בית בסתיו

morozane

משתמש רשום
עוד לא סופי, אבל לבינתיים...
sketchup + thea (קצת בלנדר)
אשמח להערות.

קבצים מצורפים

• house4.jpg
    KB 177.6 · צפיות: 6

נתנאלה

משתמש מקצוען
הדמיות בתלת מימד
D I G I T A L
מקסים!
משהו לא כל כך מסתדר עם העץ. המיקום של הגזע הוא אחרי קו ההתחלה של הקיר, ולעומת זאת הענפים והעלים מגיעים מלפני הקיר. מן הסתם העץ שתול בפוטושופ ודומיו, אבל כדאי אולי להזיז אותו קצת קדימה כדי שיראה אמיתי.
חוץ מזה, מדהים!
לאן נעלמו פרחי הגרניום שהיו על החלון?

נתנאלה

משתמש מקצוען
הדמיות בתלת מימד
D I G I T A L
מקסים!
משהו לא כל כך מסתדר עם העץ. המיקום של הגזע הוא אחרי קו ההתחלה של הקיר, ולעומת זאת הענפים והעלים מגיעים מלפני הקיר. מן הסתם העץ שתול בפוטושופ ודומיו, אבל כדאי אולי להזיז אותו קצת קדימה כדי שיראה אמיתי.
חוץ מזה, מדהים!

נתנאלה

משתמש מקצוען
הדמיות בתלת מימד
D I G I T A L
עוד דבר:
עלי העץ לא נראים מספיק יבשים כדי לנשור בשלכת, העלים שעל השביל מקסימים!

ישראל פרדס

צוות הנהלה
מנהל
מנוי פרימיום
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
הדמיות בתלת מימד
זה נראה טוב מאוד,

איך עשית פה את הדשא האם זה טקסטורה עם במפ?

trew

מהמשתמשים המובילים!
עיצוב גרפי
מוזיקה ונגינה
הדמיות בתלת מימד
D I G I T A L
יפה מאוד
אתה יכול להוסיף לעיקול של הדשא יותר עגלוליות כך הוא יראה אמיתי יותר
אגב טי רנדר מרנדר GPU?
למה החלטת ללכת עליו?
אני בדיוק חושב על רכישה (יותר בכיוון של אוקטן רנדר)

נתנאלה

משתמש מקצוען
הדמיות בתלת מימד
D I G I T A L
עוד שאלה: איך זה שהצל נופל גם משמאל לימין (מהעץ על הקיר), וגם מימין לשמאל (הצמחים הקטנים)?
סליחה על ההערות, אבל זה מה שביקשת..
סך הכל באמת מדהים! כל הכבוד!

morozane

משתמש רשום
תודה רבה על ההערות!

מן הסתם העץ שתול בפוטושופ ודומיו
הרינדור לא עבר שום עריכה בפוטושופ. כך שגם העץ הוא תלת מימדי. פשוט הגזע ממוקם מאחורי קו הבניין, והענפים נשלחים קדימה. אני לא הבחנתי בבעיה...

בהדמיה הקודמת, הפרחים נשתלו בגימפ. הפעם השארתי את הרינדור איך שהוא.

עלי העץ לא נראים מספיק יבשים כדי לנשור בשלכת
אני מסכים... כרגע זה הצבע שהצלחתי להגיע אליו (במקור העלים היו ירוקים, שיחקתי קצת עם הגדרות הצבע)

סליחה על ההערות
אני מודה לך מאוד על שאת מקדישה מזמנך לבחון את התמונה בצורה מעמיקה ולהעיר הערות. זה מאוד עוזר לי להבין מה אפשר לשפר.

איך עשית פה את הדשא האם זה טקסטורה עם במפ?
הדשא הוא טקסטורה עם displacment. אני לא יודע אם במנטל רי זה נקרא באותו שם. בניגוד לבאמפ, disp באמת משנה את הגיאומטריה של המשטח.

morozane

משתמש רשום
נכתב ע"י trew;557536:
אגב טי רנדר מרנדר GPU?
למה החלטת ללכת עליו?
אני בדיוק חושב על רכישה (יותר בכיוון של אוקטן רנדר)
כרגע טי רנדר אינו מרנדר GPU, אבל זו פונקציה שעתידה להתווסף בחודשים הקרובים. התוכנה מתפתחת בקצב מהיר (כל שבוע-שבועיים יש עדכון), כך שאני מניח שזה לא ייקח המון זמן.
בנוגע לאוקטן - לפי מה שהבנתי, GPU עדיין אינו מסוגל להתמודד עם משימות רינדור מורכבות בצורה טובה (כגון קאוסטיק ועוד). כך שלא בטוח שאוקטן יכול לשמש ככלי רינדור בלעדי. לא בטוח שזה נכון, אבל כדאי לבחון את זה...
באופן אישי אני ממליץ מאוד על טי רנדר - התוכנה נוחה מאוד לשימוש, ובסה"כ עושה עבודה טובה במהירות. גם המחיר לא גבוה יחסית לתוכנות מתחרות (אעפ"י שאוקטן עולה שליש מחיר מטי).
בכל מקרה כדאי להוריד את גרסאות הדמו של אוקטן ושל טי רנדר (www.thearender.com(, ולבחון מה יותר מתאים לך...

morozane

משתמש רשום
נכתב ע"י נתנאלה;557558:
עוד שאלה: איך זה שהצל נופל גם משמאל לימין (מהעץ על הקיר), וגם מימין לשמאל (הצמחים הקטנים)?
הצל שעל הדשא לא מגיע מהצמחים הקטנים, אלא מהעץ ומהקיר... הצמחים הקטנים מטילים צל על הקיר, ככה שזה מסתדר.

