בקשר לנושא שהיה מבוקש ופעיל פה בתקופה האחרונה-טיפול רגשי

מה הענינים

צוות הנהלה
מנהל
מנוי פרימיום
יש לי מחשבה להעלות אתר חינמי עם מאגר של שמות ופרטים של מטפלות פרא רפואיות בתחומי התפתחות הילד מהמגזר החרדי (קלינאיות תקשורת, מרפאות בעיסוק, פסיכולוגיות, עו"סיות, מטפלות באמנות, מנתחות התנהגות) עם הסמכה ממשלתית/אקדמית מוכרת ללא עלות.

אם יש פה נשות מקצוע כאלו שמקבלות בפרטי, ועדיף כאלו שיש להן הסדרים עם קופ"ח, והן מעוניינות בכך, הן יכולות לכתוב לי פה או בהודעה אישית או למייל: <לא ניתן לפרסם מיילים באופן פומבי> . מעניין אם יש לזה פה ביקוש.
דבר מבורך מאד!

nechami21

משתמש מקצוען
לא קראתי את כל האשכול.
אך כשראיתי את המודעה ב'יתד', שמחתי לקרוא אותה.
אם נניח את החשש לאינטרסים בצד, מדובר בעצם באדם עם הכשרה לטיפול (MA זו הסמכה טובה לטיפול ריגשי) שעושה צעד קטן בכלים שברשותה כדי לפתור את הקושי המאד משמעותי שיש בטיפול מקצועי במגזר שלנו.

נכון, היה טוב יותר אם היה גוף ממוסד. (אבל אולי גם לו יהיה אינטרסים?)
נכון, צריך שהמענה יהיה מאוזן ומקצועי.

אבל- מענה כזה יכול לעזור במקרים פשוטים שלצערינו קורים הרבה. התנהגויות לא מקצועיות שלא תמיד הלקוח יודע אם הוא תקין. (לדוגמא טיפולים כדוגמת טיפולים שמתוארים בספרים מסוימים)
זה יכול להיות מענה במקרה של טיפול לא ממוקד שמתארך יתר על המידה.

כל מטפל גם הטוב ביותר לא תמיד מצליח. מטפל טוב הוא זה שיש לו הרבה אחוזי הצלחה. אך מה עם אלה שנופלים באחוזים הלא מוצלחים?.??

אצל מטפלת מקצועית. זה לא אמור להיות.
ברור שזה קורה.!!!!! מטפל מקצועי = לא שווה= מלאך.
כולם יכולים לטעות.

כל המיזמים המדהימים בציבור שלנו התחילו, מאנשים טובים ותמימים, שנתנו מענה לצורך בלי חשבונות.

קחו את מיזם הגמ"חים לתרופות. או השאלת ציוד. או /או/ או.....

תמיד יש מקום לשיפור והתייעלות. אך אין סיבה לפסול מיזם שהוא חיובי בעיקרו.

nechamizak

משתמש סופר מקצוען
לא קראתי את כל האשכול.
אך כשראיתי את המודעה ב'יתד', שמחתי לקרוא אותה.
אם נניח את החשש לאינטרסים בצד, מדובר בעצם באדם עם הכשרה לטיפול (MA זו הסמכה טובה לטיפול ריגשי) שעושה צעד קטן בכלים שברשותה כדי לפתור את הקושי המאד משמעותי שיש בטיפול מקצועי במגזר שלנו.

נכון, היה טוב יותר אם היה גוף ממוסד. (אבל אולי גם לו יהיה אינטרסים?)
נכון, צריך שהמענה יהיה מאוזן ומקצועי.

אבל- מענה כזה יכול לעזור במקרים פשוטים שלצערינו קורים הרבה. התנהגויות לא מקצועיות שלא תמיד הלקוח יודע אם הוא תקין. (לדוגמא טיפולים כדוגמת טיפולים שמתוארים בספרים מסוימים)
זה יכול להיות מענה במקרה של טיפול לא ממוקד שמתארך יתר על המידה.

כל מטפל גם הטוב ביותר לא תמיד מצליח. מטפל טוב הוא זה שיש לו הרבה אחוזי הצלחה. אך מה עם אלה שנופלים באחוזים הלא מוצלחים?.??

ברור שזה קורה.!!!!! מטפל מקצועי = לא שווה= מלאך.
כולם יכולים לטעות.

