בית חולים אסותא אשדוד - מידע שימושי

פילפל

משתמש מקצוען
עיצוב גרפי
עריכה והפקת סרטים
נתקלתי בהרבה ששאלו וביררו על בי"ח החדש אסותא באשדוד, ורצו לשמוע את התרשמותם של אלו שהיו שם,
לכן אביא את התרשמותי לתועלת הציבור, בתפילה שלא תצטרכו... (לא התכוונתי למח' יולדות... )

שהיתי שם השבוע במחלקת ילדים, עם תינוק בן חודשיים.
היחס במיון היה מעולה, הטיפול יעיל ומהיר. לא הוצרכתי לחכות שעות עד לבדיקה X ועד לאבחון Y, הכל היה מאד מהיר. (אולי בגלל שהגענו באמבולנס נט"ן ? לא יודעת)

הכל מאד יפה, חדש נקי ונוצץ. גם במיון וגם במחלקה. האחיות במחלקה מקסימות ונתנו יחס נהדר.
בבוקר לאחר הלילה בו אושפזנו הגיעה רופאה לכתוב את כל הנתונים, (ושוב לספר לה מההתחלה מה שסיפרתי במיון לאחות ולרופאה ואח"כ במחלקה לכח-עזר ולאחות ולאחראית... למה אי אפשר לעשות קופי פייסט או פשוט להקליט את השיחה? ::p אך כך זה בכל בית חולים) היא בדקה אותו, את הריאות והכל, שאלתי מה קורה, היא אמרה שלא יכולה לתת מידע, בהמשך יגיע רופא בכיר לבדוק אותו וייתן לי את כל המידע. נו, נחכה.

המתנתי בחדר בסבלנות יותר משעה, ויותר משעתיים, וסופסוף הגיע הרופא הבכיר הדגול עם פמליה נכבדת של מתמחות ופרחי רפואה. התיק נפתח, והרופאה הכתבנית מסרה ל"בכיר" את פרטי הנתונים והמידע, בין המילים היא דיווחה לו על איזשהו ממצא בבדיקת הדם, הם דנו ביניהם וה"בכיר" בחן את ידיעותיה בעניין חיידקים וצמיחתם ושמות לועזיים שלא הבנתי את פשרם, ואז אמר לה שיצטרכו לחזור על בדיקת הדם.

שאלתי מהו הממצא, מהו החשש ומדוע יש צורך לחזור על הבדיקה. הוא ענה לי: זה לא מעניין ואת לא צריכה לדעת.

ואז ניגש לתינוק הקטן שלי, בדק אותו כבדרך אגב, תוך כדי דיבור עם הסטודנטיות, כשבמשך כל הזמן הזה אני כמו אוויר בחדר והתינוק כמו איזו בובת פלסטיק להדגמה והמחשה. הוא סיים את הבדיקה שלא ארכה יותר משלושים שניות, ואני דאוגה ולחוצה, אמא לקטנטן שסובל, שחיכיתי כל הבוקר לדעת מה קורה איתו, לא מקבלת אפילו בדל אחד של מידע! אפס! זו אשמתי שאיני סטודנטית. סה"כ אמא אחת קטנה ומיותרת לגמרי. ה"בכיר" סיים את החלק התיאורטי של השיעור, התינוק שלי שכב על המיטה וצרח, והוא תינוק רגוע שלא בוכה בדר"כ, רציתי להרים אותו, לחבק אותו ולהרגיעו, וכאן הוא עוצר אותי, מאחוריו שורה של סטונדטיות, והוא אומר לזו שמאחוריו: קדימה, עכשיו את תקשיבי לו. ומונע ממני להרים ולהרגיע את אובייקט השיעור.

כאן כבר לא יכולתי. בשיא הכבוד והנימוס אמרתי לו: תראה, הוא סה"כ בן חודשיים, וסובל ועצבני, תן לי להרגיע אותו. אני בעד מתמחות ושמחה לשתף פעולה, אך אין סיבה שהעולל הקטן והמסכן יבכה עכשיו כי כולן צריכות להקשיב לו, הוא עבר כאן כ"כ הרבה בדיקות והקשבות ודקירות, תן ל להרגיע אותו, כשהוא רגוע הסטודנטית תבדוק בכיף.

