דרוש מידע בית תוכנה חרדי - למה לא?

מצב
הנושא נעול.

משולש ברמודה

משתמש מקצוען
כתיבה ספרותית
הנדסת תוכנה
לא הצלחתי לקרוא את כל התגובות אבל אני נאלצת להסתייג מהחגיגה.

נשים חרדיות לפעמים טובות מאד ולפעמים לא. בדיוק כמו כל מגזר אחר.
נשים חרדיות הרבה פחות מסורות לעבודה. אם יהיה ילד חולה, הן לא יגיעו גם אם מחר עולים לפרוד ויש לחץ נורא.
והן גם לא יישארו אחרי שלוש. גם אם נורא דחוף משהו.

נשים חרדיות לא נשארות במקום עבודה יותר מאחרים. והן יעברו ברגע שיציעו להן שקל או שתיים יותר.

נשים חרדיות לא לומדות כל היום טכנולוגיות לעומק והן לא סביב ההייטק כל היום. מה שאפשר לראות אצל מגזרים אחרים (וגם גברים חרדים) כך שהכתיבה שלהן לא תמיד סופר טכנולוגית וחכמה. וראיתי פרויקטים שהובלו ע"י חרדיות וכל הצוות חרדיות והרמה שם - לצערי הרב - לא משהו...

והכי חשוב - הרבה נשים חרדיות למדו ועובדות בהייטק אך ורק בגלל השכר. אין להן את "ההתמכרות" לטכנולוגיה. וזה מורגש לגמריי. אפס מוטיבציה "לקרוע את הצורה" על דברים חדשים.
בקיצור - כמו בכל מגזר. יש לכאן ולכאן.

ואני בתחום לגמריי הרבה שנים והרבה מקומות.
סליחה שהרסתי את הטפיחה העצמית...
אני יכולה להסכים עם הרבה ממש שאמרת, לגבי נשים מסוימות.
חושבת שהתגובות המסתייגות הגיעו בגלל שהכללת וכתבת שורה אחרי שורה 'נשים חרדיות'.

QA Automation

משתמש מקצוען
לא הצלחתי לקרוא את כל התגובות אבל אני נאלצת להסתייג מהחגיגה.

נשים חרדיות לפעמים טובות מאד ולפעמים לא. בדיוק כמו כל מגזר אחר.
נשים חרדיות הרבה פחות מסורות לעבודה. אם יהיה ילד חולה, הן לא יגיעו גם אם מחר עולים לפרוד ויש לחץ נורא.
והן גם לא יישארו אחרי שלוש. גם אם נורא דחוף משהו.

נשים חרדיות לא נשארות במקום עבודה יותר מאחרים. והן יעברו ברגע שיציעו להן שקל או שתיים יותר.

נשים חרדיות לא לומדות כל היום טכנולוגיות לעומק והן לא סביב ההייטק כל היום. מה שאפשר לראות אצל מגזרים אחרים (וגם גברים חרדים) כך שהכתיבה שלהן לא תמיד סופר טכנולוגית וחכמה. וראיתי פרויקטים שהובלו ע"י חרדיות וכל הצוות חרדיות והרמה שם - לצערי הרב - לא משהו...

והכי חשוב - הרבה נשים חרדיות למדו ועובדות בהייטק אך ורק בגלל השכר. אין להן את "ההתמכרות" לטכנולוגיה. וזה מורגש לגמריי. אפס מוטיבציה "לקרוע את הצורה" על דברים חדשים.
בקיצור - כמו בכל מגזר. יש לכאן ולכאן.

ואני בתחום לגמריי הרבה שנים והרבה מקומות.
סליחה שהרסתי את הטפיחה העצמית...
אני מסכימה איתך חלקית, כי כמובן שיש קרייריסטיות חרדיות שמאד מאד משקיעות בעבודה, אבל הרוב באמת יתעדף את המשפחה על פני העבודה.
יש לי כמה מנהלים קרובי משפחה בכל מיני מקומות ומשיחות איתם הבנתי עוד נקודה -
הפן החברתי מאד מאד חשוב להם, והם פשוט לא סובלים שיש בנות שמתנזרות מלקחת חלק בתחום החברתי.
אין מה לעשות זה מוריד נקודות.

