דרוש מידע בית חולים חדש ליולדות בירושלים

מצב
הנושא נעול.

ה. בקר

צוות הנהלה
מנהל
מנוי פרימיום
יש לי חברה מרמת אשכול שסיפרה לי שהמון חוצניקיות יולדות שם, ונהנות עד הגג.
זה מזכיר את ההתנהלות ואת הרמה בבתי החולים באמריקה בהרבה מובנים.
לגבי הנוצרים- לפני כמה שנים ילדתי בבי"ח זיו בצפת. רוב הנשים בצוות התינוקיה שם זה נוצריות שמגיעות בלבוש מסורתי מלא, וגם בבתי חולים האחרים בירושלים יש המון גויות בצוותים, ולא שמעתי שמישהו התלונן.
רוב הצוות הגויי בבתי החולים בירושלים הם מוסלמים

לפי ההלכה הנוצרים גרועים מהמוסלמים.
המוסלמים מאמינים בהקב"ה ורק טוענים שמוחמד נביא שלו.
הנוצרים מאמינים באל אחר.

כשאישה גרה בצפת או שזה בית החולים הקרוב לה אז אין הרבה מה לעשות.
אבל מישהי שגרה בירושלים ובוחרת ללדת במקום שהצוות כולו נוצרי [אדוק, קתולי] כשצלבים מעטרים את קירות המקום, זה שונה. שונה בהרבה.

ה. בקר

צוות הנהלה
מנהל
מנוי פרימיום
בסדר, זה יכול להיות בכל מקום.
מי אמר שהקירות שם מכוסים צלבים? נשמע כמו סתם הגזמה....
זה חייב להיות כך בבית חולים קתולי.
גם בחו"ל זה כך בבתי החולים הקתוליים.

גם שמעתי ממישהי שקבעה איזה תור ולא אחזה לאן היא נכנסת.
נכנסה וברחה. ויתרה על התור

לא זוכרת בדיוק את כל הפרטים
סיפור של כמה שנים

שרה מגן

מהמשתמשים המובילים!
מנוי פרימיום
עימוד ספרים
עריכה תורנית
יש לי חברה מרמת אשכול שסיפרה לי שהמון חוצניקיות יולדות שם, ונהנות עד הגג.
זה מזכיר את ההתנהלות ואת הרמה בבתי החולים באמריקה בהרבה מובנים.
לגבי הנוצרים- לפני כמה שנים ילדתי בבי"ח זיו בצפת. רוב האחיות בצוות התינוקיה שם זה נוצריות שמגיעות בלבוש מסורתי מלא, וגם בבתי חולים האחרים בירושלים יש המון גויות בצוותים, ולא שמעתי שמישהו התלונן.

יש הבדל מהותי בהלכה וזה לא המקום לפרט - אבל צריך להבדיל בצורה ברורה.
בין בית חולים שעובדים בו גויים ונוצרים (יש גם ערבים נוצרים) לבין בית חולים של המיסיון.
אלו שני דברים שונים לחלוטין!

בינה יתרה

משתמש פעיל
אז על מה נאמר לדעתך יהרג ואל יעבור על המרת דת? מדוע אנשים נשרפו חיים ולא הסכימו שישפכו עליהם מים חסרי משמעות?

א. בגלל חילול ה'
ב. מפני שעתה מצופה מהם לחיות כגויים לאחר הטקס שעברו ולזאת כמובן לא הסכימו.

ששונית

משתמש מקצוען
בסדר, זה יכול להיות בכל מקום.
מי אמר שהקירות שם מכוסים צלבים? נשמע כמו סתם הגזמה....
קודם כל, מי אמר לך?
דבר שני, האחיות בטוח נושאות שרשראות עם תליוני צלב?
דבר שלישי, כל מוסד כנסייתי תולה המוני צלבים בכל פינה.
יודעת מעדות אישית מכמה אנשים שביקרו חולים בבית חולים לחולים סופניים ליד כיכר ספרא בירושלים, זהו בית חולים נוצרי ומול כל מיטה, כל מיטה! תלוי צלב.

y&m

צוות הנהלה
מנהל
מנוי פרימיום
עיצוב גרפי
כתיבה ספרותית
אם זו הגישה. לדעת מה מותר ואסור לי ולנהל את עצמי במקום שהכי טוב לי רפואית ומקצועית.
אז נניח שהבית חולים הנוצרי הוא הכי הכי טוב מקצועית ורפואית. המחשבות שלך לגביו משתנות? או שהאמירה הנל בדיוק מתאימה למצב הנתון?

אולי התרגלנו בארץ לצערינו שחילול שבת זה סתמי כזה, משהו שקשה להבחין בו אפילו. במילא כולם מחללים שבת כל הזמן. אז גם בלידה נהיה במקום כזה. אבל צלב קרס ה' ישמור. טפו טפו.
אז כל ההזדעזעות זה סתם כי זה מה שאנחנו רגילים.