הוא נתן בי זוג עיניים קפואות ואמר בזו הלשון: אני סגן מנהל המחלקה, ואני אומר לך שברגע זה את אורזת את הדברים שלך ועוברת לבית חולים אחר! זהו בית חולים אוניברסיטאי.

ברגע הראשון לא יכולתי לפצות את פי מרוב הלם. פשוט שתקתי נדהמת. ברגע השני מיהרתי להרים את התינוק המפוחד והבוכה ולחבק אותו, למרות שלא הרשה לי. ברגע השלישי הצלחתי להגיד: אני חיכיתי לך שעתיים, ואתם לא יכולים לחכות שתי דקות כדי שארגיע את התינוק שלי, ואז יוכלו כל הסטודנטיות לבדוק אותו?
הייתי כ"כ מזועזעת ונרעדת שאפילו את המילים האלו בקושי הצלחתי לומר. כעבור רגע אזרתי אומץ ואמרתי: עד עכשיו התרשמתי מאד מאד לטובה מבית החולים, חבל שאתה זה שהרסת לי את כל ההתרשמות. מה שווה שהאחיות כ"כ נחמדות אם הצמרת כ"כ שחצנית?!?

לא הזיז לו. הוא המשיך עם כל משלחת הסטודנטים לאובייקט הבא. כשהתאוששתי קצת הלכתי לקבלה וביקשתי שלמחרת ייכנס אלי רופא אחר. לא סגן ולא בטיח. אני רוצה רופא שבודק ואומר מה המצב, ושלא מתייחס לילדים כאילו הם חיות מעבדה ולאימהות שלהם כאילו הן אוויר דחוס.
ביקשתי את שמו. רציתי לדווח למנהל המחלקה אך הוא לא היה אז. בהמשך היום קיבלתי טלפונים מבני המשפחה: מה נשמע? איך התינוק? מה אמר הרופא? מה המצב? ומה יכולתי לענות להם? - כלום! הרופא לא אמר לי כלום!!! מה לעשות שאיני סטודנטית?

כמובן שחשוב שסטודנטיות ומתמחות יעשו סטאז' על התינוק, אחרת איך יקום דור חדש של רופאים? אך זה לא אומר להתייחס לעולל הקטן וחסר האונים כמו חיית מעבדה נטולת רגשות. אימהות, אל תתנה לו לבכות בלי סוף כי כל השיירה צריכה להקשיב עכשיו לריאות שלו. תרגיעו אותו, תלטפו, תחבקו, שירגיש מוגן ובטוח, ואח"כ שימשיכו כולם לבדוק ולחטט אותו. בריאותו הנפשית של הילד לא פחות חשובה מבריאותו הגופנית. ואני הקטנה לא יודעת איך נותנים לרופא כ"כ אטום, אנטיפת וחסר רגשות להיות בתפקיד כה בכיר עם ילדים (סגן מנהל מחלקת ילדים) בטח לא בבית חולים חדש שרוצה להצליח ולעשות רושם טוב.

לא אני

משתמש מקצוען
נתקלתי בהרבה ששאלו וביררו על בי"ח החדש אסותא באשדוד, ורצו לשמוע את התרשמותם של אלו שהיו שם,
לכן אביא את התרשמותי לתועלת הציבור, בתפילה שלא תצטרכו... (לא התכוונתי למח' יולדות... )

שהיתי שם השבוע במחלקת ילדים, עם תינוק בן חודשיים.
היחס במיון היה מעולה, הטיפול יעיל ומהיר. לא הוצרכתי לחכות שעות עד לבדיקה X ועד לאבחון Y, הכל היה מאד מהיר. (אולי בגלל שהגענו באמבולנס נט"ן ? לא יודעת)

הכל מאד יפה, חדש נקי ונוצץ. גם במיון וגם במחלקה. האחיות במחלקה מקסימות ונתנו יחס נהדר.
בבוקר לאחר הלילה בו אושפזנו הגיעה רופאה לכתוב את כל הנתונים, (ושוב לספר לה מההתחלה מה שסיפרתי במיון לאחות ולרופאה ואח"כ במחלקה לכח-עזר ולאחות ולאחראית... למה אי אפשר לעשות קופי פייסט או פשוט להקליט את השיחה? ::p אך כך זה בכל בית חולים) היא בדקה אותו, את הריאות והכל, שאלתי מה קורה, היא אמרה שלא יכולה לתת מידע, בהמשך יגיע רופא בכיר לבדוק אותו וייתן לי את כל המידע. נו, נחכה.

