בקשה מ"עֲרֵבִים" (קופת העיר) לעדכן את התקנון באתר

אפרסמון2

משתמש סופר מקצוען
כידוע, בתכנית "עֲרֵבִים", העקרון הוא ביטוח לצדקה, ולכן אם במקרה אסון ח"ו יש למשפחה מספיק כסף לנישואי הילדים, הם לא מקבלים.

זה לא אמורפי "יש להם כסף", אלא הגדרה מדויקת: אם לאחר כיסוי כל החובות, יש למשפחה סכום של 400,000 ש"ח לכל ילד שאינו נשוי, או בתוכניות חסכון, או סכום שהתקבל מביטוח חיים, או מנכסי נדל"ן (לא דירת מגורים) להשקעה שאפשר למכור אותם.
אם יש למשפחה נניח 200,000 לכל ילד, הם יקבלו את הסכום במלואו.
ואם יש להם 300,00 לכל ילד, הם יקבלו 100,000 לכל ילד.

כל זה המדובר על "ערבים" הרגיל - לא "ערבים בשלמות".

למרות שכך אלו הכללים המוצהרים של קופת העיר, כך הם יאמרו לכל שואל וכך הם אכן נותנים בפועל, וכך מופיע בתקנון המלא (מצו"ב בקובץ),
למרות זאת באתר שלהם, הן בתקנון (פרק 2 סעיף (6) והן בטופס ההצטרפות המופיע באתר (פרק 2 סעיף ג'), מופיע עדיין הסכום של 200,000 ש"ח לכל ילד, שזה הסכום הישן לפני העדכון שהוחלט ע"י הרבנים בשנים האחרונות.

העניין כבר דוסקס בהרבה אשכולות, אבל את האשכול הזה פתחתי רק בשביל שתעזרו לי לבקש מקופת העיר שיעדכנו את התקנון באתר, על מנת שיהיה סדר בעניין החשוב הזה. זה מגיע לנו...
(הם אומרים שהם כבר סידרו את זה פעם, אבל האתר עבר כנראה עדכון ובטעות החזירו את הטקסט הישן. לא חשוב, העיקר שיתקנו עכשיו).

נא לפנות אליהם, הכתובת
office @ areivim.net
הטלפון

03-6716911​

עכשיו קרה משהו עוד יותר מוזר.
קופת העיר עדכנו את התקנון באתר, שינו את הטקסט, אבל עדיין המשמעות היא שבתכנית "ערבים" הרגילה, מעל 200 אלש"ח לא מקבלים.
(אגב, במקור הטקסט משובש. כאילו האתר נערך בידי סטודנט עילג למחשבים שנה א'. תיקנתי את הטקסט כדי שיהיה מובן. ההדגשה לא במקור).

זה הקטע שמופיע עכשיו באתר:

ב. כיון שמדובר בצדקה, במקרה בו קיים עבור כל יתום (גם אם הסכום קיים ברשות

האלמן/ה ולא ברשות היתומים) סכום השווה ערך לאמור להתקבל מתוכנית "ערבים"

או "ערבים בשלמות" (למשל: ביטוח חיים שהיתום או האלמן/ה מוטבים בו, תכנית

חסכון, השקעה בנדל"ן, בעסק, או דירה נוספת מלבד דירת המגורים וכדו׳), לא תוקם

קרן עבור יתומים אלו. במקרה וקיים סכום חלקי עבור כל יתום, תוקם ב"ערבים" קרן

חלקית ע"מ להשלים לסכום הראוי לכל יתום.

מור יוסף

משתמש פעיל
עכשיו קרה משהו עוד יותר מוזר.
קופת העיר עדכנו את התקנון באתר, שינו את הטקסט, אבל עדיין המשמעות היא שבתכנית "ערבים" הרגילה, מעל 200 אלש"ח לא מקבלים.
(אגב, במקור הטקסט משובש. כאילו האתר נערך בידי סטודנט עילג למחשבים שנה א'. תיקנתי את הטקסט כדי שיהיה מובן. ההדגשה לא במקור).

זה הקטע שמופיע עכשיו באתר:
כִּי עוֹד אַאֲמִין גַּם בָּאָדָם...

אפרסמון2

משתמש סופר מקצוען
כידוע, בתכנית "עֲרֵבִים", העקרון הוא ביטוח לצדקה, ולכן אם במקרה אסון ח"ו יש למשפחה מספיק כסף לנישואי הילדים, הם לא מקבלים.

