פנסיה ביטוח מנהלים - שם מפוצץ לחסכון גרוע?

USHER

משתמש מקצוען
ועדת הכספים בהמלצת משרד האוצר תגביל הפקדות לביטוח מנהלים רק למשתכרים לפחות פי שניים מהשכר הממוצע,
בטענה שהוא מזיק לחוסך בדמי ניהול גבוהים שגורמים לקצבה חודשית נמוכה יחסית.
מישהו יודע מה הסיפור?
ואם זה כ"כ גרוע למה למי שמשתכר ממש טוב כן מאפשרים?
האם יש כאן אינטרסים עלומים?

כלבלב כחול

משתמש פעיל
בביטוח מנהלים דמי הניהול גבוהים בהרבה מהממוצע בקרנות פנסיה מה שלא מצדיק את היתרונות שלו על פני קרן פנסיה,
אבל, יש מצבים ששווה לשקול חיסכון במנהלים כיוון שחברות הביטוח מציעות הטבה של קטימת דמי ניהול מהפקדה והפחתת דמי ניהול מצבירה בשכר וצבירה מסויימים,
לכן, כשהשכר גבוה והצבירה גבוהה יש מקום להשוואה בין המוצרים.

החכמה שבנשים

משתמש מקצוען
בביטוח מנהלים אין איזון אקטוארי ויש לך מקדם של גיל פרישה לפי המועד בו הצטרפת לקופה.
ככה שאם תפרוש בעוד 40 שנה ותוחלת החיים תהיה גיל 80 אתה תפרוש בגיל 67 לפי התאריך חתימה.

כלבלב כחול

משתמש פעיל
בביטוח מנהלים אין איזון אקטוארי ויש לך מקדם של גיל פרישה לפי המועד בו הצטרפת לקופה.
ככה שאם תפרוש בעוד 40 שנה ותוחלת החיים תהיה גיל 80 אתה תפרוש בגיל 67 לפי התאריך חתימה.
היה מקדם לפי גיל ההצטרפות, בוטל ב2012,
כיום ניתן לקבל מקדם מובטח רק מגיל 60

USHER

משתמש מקצוען
כיוון שחברות הביטוח מציעות הטבה של קטימת דמי ניהול מהפקדה
אפשר הסבר?
אפשר יותר הסבר?

כלבלב כחול

משתמש פעיל
דמי ניהול מהפקדה הם המחיר שגובה חברת הביטוח מההפקדה החודשית,
בביטוח מנהלים דמי הניהול גבוהים בהרבה מדמי ניהול שמציעה קרן הפנסיה, אך חברות מסויימות מציעות "קטימה", כלומר, דמי הניהול יהיו: אחוז מסויים (גבוה יחסית כאמור) או סכום מסויים (אזור ה40 ש"ח)- ובפועל יגבו את הנמוך מביניהם,
כך נוצר מצב שבמשכורות גבוהות יגבו 40 ש"ח (כי הם נמוכים מהאחוז הגבוה והחברה לוקחת את הנמוך מבין השתיים) ואם נתרגם אותם לאחוזים מתוך ההפקדה שבוצעה לקופה- האחוז יהיה נמוך מהמוצע בקרן פנסיה כיוון שההפקדה גבוהה מאד,

בדמי ניהול מצבירה חברת הביטוח מציעה שתגבה אחוז גבוה מהחיסכון הקיים בקופה אך בצבירה מסויימת (בדר"כ 500K) היא תפחית את דמי הניהול משמעותית וכך מבוטח עם צבירה גבוהה יוכל לשלם דמי ניהול מופחתים,
אם כי, בדמי ניהול מצבירה, קרן הפנסיה תוריד גם היא את דמי הניהול ככל שהצבירה תעלה ולא כ"כ יתכן שמנהלים יהיה זול יותר מפנסיה כמו שקורה בדמי ניהול מהפקדה.

e.r.m

משתמש פעיל
עיצוב ואדריכלות פנים
לאדם שמשתכר ממוצע זה באמת יפחית משמעותית את דמי הפרישה?
(כפי שנטען בדיון הנ"ל)

USHER

משתמש מקצוען
תכלס!
אם יש לי ביטוח מנהלים עדיף לי להעביר לקרן פנסיה רגילה?
בהנחה שאני עדיין לא משתכר כפול מהשכר הממוצע
בהנה"ח אצלינו אמרו לי שזה דווקא עדיף...:unsure:

כלבלב כחול

משתמש פעיל
בשכר ממוצע קרן פנסיה תהיה זולה יותר,
אבל תלוי מאיזה שנה ביטוח המנהלים שלכם,
יש פוליסות ששוות את המחיר שלהם גם אם הוא יקר...