המתנתי בחדר בסבלנות יותר משעה, ויותר משעתיים, וסופסוף הגיע הרופא הבכיר הדגול עם פמליה נכבדת של מתמחות ופרחי רפואה. התיק נפתח, והרופאה הכתבנית מסרה ל"בכיר" את פרטי הנתונים והמידע, בין המילים היא דיווחה לו על איזשהו ממצא בבדיקת הדם, הם דנו ביניהם וה"בכיר" בחן את ידיעותיה בעניין חיידקים וצמיחתם ושמות לועזיים שלא הבנתי את פשרם, ואז אמר לה שיצטרכו לחזור על בדיקת הדם.

שאלתי מהו הממצא, מהו החשש ומדוע יש צורך לחזור על הבדיקה. הוא ענה לי: זה לא מעניין ואת לא צריכה לדעת.

ואז ניגש לתינוק הקטן שלי, בדק אותו כבדרך אגב, תוך כדי דיבור עם הסטודנטיות, כשבמשך כל הזמן הזה אני כמו אוויר בחדר והתינוק כמו איזו בובת פלסטיק להדגמה והמחשה. הוא סיים את הבדיקה שלא ארכה יותר משלושים שניות, ואני דאוגה ולחוצה, אמא לקטנטן שסובל, שחיכיתי כל הבוקר לדעת מה קורה איתו, לא מקבלת אפילו בדל אחד של מידע! אפס! זו אשמתי שאיני סטודנטית. סה"כ אמא אחת קטנה ומיותרת לגמרי. ה"בכיר" סיים את החלק התיאורטי של השיעור, התינוק שלי שכב על המיטה וצרח, והוא תינוק רגוע שלא בוכה בדר"כ, רציתי להרים אותו, לחבק אותו ולהרגיעו, וכאן הוא עוצר אותי, מאחוריו שורה של סטונדטיות, והוא אומר לזו שמאחוריו: קדימה, עכשיו את תקשיבי לו. ומונע ממני להרים ולהרגיע את אובייקט השיעור.

כאן כבר לא יכולתי. בשיא הכבוד והנימוס אמרתי לו: תראה, הוא סה"כ בן חודשיים, וסובל ועצבני, תן לי להרגיע אותו. אני בעד מתמחות ושמחה לשתף פעולה, אך אין סיבה שהעולל הקטן והמסכן יבכה עכשיו כי כולן צריכות להקשיב לו, הוא עבר כאן כ"כ הרבה בדיקות והקשבות ודקירות, תן ל להרגיע אותו, כשהוא רגוע הסטודנטית תבדוק בכיף.

הוא נתן בי זוג עיניים קפואות ואמר בזו הלשון: אני סגן מנהל המחלקה, ואני אומר לך שברגע זה את אורזת את הדברים שלך ועוברת לבית חולים אחר! זהו בית חולים אוניברסיטאי.

ברגע הראשון לא יכולתי לפצות את פי מרוב הלם. פשוט שתקתי נדהמת. ברגע השני מיהרתי להרים את התינוק המפוחד והבוכה ולחבק אותו, למרות שלא הרשה לי. ברגע השלישי הצלחתי להגיד: אני חיכיתי לך שעתיים, ואתם לא יכולים לחכות שתי דקות כדי שארגיע את התינוק שלי, ואז יוכלו כל הסטודנטיות לבדוק אותו?
הייתי כ"כ מזועזעת ונרעדת שאפילו את המילים האלו בקושי הצלחתי לומר. כעבור רגע אזרתי אומץ ואמרתי: עד עכשיו התרשמתי מאד מאד לטובה מבית החולים, חבל שאתה זה שהרסת לי את כל ההתרשמות. מה שווה שהאחיות כ"כ נחמדות אם הצמרת כ"כ שחצנית?!?

לא הזיז לו. הוא המשיך עם כל משלחת הסטודנטים לאובייקט הבא. כשהתאוששתי קצת הלכתי לקבלה וביקשתי שלמחרת ייכנס אלי רופא אחר. לא סגן ולא בטיח. אני רוצה רופא שבודק ואומר מה המצב, ושלא מתייחס לילדים כאילו הם חיות מעבדה ולאימהות שלהם כאילו הן אוויר דחוס.
ביקשתי את שמו. רציתי לדווח למנהל המחלקה אך הוא לא היה אז. בהמשך היום קיבלתי טלפונים מבני המשפחה: מה נשמע? איך התינוק? מה אמר הרופא? מה המצב? ומה יכולתי לענות להם? - כלום! הרופא לא אמר לי כלום!!! מה לעשות שאיני סטודנטית?

