כללי ביטול הזמנת עבודת גרפיקה

• פותח הנושא erm
  • פורסם בתאריך

erm

משתמש רשום
הזמנתי אצל גרפיקאית עיצוב שקית + שדרוג פרסום תדמית.
היא הכינה לי כמה סקיצות לעיצוב שקית, לאחר שינויים פה ושם הגענו לעיצוב הסופי, על דעת שני הצדדים.
לגבי הפרסום הגרפיקאית עיצבה פרסום חדש, זה לא היה בכלל בכיוון שלי, היא מיד אמרה שאולי היא טעתה שלא ביררה לפני כן אכן את כיוון מעמד המוצר וצורת הפרסום עליו.
לאחמ"כ היא הכינה סקיצה נוספת, אך גם היא כלל לא היתה לטעמי.
בשלב זה שילמתי על העיצוב השקית כמסוכם, ואמרתי לה שלגבי הפרסום אני רואה שאנחנו לא באותו כיוון כלל. וכרגע נעזוב את זה.
היא לא מסכימה לכך כלל, היא טוענת שהזמנתי עבודה ואני חייבת לשלם עליה, היא מסכימה לרדת מהעבודה של עיצוב הפרסום, תמורת תשלום של 500 ש"ח.
המחיר המסוכם על עיצוב הפרסום היה 850 ש"ח.
אשמח לשמוע מה מקובל בעניין.

מתנה ששווה

משתמש פעיל
עיצוב גרפי
יש שני צדדים לדבר. הצד שלך, והצד שלה. מבחינתך, את לא אוהבת את מה שהיא עשתה. מבחינתה, זה שעות עבודה שנשרפו סתם... לפי דעתי, חצי מהסכום ולא יותר מזה, הרי גם את לא היית רוצה להפסיד כסף... אם היו עושים לך את זה...

גילגיל

משתמש חדש
צודק לגמרי. כדאי תמיד לגמור יפה גם אם זה עולה כסף. לא טוב להשאיר אנשים כועסים בסביבה, זה גם לא משתלם כלכלית, וודאי שלא מוסרית. תתפשרי ותפסידי בכבוד.

צילומנציה

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום
עיצוב גרפי
תעבירי את השאלה לפורום גרפיקה. יהיה לך מענין. ואגב, לא ראית עבודות שלה קודם? הזמנת על עיור? מפירסום?

יעל

משתמש סופר מקצוען
עיצוב גרפי
צילום מקצועי
עריכה והפקת סרטים
קודם כל הייתי מנסה בכל אופן להגדיר למעצבת מה אני מחפשת כדי שתוכל לבנות פרסום חדש בראש שלי.
אם בטוח שאין מצב, צריך לשלם לה על הזמן שהיא עבדה.
ובכל מקרה מומלץ תמיד לעבוד עם חוזה עבודה.

ariels

משתמש סופר מקצוען
עיצוב גרפי
נכתב ע"י erm;1534777:
הזמנתי אצל גרפיקאית עיצוב שקית + שדרוג פרסום תדמית.
היא הכינה לי כמה סקיצות לעיצוב שקית, לאחר שינויים פה ושם הגענו לעיצוב הסופי, על דעת שני הצדדים.
לגבי הפרסום הגרפיקאית עיצבה פרסום חדש, זה לא היה בכלל בכיוון שלי, היא מיד אמרה שאולי היא טעתה שלא ביררה לפני כן אכן את כיוון מעמד המוצר וצורת הפרסום עליו.
לאחמ"כ היא הכינה סקיצה נוספת, אך גם היא כלל לא היתה לטעמי.
בשלב זה שילמתי על העיצוב השקית כמסוכם, ואמרתי לה שלגבי הפרסום אני רואה שאנחנו לא באותו כיוון כלל. וכרגע נעזוב את זה.
היא לא מסכימה לכך כלל, היא טוענת שהזמנתי עבודה ואני חייבת לשלם עליה, היא מסכימה לרדת מהעבודה של עיצוב הפרסום, תמורת תשלום של 500 ש"ח.
המחיר המסוכם על עיצוב הפרסום היה 850 ש"ח.
אשמח לשמוע מה מקובל בעניין.

מה כתוב בחוזה ביניכן?
אמור להיות שם סעיף שנוגע ל"ביטול עבודה".
לכל גרפיקאית יש תנאי עבודה אחרים.

erm

משתמש רשום
לא היה לנו כלל חוזה עבודה או סיכום.

גרף הול

משתמש סופר מקצוען
עיצוב גרפי
לא לשלם בכלל על העבודה שנעשתה - לא בא בחשבון!
כמה לשלם? תלוי מה סוכם בהתחלה, במצב של ביטול עיסקה.
ואם לא סוכם כלום - צריך לעשות פשרה מסויימת ממוצעת.

בהצלחה

גרנולה

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עיצוב גרפי
לא כל כך הבנתי. היא עיצבה את הפרסום מיוזמתה?

ariels

משתמש סופר מקצוען
עיצוב גרפי
נכתב ע"י erm;1535516:
לא היה לנו כלל חוזה עבודה או סיכום.

בהעדר חוזה -
אם הזמנת ממנה את הפרסום, ואישרת את הצעת המחיר -
בוודאי שמקובל לשלם חלק מהסכום גם אם לא לקחת את העבודה
או לחילופין יש לך אפשרות לבקש ממנה סקיצה נוספת
(לא הבנתי למה החלטת לרדת מהמודעה, אם זה בגלל איכות העיצוב או משהו אחר - אם מהשקית היית מרוצה, ואני משערת שגם ראית תיק עבודות שלה לפני כן)

לגבי כמה לשלם -
אם היה הסכם עבודה זה היה צריך להיות כתוב שם.
מאחר ואין - תצטרכו להגיע לעמק השווה, ואני לא חושבת שמישהי כאן בפורום יכולה להחליט עבורכן.

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק קל

א שִׁיר הַמַּעֲלוֹת מִמַּעֲמַקִּים קְרָאתִיךָ יְהוָה:ב אֲדֹנָי שִׁמְעָה בְקוֹלִי תִּהְיֶינָה אָזְנֶיךָ קַשֻּׁבוֹת לְקוֹל תַּחֲנוּנָי:ג אִם עֲוֹנוֹת תִּשְׁמָר יָהּ אֲדֹנָי מִי יַעֲמֹד:ד כִּי עִמְּךָ הַסְּלִיחָה לְמַעַן תִּוָּרֵא:ה קִוִּיתִי יְהוָה קִוְּתָה נַפְשִׁי וְלִדְבָרוֹ הוֹחָלְתִּי:ו נַפְשִׁי לַאדֹנָי מִשֹּׁמְרִים לַבֹּקֶר שֹׁמְרִים לַבֹּקֶר:ז יַחֵל יִשְׂרָאֵל אֶל יְהוָה כִּי עִם יְהוָה הַחֶסֶד וְהַרְבֵּה עִמּוֹ פְדוּת:ח וְהוּא יִפְדֶּה אֶת יִשְׂרָאֵל מִכֹּל עֲוֹנֹתָיו:
נקרא  41  פעמים

אתגר AI

ממה זה עשוי...? • אתגר 16

לוח מודעות

למעלה