סטארטאפים בסדנו

שולי איטח

משתמש מקצוען
אני השקעתי פעמיים בעבר
לפני כמה שנים
ב 2 הפעמים יצאתי ברווח נחמד אחרי כשנתיים
זה היה השקעה יחסית קטנה וגם עם הבטחה מסוימת (כבר לא זוכרת את התנאים)
אבל בגלל שזה השקעה בטוחה האחוזים היו נמוכים
במבט לאחור יתכן והיייתי מרויחה יותר במניות וכו אבל רציתי לטוח קצר

כיום גם יש לי סכום נמוך אבל בהשקעה לא נזילה

ולמי ששואל לא כ"כ בררתי לעומק, יש לי קרובת משפחה שעובדת שם ואני מאוד סומכת עליה
השקעתי במה שהיא המליצה ולא סכומים גדולים

יוחנן 1

משתמש מקצוען
למעלה מעשור אולי אפילו עשור וחצי.
מעניין מאד.
רק לא הבנתי איך זה יתכן?
חברת בסדנו קיימת גג 11 שנים.

אני השקעתי שם בהרבה השקעות, ברוב מוחלט של ההשקעות היו תשואות נחמדות מאד. [בהשקעות שנגמרו בין 7.5% לשנה ל15% לשנה]
השקעתי גם סכום די נמוך בחרת סקיסייבר ושם אני לא יודע מה יצא מזה.
וכמובן יש לי גם השקעה בעוד דברים שעוד לא נגמרו, אבל משם לבינתיים זה נראה שהולך מצוין.

מי שיגיד לך שבכל ההשקעות שלו הוא תמיד מרוויח הוא ככל הנראה שקרן!!
החברה משקיעה בהרבה מאד השקעות ברוב הגדול יש תשואות טובות מאד, אבל יש גם כאלו שפחות הצליחו, ויש גם כמה השקעות שבהם המשקיעים הפסידו חלק קטן מהקרן.
יש שם השקעות גם שמלכתחילה הם בסיכון גבוה מאד, וכל אחד משקיע במה שמתאים לו.

דבר אחד אני יכול לומר בצורה ברורה.
מדובר פה בחברה של אנשים אמינים מאד!!

yekutiel

משתמש סופר מקצוען
עיצוב גרפי DIP
עיצוב גרפי
עימוד ספרים
בעלי קבוצת בסדנו נחקר על ידי רשות ני"ע ושוחרר בערבות של 2 מיליון שקל

ברוך אליעזר גרוס, בעל המניות המרכזי בקבוצת בסדנו, נחקר לפני כשבוע בחשד לעבירות של הצעה ומכירה ללא תשקיף, עבירות קבלת דבר במרמה בנסיבות מחמירות ועבירות הלבנת הון במהלך 2022-2019

ברוך אליעזר גרוס, בעל המניות המרכזי בקבוצת בסדנו (56.97%), נחקר לפני כשבוע על ידי רשות ני"ע בחשד לעבירות של הצעה ומכירה ללא תשקיף, עבירות קבלת דבר במרמה בנסיבות מחמירות ועבירות הלבנת הון במהלך 2022-2019. גרוס שוחרר בערבות ובתנאים מגבילים.

קבוצת בסדנו היא קבוצה המונה עשרות חברות ושותפויות שונות, שמגייסות כספים מהציבור לשם ביצוע השקעות בחברות הזנק ונדל"ן, ובראשה עומדת חברת הניהול פרנסה ניהול בס"ד. באתר החברה היא אף מתגאה כי היא פועלת באישור הבד"צ החרדי

לפי החשד, במהלך התקופה הרלוונטית פעל גרוס באמצעות קבוצת בסדנו כדי להציע ולמכור לציבור המשקיעים ניירות ערך, תוך שגייס ממאות משקיעים סכומי כסף המסתכמים בעשרות מיליוני שקלים - וכל זאת שלא על פי תשקיף, כמתחייב מהוראות חוק ניירות ערך. גיוס הכספים האמור נעשה, על פי החשד, תוך הטעיית המשקיעים והצגת מצגי שווא באשר לשימוש בכספים ותוך העברת כספי המשקיעים שלא לטובת ההשקעה המובטחת. רשות ני"ע פנתה לבית המשפט על מנת לשחרר את גרוס בתנאים מגבילים כדי שיוכלו לסיים את החקירה.

סגן נשיא בית משפט השלום ביפו, עופר נהרי, פסק כי גרוס לא יוכל ליצור קשר במשך 180 יום עם מי מהמעורבים בפרשה, הוחל עליו צו עיכוב יציאה מהארץ למשך אותה התקופה, דרכונו נלקח ממנו והוא נדרש להפקיד ערבות אישית של 500 אלף שקל בנוסף לערבות של 1.5 מיליון שקל משני ערבים נוספים.

