שנית, גם המחלקות האחרות מלאות. לא נצפה לצערנו שינוי באונקולוגיה או ילדים.
כמו כן, גם בימי שגרה העומס והמחסור בכח אדם היה נואש עד כדי תוכניות ומלגות רבות של המדינה כדי שאנשים ילמדו סיעוד (ובכ"ז הם לא רוצים ללמוד. זו לא עבודה שנחשבת למתגמלת).
גם בימי שגרה המערכת מורעבת ואחות אחת עושה תפקיד של שתיים.
גם בימי שגרה המחסור בכ"א כה משמעותי שבתי החולים מבקשים משמרות 12 ויותר. ניסית פעם לעבוד 12 שעות ברצף בפנימית למשל?
עכשיו הגענו לעיתות עומס קיצוני מתמיד. האם יש איזו מדפסת שמדפיסה עובדים חדשים? הלא גם אם יהיו תקנים (ואין) מאיפה תביאי עובדים?
פלא שהם קורסים?
אז אפשר לברבר פה (לא את) גבוהה גבוהה ולפמפם שאני ורק אני יודע אלו שינויים נדרשים.
ואפשר לאמץ קצת צניעות וענווה ולהבין מכלל העדויות והסיפורים של אנשי צוות שהמצב קשה.
כמו כן, אני מאמינה שהשינוי מתחיל בתוכי ולא מצליחה להבין איך יושבים פה אנשים שמצד אחד מעודדים הפרות - שמזניקות תחלואה ומצד שני מלינים על עומס. לא יודעת. אצלי זה נחשב לפרדוקס.
לגבי אני מלאה הערכה- אני מאמינה לך אבל כמה היו פה שלכלכו ופגעו ודברו סרה באנשים שמוסרים את נפשם? ועל סמך מה? על סמך שמעתי מחברה/ממתנדב/ מלא יודעת מה? לא על סמך נסיון וידע אמיתי.
האם אתם חשופים בקו האש יומיום? האם אתם עובדים משמרת שבע בערב עד שבע בבוקר ואז חוזרים לבית לטפל בילדים שאין להם כזכור לימודים?
האם אתם עזבתם שולחן שבת וחג כדי לעסוק ולסייע בהצלת יהודים?
האם אתם ויתרתם על שביתה בשל תנאי השכר בשל מצפון והבנת צורך השעה?
האם אתם אמרתם ק"ש ווידוי עם אם בת 40 שנפטרה מקורונה והותירה בת יחידה?
ומי שרוצה לתהות על החלטות הנהלה שיפנה להנהלה וגם זה אמור להיות בשפה מכובדת מתוך רצון להגיע לחקר האמת.
מי שרוצה לבדוק אם אפשר לשנות ולייעל שלא ישפוך מררתו על מי שסובלים פי כמה ממנו מהעומס הנ"ל.
מי שרוצה להציל חיים שיתחיל בעצמו שמירה על ההנחיות ובעידוד של אחרים בנושא.
מי שרוצה שאנשים לא ימותו בשל עומס שימנע את העומס מלכתחילה!
לצערי לא ראיתי פה רצון כזה בהודעה הפותחת. רק תלונות שלא לומר הוצאת דיבה מבלי לבדוק נתונים.
(זה מעניין אגב שכשאני מגיבה אז צריך לומר לי אל תכעסי אבל כשיש פה הודעות לגופם של אנשים שיורקות בוץ על ציבור שלם של עובדים מסורים זה לא כעס. זה הגיון צרוף ומילים שקולות).
שירה, תודה שענית מפורט כ"כ.
אני חושבת שעכשיו השאלה הנ"ל נענתה. לי לפחות.
לגבי ה'אל תכעסי' :) מה לעשות שהכעס והצער שלך עוררו בי אמפטיה ושל אחרים לא?
אני מתביישת אבל לפעמים אני תוהה אם האנשים ההם הם בכלל בני העם שלי.
לא רק אמפטיה והבנה לכעס שלהם אין בי אלא הרבה מעבר, לצערי הרב.
הלווואי שנעבוד כולנו על עצמינו...

ישועות דחופות!

טינטין!

משתמש מקצוען
זה היה פעם פרדוקס. כרגע זה נרטיב מקובל.
בכל מה שקשור לאחריות שלנו במה שנוגע לחיים במדינה הזו. אין לנו אחריות. הישות הציוניות היא כופרת ואל לנו להתחשב בה ובאזרחיה. המחמירים נוהגים שהתחשבות היא חילול השם.
בכל מה שקשור לאחריות של המדינה כלפינו. אנחנו אזרחים שווי זכויות ואם המדינה מגלה איזשהו אזלת יד נצעק הכי בקול. נטען על אפליה ועל מחדל.
וזה גם קשור אחד בשני כי אם המדינה לא מענינת אותנו אז גם לא מענין אותנו איך היא למשל תספק שרותי רפואה מעולים בשעת חרום או מאיפה היא תגייס כסף לצרכים החשובים לנו. הרי היא לא מענינת אותנו שתתמודד לבד עם הבעיות שלה.
זה,
זה הנקודה!

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק קיט א'

א אַשְׁרֵי תְמִימֵי דָרֶךְ הַהֹלְכִים בְּתוֹרַת יְהוָה:ב אַשְׁרֵי נֹצְרֵי עֵדֹתָיו בְּכָל לֵב יִדְרְשׁוּהוּ:ג אַף לֹא פָעֲלוּ עַוְלָה בִּדְרָכָיו הָלָכוּ:ד אַתָּה צִוִּיתָה פִקֻּדֶיךָ לִשְׁמֹר מְאֹד:ה אַחֲלַי יִכֹּנוּ דְרָכָי לִשְׁמֹר חֻקֶּיךָ:ו אָז לֹא אֵבוֹשׁ בְּהַבִּיטִי אֶל כָּל מִצְוֹתֶיךָ:ז אוֹדְךָ בְּיֹשֶׁר לֵבָב בְּלָמְדִי מִשְׁפְּטֵי צִדְקֶךָ:ח אֶת חֻקֶּיךָ אֶשְׁמֹר אַל תַּעַזְבֵנִי עַד מְאֹד:
נקרא  29  פעמים

לוח מודעות

למעלה