בריאות בלוטת התריס

זכיתי בפיס!

משתמש פעיל
סורי אבל נרא לי הפוך בהריון לוקחים אפילו שזה לא בגבהים ושבלי הריון הרופא משפחה יגיד שלא צריך, בגלל שמפחדים מהפלות שיכולות להגרם וגם שלא רוצים שאחרי הלידה זה יקפוץ לגבהים ביחד עם הורמונים של לידה זה לא אמור להיות הרגשה נעימה:(( והרבה פעמים אחרי ההריום כבר לא צריך להמשיך לקחת
גם אני שמעתי כך....
זה מסוכן?
ממה זה נגרם?
למה זה גורם?

stm3948

משתמש פעיל
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
גם אני שמעתי כך....
זה מסוכן?
ממה זה נגרם?
למה זה גורם?
אולי אם לא לוקחים זה יכול לגרום להפלות (נרא לי בשלב המוקדם..)לכן כדאי לקחת, תשאלי את הרופאת נשים
ואני לא יודעת כמה אחוזים לוקחים אבל המוןןןןןן נשיםםם במצבים האלו
ואני מכירה משהי מסכנה חשבה שהיא בדיכאון אחרי לידה ובסה"כ זה היה לא לא מאוזן אז ממש חבל על הסבל..

ישי.כ

משתמש פעיל
אשמח למידע על תת פעילות בלוטת התריס בהריון
תת פעילות בלוטת התריס

אדם שסובל מתת פעילות בלוטת התריס צפויות להופיע אצלו התופעות הבאות : עצירות, נשירת שער, יובש בעור, עייפות, שער דק ושביר, עודף משקל, כאבי מפרקים, ציפורניים דקות, דיכאון, קצב לב איטי, רגישות לקור ועוד.

בלוטת היפותולמוס הממוקמת במוח, מייצרת הורמון מגרה שנקרא TRH, הורמון זה אמור לגרות את בלוטת יותרת המוח להפריש את הורמון הTSH, שהוא אמור לגרות את בלוטת התריס שתפריש את ה3Tוה 4T.

כלומר המפקד שבדרג העליון נותן פקודה למפקד שתחתיו והוא נותן את ההוראה לחייל שבשטח, כאשר הפקודה לא עוברת מהדרג העליון החייל לא יבצע את המוטל עליו, כך בלוטת התריס לא מפרישה את ההורמונים הנחוצים שלה ומגיעה למצב של תת פעילות!

תת פעילות בלוטת התריס יכולה להיגרם כתוצאה מחוסר תפקוד של אחת הבלוטות:

תת פעילות בלוטת התריס ראשונית – הגורם לתת פעילות מסוג ראשוני הוא בעיה בבלוטת התריס עצמה, שהיא לא מפרישה כמות מספקת של הורמונים.

תת פעילות בלוטת התריס מסוג שניונית – כמות הTSH שמופרשת מבלוטת יותרת המוח היא קטנה מאוד, והיא לא מגרה מספיק את בלוטת התריס להפריש את ההורמונים, דבר שמתבטא בתת פעילות.

תת פעילות בלוטת התריס מסוג שלישיונית – תת פעילות מסוג זה היא בעצם שרשרת מהדרג העליון ועד התחתון, כאשר בלוטת היפותולמוס לא מייצרת TRH, אז גם בלוטת יותרת המוח לא תפריש את הורמון הTSH, ואז אין גם גירוי לבלוטת התריס להפריש את ה3Tוה 4T.

מה הגורמים לתת פעילות הבלוטה ולאי יצור הורמוני 3T ו4T?

1. מזון לא ראוי -
הבלוטה היא איבר חי בגוף, ותקינות פעילותה קשורה לגורמים שונים. כמו כל איבר אחר בגוף היא ניזונה ממחזור הדם, דרכו היא מקבלת חומרי מזון חיוניים וחמצן. שיבוש באספקת חומרים אלה יגרום לליקוי בתפקוד הבלוטה.

התזונה המקובלת כיום העשירה במזונות מהחי, סוכר לבן, חומרים מעוררים [קולה, קקאו, תה ירוק, קפה], תרופות מכל סוג, מזונות כבושים, ממתקים ומזונות תעשייתיים ועוד יתר המאכלים הריקים ממזון ועשירים בפסולת, כל אלה גורמים להחמצת הגוף, לתת תזונה בחומרי מזון חיוניים, ולהרעלת הגוף בחומרי פסולת ולשיבוש פעולת הבלוטות למיניהן, הבלוטות נחנקות מהפסולת הזאת והחסרות באבות מזון חיוניים הדרושים לפעילותן התקינה.

