קריפטו ביטקוין וכל מטבעות הקריפטו

רמיזא

משתמש מקצוען
מכל הקרנות סל ביטקוין האלו, מישהו מכיר משהו טוב ?
1705259534640.png

השקעות R הון

מנהל פורום השקעות
מנהל
מנוי פרימיום
דרך אגב, אם אני רוצה לאמץ את הגישה לעצמי - האם זה הופך אותי למשקיע אקטיבי?
כלומר, לצורך העניין אני משקיע בסנופי, אבל בזמנים שהחשש ללקיחת רווחים עולה - מוציא את הכסף לכמה ימים.
ומה תעשה עם אלה שחששו מלקיחת רווחים כמוך
לקו את הרווחים רגע לפני
מכל הקרנות סל ביטקוין האלו, מישהו מכיר משהו טוב ?צפה בקובץ המצורף 1550501
יש כאן כמה טובות.
את ההשוואה בדמי ניהול רואים בטבלה.
יש שמחזיקות ביטקוין פיזי ויש סינטטי. יש סגורות ויש פתוחות.
אולי גם יעניין אותך נכסי הקרן ותק וכדומה.
אני הייתי בוחר לפי הדמי ניהול.

השקעות R הון

מנהל פורום השקעות
מנהל
מנוי פרימיום

s976

משתמש סופר מקצוען
הנדסת תוכנה
D I G I T A L
ומה תעשה עם אלה שחששו מלקיחת רווחים כמוך
לקו את הרווחים רגע לפני
כלומר שהמחיר כבר ירד? אז לא אמכור

הרעיון שחשבתי הוא כך.
הבסיס הוא שבכל יום נתון יש רווח ממוצע. אם בחצי מהימים מרוויחים 2% ובחצי מהימים מפסידים 1%, אז בממוצע מרוויחים 1% ביום (כמובן הרבה פחות. סתם דוגמא)

כל פעם שאקח קבוצה מספיק גדולה של ימים בצורה אקראית - אראה את אותו הממוצע בדיוק. ככה זה. פלאי הסטטיסטיקה

אם אני מצליח לאפיין קבוצה מסוימת של ימים שהרווח שלהם הוא פחות או יותר מהממוצע (וזה חורג מסטייה סטטיסטית) - זה ממצא חשוב מאוד.
לא שאפשר לעשות מזה מיליונים, אבל כן אפשר לשפר את הביצועים. ואם בהשקעה רגילה במדד מרוויחים 20%, כך אולי נרוויח 30% בשנה
לצורך הדוגמא, אולי אחרי שהיו 4 ימים של רווח ברצף, אז ביום החמישי הסיכוי לרווח הוא פחות מהממוצע. אם כן אחרי 4 ימים שווה למכור. לחכות יומיים ולקנות בחזרה.

היופי גם שאפשר לבדוק כל תאוריה על נתונים היסטוריים - לאמת או להפריך.

רמיזא

משתמש מקצוען
מצאתי ניתוח מעלה לטובת אנשים שמעונינים קרן סל ביטקוין

ביום המסחר הראשון שלהן, קרנות הסל של הביטקוין ראו 655 מיליון דולר של תזרים נטו. לשם השוואה, לETF של הזהב נכנסו 470 מיליון דולר ביום המסחר הראשון.

‏הנפח הגבוה של התזרים מעיד על ביקוש חזק, מה שמאשר את נתוני הסקר מהשבוע שעבר, שהצביעו על כך שהרבה מנהלי קרנות יקנו את תעודות הסל הללו במהלך החודשים הקרובים כדי להגדיל את חשיפת הלקוחות שלהם לקריפטו.
‏עם זאת, ה- inflow הזה לא היה אחיד:
‏כ-90% מהכסף נכנס לשלוש קרנות סל בלבד - BITB, FBTC, ו- IBIT. שתיים נוספות - ARKB ו- EZBC התחלקו בשאריות.

‏במילים אחרות, כמעט כל התזרים נכנס ל5 קרנות. כל השאר כמעט ולא ראו ביקוש.

‏וזה מביא אותי לתזה אחרת שיש לי: כמחצית מקרנות הסל האלה, יבוטלו תוך שנה. פשוט יש יותר מדי קרנות סל כרגע.

