דיון בעקבות הודעתו של שר האוצר הנכנס בצלאל סמוטריץ'

יוחנן טלידנו

משתמש פעיל

אבא ל6

משתמש סופר מקצוען
זה לא יקרה,
מתי לאחרונה נוסף במדינה מוצר שיהיה בפיקוח?
ובטח לא בממשלה הזו שדוגלת בשוק חופשי,
צריך לקוות שיהיה אינטרס לחברות למכור הרבה ולכן יורידו מחירים,
אבל די ברור שגם אם ירד המחיר במעט זה לא יחזור למה שהיה.

אין דברים כאלה!

משתמש צעיר
וואוו
בדיוק חשבנו על זה אני ובעלי, שיש דברים שאחרי שהם עולים הם לא יורדים בחזרה,
ז"א המס ירד אבל עדיין הגיוני מאד שבחלק מהמקומות ישאירו מחיר גבוה יותר ממה שהיה וחבל....
זה באמת נצרך כזה חוק.
אבל איך אתה הולך לקדם את זה?

GBSA

משתמש סופר מקצוען
בעקבות https://www.prog.co.il/threads/יש-דרך-חזרה-ירידת-מחירים-של-חד-פעמי-שתייה-מתוקה.838726
מה דעתכם על רעיון של הוספת סעיף לחוק, לפיו למשך תקופה של 6 חודשים, הח"פ והשתיה הממותקת יהיו תחת מחיר בפיקוח.
צעד נצרך ומוכרח, הלא כן?
מה אתם אומרים על הרעיון?
הכרחי כדי להביא לירידת המחירים,
אבל זה נוגד את השקפת הכלכלית הליברלית של סמוטריץ,
שהיא מינימום התערבות בשוק.

יוחנן טלידנו

משתמש פעיל
הכרחי כדי להביא לירידת המחירים,
אבל זה נוגד את השקפת הכלכלית הליברלית של סמוטריץ,
שהיא מינימום התערבות בשוק.
מוצרים בפיקוח הם מוצרי צריכה בסיסיים, ממתי שתיה מתוקה היא כזו?!
אכן, אינני מציע להכניס את השתיה המתוקה לסל המוצרים בפיקוח באופן קבוע, אלא לזמן קצוב בלבד ומכאן התשובה לשתי השאלות הנ"ל.
ההצעה הזו היא לדעתי הכרחית, כי בלעדיה אולי תהיה ירידה של 10% מהמחיר הנוכחי, ותו לא.

מקצה הארץ-:)

משתמש מקצוען
יש נ"מ למעשה בזה?
עצוב שהנושא שמדברים עליו זה השתייה המתוקה
במקום לדבר על דברים כמו דיור מחירי המזון בכללות והמנופולים
זה טוב שעשה את זה בהתחלה ובקול רעש גדול גם המהלך נכון או לא. עצם זה שזה יירד מהפרק הוא אות קלון להם. וגאוה עצמית לנו שהצלחנו להוריד להם את האףףףףףףףףףףף!!!!!!!!
מגיע להם.. טפשים שכמותם!!:geek:

shimשימי

משתמש סופר מקצוען
יש נ"מ למעשה בזה?

זה טוב שעשה את זה בהתחלה ובקול רעש גדול גם המהלך נכון או לא. עצם זה שזה יירד מהפרק הוא אות קלון להם. וגאוה עצמית לנו שהצלחנו להוריד להם את האףףףףףףףףףףף!!!!!!!!
מגיע להם.. טפשים שכמותם!!:geek:
זה בדיוק הבעיה שאתה רואה פה מלחמה מול הצד השני על זוטות כאלה
אותי ממש לא מעניין מי מוציא לשון למי
אלא
אותי מעניין הרבה יותר עליית ריבית הפריים ,מחירי המזון שרק עולים
החשמל והדלק והמים והארנונה
הדיור ומה לא!!!

משתמש מקצוען
זה בדיוק הבעיה שאתה רואה פה מלחמה מול הצד השני על זוטות כאלה
אותי ממש לא מעניין מי מוציא לשון למי
אלא
אותי מעניין הרבה יותר עליית ריבית הפריים ,מחירי המזון שרק עולים
החשמל והדלק והמים והארנונה
הדיור ומה לא!!!
ממש לא!!
בודאי שמעניין יותר הדברים שהזכרת, רק עצם זה שהורידו להם אאף זה מהלך טוב ושווה. בחינת אף אתה הקהה את שיניו..