2. התשה - כמו שאמרנו שלושת הבלוטות פעולות בשרשרת, מהפקוד העליון לתחתון.
כשיש התשה של שלושת הבלוטות גם יחד, גם בלוטת התריס לא מתפקדת.
התשה זו נגרמת בשל לחץ/סטרס תמידי, עומס חיצוני ופנימי לאורך זמן. חוסר שינה ועוד,
במצב זה הבלוטה מתעייפת (עייפות זמנית).
ואז מה עושה הרופא? נותן כדור המשמש בתור תחליף להורמונים, ברגע שהרופא נותן תחליף, אזי המוח מזהה כאילו הבלוטה פועלת מצוין, ונותן הוראה לבלוטת התריס להוריד את כמות ייצור ההורמונים, מה שיגרום בעקפין לבלוטה להפסיק לפעול והאדם יהיה תלוי בכדורים כל החיים מה שינציח את הבעיה.

יש הרבה חולי תת תריס שיכלו להחלים עם שינוי תזונה ומנוחה מספקת של הגוף והנפש.

נערך לאחרונה ב:

מקצה הארץ-:)

משתמש מקצוען
@ישי.כ אתה לא חייב לענות, אתה עוסק בתחום הרפואי אלטרנטיבי?
תודה על המידע! גם לי יש את הבעיה בבלוטת התריס לא זוכר תת או יתר פעילות..
המידע לקוח מהאתר של לירון לסר? ספר לנו קצת עליו..

nechami21

משתמש מקצוען
לא המצאתי את זה הרופא בקופת חולים כך אמר, יכול להיות שהוא טועה אולי
רופא משפחה? או אנדקרינולוג?
כשיש יתר פעילות של הבלוטה לבלוטה חסר חומר. כתוצאה כל מערכות הגוף עובדות מהר יותר וחזק יותר. קצב הלב מהיר יותר (**בדומה** ללאחר קפה, לא ***בגלל** קפה), הגוף שואב סידן מהעצמות ונהיה דילול עצם. לעתים נוצרת דלקת מאחורי העין שגורמת לבלט של העיניים. חלק מהתופעות יכולות להיות בלתי הפיכות.
אפשר לנסות טיפול טבעי, אך במקביל לתרופתי. התוצאות של חומר חסר בגוף לתקופה ארוכה כואבות וקשות.

שולחנית

משתמש מקצוען
עיצוב גרפי
נשמע מהדברים שיתר פעילות יותר גרוע מתת פעילות?
ממה יש יותר סיכוי לצאת, מיתר או מתת
אני הייתי ביתר ואז נכנסתי להריון. ההריון סידר את העניינים והכל ב"ה נהיה תקין. עכשיו 7 חוד' אחרי פתאום אני רואה הפוך שאני בתת פעילות. איך זה הולך?

מקצה הארץ-:)

משתמש מקצוען
ואז מה עושה הרופא? נותן כדור המשמש בתור תחליף להורמונים, ברגע שהרופא נותן תחליף, אזי המוח מזהה כאילו הבלוטה פועלת מצוין, ונותן הוראה לבלוטת התריס להוריד את כמות ייצור ההורמונים, מה שיגרום בעקפין לבלוטה להפסיק לפעול והאדם יהיה תלוי בכדורים כל החיים מה שינציח את הבעיה.

יש הרבה חולי תת תריס שיכלו להחלים עם שינוי תזונה ומנוחה מספקת של הגוף והנפש.
אז מה כן הפיתרון?
אלו שינויי תזונה אכן יניבו פרי ופעילות תקינה של הבלוטה הזו?

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק קנ

א הַלְלוּיָהּ הַלְלוּ אֵל בְּקָדְשׁוֹ הַלְלוּהוּ בִּרְקִיעַ עֻזּוֹ:ב הַלְלוּהוּ בִגְבוּרֹתָיו הַלְלוּהוּ כְּרֹב גֻּדְלוֹ:ג הַלְלוּהוּ בְּתֵקַע שׁוֹפָר הַלְלוּהוּ בְּנֵבֶל וְכִנּוֹר:ד הַלְלוּהוּ בְתֹף וּמָחוֹל הַלְלוּהוּ בְּמִנִּים וְעוּגָב:ה הַלְלוּהוּ בְצִלְצְלֵי שָׁמַע הַלְלוּהוּ בְּצִלְצְלֵי תְרוּעָה:ו כֹּל הַנְּשָׁמָה תְּהַלֵּל יָהּ הַלְלוּיָהּ:
נקרא  12  פעמים

ספירת העומר

לוח מודעות

למעלה