כמובן שחשוב שסטודנטיות ומתמחות יעשו סטאז' על התינוק, אחרת איך יקום דור חדש של רופאים? אך זה לא אומר להתייחס לעולל הקטן וחסר האונים כמו חיית מעבדה נטולת רגשות. אימהות, אל תתנה לו לבכות בלי סוף כי כל השיירה צריכה להקשיב עכשיו לריאות שלו. תרגיעו אותו, תלטפו, תחבקו, שירגיש מוגן ובטוח, ואח"כ שימשיכו כולם לבדוק ולחטט אותו. בריאותו הנפשית של הילד לא פחות חשובה מבריאותו הגופנית. ואני הקטנה לא יודעת איך נותנים לרופא כ"כ אטום, אנטיפת וחסר רגשות להיות בתפקיד כה בכיר עם ילדים (סגן מנהל מחלקת ילדים) בטח לא בבית חולים חדש שרוצה להצליח ולעשות רושם טוב.
מכעיס ומרגיז בצורה שאי אפשר לתאר.
הייתי ממליצה לך להגיש תלונה, ולא לשתוק.

לבן

משתמש סופר מקצוען
מצער ומשפיל. לא הייתי חוזרת לבית חולים כזה.
מחזקת אותך על תגובתך לרופא ועל רגישותך לתינוק! זה לא מובן מאליו. הרבה פעמים מאבדים לגמרי את יכולת התגובה מול רופא מאיים כזה.
עברתי הרבה בתי חולים מקצועיים מאד לאחרונה עם תינוק. באף אחד מהם לא נתקלתי ביחס שמתקרב באחוז אחד למה שאת מתארת, ההפך הגמור. כולם היו קשובים מאד ואמפתיים מאד לילד, גם במקומות של ריבוי סטודנטים.
מצד שני- כל בתי החולים שעברתי כולל אלו שמיועדים לילדים היו מלוכלכים מאד, מאד.... ברמה שהגשתי שתי קבילות למשרד הבריאות בעניין.

vhsvchch

משתמש מקצוען
דווקא הרופאים השחצניים שיודעים "הכל" עושים הכי הרבה טעויות....
אגב, הייתי לא מזמן יום שלם עם הילד בשערי צדק, היה פשוט מדהים לראות איך כל הצוות מגדול ועד קטן כולל מנהל המחלקה מכרכרים סביב הילד לרצות אותו יצא משם עם שק של מתנות....

לללי

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום
פרסום וקופי
חוויה עצובה ומתסכלת

למען האיזון אספר שהנסיון של איתם חיובי מאד
הגעתי עם תינוקת קטנה, בכוחות עצמי
היחס היה נהדר ומחמיא, זריזות יתירה והתחשבות מלאה.

מלפפון

משתמש סופר מקצוען
חוויה עצובה ומתסכלת

למען האיזון אספר שהנסיון של איתם חיובי מאד
הגעתי עם תינוקת קטנה, בכוחות עצמי
היחס היה נהדר ומחמיא, זריזות יתירה והתחשבות מלאה.
גם אצלה היה כך בהתחלה.
עד שאותו רופא נכנס.

לללי

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום
פרסום וקופי
היא חזרה מתוסכלת ואני חזרתי מרוצה.
ולא שאני מזלזלת בחוויה הקשה שלה
אבל שלא ישמע שבית החולים הזה גרוע.

נערך לאחרונה ב:

מרשימה

משתמש סופר מקצוען
פניות הציבור:
https://www.assutaashdod.co.il/public_inquiries/

1. פניה באמצעות אתר האינטרנט - אנא מלא את הטופס המקוון מטה
  2. באמצעות דוא"ל – <לא ניתן לפרסם מיילים באופן פומבי>
  3. באמצעות מספר פקס – 072-3392131
  4. באמצעות מספר טלפון – 072-3398800
  5. באמצעות דואר ישראל לכתובת – בית החולים אסותא אשדוד, רחוב הרפואה 7 אשדוד, מיקוד 7747629.

