עזרה בקשה להחזר מס ואוף שחיכיתי לרגע האחרון!

IMR

משתמש צעיר

תודה מראש!

דיני

משתמש מקצוען
כן, זה קל מאד.
בואי נתחיל - אני מניחה שאת שכירה?
תחפשי את טופס 106 שקיבלת מהמעביד.
רשום שם סיכומי השכר שלך, וליד כל שורה יש מספר - זה מספר הקוביה בטופס 135 שצריך להעתיק.
לאחר מכן את כותבת בשורה 75 (קוביה 037) את סיכום התרומות שלך
ואם יש לך זיכויים נוספים - מעדכנת איפה שצריך (לרוב האנשים אין, אבל לפעמים יש בגלל תשלום מזונות או ילד חריג וכדו')

אוראורית

משתמש מקצוען
רגע,
אני שניה אסטה מעט מהנושא
אם הגשתי ואז גיליתי שאני לא זכאית
זה בעייתי??

דיני

משתמש מקצוען
רגע,
אני שניה אסטה מעט מהנושא
אם הגשתי ואז גיליתי שאני לא זכאית
זה בעייתי??
תלוי. אם את שכירה הסיכוי שיגלו שאת חייבת עוד כסף הוא נמוך.
אלא אם כן ילדת באותה שנה, וביטוח לאומי לא ניכה מס הכנסה (הוא בד"כ לא מנכה) ואז יוצא שאת צריכה לשלם יותר.
יש מחשבונים מאד נוחים, כדאי לחשב שם את ההכנסות לפני שמגישים.

• תודה
Reactions: IMR

אוראורית

משתמש מקצוען
תלוי. אם את שכירה הסיכוי שיגלו שאת חייבת עוד כסף הוא נמוך.
אלא אם כן ילדת באותה שנה, וביטוח לאומי לא ניכה מס הכנסה (הוא בד"כ לא מנכה) ואז יוצא שאת צריכה לשלם יותר.
יש מחשבונים מאד נוחים, כדאי לחשב שם את ההכנסות לפני שמגישים.
כן . לא חכם במיוחד .. עשיתי הפוך הגשתי ואז בדקתי חח
פשוט שנה שעברה לא הגשתי , ולפני שנתיים בגלל שהייתי חצי שנה בבית הממוצע יצא נמוך ואז הייתי זכאית
בפועל השנה אני ממש לא זכאית לקבל וכבר הגשתי מקווה שזה לא יצור לי בעיות :(

דיני

משתמש מקצוען
לפעמים גם קורה שאת כביכול 'נכנסת לידיים שלהם' - אם זה סכום משמעותי של מס הכנסה שאת רוצה החזר, הם מסוגלים גם לבקש דוחות מס אחורה

• תודה

אוראורית

משתמש מקצוען
לפעמים גם קורה שאת כביכול 'נכנסת לידיים שלהם' - אם זה סכום משמעותי של מס הכנסה שאת רוצה החזר, הם מסוגלים גם לבקש דוחות מס אחורה
מה זאת אומרת סכום משמעותי שאני רוצה החזר? אני לא מבקשת סכום מסוים , זה לפי נתונים יבשים אז אם לא זכאית לא זכאית..
זה לא עובד ככה?"

דיני

משתמש מקצוען
מה זאת אומרת סכום משמעותי שאני רוצה החזר? אני לא מבקשת סכום מסוים , זה לפי נתונים יבשים אז אם לא זכאית לא זכאית..
זה לא עובד ככה?"
לא בדיוק.. אם נניח המעסיק ניכה לך 20,000 ש"ח מס הכנסה, ואת מגישה עכשיו קבלות על 57,000, זה מדליק כמה נורות אדומות אצל הפקידים שם, ואז הם יכולים לבקש שתגישי דוחות מס (שזו דרישה חוקית לגבי כל אזרח - מכל אזרח ניתן לבקש דוחות מס, אבל משכירים כמובן לא מבקשים בד"כ), וגם לבקש הסברים איך יכול להיות שתרמת כ"כ הרבה ברמות השכר שלך וכו' וכו'

IMR

משתמש צעיר
כן, זה קל מאד.
בואי נתחיל - אני מניחה שאת שכירה?
תחפשי את טופס 106 שקיבלת מהמעביד.
רשום שם סיכומי השכר שלך, וליד כל שורה יש מספר - זה מספר הקוביה בטופס 135 שצריך להעתיק.
לאחר מכן את כותבת בשורה 75 (קוביה 037) את סיכום התרומות שלך
ואם יש לך זיכויים נוספים - מעדכנת איפה שצריך (לרוב האנשים אין, אבל לפעמים יש בגלל תשלום מזונות או ילד חריג וכדו')
תודה דיני!!! עשית לי חשק לנסות...
אני רואה שצריך אישורים על הפרשות לקופת גמל -
לא מספיק מה שמופיע בטופס 106?