‏לצורך ההשוואה, יש 35 קרנות סל בכל שוק הזהב של 14 טריליון הדולר, אז קרן סל אחת לכל 400 מיליארד דולר בשווי שוק.

‏יש כעת 11 קרנות סל של ביטקוין-בשוק של 850 מיליארד דולר, אז בערך תעודת סל אחת לכל שווי שוק של 80 מיליארד דולר.

‏יותר מדי קרנות סל, פחות מדי ערך.

‏הביטקוין עצמו לא יכול לתמוך ב-11 קרנות סל. כמחציתם יבוטלו בתוך שנה.
‏לכן, אם אתם מחפשים לקנות קרן סל , הישארו עם אחד מחמשת המובילים: BITB, FBTC, IBIT, ARKB או EZBC.
-
בטבלה: כמות הכסף שזרם לכל קרן
-
מקור:
https://x.com/baruchtheboss/status/1746206752431853793?s=46&t=9av6Mk6MxjqsIX1lFbFxXw

השקעות R הון

מנהל פורום השקעות
מנהל
מנוי פרימיום
אני רואה ירידה של 15%
אבל כלכליסט אומרים 20%

s976

משתמש סופר מקצוען
הנדסת תוכנה
D I G I T A L
אז אתה חושב שתצליח לתזמן את השוק.
למה אתה חושב שדווקא אתה יודע יותר טוב ממיליוני אנשים אחרים ברחבי העולם?
אתה חושב שהסגידה שיש כאן בפורום הנכבד להשקעה פאסיבית זו הגישה הנכונה היחידה? :)

ואם ברצינות, הנקודה שאתה מעלה היא נכונה. אבל עם המסקנה אני לא מסכים
יש הרבה תחומים בחיים שאנחנו נכנסים לתחרות. אם זה מקום בישיבה, אם זה שידוך, מקום עבודה או פתיחת עסק.
זה שיש מתחרים אחרים אמור לגרום לנו להתייחס לנושא ברצינות, כובד ראש וענוה. אבל זה לא אמור לגרום לנו להרים את הידיים ולהסתפק בממוצע ומטה בכל אחד מתחומי החיים.

השקעות R הון

מנהל פורום השקעות
מנהל
מנוי פרימיום
זה שיש מתחרים אחרים אמור לגרום לנו להתייחס לנושא ברצינות, כובד ראש וענוה. אבל זה לא אמור לגרום לנו להרים את הידיים ולהסתפק בממוצע ומטה בכל אחד מתחומי החיים.
חיפשתי הרבה ולא מצאתי.
עדיין לא התייאשתי אם תמצא שיטה שמכה את השוק לאורך זמן, אני ישמח לדעת.
2 תנאים:
1. שיטה עם כללים ברורים שאפשר להכיל בשכל, נטולת רגש. ושאין שאלות מהותיות שמפריכות את האסטרטגיה.
2. נתונים שאכן השיטה הכתה את השוק לאורך זמן. לא הבטחות ולא סיפורים רק מספרים.

תשים לב לפרט נוסף,
לרוב האנשים השקעה פאסיבית זה המקסימום סיכון שהם יכולים לקחת
ולכן גם אם תמצא שיטה טובה יותר, היא בהכרח תהיה עם יותר סיכון מהגישה הפאסיבית. ולא תתאים לרוב האנשים.

s976

משתמש סופר מקצוען
הנדסת תוכנה
D I G I T A L
חיפשתי הרבה ולא מצאתי.
עדיין לא התייאשתי אם תמצא שיטה שמכה את השוק לאורך זמן, אני ישמח לדעת.
2 תנאים:
1. שיטה עם כללים ברורים שאפשר להכיל בשכל, נטולת רגש. ושאין שאלות מהותיות שמפריכות את האסטרטגיה.
2. נתונים שאכן השיטה הכתה את השוק לאורך זמן. לא הבטחות ולא סיפורים רק מספרים.

תשים לב לפרט נוסף,
לרוב האנשים השקעה פאסיבית זה המקסימום סיכון שהם יכולים לקחת
ולכן גם אם תמצא שיטה טובה יותר, היא בהכרח תהיה עם יותר סיכון מהגישה הפאסיבית. ולא תתאים לרוב האנשים.
לגבי זה שקיימת ״שיטה״ כזו, אני לא מאוד אופטימי.
אבל אני כן חושב שמי שיש לו אפשרות ללמוד ולהבין, יכול לשפר את הביצועים.
למשל, אתה חוקר את המצב, רואה מנייה שיש לה סיכויים גבוהים לנסוק - למה לא לקנות?
הרבה פעמים, לפחות במבט של חכמה בדיעבד, זה נראה מאוד פשוט.

