דרוש מידע ביטוחי קופות החולים

• פותח הנושא תו
  • פורסם בתאריך

HadassaP

קודקוד. והאתר שלך באויר...
מנוי פרימיום
D I G I T A L
עוד לא הצלחתי להבין למה צריך לעשות עוד ביטוח בקופ"ח אם יש לנו את הביטוח מהעבודה?
מישהו יודע מה נותן לי הביטוח של העבודה?

ציבי פרקל

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
צילום מקצועי
יכולה לבדוק...
אבל תעשי חשבון כמה פעמים את צריכה רופא פרטי שלא עובד עם הקופה וכמה הוא יעלה לך, ומול זה כמה תשלמי כל חודש לביטוח ותראי שלא בטוח שזה משתלם...
ואגב בקופות חולים הגדולות הרבה רופאים מומחים עובדים בהסדר עם הקופה,
רק יכולה לספר אנקדוטה- אמא שלי היתה אמורה לעבור ניתוח כלשהו שרצתה לעשות ב"פרטי" ובשביל זה היא נכנסה למכבי שלי- בתחילת דרכו כך שלא היתה לה תקופת אכשרה, לבסוף אותו רופא ערך את הניתוח דרך הקופה, ועד היום היא נשארה עם מכבי שלי- בשביל הטיפולי שינים..
זו בדיוק הבדיקה שאני עושה עכשיו.
שבפרטי אני משלמת בערך כמו למכבי.
כמה פעמים נצטרך רופא פרטי- שלא נצטרך...
אבל א"א לדעת...

ציבי פרקל

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
צילום מקצועי
עוד לא הצלחתי להבין למה צריך לעשות עוד ביטוח בקופ"ח אם יש לנו את הביטוח מהעבודה?
מישהו יודע מה נותן לי הביטוח של העבודה?
מה יש לך דרך העבודה?
בריאות קולקטיב? או מה שאת משלמת בתלוש לבריאות?

שרשרת

משתמש מקצוען
כולה לבדוק...
אבל תעשי חשבון כמה פעמים את צריכה רופא פרטי שלא עובד עם הקופה וכמה הוא יעלה לך, ומול זה כמה תשלמי כל חודש לביטוח ותראי שלא בטוח שזה משתלם...
ואגב בקופות חולים הגדולות הרבה רופאים מומחים עובדים בהסדר עם הקופה,
רק יכולה לספר אנקדוטה- אמא שלי היתה אמורה לעבור ניתוח כלשהו שרצתה לעשות ב"פרטי" ובשביל זה היא נכנסה למכבי שלי- בתחילת דרכו כך שלא היתה לה תקופת אכשרה, לבסוף אותו רופא ערך את הניתוח דרך הקופה, ועד היום היא נשארה עם מכבי שלי- בשביל הטיפולי שינים..

אני הוצאתי מהביטוח הפרטי כבר פי כמה וכמה ממה ששילמתי.
ולא, אין לי בעיות בריאות. דברים יכולים להפתיע בלי התראה מראש, וכמה טוב שנושא הכסף לא מהווה מטרד.
עכשיו מישהי במשפחתי נפלה, שברה רגל ונזקקה לניתוח.
בחרה מנתח פרטי שלקח 40,000 על הניתוח. את הסכום של 40,000 קבלה מחברת הביטוח לאחר שיחת טלפון אחת ופקס קצר לסוכנות הביטוח ובלי שום ניסיון התחמקות,
אבל כדי לקבל טופס 17 עבור ביקור חוזר במרפאות חוץ בעלות של 140 ש"ח היתה צריכה ללכת לקופה 3 פעמים ולהתחנן על נפשה.

ציבי פרקל

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
צילום מקצועי

שרשרת

משתמש מקצוען
מה שאני משלמת בתלוש

אם את שואלת על החלק של דמי ביטוח בריאות, שיורד כניכוי חובה בתלוש - זה עבור קופת חולים בסיסית ללא השלמות נוספות.

אם יש לך מטעם העבודה ביטוח בריאות אחר (יש מקומות שנותנים את זה) תוכלי לבקש מסוכנות הביטוח את הפוליסה ולראות מה כלול בה.

RACHELIB

משתמש מקצוען
צילום מקצועי
אני גם חשבתי כמוך ועשיתי חשבון שזה אכן לא משתלם...
עד שהבת שלי היתה צריכה לעבור ניתוח פוליפים. בכלל לא ידעתי שיש לה פוליפים ושהיא צריכה להסיר אותם בדחיפות.
רק מה, לא היה לי ביטוח משלים ואת הרופא שרציתי פספסתי, כי דרך המשלים של הקופה הייתי צריכה לחכות שנה של המתנה.
בינתיים המליצו לנו על רופא מצוין שכן מסובסד בקופה, למרות שאין לנו ביטוח משלים, אבל את הפצעים מהניתוח אני מלקקת עד היום...
כמובן שמיד אח"כ עשיתי ביטוח משלים והכי גבוהה, ואני כן רואה שמידי פעם נזקקים לו...
אז בעז"ה שלא נזדקק בכלל, אבל כשצריך---