ולכן אם זה מעשי למישהו (באותה מידה שאני "משוגעת" על טיפול רפואי מקצועי, אחרות רואות ב"ללדת טבעי" משהו שראוי להתאבד עליו) הנכון הוא לשאול רב כי אני באמת לא סגורה על מה יותר גרוע.
מצד שני להזדעזע זה באמת דבר טוב. כלומר זה שלא מזדעזעים מספיק מחילולי שבת למשל זה חבל, אז טוב שלפחות מזדעזעים מדברים אחרים.
רק אמרתי שלא בטוח שהלכתית האלטרנטיבות כאלו ראויות.

לו היה נאמר שהמקום הזה הוא המקצועי והטוב ביותר ומעניק שירותים רפואיים שאין להשיג במקום אחר - כל הנידון היה שונה. הן השקפתית והן הלכתית.
אך מפורש לא כך.

הרבה דברים של חילול שבת - מותרים(לא מכתבי שחרור ואני יודעת שמקפידים על כך היום יותר)
גם אם למאושפז הפשוט זה נראה מיותר. בגלל העובדה שדי שפעם אחת זה יציל חיים באופן מסוים.
ולכן חשוב לדעת קודם כל במה שקשור אלי. (לא לייצר חילול שבת כשידוע לי שאצלי אין צורך)

מזדעזעים מאד מחילול שבת.
כאחת שמקפידה לא לקנות מחילול שבת.
לא ללכת לאתרים מחללי שבת.
ואכן כל העת נעשים שינויים לטובה.

אך, כאן מדברים על יום חול. שבת היא פעם בשבוע.
מדברים כאן על דברים של יהדות.
ואגב ביררתי אכן לב לאחים עומדים אחרי האזהרה.
כך שממש לא הכל תמים.

צ'יפס

משתמש צעיר
מסכנות.
רגילות ללדת ולשהות עם כל האיקונין, כך שכנראה הן כבר לא שמות לב.

ובהחלט לו תגיע אשת צוות ליילד אותי (בדגש על עולל טהור, אדם מבוגר יכול פשוט להסב את עיניו)
ותישא על עצמה צלם, אבקש להסתיר אותו, או להחליף אשת צוות עקב רגשותי ומסורתי.

סוג של קנאות? אולי.
זה בכלל לא סוג של קנאות!!!
רגישות מינימלית ליהדות.

אני באמת תוהה אם יש כאן מישהי שהייתה מסוגלת ללדת במקום כשמסביבה ככ הרבה סממנים נוצריים.

להרגיש בבית

משתמש סופר מקצוען
עיצוב ואדריכלות פנים
חבר'ה, פיספסתם את העיקר.
בלי להכנס לאסור או מותר,
נשים הולכות ללדת שם כי הוא מעודד גישה טבעית,
מאפשר לידה במים,
ועוד כמה וכמה דברים שצריכים להאבק עליהם בבי"ח רגיל,
או שהם לא קיימים שם בכלל.
אחוז הקיסריים וההתערבויות הרפואיות שלא לצורך
בבתי חולים רגילים בארץ הוא כבר מזמן לא נתון סודי.
לידה שיכולה להסתיים בצורה טבעית וטובה,
הופכת לסיוט בגלל גישה של צוות ולחץ על חדרי הלידה והמילדות.
אם יש בי"ח שאין בו את כל הנ"ל,
אפשר להבין למה נשים רוצות ללדת שם.
לא בגלל הארוחות מהמסעדה.
עכשיו תתחילו מחדש את הדיון ההלכתי.

דג סלומון

משתמש מקצוען
זה שהם מיחסים קדושה למים של האמבטיה שלהם טרם שולל ממני את יהדותי...
או במילים אחרות: אין באמת אופציה של "המרת דת" ליהודי, גם לו יטבול בכל מימות שבעולם. יהודי זו מציאות תורשתית גנטית. אם נולד לאם יהודיה הוא יהודי.
אז על מה נאמר לדעתך יהרג ואל יעבור על המרת דת? מדוע אנשים נשרפו חיים ולא הסכימו שישפכו עליהם מים חסרי משמעות?
א. בגלל חילול ה'
ב. מפני שעתה מצופה מהם לחיות כגויים לאחר הטקס שעברו ולזאת כמובן לא הסכימו.
אלוקים אדירים. אלוקים אדירים.
אני לא נושמת.
תנשמי עמוק.
ברור שעצם ההטבלה (בפרט לתינוק בן יומו, שאין בו דעת) אין לה שום משמעות מבחינת היהדות.

חדזי

משתמש מקצוען
הא?......... מה מעצבן במה שכתבתי?
מבטיחה לך שאני לא מסמפטת את היולדות האלו .
וסתם אגב אני חושבת שהרבה דולות הן משוגעות ויש להן רעיונות מוזרים. אני פשוט מכירה מקרוב צוות של דולות .. והרעיונות בלתי נגמרים. מלידת בית (שיכולה להיות מאאאד מסוכנת ולא ארחיב ...) ועד לידות במקומות הזויים. רק אומרת שמי שעושה לה טוב ורוצה להיות משוגעת בעיהשלה

אדריכלית בפריחה

משתמש פעיל
עיצוב ואדריכלות פנים
ברור שעצם ההטבלה (בפרט לתינוק בן יומו, שאין בו דעת) אין לה שום משמעות מבחינת היהדות.
ודאי שאין בעיה הלכתית בעצם ההטבלה לתינוק בין יומו
אבל איזה אמא תלד את התינוק שלה במקום שעלולים לעשות דבר כזה??