זה לא אמורפי "יש להם כסף", אלא הגדרה מדויקת: אם לאחר כיסוי כל החובות, יש למשפחה סכום של 400,000 ש"ח לכל ילד שאינו נשוי, או בתוכניות חסכון, או סכום שהתקבל מביטוח חיים, או מנכסי נדל"ן (לא דירת מגורים) להשקעה שאפשר למכור אותם.
אם יש למשפחה נניח 200,000 לכל ילד, הם יקבלו את הסכום במלואו.
ואם יש להם 300,00 לכל ילד, הם יקבלו 100,000 לכל ילד.

כל זה המדובר על "ערבים" הרגיל - לא "ערבים בשלמות".

למרות שכך אלו הכללים המוצהרים של קופת העיר, כך הם יאמרו לכל שואל וכך הם אכן נותנים בפועל, וכך מופיע בתקנון המלא (מצו"ב בקובץ),
למרות זאת באתר שלהם, הן בתקנון (פרק 2 סעיף (6) והן בטופס ההצטרפות המופיע באתר (פרק 2 סעיף ג'), מופיע עדיין הסכום של 200,000 ש"ח לכל ילד, שזה הסכום הישן לפני העדכון שהוחלט ע"י הרבנים בשנים האחרונות.

העניין כבר דוסקס בהרבה אשכולות, אבל את האשכול הזה פתחתי רק בשביל שתעזרו לי לבקש מקופת העיר שיעדכנו את התקנון באתר, על מנת שיהיה סדר בעניין החשוב הזה. זה מגיע לנו...
(הם אומרים שהם כבר סידרו את זה פעם, אבל האתר עבר כנראה עדכון ובטעות החזירו את הטקסט הישן. לא חשוב, העיקר שיתקנו עכשיו).

נא לפנות אליהם, הכתובת
office @ areivim.net
הטלפון

03-6716911​

ובכן, התקנון עודכן. טוב מאוחר מאוד מלעולם לא. ותודה לכל מי שפנה בנושא.
אפשר לראות בקישור זה
וכן בטופס בקישור זה
1693347005727.png

shimשימי

משתמש סופר מקצוען
האם יש קרן שמבטחת על כל מקרה?(לא מדבר על למחייתם שזה הוצאה שוטפת אלא על סכום לחתונה ולדירה)

szn

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום
עריכה תורנית
צילום מסך ערבים קופת העיר אתר

צודק טעות שלי
בעצם כל ההתכתבות שלי הייתה עם קופת העיר
החלפתי בטעות בין האתרים.

טוב, שלחתי עכשיו מייל לועד הרבנים
נראה מה יענו לי.

בל"נ אעדכן אתכם

נערך לאחרונה ב:

szn

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום
עריכה תורנית
טוב, שלחתי עכשיו מייל לועד הרבנים
נראה מה יענו לי.

בל"נ אעדכן אתכם

תוך שעה ענו לי (אפי' בשעה כזו, אולי הם ראו את האשכול הזה)

מצורף:

45345.jpg

שיהיה תמיד שמח

משתמש רשום
יש מושלם, לא בקיאה כל כך בפרטים, אבל "בשלמות" זה קופת העיר, כיוון שאני מכירה את המערכת מבפנים ראיתי את כתובת המייל

מצורף:

צפה בקובץ המצורף 1470033
אין כאן כל חידוש, זה מה שאמרו כל הזמן שיש הבדל בין ועד הרבנים לקופת העיר.
התוכנית מיועדת לאברכים, ולכן רוב רובם של המקרים כן מקבלים את הקרן שלהם

szn

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום
עריכה תורנית
יש מושלם, לא בקיאה כל כך בפרטים, אבל "בשלמות" זה קופת העיר,

לא הבנתי, אני הראיתי שגם לועד הרבנים יש בשלמות בדיוק כמו קופת העיר
תקראו שוב את ההודעה
אין כאן כל חידוש, זה מה שאמרו כל הזמן שיש הבדל בין ועד הרבנים לקופת העיר.
@רחשי הלב טען בתוקף שאין הבדל
התוכנית מיועדת לאברכים, ולכן רוב רובם של המקרים כן מקבלים את הקרן שלהם

אברך שיש לו דירות להשקעה (ויש הרבה כאלו) זה אומר שיש לו ביטוח חיים בשווי המשכנתא

וגם הרבה פעמים לאשה יש ביטוח חיים מהעבודה
אז זה לא כזה נדיר שלא יהיו זכאים בקופת העיר לכלום או לפחות לחלק גדול...