כל המיזמים המדהימים בציבור שלנו התחילו, מאנשים טובים ותמימים, שנתנו מענה לצורך בלי חשבונות.

קחו את מיזם הגמ"חים לתרופות. או השאלת ציוד. או /או/ או.....

תמיד יש מקום לשיפור והתייעלות. אך אין סיבה לפסול מיזם שהוא חיובי בעיקרו.
נחמי, לשם שינוי אני לא מסכימה אתך:).
לי זה נותן תחושה של לקיחת החוק לידיים. בציבור החרדי יש ריבוי מטפלים לא מקצועיים, ולפעמים קצת תמימות מצד הקליינטים. אני חושבת שמהלכים פרטיים פיראטיים משהו לוקים בדיוק באותו שורש הבעיה של שוק המטפלים הפרוץ.

לדעתי, עדיף לעודד פנייה אל מטפלים מקצועיים ופיתוח חוש ביקורת אישי גם כלפי מטפל מקצועי.

אפשר גם לנסות למקצע את הגוף המפקח: לבזר אותו, להפעיל אותו בשקיפות, אולי למצוא גוף שכבר קיים ומוכר בציבור ולהיות תחת חסותו.

גזעית

משתמש פעיל
עיצוב גרפי
אני רואה את זה רק עכשיו...

מבלי מודעות אצל המטופלת לא יכול להתרחש שינוי כל שהוא. לדעתי, את החלק הזה יש לטפח ולהגביר מודעות.

אם קדמה החלטה שקולה לבחירת המטפלת, לדעתי ,כל הענין צריך להתנהל מול המטפלת. טיפול רגשי זה לא כמו עזרה במחשבים, לדוגמא, שיש כמה דרכים לישר פסקה בוורד. כל שיטה יש לה את הדרך שלה, וכל מטפלת מובילה את המטופלת, אולי לאותה מטרה, אבל בדרך אחרת, דרך מקומות ונופים אחרים. לכן לדעתי לא כל כך יעיל לשאול משהו אחר, על עבודה מקצועית בינות חדר הטיפולים.

אך, מאידך, יש נורות אדומות שאמורות להדלק, וכדאי לשוחח עם משהו שמבין בזה, כדי להמנע מתלות במטפלת, שאת נזקיה רואים לאחר כמה שנים, גם בכיס וגם בתלותיות שהתפתחה לה בעבור הזמן.

ואדרבה - יתכן שאם ציבור המטפלות הרגשיות למינהן, יבינו שהם לא יכולות לעשות ככל העולה על רוחם, ושסופרות למינהן לא יכולות להציג תבניות טיפול הזיות ומזיקות, מכיון שיש אפילו משהו אחד שהוא כתובת נגישה בשביל זה - והיה זה שכרנו.

מצוי

משתמש מקצוען
אני לא מבינה..
יש תקיעות?
את חסומה למטפלת?
למה ממשיכים?
לא חבל על הכסף?
אצל מטפלת מקצועית. זה לא אמור להיות.
ממשיכים , כי הפסיכולוגית המקצועית עם תואר ד"ר !!! אומרת שזה חלק מהטיפול ,וברור שתהיה התנגדות , והנה בדיוק כאן הבעיה שלך ,שאת מנתקת קשרים , שאת בורחת מהתמודדויות , שאת חסומה וסגורה ,ולכן נטפל ....
ומה את מבינה בכלל ?
מנין לך מהו טיפול ,כיצד הוא אמור לעבוד ...
יש איזה מקום שמסבירים על כך למטופלים או שזו רק הפסיכולוגית שתתן את המידע שנוח לה ?

אסתי בראון

משתמש מקצוען
ממתי מטפלת אומרת למטופלת להמשיך?
זו רק החלטה של מטופלת
כאשר מטופלת מביעה רצון להפסיק טיפול כלשהו ומטפל מעודדת אותה להמשיך בכל מיני תואנות כגון שטיפול עזר לה ועוזר לה וכו- זה נוגד את האתיקה
ניתן לשוחח למה מטופלת בחרה להפסיק טיפול בנקודה זו או אחרת
ובד"כ לבחירה יש משמעות נרחבת יותר מאשר חוסר תזוזה וכו

בת יהודה

משתמש פעיל
ממתי מטפלת אומרת למטופלת להמשיך?
זו רק החלטה של מטופלת
כאשר מטופלת מביעה רצון להפסיק טיפול כלשהו ומטפל מעודדת אותה להמשיך בכל מיני תואנות כגון שטיפול עזר לה ועוזר לה וכו- זה נוגד את האתיקה
ניתן לשוחח למה מטופלת בחרה להפסיק טיפול בנקודה זו או אחרת
ובד"כ לבחירה יש משמעות נרחבת יותר מאשר חוסר תזוזה וכו
נכון לגמרי!

