בעית קידוד

ארז ליברמן

משתמש צעיר
שלום לכולם.
יש לי בעיה מוזרה.
באצר אחד שעשיתי לו כמה שידרוגים הלקוח גילה שבגרסה העברית יש בעיה שהדף תודה שאחרי שליחת הטופס נראה ככה(מצורף צילום מסך).
כל מה שיש בעברית מופיעה לו בסימני שאלה.
הדבר המוזר זה שאצלי במחשב העברית נראית בסדר גמור.
אני לא יודע אם זה קשור אבל הדף יושב בתיקיה יותר פנימית ובפועל הדף הוא php שעושה include לדף html(כמו בכל טופס בphp).הדף מקודד בutf-8 רגיל.
מישהו יכול לחשוב מה הבעיה המוזרה הזו?
תודה.

קבצים מצורפים

• Untitled-1.jpg
    KB 54.3 · צפיות: 0

danielkatz

משתמש צעיר
D I G I T A L
משהו שכדאי שתבדוק

לא כתבת מהיא סביבת האחסון של האתר שלך. בהנחה שהשרת הוא שרת Windows אז יש בעיה מצויה, שמפתחים שהמערכת הפעלה שלהם מוגדרת להתייחס לASCII כעברית, כהשרת ייתכן שמוגדר להתייחס לASCII כLatin (התוצאה, במחשב שלך רואים עברית, בשרת - קשקושים).
עוד ייתכן שיש הבדל בין הקידוד של הקבצים (הPHP והHTML).

לפתרון הבעיה יש לוודא ששני הקבצים (גם הPHP וגם הHTML) שמורים בפועל כUTF-8.

ארז ליברמן

משתמש צעיר
זה בשרת.

אני את הקבצים שלי מעלה לשרת בדיקות שלי - הוא בgodady והשרת של הלקוח זה שרת אחר.
אצלי בשרת זה נראה טוב ואצל הלקוח זה קשקושים...
איך שומרים קידוד לutf8 לphp?

ארז ליברמן

משתמש צעיר
דרך אגב

אני רואה שיש בשרת של הלקוח בתיקיה של הphp קובץ גופן - זה יכול להיות קשור למשהו?

נפוליאון

משתמש רשום
באיזה עורך אתה משתמש?
אני משתמש בNotepad++ ואני משנה שם את קידוד הקובץ.
לפעמים אני צריך להעתיק ולהדביק בקובץ חדש.

ארז ליברמן

משתמש צעיר
בdreamweaver

חייבת להיות איזה דרך פשוטה.
אני פשוט לא כ"כ כותב php אלא בד"כ רק html.

ארז ליברמן

משתמש צעיר
או קיי - חבר'ה - זה לא עובד

נראה לי שהבעיה היא אחרת.
זה משהו בהגדרות קידוד של השרתים.
בשרת שלי של godady - זה עובד חלק.בשרת של הלקוח של hostmonster זה לא עובד.
איך אני פותר את הבעיה הזו?

יריב

משתמש רשום
קודם תהיה רגוע, ותן לינק לבעיה.
האם אתה בטוח שה-html שמור ב-utf8 ?

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק קלב

א שִׁיר הַמַּעֲלוֹת זְכוֹר יְהוָה לְדָוִד אֵת כָּל עֻנּוֹתוֹ:ב אֲשֶׁר נִשְׁבַּע לַיהוָה נָדַר לַאֲבִיר יַעֲקֹב:ג אִם אָבֹא בְּאֹהֶל בֵּיתִי אִם אֶעֱלֶה עַל עֶרֶשׂ יְצוּעָי:ד אִם אֶתֵּן שְׁנַת לְעֵינָי לְעַפְעַפַּי תְּנוּמָה:ה עַד אֶמְצָא מָקוֹם לַיהוָה מִשְׁכָּנוֹת לַאֲבִיר יַעֲקֹב:ו הִנֵּה שְׁמַעֲנוּהָ בְאֶפְרָתָה מְצָאנוּהָ בִּשְׂדֵי יָעַר:ז נָבוֹאָה לְמִשְׁכְּנוֹתָיו נִשְׁתַּחֲוֶה לַהֲדֹם רַגְלָיו:ח קוּמָה יְהוָה לִמְנוּחָתֶךָ אַתָּה וַאֲרוֹן עֻזֶּךָ:ט כֹּהֲנֶיךָ יִלְבְּשׁוּ צֶדֶק וַחֲסִידֶיךָ יְרַנֵּנוּ:י בַּעֲבוּר דָּוִד עַבְדֶּךָ אַל תָּשֵׁב פְּנֵי מְשִׁיחֶךָ:יא נִשְׁבַּע יְהוָה לְדָוִד אֱמֶת לֹא יָשׁוּב מִמֶּנָּה מִפְּרִי בִטְנְךָ אָשִׁית לְכִסֵּא לָךְ:יב אִם יִשְׁמְרוּ בָנֶיךָ בְּרִיתִי וְעֵדֹתִי זוֹ אֲלַמְּדֵם גַּם בְּנֵיהֶם עֲדֵי עַד יֵשְׁבוּ לְכִסֵּא לָךְ:יג כִּי בָחַר יְהוָה בְּצִיּוֹן אִוָּהּ לְמוֹשָׁב לוֹ:יד זֹאת מְנוּחָתִי עֲדֵי עַד פֹּה אֵשֵׁב כִּי אִוִּתִיהָ:טו צֵידָהּ בָּרֵךְ אֲבָרֵךְ אֶבְיוֹנֶיהָ אַשְׂבִּיעַ לָחֶם:טז וְכֹהֲנֶיהָ אַלְבִּישׁ יֶשַׁע וַחֲסִידֶיהָ רַנֵּן יְרַנֵּנוּ:יז שָׁם אַצְמִיחַ קֶרֶן לְדָוִד עָרַכְתִּי נֵר לִמְשִׁיחִי:יח אוֹיְבָיו אַלְבִּישׁ בֹּשֶׁת וְעָלָיו יָצִיץ נִזְרוֹ:
נקרא  24  פעמים

אתגר AI

תקווה לעתיד טוב יותר • אתגר 17

לוח מודעות

למעלה