נערך לאחרונה ב:

geekית מחשבים

משתמש סופר מקצוען
הנדסת תוכנה
D I G I T A L
סבבה, מצוין לך, ומאחלת לך שתמיד ימשיך ככה
הלוואי שתמיד הילדים שלך יהיה בריאים ולא תפספסי עבודה בגלל הצטננות של ילד,
כשהילד שלי לא מרגיש טוב יש לי סידור בשבילו,
ואם לא היה לי בעלי היה נשאר, ומביא חברותא הביתה. או שהייתי עובדת מהבית
תתפלאי אבל תורה אפשר ללמוד גם בבית!
אבל אולי את צעירה ופחות מכירה...
פשוט אני עובדת עם כאלו שיש להם 4 פלוס ילדים וכן הן נעדרות המון אבל המון מהעבודה
מניחה שיכלו להמנע מיזה אם היה להן חשוב.
ואני מעריכה אותם על ששמות את הכולל לפני העבודה, ולא הבעל שומר, והן משלמות מחיר כבד בעבודה על כך
לגבי חרדיות, זה נכון באופן כללי אין להן את האפשרות להשקיע, ככל שהן צוברות נסיון בעבודה נוסף להן עומס בחיים (כי יולדות כל שנה וחצי בממוצע וכו)
זה לא נכון.
מכירה כאלו שיש להן כמה צפופים והם משקיעות ומצליחות, זה עינין של אופי וראש.
אז בואו נדבר בהגיון ודי,
מי שרוצה קריירה שתשקיע ושיהיה לה הצלחה,
לא נראה לי שזה מה שיועיל לה בחיים בעוד 20 30 שנה, הקשר עם הילדים שלה לא יהיה כמו שצריך, הקשר עם בעלה יהיה פחות במיטבו ובגיל 50 היאלא שווה בהייטק, אז תבחרו במה להשקיע...
ואם תגידי מה יש לי זמן לילד ולבעל וכו, אז תדברי כשיהיה לך בעז"ה לא רק ילד שניים, אלא 4 ו5 ויותר
אני לא מדברת עם נסיון של הרבה ילדים כי גם לי אין הרבה,
אבל אני מדברת מנסיון של שנים רבות בהייטק בכמה מקומות, ובמה שראיתי במהלך שנות הנסיון שלי
בהצלחה לכולן! תשקיעו בחיים במה ששוה!!!
הרב שטינמן כבר ענה על זה, "כמה שהאשה פחות בבית יותר טוב"
דקה 2:57.
הן לא משתמשות בכסף למותרות, הן משתמשות בכסף בשביל לדאוג לעתיד של הילדים שלהן.
וזה חשוב לא פחות.
ובכל אופן אני לא מסכימה איתך שבגיל 50 היא תהפוך ללא רלונטית, הפוך ידע = כסף.

ynigun

משתמש סופר מקצוען
הנדסת תוכנה
אני רק מדמיין איזה אש הייתי חוטף אם הייתי מעיז לכתוב את כל מה שנכתב כאן בעמודים האחרונים
נס שיש נשים שמוכנות לדבר ולומר מה הם רואות בשטח ולא מה נשים בודדות שלא מייצגות בכלל את הממוצע עושות
(אולי זה בעצם גבר פמיניסט שמתחזה לאשה כדי להשחיר את שמם הטוב של הנשים החרדיות, ובאמת אין נשים שחוזרות הבייתה לילד חולה וכו')

java

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום
הנדסת תוכנה
נס שיש נשים שמוכנות לדבר ולומר מה הם רואות בשטח ולא מה נשים בודדות שלא מייצגות בכלל את הממוצע עושות
בלי להכנס לגופם של דברים,
מטופש לחלוטין לקבוע ש׳מה שהנשים בעמודים האחרונים כתבו זה מייצג את הממוצע׳
ולא שהנשים האחרות צודקות.
כל עוד גם אלו וגם אלו מדברות אנקדוטלית מהמצב סביבן בלבד.
לא ככה עורכים סטטיסטיקה, מי שלמד באופן מסודר אמור לדעת.