אסתי בראון

משתמש מקצוען
לפעמים חסרה יכולת לפתוח את הנושא הכואב וזה מצריך זמן ותהליך של הבניית אמון
לפעמים מטופל מגיע לטיפול בגלל קושי בעוד שהוא בכלל לא רוצה ולא מסוגל לדבר עליו
יכולים ודברים רבים
הייתה לי מטופלת בעבר, אשה מקסימה נפגעת אלימות במשפחה שהתמודדה עם שטחים רבים בחייה.
בסופו של דבר היא נמנעה מלגשת לנושאים הכאובים והעדיפה לפטפט על עבודתה וחברותיה ותפריט ארוחת הצהריים שלה
גם כשניסיתי להמרכז אותה בעדינות- היא סרבה לשתף פעולה
כשהתיעצתי, הבנתי שהאשה הזו מתמודדת כל כך קשה בחייה שמבחינתה טיפול היה שעה של מנוחה לחוש קצת נורמטיבית, להנות מהקשבה ואמפטיה ולדעת שיש לה פינה בטוחה
בסיומו של התהליך היא אמרה לי כי עשתה מאמצי על לא לאחר לפגישה ושזמן הטיפול היה יקר לה כי היא ידעה שזה הזמן שלה. מבחינתה, לא חלה תזוזה משמעותית בחייה, אבל התחושה שיש לה שעה בשבוע אוזן קשבת היתה שווה לה הכל
אני לא באה להכליל אלא לתת פרספקטיבה מעט יותר רחבה לזה שכל מקרה לגופו.

גזעית

משתמש פעיל
עיצוב גרפי

אכן.

אבל אני לא אסמוך על מישהי שאולי "אוחזת" מכללי האתיקה, ואולי לא. צריך הרבה יושר פנימי לא לגנוב אחרים בתואנות שונות ומשונות, ומכיון שאדם קרוב אצל עצמו אפילו המטפלת לא מודעת לכך שבאמת הגיע הזמן מכיון שהיא מקבלת על זה המון כסף, היא משחדת את עצמה, ומפעפעת את תחושתיה אל המטופלת.

בת יהודה

משתמש פעיל
כשתיפגשי במטפלת איכותית (ואולי כבר נפגשת), תגלי שלא הכסף שלך עומד מול עיניה, אלא את!
ולכן, מטפלת אמיתית, ברגע שהיא רואה שאין צורך, או שהטיפול לא זז ועוד, היא מציעה להפסיק.
(בכל מקרה, נראה לי שבדרך כלל זה המטופל שרוצה להפסיק. שמעתי מפסיכולוגית שעבדה במקום עבודתי, שרוב המטופלים החרדים מפסיקים את הטיפול בשלב כלשהו בגלל חוסר אמצעים. הגיוני.)
מכירה שלוש חברות שהיו בטיפול, והמטפלת לקחה אחריות ברגע שחשבה שאין צורך להמשיך, והציעה מעצמה להפסיק. (לא משנה כאן אם הטיפול באמת הופסק. רק רוצה להדגיש שיש מטפלות אמינות. כן, גם בציבור שלנו!).

nechami21

משתמש מקצוען
נחמי, לשם שינוי אני לא מסכימה אתך:)
אני מכבדת גם דעות שונות משלי... :)
יש הרבה צדק בדברים שלך:
אני חושבת שמהלכים פרטיים פיראטיים משהו לוקים בדיוק באותו שורש הבעיה של שוק המטפלים הפרוץ.
אך אני מרגישה שדוקא בציבור שלנו, שיש בו הרבה אלטרואיזם אמיתי, והרבה מאד מיזמים גדולים - שהיו נתקעים- ולא מתקדמים- או לא קורים בכלל- לו הם היו נתונים לשבט האקדמיה. צלחו דוקא במגזר שלנו. ומהוים לבסוף דוגמא ומודל לחיקוי.
לכן כל מיזם חדש שאני שומעת עליו, אני מנסה להסתכל בו משני הכיוונים: מבחינה אתית מקצועית, ומצד שני מבחינת התועלת והנחיצות. ואז איפשהו למצוא את האיזון בינהם.