ואגב מה שכתבת:
יו״ר ש״ס והמשנה לרה״מ השר אריה דרעי למימרן ב׳קול חי׳ - ״במהלך המו״מ לא דיברנו ולא הדלפנו כלום, גם כעת אני לא הולך לקחת קרדיטים על דברים, המטרה היא להעביר את מה שהתחייבנו יחד ולעבוד יחד. הנה ההבטחה המרכזית שלי בבחירות שגזירות ליברמן יבוטלו יוצא לפועל. זה היה חלק מרכזי בדרישות שלנו - וסמוטריץ׳ עדכן אותי שיקדם את זה מיידית. הממשלה היוצאת תכננה להמשיך לפגוע בכל מה שקשור לה׳ ולתורתו. זה פשוט נס גדול שניצחנו בבחירות. אני יעקוב שגם העלאת מחירי הארנונה והמים יוקפאו. אתם שומעים מה בכירי מערכת הבריאות אומרים על התקציבים הגדולים שהבאנו - שמדובר במהפכה גדולה שלא הייתה מעולם בעולם הבריאות. בר סימן טוב עזב תפקיד בכיר במגזר הפרטי, כי הוא הבין שיש הזדמנות היסטורית לשנות דברים במערכת הבריאות״.

יו״ר ש״ס השר דרעי למימרן ב׳קול חי׳ - ״זה לא סוד שהציעו לי את תיק התחבורה כפיצוי לזה שוויתרתי על האוצר, אבל החלטתי לקחת דווקא את תיק הבריאות כי שם ניתן לסייע כמעט בכל אזרח. ממוצאי הבחירות מס׳ מפלגות רצו שליטה במשרד הדתות, אבל יש לנו את צוואת מרן הגר״י יוסף זצ״ל, זה היה בנפשו הדבר הזה. שילמנו בגלל זה מחיר ולקחנו דווקא את הדתות, יכולנו לקבל 2 תיקים אם היינו מוותרים. הגענו להסכמים והשגים גדולים מאוד במערכת החינוך בכל התחומים שקשורים למערכת החינוך החרדית, לכן מינינו שר במשרד החינוך את חיים ביטון שיעבוד צמוד לצד השר יואב קיש. כמובן שרוב זמנינו יוקדש לעבודה קשה בחוק הגיוס, חוק הגיור וסיפור הכותל. אנחנו נמשיך לעבוד קשה וליישם כל מה שסוכם״.

shimשימי

משתמש סופר מקצוען
החכים יבחנו רק בתוצאות דיבורים כבר נשמעו לאורך כל מערכת שחוזרת על עצמה
ומעדיף תוצאות לא בסגנון של תלושי מזון כלהרגיש נזקק או כל מיני הנחות וכו
אלא תוצאות אמיתיות שאזרח יוכל לחיות פה בצורה נורמלית

אין פאנץ'

מהמשתמשים המובילים!
כתיבה ספרותית
לא נראה לי שהממשלה תתערב בנושא , אבל העתיד תלוי בכוחות השוק ,כלומר שאם הצרכנים לא ישתפו פעולה עם המחירים הגבוהים וכן מספיק שרשת אחת תוריד את המחיר בשביל למשוך לקוחות אז זה ייצר גלגל שיחזיר את המחירים לשפיות

משתמש מקצוען
החכים יבחנו רק בתוצאות דיבורים כבר נשמעו לאורך כל מערכת שחוזרת על עצמה
ומעדיף תוצאות לא בסגנון של תלושי מזון כלהרגיש נזקק או כל מיני הנחות וכו
אלא תוצאות אמיתיות שאזרח יוכל לחיות פה בצורה נורמלית
בתקשורת החרדית (קרי קול חי וקול ברמה) כבר הזהירו והבטיחו לחברי הכנסת החרדים שאם לא יעמדו במילתם ובהבטחותיהם.. הם לא יניחו ויוותרו להם. ויתנו להם על הראש!
בא נראה...

מכיר את המשל הזה?

"מה אמר המת לעיוור?
נחיה ונראה!
:)

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק קלא

א שִׁיר הַמַּעֲלוֹת לְדָוִד יְהוָה לֹא גָבַהּ לִבִּי וְלֹא רָמוּ עֵינַי וְלֹא הִלַּכְתִּי בִּגְדֹלוֹת וּבְנִפְלָאוֹת מִמֶּנִּי:ב אִם לֹא שִׁוִּיתִי וְדוֹמַמְתִּי נַפְשִׁי כְּגָמֻל עֲלֵי אִמּוֹ כַּגָּמֻל עָלַי נַפְשִׁי:ג יַחֵל יִשְׂרָאֵל אֶל יְהוָה מֵעַתָּה וְעַד עוֹלָם:
נקרא  46  פעמים

אתגר AI

ממה זה עשוי...? • אתגר 16

לוח מודעות

למעלה