יניב

משתמש מקצוען
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
הדמיות בתלת מימד
אוטומציה עסקית
כבר אמרו כמעט הכל...

תמונה מדהימה, אין מילים!
(הצל היחיד שאני לא מבין הוא הקו הישר ליד גזע העץ שמתחיל מהזוית של השביל וממשיך לכיוון הרקע שמאחורי הבית)

אבל עדיין, תמונה מדהימה!!! :D

morozane

משתמש רשום
נכתב ע"י יניב;557670:
(הצל היחיד שאני לא מבין הוא הקו הישר ליד גזע העץ שמתחיל מהזוית של השביל וממשיך לכיוון הרקע שמאחורי הבית)
:D

תודה רבה!
האמת שהקו הזה אינו צל, אלא בעיה בגיאומטריה (צפיפות הפוליגונים שם גדולה באופן משמעותי משאר הדשא, וזה בא לידי ביטוי ב displacment).

ישראל פרדס

צוות הנהלה
מנהל
מנוי פרימיום
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
הדמיות בתלת מימד
ה-displacment ניסיתי אותו במאיה (לאחר שמצאתי תוך שתי דקות מדריך ביוטיוב) ואם ממירים את זה לפוליגונים ממש ולא משתמשים רק כטקסטורה זה נהיה הרבה פוליגנים ומאוד מכביד, כנראה שיש דרך להשתמש בזה בצורה חכמה יותר אני צריך עוד ללמוד להשתמש בזה, או שאולי תסביר איך השימוש בזה.

פופקו

משתמש סופר מקצוען
סאונד והפקות אולפן
מוזיקה ונגינה
הדמיות בתלת מימד
עריכה והפקת סרטים
באמפ עובד על שחור ולבן אך לא עושה שינוי משמעות בגאומטריה של השטח אלא משהו קליל מאוד.
דיספלייסמנט כן עושה שינויים בגאומטריה, ומוסיף הרבה פוליגונים באמת.

morozane

משתמש רשום
ip6,
לקח לי זמן עד שהבנתי איך לעבוד עם דיספ' (displacement), אז אנסה לפרט:
ניתן להפעיל דיספ' מודיפייר במאיה, אך זה אינו מומלץ, כי סביר להניח שהמודל יהיה כ"כ כבד שלא תוכל לעבוד איתו.

לכן עדיף להשתמש ברכיב הדיספ' שבחומרים של מנטל ריי. באופן זה, הדיספ' יפעל רק בזמן הרינדור ולא יכביד על העבודה עם המודל.

עוד הערה חשובה: בהגדרות הדיספ' יש הגדרה שנקראת subdivide - הכוונה כמה רמות של תת-חלוקה מנטל ריי תבצע למשטח לפני שתשנה אותו בהתאם למפת הדיספ'. ככל שהערך יהיה יותר גבוה, זמן ההכנה לרינדור יתארך משמעותית וגם יגזול המון זכרון. לכן מומלץ מאוד לבצע חלוקה (subdivide) עוד בזמן המידול (נגיד, 4 או 5 רמות, לפי גודל האובייקט), וחלוקה דומה בהגדרות החומרים של מנטל ריי.

יש כאן מדריך שמסביר בצורה מפורטת יותר איך לעשות דשא באמצעות מנטל ריי (באנגלית).

יניב

משתמש מקצוען
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
הדמיות בתלת מימד
אוטומציה עסקית
לא הבנתי עדיין למה צריך להסתבך עם דיספ' באזור ההוא.
בשביל דשא מספיר להשתמש בהדמיית חלקיקים וכו', יוצא יותר אמיתי וגם קל יותר לרינדור.

ישראל פרדס

צוות הנהלה
מנהל
מנוי פרימיום
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
הדמיות בתלת מימד
תודה על ההסבר ועל המדריך.

רק שאני רוצה להבין אתה עובד על בלנדר סקצ'אפ או מאיה או שאתה עובד בכל התוכנות? כי אני רואה שיש לך ידע רב.

trew

מהמשתמשים המובילים!
עיצוב גרפי
מוזיקה ונגינה
הדמיות בתלת מימד
D I G I T A L
נכתב ע"י morozane;559066:
מה זה הדמיית חלקיקים?
כמו זה, אם יהיו הגדרות רוח וסוג חומר זה גם יזוז ויתנפנף לו

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק קל

א שִׁיר הַמַּעֲלוֹת מִמַּעֲמַקִּים קְרָאתִיךָ יְהוָה:ב אֲדֹנָי שִׁמְעָה בְקוֹלִי תִּהְיֶינָה אָזְנֶיךָ קַשֻּׁבוֹת לְקוֹל תַּחֲנוּנָי:ג אִם עֲוֹנוֹת תִּשְׁמָר יָהּ אֲדֹנָי מִי יַעֲמֹד:ד כִּי עִמְּךָ הַסְּלִיחָה לְמַעַן תִּוָּרֵא:ה קִוִּיתִי יְהוָה קִוְּתָה נַפְשִׁי וְלִדְבָרוֹ הוֹחָלְתִּי:ו נַפְשִׁי לַאדֹנָי מִשֹּׁמְרִים לַבֹּקֶר שֹׁמְרִים לַבֹּקֶר:ז יַחֵל יִשְׂרָאֵל אֶל יְהוָה כִּי עִם יְהוָה הַחֶסֶד וְהַרְבֵּה עִמּוֹ פְדוּת:ח וְהוּא יִפְדֶּה אֶת יִשְׂרָאֵל מִכֹּל עֲוֹנֹתָיו:
נקרא  23  פעמים

אתגר AI

ממה זה עשוי...? • אתגר 16

לוח מודעות

למעלה