לכולנו יש רעיונות. אך לקום ולעשות מעשה- בשעות חופשיות, שאנו לא מקבלות תשלום עליהם. ולבצע את זה בפועל, זה לא קל. לכן אני כן מעריכה את המיזם, אך מוסיפה את ההערות שלי לצידם.

nechami21

משתמש מקצוען
כשתיפגשי במטפלת איכותית (ואולי כבר נפגשת), תגלי שלא הכסף שלך עומד מול עיניה, אלא את!
גם מטפלת איכותית, לעיתים שוגה. לעיתים מוסחת ומוטרדת מדברים אחרים. לעיתים עמוסה מידי בטיפולים. כולנו בנ"א. גם האיכותיים ביותר.

nechami21

משתמש מקצוען
ת נותנת גושפנקא או מחמאה את בעצם נותנת גיבוי ללא ההסתיגות.
ההסתייגויות צויינו לעיל, על ידי רבות וטובות. אני ציינתי שאני מעריכה את המיזם. תמיד אפשר לשפר ולהשתדרג ולהפוך את המיזם למקצועי יותר.
מה היה קורה לו היו מבטלים כך את 'מתנת חיים' או את הייעוץ של הרב פירר/ רגובי?

חשוב לדעת: באקדמיה מאד קשה להוציא מיזמים. הביקורתיות שם גדולה מאד. וכל מיזם נתקע באלפי רגולציות וועדות. יש בחוקים ובכללים הרבה חכמה, ואני לא מזלזלת בהם. אך בציבור שלנו יש אוצר של רגישות ואהבת הזולת. ואני גם לא מזלזת בו. :)

לא מכירה את מי שפרסמה את המודעה. אך יש כאן מיזם חיובי, ומי שיכולה להשקיע ולמנף אותו- מוזמנת ליצור קשר וליצור שיתופי פעולה. ואולי לעזור שהמיזם יהיה מיקצועי ואמין יותר.

mirier

משתמש מקצוען
הנקודה היא שהמיזם הזה יושב בצומת דרכים שעשויה לפגוע בטיפול יותר מאשר לסייע לו.
זו לא ועדת אתיקה שאמורה להוות כתובת לתלונות אודות התנהגויות בעיתיות של מטפלים אלא כתובת לדסקס על הטיפול. מה שיכול ליצור מצב טבעי של פיצול. מטפל טוב ומטפל רע.
ברור לי שכוונתה של היוזמת טובה, אך נראה שיש לחשוב ולהתיעץ עוד על משמעות הדברים מבחינה טיפולית.

nechami21

משתמש מקצוען
מחלוקות בין רופאים זה דבר טוב ובריא.
אך כמה סוגי טיפולים יחדיו לעיתים זה הרסני.
בנפש ק"ו וק"ו במיוחד מי שעוסקת בטיפול בנפש. בחוסר זהירות היא עלולה לפגוע ולחבל בטיפול וליצור למטופלת מטפלת נוספת וקריעה ביניהם
את צודקת.
ובכל זאת. הכותבת ביתד הינה מטפלת מקצועית מוסמכת. היא מודעת לנהלים ולכללים ולאופי הטיפול בנפש. לא מכירה אותה. ולא הייתי הולכת לפי דבריה בעיניים עצומות. אך עדיין זה יכול להיות לעזר בהרבה מצבים.
הדיון כאן הוא דיון נכון. אני רק מנסה להראות שאין כאן משהו דיכוטומי. ויש כאן צד נוסף.
מבינה ומקבלת אם את מרגישה אחרת.

כוס קקאו

משתמש סופר מקצוען

משפט מפתח.

