דרוש מידע בני מנשה - מידע

אייל גלבוע.

משתמש פעיל
האם יש בפרוג ניקים המשתייכים לקהילת בני מנשה, או מכירים ממש טוב את המנהגים/נוסחים/הגייה וההסטוריה של הקהילה הזאת?
וכן האם כבר מדינת ישראל הסכימה לקלוט את היהודים שנשארו שם בעקבות פנייתם לאחר הפרעות האיומות והרצח באייר תשפ"ג?
וגם, האם ישנה קהילת בני תורה בוגרי ישיבות בכפר חסידים?

אנטוריום

משתמש מקצוען
היה יהודי בשם הרב אליהו אביחיל ז"ל שהתעסק רבות במנהגייהם הוא הוציא גם ספר על הנושא
"שבטי ישראל - האובדים והנדחים"
תוכל לשאוב מהספר מידע רב עליהם ועל עוד קבוצות אתניות שיש צד שהם יהודים

אייל גלבוע.

משתמש פעיל
@אנטוריום איפה אפשר להשיג הספר?
עריכה: תודה רבה הצלחתי להשיג באוצר החכמה.
אך עדיין אשמח למידע מעודכן יותר שכן הספר קצת ישן...

נערך לאחרונה ב:

אנטוריום

משתמש מקצוען
אני לא יודע.
גם אני הייתי שמח לרכוש אותו אם יוודע לך איפה אפשר.
ספר מרתק
ידוע לי שהוא מכר את הספר בחייו
כיום אין לי מושג אם הוא בר השגה

Yael Mor

משתמש מקצוען
כן, זה מאוד חשוב לי, תודה.
הרב ברונר מצפת שהיה רב בית הכנסת ההונגרים (זה הכינוי של בית הכנסת, לא זוכרים את השם) היה קשור לגיור שלהם, ושם הם גם מתפללים, לפחות עד לפני 4 שנים שראיתי אותם שם. זה מהזכרון של בעלי שמשפחתו מתפללת בבית הכנסת הזה כמה דורות, אז קח את המידע בהתאם.

ספרים מ

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עיצוב גרפי
עימוד ספרים
יש יהודי שעשיתי לו ספר
יהודי אתיופי, ת"ח חשוב.
הוא הוציא ספר בעיקר על מנהגי אתיופיה בהלכה ובמעמדם ההלכתי ועוד, וזכורני שעסק גם הרבה בבני מנשה.
בכל מצב בודאי שיכול להיות לכם לעזר.
הוא כתב שם מבוא מקיף בתחילה על יהדות אתיופיה בכלליות
שם הספר "שו"ת שבות ישראל".

יוני יולי

משתמש רשום
בני מנשה - הכוונה ליהודי קוצי'ן ?
כי אם כן , ראיתי ברכסים שיש להם בית כנסת , ומן הסתם קהילה .

יוני יולי

משתמש רשום
ועוד משהו ,
דבורי רנד כתבה ספר , (מוקאדם )
על יהודי הודו , והיה שם מידע היסטורי רב , מן הסתם היא חקרה את הנושא קודם .
אולי אפשר לברר אצלה .

אייל גלבוע.

משתמש פעיל
יהודי קוצי'ן
לא, יהודי קוצ'ין היא קהילה גדולה יותר ומסורתית יותר. בני מנשה הם טוענים שהם משבט מנשה שהוגלה ע"י אשור.
על יהודי הודו , והיה שם מידע היסטורי רב ,
אני לא בטוח שזה קשור אליהם כיון שהם לא נחשבים ,יהודי הודו"

חגי פאהן

משתמש סופר מקוצען
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עיצוב גרפי
עימוד ספרים
כשמדברים על יהודי הודו, הם מחולקים ל-4 קהילות: בני ישראל, יהודי מלאבר (קוצ'ין) (שתיהן טוענות שהן שם מזמן בית ראשון), קהילה בגדדית מלפני 200 שנה וקהילה אירופית מלפני 100 שנה.
זה מתוך הספר "פרקים בתולדות יהודי המזרח" שאני אוחז, ויש שם עוד הרבה מידע היסטורי.

א י ל ה

משתמש פעיל
עיצוב גרפי
יש להם קהילה פורחת בטבריה.
יש בינהם גם ת"ח שמוציאים ספרי הלכה מתורגמים וכו',
אם תרצו אוכל לקשר אתכם עם לקוח שלי מבני מנשה.

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק טז

א מִכְתָּם לְדָוִד שָׁמְרֵנִי אֵל כִּי חָסִיתִי בָךְ:ב אָמַרְתְּ לַיהוָה אֲדֹנָי אָתָּה טוֹבָתִי בַּל עָלֶיךָ:ג לִקְדוֹשִׁים אֲשֶׁר בָּאָרֶץ הֵמָּה וְאַדִּירֵי כָּל חֶפְצִי בָם:ד יִרְבּוּ עַצְּבוֹתָם אַחֵר מָהָרוּ בַּל אַסִּיךְ נִסְכֵּיהֶם מִדָּם וּבַל אֶשָּׂא אֶת שְׁמוֹתָם עַל שְׂפָתָי:ה יְהוָה מְנָת חֶלְקִי וְכוֹסִי אַתָּה תּוֹמִיךְ גּוֹרָלִי:ו חֲבָלִים נָפְלוּ לִי בַּנְּעִמִים אַף נַחֲלָת שָׁפְרָה עָלָי:ז אֲבָרֵךְ אֶת יְהוָה אֲשֶׁר יְעָצָנִי אַף לֵילוֹת יִסְּרוּנִי כִלְיוֹתָי:ח שִׁוִּיתִי יְהוָה לְנֶגְדִּי תָמִיד כִּי מִימִינִי בַּל אֶמּוֹט:ט לָכֵן שָׂמַח לִבִּי וַיָּגֶל כְּבוֹדִי אַף בְּשָׂרִי יִשְׁכֹּן לָבֶטַח:י כִּי לֹא תַעֲזֹב נַפְשִׁי לִשְׁאוֹל לֹא תִתֵּן חֲסִידְךָ לִרְאוֹת שָׁחַת:יא תּוֹדִיעֵנִי אֹרַח חַיִּים שֹׂבַע שְׂמָחוֹת אֶת פָּנֶיךָ נְעִמוֹת בִּימִינְךָ נֶצַח:
נקרא  16  פעמים

אתגר AI

האנשה • 2

לוח מודעות

למעלה