ynigun

משתמש סופר מקצוען
הנדסת תוכנה
לא ככה עורכים סטטיסטיקה, מי שלמד באופן מסודר אמור לדעת.
אני יודע שלא ככה עורכים סטיסטיקה
אני מדבר מתוך מה שאני מכיר וכל מי שאני מדבר איתו מכיר.
אין כאן מישהן בשרשור הזה ובשרשורים אחרים שערך סקר מקיף לבדוק את הנושא
לבנתיים הסקרים היחידים זה על השכר, ומשום מה אני נוטה לומר שהשכר הנמוך מושפע מההתנהגות
וכל הנסיונות לומר שהכל כאן זה עניין של שחיתות והשוק לא מתקן את עצמו נשמעים קצת מוזרים מול מה שאני (ואחרים) מכירים מהסביבה
ואם מצרפים את האשכול השכן על קח שיש כאלו שהולכות ללמוד רק בגלל שידוכים אז זה מסביר קצת יותר למה זה המצב (בעצם אסור להסתמך גם על האשכול השכן כי אין שם סטיסטיקה אמיתית)

• תודה
Reactions: Bot

אסתר א

על ציר מחשבים ומוזיקה..
מנוי פרימיום
מוזיקה ונגינה
הנדסת תוכנה
D I G I T A L
שמתחזה לאשה כדי להשחיר את שמם הטוב של הנשים החרדיות, ובאמת אין נשים שחוזרות הבייתה לילד חולה
||
||

כשהילד שלי לא מרגיש טוב יש לי סידור בשבילו,

או שהייתי עובדת מהבית

ואם לא היה לי בעלי היה נשאר, ומביא חברותא הביתה.

חיה4

משתמש מקצוען
הפן החברתי מאד מאד חשוב להם, והם פשוט לא סובלים שיש בנות שמתנזרות מלקחת חלק בתחום החברתי.
אין מה לעשות זה מוריד נקודות.
כל מילה!!!
זה כל כך חשוב למעסיקים וקשה להם לוותר על זה.

אבל יש נשים חרדיות ערכיות שמגיעות עם מלוא הענווה ומבקשות ממש יפה ובנימוס אם אפשר לא להגיע כי זה חשוב להן וכו'.
במקרים כאלה בד"כ המעסיקים מכבדים מאד.

geekית מחשבים

משתמש סופר מקצוען
הנדסת תוכנה
D I G I T A L
חוששת שזה הרוב...
בדגש על נשואות לאברכים ואמהות לילדים ב"ה
אני מכירה הרבה נשות אברכים ואמהות לילדים שזאת לא ההתנהגות שלהן.
מסכימה איתך כשיש כאלו,
אני חושבת שחלק מהסיבות לכך היא תחושת המרמור על הניצול בשכר.

geekית מחשבים

משתמש סופר מקצוען
הנדסת תוכנה
D I G I T A L
כלכלה במיטבה
מעצבן שזה עוד באיצטלה של חסד.
לא ממזמן עשו כתבה על חברה בטחונית שמשלבת חרדיות בהייטק שעובדות דרך חברה X בשכר מבזה לכל הדעות...
+ התחיבות ל3 שנים עO קנס עזיבה של 30K בטענה מגוחכת של "הכשרה",
אם הייתי עובדת שם, גם אם יש לי סידור לילד הייתי נשארת איתו בבית.

חיה4

משתמש מקצוען
אני חושבת שחלק מהסיבות לכך היא תחושת המרמור על הניצול בשכר.
הנשים שאני מדברת עליהן לא ממורמרות בשכר כי הן מקבלות שכר בדיוק כמו הגבר החילוני שיושב במשרד לידן.
זה אידיאלים שהם כמובן הכי חשובים אבל גם רצון לעשות הרבה כסף.

חיה4

משתמש מקצוען
מעצבן שזה עוד באיצטלה של חסד.
לא ממזמן עשו כתבה על חברה בטחונית שמשלבת חרדיות בהייטק שעובדות דרך חברה X בשכר מבזה לכל הדעות...
+ התחיבות ל3 שנים עO קנס עזיבה של 30K בטענה מגוחכת של "הכשרה",
אם הייתי עובדת שם, גם אם יש לי סידור לילד הייתי נשארת איתו בבית.
אני מעולם לא עבדתי על שכר מינימלי ומנצל.
אבל אני מניחה שאם הייתי נאלצת לעבוד בכזה מקום כי לא היתה לי עבודה והשוק קשה, הייתי מנצלת כל רגע כדי ללמוד כמה שיותר בידיעה שמה שאני מספיקה שם יפתח לי דלתות למקומות נחשבים.