מבחינתי. כשמטופל מסיים טיפול- זו חגיגה למטפל.
מטפל מבחינתו צריך לכוון מהדקה שהמטופל נכנס.. לכיוון יציאתו.
לכן מטפל עם יראת שמים שטובת המטופל לנגד עיניו. יקשיב טוב טוב למטופל.
מה הרצון שלו? היכן הוא נמצא? כמה אנרגיה יש לו לטיפול? (כמה כסף?)
ומדובר בדקויות.
צריך המון נקיות פנימית לשם כך.
צריך מידות.

אם יש מטפלים שטובתם האישית לנגד עיניהם- אז המיזם הזה שנכתב עליו הוא מבורך
אם מאחוריו עומדים אנשי אמת - אז הם יאבחנו את טובת המטופל. ויכוונו אותו לנתיב הנכון.

כוס קקאו

משתמש סופר מקצוען
הנקודה היא שהמיזם הזה יושב בצומת דרכים שעשויה לפגוע בטיפול יותר מאשר לסייע לו.
זו לא ועדת אתיקה שאמורה להוות כתובת לתלונות אודות התנהגויות בעיתיות של מטפלים אלא כתובת לדסקס על הטיפול. מה שיכול ליצור מצב טבעי של פיצול. מטפל טוב ומטפל רע.
ברור לי שכוונתה של היוזמת טובה, אך נראה שיש לחשוב ולהתיעץ עוד על משמעות הדברים מבחינה טיפולית.

ניכר בדבריך חוסר אמון בטיפול
מכיון שכאשר הטיפול מכוון היטב אמיתי ומקצועי.
מטופל לא ילך לדסקס עליו.
אם יש לו צורך בכך..
זה אומר משהו על הטיפול.

אהבת עולם

משתמש סופר מקצוען
D I G I T A L
ממשיכים , כי הפסיכולוגית המקצועית עם תואר ד"ר !!! אומרת שזה חלק מהטיפול ,וברור שתהיה התנגדות , והנה בדיוק כאן הבעיה שלך ,שאת מנתקת קשרים , שאת בורחת מהתמודדויות , שאת חסומה וסגורה ,ולכן נטפל ....
ומה את מבינה בכלל ?
מנין לך מהו טיפול ,כיצד הוא אמור לעבוד ...
יש איזה מקום שמסבירים על כך למטופלים או שזו רק הפסיכולוגית שתתן את המידע שנוח לה ?
מטפלת שמדברת כך , שמסבירה ומנתחת את המטופלת , צריך לעזוב רק בגלל זה...
ואין פתרון אחר חוץ מלפתח חוש ביקורת ולדעת מה טוב ומה לא.

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק ו

א לַמְנַצֵּחַ בִּנְגִינוֹת עַל הַשְּׁמִינִית מִזְמוֹר לְדָוִד:ב יְהוָה אַל בְּאַפְּךָ תוֹכִיחֵנִי וְאַל בַּחֲמָתְךָ תְיַסְּרֵנִי:ג חָנֵּנִי יְהוָה כִּי אֻמְלַל אָנִי רְפָאֵנִי יְהוָה כִּי נִבְהֲלוּ עֲצָמָי:ד וְנַפְשִׁי נִבְהֲלָה מְאֹד (ואת) וְאַתָּה יְהוָה עַד מָתָי:ה שׁוּבָה יְהוָה חַלְּצָה נַפְשִׁי הוֹשִׁיעֵנִי לְמַעַן חַסְדֶּךָ:ו כִּי אֵין בַּמָּוֶת זִכְרֶךָ בִּשְׁאוֹל מִי יוֹדֶה לָּךְ:ז יָגַעְתִּי בְּאַנְחָתִי אַשְׂחֶה בְכָל לַיְלָה מִטָּתִי בְּדִמְעָתִי עַרְשִׂי אַמְסֶה:ח עָשְׁשָׁה מִכַּעַס עֵינִי עָתְקָה בְּכָל צוֹרְרָי:ט סוּרוּ מִמֶּנִּי כָּל פֹּעֲלֵי אָוֶן כִּי שָׁמַע יְהוָה קוֹל בִּכְיִי:י שָׁמַע יְהוָה תְּחִנָּתִי יְהוָה תְּפִלָּתִי יִקָּח:יא יֵבֹשׁוּ וְיִבָּהֲלוּ מְאֹד כָּל אֹיְבָי יָשֻׁבוּ יֵבֹשׁוּ רָגַע:
נקרא  35  פעמים

ספירת העומר

לוח מודעות

למעלה