bonbon

משתמש מקצוען
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
אוטומציה עסקית
קודם כל רפואה שלמה
לא נעים לי להגיד לך שחוויתי מקרה ממש דומה לפני חצי שנה בבית חולים תה"ש- כך שאין קשר לזה שזה בית חולים חדש/ ותיק. בכל מקום יש שליחים טובים ואנושיים וכאלו שפחות.
יש באתר של משרד הבריאות וגם באתר של בית החולים אופציה להגיש פניה לפניות הציבור ויש אופציה לשלוח העתק לקופ"ח באתר שלהם. זה יעורר שם כמה אנשים. (השתמשתי בזה כמה פעמים)
בהצלחה ושוב רפואה שלמה

שירי :)

משתמש מקצוען
מנוי פרימיום
בושה וחרפה!!!
מסכנה
אבל אני לא מציעה לך להגיש תביעה כי חוץ מלהציף אותך שוב ברגשות השליליים זה לא יועיל לאף אחד.
העם אתך!!!
מקווה זה יעזור לך...

אסתר

משתמש סופר מקצוען
צילום מקצועי
אני חיכיתי לך שעתיים, ואתם לא יכולים לחכות שתי דקות כדי שארגיע את התינוק שלי, ואז יוכלו כל הסטודנטיות לבדוק אותו?
מחזקת אותך על תגובתך לרופא ועל רגישותך לתינוק! זה לא מובן מאליו. הרבה פעמים מאבדים לגמרי את יכולת התגובה מול רופא מאיים כזה.
מכל הסיפור, מזה הכי התפעלתי.
כי רופאים שחצניים יש בכל מקום,
אבל לעמוד חזקה מולם ולענות לכסיל כאיוולתו, ברגעים לחוצים ומבלבלים כאלו, זה נדיר.
ואיך הצלחת לשמור את חושי האימהות דרוכים ברגעים האלו, שאת לבד מול כל המשלחת,

ממש מרגש!

מרשימה

משתמש סופר מקצוען
בושה וחרפה!!!
מסכנה
אבל אני לא מציעה לך להגיש תביעה כי חוץ מלהציף אותך שוב ברגשות השליליים זה לא יועיל לאף אחד.
העם אתך!!!
מקווה זה יעזור לך...
זה לא נכון.
בית חולים ובפרט בית חולים חדש, בדר"כ קשוב לפידבקים.
פניה אחת אולי לא תעזור אבל פניה לפניה מצטרפת.
אם יהיו כמה תלונות על אותו רופא, יעמידו אותו במקום או יעיפו אותו.

קולות חדשים

משתמש מקצוען
הפקות ואירועים
עריכה והפקת סרטים
יש את הרב פלר...(שהוא מנהל קשרי קהילה של בית החולים)
מה הוא אמר בסיפור?
בוודאי שזה מעניין אותם הם מאד היו רוצים פידבק מהציבור....

לללי

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום
פרסום וקופי
נקווה שהם אכן פתוחים לביקורת
כרגע הם על הגובה, זה הרי פתרון אדיר
וכל בתי החולים האחרים בלחץ (בעיקר היולדות)

זו שעת מבחן בשבילם. נקווה שיעמדו בה בכבוד
אחרת, שיסגרו...

ממליצה לפנות לרב פלר. הוא מאד אדיב וענייני.

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק קכח

א שִׁיר הַמַּעֲלוֹת אַשְׁרֵי כָּל יְרֵא יְהוָה הַהֹלֵךְ בִּדְרָכָיו:ב יְגִיעַ כַּפֶּיךָ כִּי תֹאכֵל אַשְׁרֶיךָ וְטוֹב לָךְ:ג אֶשְׁתְּךָ כְּגֶפֶן פֹּרִיָּה בְּיַרְכְּתֵי בֵיתֶךָ בָּנֶיךָ כִּשְׁתִלֵי זֵיתִים סָבִיב לְשֻׁלְחָנֶךָ:ד הִנֵּה כִי כֵן יְבֹרַךְ גָּבֶר יְרֵא יְהוָה:ה יְבָרֶכְךָ יְהוָה מִצִּיּוֹן וּרְאֵה בְּטוּב יְרוּשָׁלִָם כֹּל יְמֵי חַיֶּיךָ:ו וּרְאֵה בָנִים לְבָנֶיךָ שָׁלוֹם עַל יִשְׂרָאֵל:
נקרא  15  פעמים

לוח מודעות

למעלה