שיהיה תמיד שמח

משתמש רשום
לא הבנתי, אני הראיתי שגם לועד הרבנים יש בשלמות בדיוק כמו קופת העיר
תקראו שוב את ההודעה

@רחשי הלב טען בתוקף שאין הבדל

אברך שיש לו דירות להשקעה (ויש הרבה כאלו) זה אומר שיש לו ביטוח חיים בשווי המשכנתא

וגם הרבה פעמים לאשה יש ביטוח חיים מהעבודה
אז זה לא כזה נדיר שלא יהיו זכאים בקופת העיר לכלום או לפחות לחלק גדול...
יש המושלם, לא בשלמות ההבדל הוא אומנם קטן בשם, אבל אם כתבתם בשלמות סימן שדיברתם עם קופת העיר... :)

ביטוח חיים של משכנתא לא נחשב!
רק ביטוח חיים מעבר, יתכן שגם של עבודה כי אלו ביטוחים בסיסיים, אבל זה צריך לשאול.

לא ראיתי מה @רחשי הלב כתב...

אפרסמון2

משתמש סופר מקצוען

מצורף:

צפה בקובץ המצורף 1470033
תודה. אז אכן כדברי @רמיזא .

האם הכוונה שהם נותנים אבסולוטלי בכל מקרה בלי לעשות שום הערכת יכולות כלכליות? או רק שהם נותנים לעצמם גמישות להחליט לפי כל מקרה?

(בכ"א צריך לפתוח אשכול של תחנונים לועד הרבנים על מנת שיואילו לעדכן את התקנון שלהם... כבר אין לי כח...)

szn

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום
עריכה תורנית
האם הכוונה שהם נותנים אבסולוטלי בכל מקרה בלי לעשות שום הערכת יכולות כלכליות? או רק שהם נותנים לעצמם גמישות להחליט לפי כל מקרה?

שאלתי את שאלתך וענו לי שבכל מקרה נותנים
מצורף המייל:

45345.jpg

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק קלב

א שִׁיר הַמַּעֲלוֹת זְכוֹר יְהוָה לְדָוִד אֵת כָּל עֻנּוֹתוֹ:ב אֲשֶׁר נִשְׁבַּע לַיהוָה נָדַר לַאֲבִיר יַעֲקֹב:ג אִם אָבֹא בְּאֹהֶל בֵּיתִי אִם אֶעֱלֶה עַל עֶרֶשׂ יְצוּעָי:ד אִם אֶתֵּן שְׁנַת לְעֵינָי לְעַפְעַפַּי תְּנוּמָה:ה עַד אֶמְצָא מָקוֹם לַיהוָה מִשְׁכָּנוֹת לַאֲבִיר יַעֲקֹב:ו הִנֵּה שְׁמַעֲנוּהָ בְאֶפְרָתָה מְצָאנוּהָ בִּשְׂדֵי יָעַר:ז נָבוֹאָה לְמִשְׁכְּנוֹתָיו נִשְׁתַּחֲוֶה לַהֲדֹם רַגְלָיו:ח קוּמָה יְהוָה לִמְנוּחָתֶךָ אַתָּה וַאֲרוֹן עֻזֶּךָ:ט כֹּהֲנֶיךָ יִלְבְּשׁוּ צֶדֶק וַחֲסִידֶיךָ יְרַנֵּנוּ:י בַּעֲבוּר דָּוִד עַבְדֶּךָ אַל תָּשֵׁב פְּנֵי מְשִׁיחֶךָ:יא נִשְׁבַּע יְהוָה לְדָוִד אֱמֶת לֹא יָשׁוּב מִמֶּנָּה מִפְּרִי בִטְנְךָ אָשִׁית לְכִסֵּא לָךְ:יב אִם יִשְׁמְרוּ בָנֶיךָ בְּרִיתִי וְעֵדֹתִי זוֹ אֲלַמְּדֵם גַּם בְּנֵיהֶם עֲדֵי עַד יֵשְׁבוּ לְכִסֵּא לָךְ:יג כִּי בָחַר יְהוָה בְּצִיּוֹן אִוָּהּ לְמוֹשָׁב לוֹ:יד זֹאת מְנוּחָתִי עֲדֵי עַד פֹּה אֵשֵׁב כִּי אִוִּתִיהָ:טו צֵידָהּ בָּרֵךְ אֲבָרֵךְ אֶבְיוֹנֶיהָ אַשְׂבִּיעַ לָחֶם:טז וְכֹהֲנֶיהָ אַלְבִּישׁ יֶשַׁע וַחֲסִידֶיהָ רַנֵּן יְרַנֵּנוּ:יז שָׁם אַצְמִיחַ קֶרֶן לְדָוִד עָרַכְתִּי נֵר לִמְשִׁיחִי:יח אוֹיְבָיו אַלְבִּישׁ בֹּשֶׁת וְעָלָיו יָצִיץ נִזְרוֹ:
נקרא  14  פעמים

אתגר AI

תקווה לעתיד טוב יותר • אתגר 17

לוח מודעות

למעלה