שוקי לדרמן

משתמש חדש
מישהו יודע מה הסיפור?
ואם זה כ"כ גרוע למה למי שמשתכר ממש טוב כן מאפשרים?
האם יש כאן אינטרסים עלומים?
זה גרוע

החכמה שבנשים

משתמש מקצוען
אני שמתי רק 20% מהשכר המנהלים ואת כל השאר בפנסיה. ככה הקופה נשארת קיימת לעת עתה והדמי ניהול יחסית נמוכים.
לקראת הפרישה המליצו לי שאז העביר מהפנסיה את הכסף למנהלים ואז חגיגה...

שולי איטח

משתמש מקצוען
אל תעשו צעדים פזיזים בהעברה ממנהלים לפנסיה
צריך לבדוק את רצף הכיסוי הביטוחי וכו
תתיעצו
אני לא מבינה גדולה בענין רק אישית העברתי בעבר בגלל כשרות שלא היתה בחברה של ביטח מנהלים
(מדברת על שנת 2013)
ולא עבר רצף ביטוחי ולא הייתי מודעת לזה והיה בעיה עם 5 שנים

השקעות R הון

מנהל פורום השקעות
מנהל
מנוי פרימיום
תכלס!
אם יש לי ביטוח מנהלים עדיף לי להעביר לקרן פנסיה רגילה?
בהנחה שאני עדיין לא משתכר כפול מהשכר הממוצע
בהנה"ח אצלינו אמרו לי שזה דווקא עדיף...:unsure:
בדרך כלל עדיף להעביר לפנסיה מקיפה.

כלבלב כחול

משתמש פעיל
בגדול כן, גם תרוויחי ביטוח שארים אם רלוונטי,
אם כי עליך לקחת בחשבון שהכיסוי לאבדן כושר עבודה בביטוח מנהלים איכותי יותר מהכיסוי בקרן פנסיה וכן, בביטוח מנהלים יש לך חוזה מול חברת הביטוח בעוד קרן פנסיה לא מתחייבת לכלום ויכולה אף להוריד מהצבירה לצורך איזון אקטוארי.

כלבלב כחול

משתמש פעיל
אני שמתי רק 20% מהשכר המנהלים ואת כל השאר בפנסיה. ככה הקופה נשארת קיימת לעת עתה והדמי ניהול יחסית נמוכים.
לקראת הפרישה המליצו לי שאז העביר מהפנסיה את הכסף למנהלים ואז חגיגה...
החיסכון שתניידי מפנסיה למנהלים בגיל פרישה יקבל מקדם חדש...

החלפת המידע בפרום הינה בין משקיעים חובבנים, ואינה מהווה תחליף ליעוץ מקצועי.

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק קל

א שִׁיר הַמַּעֲלוֹת מִמַּעֲמַקִּים קְרָאתִיךָ יְהוָה:ב אֲדֹנָי שִׁמְעָה בְקוֹלִי תִּהְיֶינָה אָזְנֶיךָ קַשֻּׁבוֹת לְקוֹל תַּחֲנוּנָי:ג אִם עֲוֹנוֹת תִּשְׁמָר יָהּ אֲדֹנָי מִי יַעֲמֹד:ד כִּי עִמְּךָ הַסְּלִיחָה לְמַעַן תִּוָּרֵא:ה קִוִּיתִי יְהוָה קִוְּתָה נַפְשִׁי וְלִדְבָרוֹ הוֹחָלְתִּי:ו נַפְשִׁי לַאדֹנָי מִשֹּׁמְרִים לַבֹּקֶר שֹׁמְרִים לַבֹּקֶר:ז יַחֵל יִשְׂרָאֵל אֶל יְהוָה כִּי עִם יְהוָה הַחֶסֶד וְהַרְבֵּה עִמּוֹ פְדוּת:ח וְהוּא יִפְדֶּה אֶת יִשְׂרָאֵל מִכֹּל עֲוֹנֹתָיו:
נקרא  17  פעמים

אתגר AI

ממה זה עשוי...? • אתגר 16

לוח מודעות

למעלה