ששונית

משתמש מקצוען
לידה שיכולה להסתיים בצורה טבעית וטובה,
הופכת לסיוט בגלל גישה של צוות ולחץ על חדרי הלידה והמילדות.
כמה מהלידות שלי אכן הסתיימו עם סיבוכים מורכבים מאוד ואכמ"ל והייתי עוברת עוד עשרות לידות כאלו ולא הולכת ללדת עם צלמים ונוצריות מסביבי.

תפוח אדמה

משתמש מקצוען
מנוי פרימיום
עיצוב גרפי
D I G I T A L
מהאשכול הזה הגעתי למסקנה שמה שמחנכים בבתי הספר של בית יעקב זה כנראה ללכת עם עגלות בוגבו ופאות של שבי פלס.
נשים לא יודעות הלכות הכי בסיסיות של יהרג ואל יעבור, דיני קידוש השם, משמעות היהדות, משמעות המרת דת, נותנות פרשנות מוזרה ורגשנית לדברים שעמם עלה על המוקד עבורם.
לא הגזמת.
אתן נסחפות רחוק רחוק.
לפני שביררתן משהו מכל הטענות הקשות שנאמרו כאן, לפני ששמעתן על מישהי מהיכרות אישית שהולכת לשם (אני לא מכירה).
אתן יוצאות נגד ציבור ירא ושלם, שאולי אולי אחוז מתוכו הולך להטביל את תינוקיהם לנצרות ל"ע בבית החולים דנן.
בלי להסחף בבקשה.

צבע

משתמש סופר מקצוען
עיצוב גרפי
צילום מקצועי
לכל המתחלחלים, המזדעזעים, הנגעלים והמתעלפים,
שלום וברכה,
אני פתחתי את האשכול.
ביקשתי מידע מנשים שהיו בבית החולים הזה, או שמכירות מישהי שילדה שם.
לא ביקשתי השערות, לא דעות אם זה בסדר או לא, וגם לא פסיקות הלכתיות.
רוב מי שכתב באשכול הזה, הם כאלה שלא היו במקום מעולם, וגם לא שמעו ממישהו שהיה שם.

גם אני כששמעתי לראשונה על המקום חשבתי שזה מזעזע.
אבל גם אני יודעת שאני עדיין לא האדם הכי חכם בכל העולם, ולכן אני גם לא יודעת הכל על הכל.
ואם נשים חרדיות בחרו ללדת שם, כנראה שהן יודעות משהו שאני לא יודעת.
לכן רציתי לברר.
אין לי ספק שאשה חרדית (ואולי גם חילונית, כל אחת לפי הערכים שלה), לא תהיה מוכנה להתפשר על הרוחניות או על הבריאות שלה, ובטח לא של התינוק שלה! בטח ובטח שלא בשביל 'הטבות' או 'אוכל טעים'.
ברור לי שכל אישה שבחרה ללדת שם עשתה ברור מעמיק על המקום.
אנחנו לא כאלה פתיות ורודפות הטבות עד כדי כך!!

עדיין לא הצלחתי להבין מה רמת הנצרות של המקום. (מבירורים פרטיים שעשיתי, לא מכל תגובות הנחמדות כאן בפורום). יתכן שרק קוראים למקום בשם נוצרי, והוא אכן נוסד ע"י המסיון, אבל היום הוא כבר לא קשור. אני לא יודעת.
לאחרונה שמעתי על אחד מבתי החולים המפורסמים בארץ שהוא נוסד ע"י הכנסיה. אבל היום ברור שאין לו שום קשר לזה.

אגב, שמעתי פעם בשם רב גדול (אני לא זוכרת איזה) שכשהולכים לרופא, עדיף ללכת לרופא גוי מאשר לרופא יהודי שלא שומר תו"מ.

ותודה למי שענתה תגובות נעימות וענייניות בפרטי.

מצב
הנושא נעול.

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק קכג

א שִׁיר הַמַּעֲלוֹת אֵלֶיךָ נָשָׂאתִי אֶת עֵינַי הַיֹּשְׁבִי בַּשָּׁמָיִם:ב הִנֵּה כְעֵינֵי עֲבָדִים אֶל יַד אֲדוֹנֵיהֶם כְּעֵינֵי שִׁפְחָה אֶל יַד גְּבִרְתָּהּ כֵּן עֵינֵינוּ אֶל יְהוָה אֱלֹהֵינוּ עַד שֶׁיְּחָנֵּנוּ:ג חָנֵּנוּ יְהוָה חָנֵּנוּ כִּי רַב שָׂבַעְנוּ בוּז:ד רַבַּת שָׂבְעָה לָּהּ נַפְשֵׁנוּ הַלַּעַג הַשַּׁאֲנַנִּים הַבּוּז לִגְאֵיוֹנִים:
נקרא  14  פעמים

לוח מודעות

למעלה