דיני

משתמש מקצוען
תודה דיני!!! עשית לי חשק לנסות...
אני רואה שצריך אישורים על הפרשות לקופת גמל -
לא מספיק מה שמופיע בטופס 106?
אני כמעט בטוחה שמספיק. ויש להם את הנתונים ישירות מקופות הגמל (בטח מ-2016..). גם את הנתונים מהמעסיק שלך יש להם מזמן בעיקרון.
אבל אולי אני טועה.
אני הגשתי בלי זה..

• תודה

דיאלוג

משתמש סופר מקצוען
נראה שהאתר של ביטוח לאומי בקריסה... לא מצליח ליכנס בשום אופן, כותב שיש תקלה

IMR

משתמש צעיר
מנסה להתמודד עם הדבר הזה....
א. בטופס 106 בחלקו התחתון יש לי כותרת "הפרשים לתיקון שומה לשנת 2015",
האם עלי לחשב גם את הסכומים שמופיעים שם בסיכום של 2016 ? או להתעלם מזה?
ב. ניסיתי את הסימולטור.
(לא 100% כיון שה106 השני שלי הוא כללי מאד ואין בו את הקודים שעוזרים לי להבין מה לחבר עם מה... אבל הסכום שלו די זניח.)
יצא לי סכום במינוס - זה אומר שמגיע לי החזר או שיש לי חוב???
שוב תודה!

דיני

משתמש מקצוען
מנסה להתמודד עם הדבר הזה....
א. בטופס 106 בחלקו התחתון יש לי כותרת "הפרשים לתיקון שומה לשנת 2015",
האם עלי לחשב גם את הסכומים שמופיעים שם בסיכום של 2016 ? או להתעלם מזה?
ב. ניסיתי את הסימולטור.
(לא 100% כיון שה106 השני שלי הוא כללי מאד ואין בו את הקודים שעוזרים לי להבין מה לחבר עם מה... אבל הסכום שלו די זניח.)
יצא לי סכום במינוס - זה אומר שמגיע לי החזר או שיש לי חוב???
שוב תודה!
מינוס זה אומר שמגיע לך החזר

• תודה

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק קלב

א שִׁיר הַמַּעֲלוֹת זְכוֹר יְהוָה לְדָוִד אֵת כָּל עֻנּוֹתוֹ:ב אֲשֶׁר נִשְׁבַּע לַיהוָה נָדַר לַאֲבִיר יַעֲקֹב:ג אִם אָבֹא בְּאֹהֶל בֵּיתִי אִם אֶעֱלֶה עַל עֶרֶשׂ יְצוּעָי:ד אִם אֶתֵּן שְׁנַת לְעֵינָי לְעַפְעַפַּי תְּנוּמָה:ה עַד אֶמְצָא מָקוֹם לַיהוָה מִשְׁכָּנוֹת לַאֲבִיר יַעֲקֹב:ו הִנֵּה שְׁמַעֲנוּהָ בְאֶפְרָתָה מְצָאנוּהָ בִּשְׂדֵי יָעַר:ז נָבוֹאָה לְמִשְׁכְּנוֹתָיו נִשְׁתַּחֲוֶה לַהֲדֹם רַגְלָיו:ח קוּמָה יְהוָה לִמְנוּחָתֶךָ אַתָּה וַאֲרוֹן עֻזֶּךָ:ט כֹּהֲנֶיךָ יִלְבְּשׁוּ צֶדֶק וַחֲסִידֶיךָ יְרַנֵּנוּ:י בַּעֲבוּר דָּוִד עַבְדֶּךָ אַל תָּשֵׁב פְּנֵי מְשִׁיחֶךָ:יא נִשְׁבַּע יְהוָה לְדָוִד אֱמֶת לֹא יָשׁוּב מִמֶּנָּה מִפְּרִי בִטְנְךָ אָשִׁית לְכִסֵּא לָךְ:יב אִם יִשְׁמְרוּ בָנֶיךָ בְּרִיתִי וְעֵדֹתִי זוֹ אֲלַמְּדֵם גַּם בְּנֵיהֶם עֲדֵי עַד יֵשְׁבוּ לְכִסֵּא לָךְ:יג כִּי בָחַר יְהוָה בְּצִיּוֹן אִוָּהּ לְמוֹשָׁב לוֹ:יד זֹאת מְנוּחָתִי עֲדֵי עַד פֹּה אֵשֵׁב כִּי אִוִּתִיהָ:טו צֵידָהּ בָּרֵךְ אֲבָרֵךְ אֶבְיוֹנֶיהָ אַשְׂבִּיעַ לָחֶם:טז וְכֹהֲנֶיהָ אַלְבִּישׁ יֶשַׁע וַחֲסִידֶיהָ רַנֵּן יְרַנֵּנוּ:יז שָׁם אַצְמִיחַ קֶרֶן לְדָוִד עָרַכְתִּי נֵר לִמְשִׁיחִי:יח אוֹיְבָיו אַלְבִּישׁ בֹּשֶׁת וְעָלָיו יָצִיץ נִזְרוֹ:
נקרא  13  פעמים

אתגר AI

תקווה לעתיד טוב יותר • אתגר 17

לוח מודעות

למעלה