לאחר שסוכמו התנאים פנה גרוס לבית המשפט ואמר כי "הרשות פנתה אליי לפני שנה בערך וביקשה חומרים. היא קיבלה את מה שביקשה ואז היא ביקשה חומרים נוספים וגם אותם קיבלה. אנחנו עוסקים בגיוס המונים מהציבור הדתי-חרדי באמצעות עשרות חברות. בפעם השלישית שהרשות פנתה אלינו היא אמרה שעברנו את הכמות המותרת של החברות שלא צריכות תשקיף. בסופו של דבר הרשות קיבלה ב-2 באוקטובר צו מבית המשפט, לבוא ולתפוס מסמכים. הם חיכו עד 19 באוקטובר, חקרו אותי שלוש שעות אבל לא הגיעו למהות של מה הם חושבים שלא בסדר. הפרסום יגרום לנו נזק אדיר".
עורכי הדין של רשות ני"ע השיבו כי "מדובר בפרשה שבבסיסה חשדות חמורים של הצעה ומכירה של ני"ע לציבור ללא תשקיף לפי חוק ני"ע ועבירות של מרמה, שלפי החשד, הוא פעל לגיוס עשרות מיליוני שקלים ממאות משקיעים בניגוד לחוק. יש כאן אינטרס ציבורי להזהיר את ציבור המשקיעים, שכן מדובר באיש שוק הון מוכר".

לאור האמור, החליט השופט על צו איסור פרסום עד 24 באוקטובר, אך כעת הצו הוסר וניתן לפרסם את דבר החקירה.

איש האשכולות

משתמש סופר מקצוען
עריכה תורנית

מה בין זה לזה?

החלפת המידע בפרום הינה בין משקיעים חובבנים, ואינה מהווה תחליף ליעוץ מקצועי.

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק קלב

א שִׁיר הַמַּעֲלוֹת זְכוֹר יְהוָה לְדָוִד אֵת כָּל עֻנּוֹתוֹ:ב אֲשֶׁר נִשְׁבַּע לַיהוָה נָדַר לַאֲבִיר יַעֲקֹב:ג אִם אָבֹא בְּאֹהֶל בֵּיתִי אִם אֶעֱלֶה עַל עֶרֶשׂ יְצוּעָי:ד אִם אֶתֵּן שְׁנַת לְעֵינָי לְעַפְעַפַּי תְּנוּמָה:ה עַד אֶמְצָא מָקוֹם לַיהוָה מִשְׁכָּנוֹת לַאֲבִיר יַעֲקֹב:ו הִנֵּה שְׁמַעֲנוּהָ בְאֶפְרָתָה מְצָאנוּהָ בִּשְׂדֵי יָעַר:ז נָבוֹאָה לְמִשְׁכְּנוֹתָיו נִשְׁתַּחֲוֶה לַהֲדֹם רַגְלָיו:ח קוּמָה יְהוָה לִמְנוּחָתֶךָ אַתָּה וַאֲרוֹן עֻזֶּךָ:ט כֹּהֲנֶיךָ יִלְבְּשׁוּ צֶדֶק וַחֲסִידֶיךָ יְרַנֵּנוּ:י בַּעֲבוּר דָּוִד עַבְדֶּךָ אַל תָּשֵׁב פְּנֵי מְשִׁיחֶךָ:יא נִשְׁבַּע יְהוָה לְדָוִד אֱמֶת לֹא יָשׁוּב מִמֶּנָּה מִפְּרִי בִטְנְךָ אָשִׁית לְכִסֵּא לָךְ:יב אִם יִשְׁמְרוּ בָנֶיךָ בְּרִיתִי וְעֵדֹתִי זוֹ אֲלַמְּדֵם גַּם בְּנֵיהֶם עֲדֵי עַד יֵשְׁבוּ לְכִסֵּא לָךְ:יג כִּי בָחַר יְהוָה בְּצִיּוֹן אִוָּהּ לְמוֹשָׁב לוֹ:יד זֹאת מְנוּחָתִי עֲדֵי עַד פֹּה אֵשֵׁב כִּי אִוִּתִיהָ:טו צֵידָהּ בָּרֵךְ אֲבָרֵךְ אֶבְיוֹנֶיהָ אַשְׂבִּיעַ לָחֶם:טז וְכֹהֲנֶיהָ אַלְבִּישׁ יֶשַׁע וַחֲסִידֶיהָ רַנֵּן יְרַנֵּנוּ:יז שָׁם אַצְמִיחַ קֶרֶן לְדָוִד עָרַכְתִּי נֵר לִמְשִׁיחִי:יח אוֹיְבָיו אַלְבִּישׁ בֹּשֶׁת וְעָלָיו יָצִיץ נִזְרוֹ:
נקרא  24  פעמים

אתגר AI

תקווה לעתיד טוב יותר • אתגר 17

לוח מודעות

למעלה