זה בעיני כן חסד במובן מסוים.

geekית מחשבים

משתמש סופר מקצוען
הנדסת תוכנה
D I G I T A L
אני מעולם לא עבדתי על שכר מינימלי ומנצל.
אבל אני מניחה שאם הייתי נאלצת לעבוד בכזה מקום כי לא היתה לי עבודה והשוק קשה, הייתי מנצלת כל רגע כדי ללמוד כמה שיותר בידיעה שמה שאני מספיקה שם יפתח לי דלתות למקומות נחשבים.
אפשר ללמוד מהבית גם...

זה בעיני כן חסד במובן מסוים.
זה לא חסד לכבול אלייך בנות ל3 שנים עם העלאה של 1000 שח בשנה,
בטענה של "הכשרה" שלא שונה מתהליך אונבורדינג של כל חברת הייטק אחרת.

חיה4

משתמש מקצוען
אפשר ללמוד מהבית גם...
אני מתכוונת שיש ממי ללמוד.

זה לא חסד לכבול אלייך בנות ל3 שנים עם העלאה של 1000 שח בשנה,
בטענה של "הכשרה" שלא שונה מתהליך אונבורדינג של כל חברת הייטק אחרת.
השאלה אם יש להן אופציה אחרת.
וייתכן מאד שהחברה הזאת מביאה אליה בנות שסיימו סמינר שכידוע הלימודים שם לא משהו (לעומת ההשקעה המטורפת שחילוני משקיע בתואר)
והם יודעים שהחרדיות ילמדו מה שהן יכולות וימשיכו הלאה.
ובסוף החברה גם צריכה להרוויח.
לא נראה לי שהחרדיות הן תרנגולת הזהב של החברה.

כמה זמן לוקח למתכנת רגיל להתחיל להיות "ריווחי"?
אני בכלל לא מגייסת מתחילים. הם לצערי הורסים את הרמה של הקוד או שצריך להחזיק להם את היד כדי שזה לא יקרה. ויש לנו עומס של לו"ז.

מתכנתת בנשמה

משתמש צעיר
אני בכלל לא מגייסת מתחילים. הם לצערי הורסים את הרמה של הקוד או שצריך להחזיק להם את היד כדי שזה לא יקרה. ויש לנו עומס של לו"ז.
גם לא בוגרי תואר?

אגב, יש המון חרדיות שבאמת הן ברמה גבוהה, השקיעו בלימודים מעל ומעבר, מתקדמות באופן תמידי
ושווה לגייס אותן, אפילו כמתחילות....

מצב
הנושא נעול.

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק כ

א לַמְנַצֵּחַ מִזְמוֹר לְדָוִד:ב יַעַנְךָ יְהוָה בְּיוֹם צָרָה יְשַׂגֶּבְךָ שֵׁם אֱלֹהֵי יַעֲקֹב:ג יִשְׁלַח עֶזְרְךָ מִקֹּדֶשׁ וּמִצִּיּוֹן יִסְעָדֶךָּ:ד יִזְכֹּר כָּל מִנְחֹתֶךָ וְעוֹלָתְךָ יְדַשְּׁנֶה סֶלָה:ה יִתֶּן לְךָ כִלְבָבֶךָ וְכָל עֲצָתְךָ יְמַלֵּא:ו נְרַנְּנָה בִּישׁוּעָתֶךָ וּבְשֵׁם אֱלֹהֵינוּ נִדְגֹּל יְמַלֵּא יְהוָה כָּל מִשְׁאֲלוֹתֶיךָ:ז עַתָּה יָדַעְתִּי כִּי הוֹשִׁיעַ יְהוָה מְשִׁיחוֹ יַעֲנֵהוּ מִשְּׁמֵי קָדְשׁוֹ בִּגְבֻרוֹת יֵשַׁע יְמִינוֹ:ח אֵלֶּה בָרֶכֶב וְאֵלֶּה בַסּוּסִים וַאֲנַחְנוּ בְּשֵׁם יְהוָה אֱלֹהֵינוּ נַזְכִּיר:ט הֵמָּה כָּרְעוּ וְנָפָלוּ וַאֲנַחְנוּ קַּמְנוּ וַנִּתְעוֹדָד:י יְהוָה הוֹשִׁיעָה הַמֶּלֶךְ יַעֲנֵנוּ בְיוֹם קָרְאֵנוּ:
נקרא  4  פעמים

אתגר AI

אשליה אופטית • אתגר 48

לוח מודעות

למעלה