בתחילת קורונה, כשנעשה ברור שהעולם יוצא להתבודדות ועבודה מהבית, אחד החברים שלי קנה מניות של זום. הגיוני, לא?
עכשיו יש מלא עניין סביב AI. אז NVIDIA זו הכתובת (ההזמנות שלהם זה כבר לשנתיים קדימה). הכסף נשפך עליהם כמו מבול. המנייה ממריאה. אם יש ידע, אני חושב שאפשר לדעת ברמת סבירות די טובה, מתי להיכנס.
[אישית, אני יודע שלי אין מספיק ידע. חיכיתי שזה יירד ויתקן את עצמו אחרי עלייה מטופרת. היום זה עלה עוד 5% בינתיים. ואין לי מושג אם יהיה תיקון.]

השקעות R הון

מנהל פורום השקעות
מנהל
מנוי פרימיום
לגבי זה שקיימת ״שיטה״ כזו, אני לא מאוד אופטימי.
אבל אני כן חושב שמי שיש לו אפשרות ללמוד ולהבין, יכול לשפר את הביצועים.
למשל, אתה חוקר את המצב, רואה מנייה שיש לה סיכויים גבוהים לנסוק - למה לא לקנות?
הרבה פעמים, לפחות במבט של חכמה בדיעבד, זה נראה מאוד פשוט.

בתחילת קורונה, כשנעשה ברור שהעולם יוצא להתבודדות ועבודה מהבית, אחד החברים שלי קנה מניות של זום. הגיוני, לא?
עכשיו יש מלא עניין סביב AI. אז NVIDIA זו הכתובת (ההזמנות שלהם זה כבר לשנתיים קדימה). הכסף נשפך עליהם כמו מבול. המנייה ממריאה. אם יש ידע, אני חושב שאפשר לדעת ברמת סבירות די טובה, מתי להיכנס.
[אישית, אני יודע שלי אין מספיק ידע. חיכיתי שזה יירד ויתקן את עצמו אחרי עלייה מטופרת. היום זה עלה עוד 5% בינתיים. ואין לי מושג אם יהיה תיקון.]
מצטרף לדבריך אני מאמין ביכולת של אנשים לזהות הזדמנויות.
זה מעט אנשים.

ברכיק

משתמש פעיל
יש אפשרות להשקיע בקריפטו בסכומים קטנים נניח לשים כל חודש100 ש"ח?

s976

משתמש סופר מקצוען
הנדסת תוכנה
D I G I T A L
יש אפשרות להשקיע בקריפטו בסכומים קטנים נניח לשים כל חודש100 ש"ח
יש ibit
זה קרן מחקה ביטקויין. עולה כעת 30 דולר
אבל זה יהיה שווה רק דרך ברוקר זר. אחרת העמלה לא הגיונית בשביל 100 שח

מתן מאור

משתמש סופר מקצוען
כתיבה ספרותית
סתם שאלה.
כל אלו שקונים ביטקוין הם ספקולנטים,
או שהם חושבים שבאמת יש לדבר הזה ערך כלשהו?

החלפת המידע בפרום הינה בין משקיעים חובבנים, ואינה מהווה תחליף ליעוץ מקצועי.

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק קלא

א שִׁיר הַמַּעֲלוֹת לְדָוִד יְהוָה לֹא גָבַהּ לִבִּי וְלֹא רָמוּ עֵינַי וְלֹא הִלַּכְתִּי בִּגְדֹלוֹת וּבְנִפְלָאוֹת מִמֶּנִּי:ב אִם לֹא שִׁוִּיתִי וְדוֹמַמְתִּי נַפְשִׁי כְּגָמֻל עֲלֵי אִמּוֹ כַּגָּמֻל עָלַי נַפְשִׁי:ג יַחֵל יִשְׂרָאֵל אֶל יְהוָה מֵעַתָּה וְעַד עוֹלָם:
נקרא  51  פעמים

אתגר AI

ממה זה עשוי...? • אתגר 16

לוח מודעות

למעלה