חרמון

משתמש מקצוען
אני הוצאתי מהביטוח הפרטי כבר פי כמה וכמה ממה ששילמתי.
ולא, אין לי בעיות בריאות. דברים יכולים להפתיע בלי התראה מראש, וכמה טוב שנושא הכסף לא מהווה מטרד.
עכשיו מישהי במשפחתי נפלה, שברה רגל ונזקקה לניתוח.
בחרה מנתח פרטי שלקח 40,000 על הניתוח. את הסכום של 40,000 קבלה מחברת הביטוח לאחר שיחת טלפון אחת ופקס קצר לסוכנות הביטוח ובלי שום ניסיון התחמקות,
אבל כדי לקבל טופס 17 עבור ביקור חוזר במרפאות חוץ בעלות של 140 ש"ח היתה צריכה ללכת לקופה 3 פעמים ולהתחנן על נפשה.
מענין מה שאת אומרת,
יכולה לתת דוגמאות כאן או באישי?
כי מה שאני נתקלת שונה ממש...
לגבי הניתוח- גם לביטוחים הפרטיים יש הגבלות, בטח ובטח בביטוחים החדשים מ02.16 שם את חייבת לקחת רק רופאים שעובדים איתם ורק אם גם בית החולים וגם הרופא עובד איתם...
כך שבכל מקרה צריך ס"ד גדולה...
אבל- בענין ביטוח פרטי ל"קטסטרופות"- תרופות שלא בסל, ניתוחים והשתלות בחו"ל, אני גם חושבת שזה בגדר ההשתדלות הבסיסית- הביטוח החודשי לא יקר ואם ח"ו צריכים אותו זה מגיע לסכומים גבוהים מאד!

ציבי פרקל

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
צילום מקצועי
מענין מה שאת אומרת,
לגבי הניתוח- גם לביטוחים הפרטיים יש הגבלות, בטח ובטח בביטוחים החדשים מ02.16 שם את חייבת לקחת רק רופאים שעובדים איתם ורק אם גם בית החולים וגם הרופא עובד איתם...
אין לי דוגמא לתת לך כי כרגע יש לי ביטוח פרטי רק של הקטסטרופות.
ממה שהבנתי זה רק בפוליסות החדשות.
ההצעה שאני בדקתי היא בהפניקס
לגבי הניתוחים- מה שאת רושמת שונה בקופת חולים?
זאת אומרת בקופת חולים אני כן יכולה לבחור איזה רופא שאני רוצה? או שגם שם אני בוחרת רופא שבהסדר?

חרמון

משתמש מקצוען
אין לי דוגמא לתת לך כי כרגע יש לי ביטוח פרטי רק של הקטסטרופות.
ממה שהבנתי זה רק בפוליסות החדשות.
ההצעה שאני בדקתי היא בהפניקס
לגבי הניתוחים- מה שאת רושמת שונה בקופת חולים?
זאת אומרת בקופת חולים אני כן יכולה לבחור איזה רופא שאני רוצה? או שגם שם אני בוחרת רופא שבהסדר?
בקופות החולים, אני לא מתמצאת כ"כ ואם תגללי אחורה תראי שאני בעצמי בודקת האם שווה,

שרשרת

משתמש מקצוען
מענין מה שאת אומרת,

אכן הביטוח שלי ישן יותר, וברגע האחרון צרפתי את בעלי וילדי לפני השינוי.
אני באופן אישי קבלתי 2 ניתוחים קיסריים, כאשר במאוחדת שיא נתנו פרטי רק מלידה רביעית ורק בהדסה (כך היה אז. היום לא יודעת)
כריתת תוספתן - ניתוח שהפך למורכב לאחר שהתוספתן התפוצץ. בחרתי רופא בהמלצת פירר, הרופא רצה 24,000, ולאחר הניתוח העלה ל36,000 כי זה הסתבך. לא היה לי אפילו גרם של מאבק מול חברת הביטוח, מה שהיה צריך קבלתי כולל ביקורים מקדימים של 800 ש"ח כל אחד כפול מספר ביקורים.
גסטרוסקופיה פרטית לבת שלי (להבחנה של צליאק).
(מישהו אחר במשפחתי עשה גסטרוסקופיה לא פרטי, וקבל שיפוי מחברת הביטוח על כך שלא תבע אותם (גם מזה עשינו כבר הרבה כסף) אבל זה לא קיים בפוליסות החדשות).

ויש עוד, אבל לא לפרוט.

שרשרת

משתמש מקצוען
בחרתי רופא בהמלצת פירר

דרך אגב בתחילה הרופא שרציתי לא היה בהסדר עם חברת הביטוח, אבל תוך כדי תהליך הברור שלי התקשרו אלי מסוכנות הביטוח שהוא הגיע להסדר עם החברה ואני יכולה לבקש אותו.

הכי חשוב מבחינתי זה סוכן ביטוח אמין שנותן שרות לי ולא לחברת הביטוח.

ציבי פרקל

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
צילום מקצועי
מי יודע לגבי טיפולים אלטרנטיביים?
והתפתחות הילד כולל טיפולים כמו בריכה טיפולית, רכיבת סוסים וכו'
אני צריכה את ההבדל בין מכבי זהב, מכבי שלי ומכבי הבסיסי.

עין יוקדת

משתמש פעיל
לא קראתי את כל התגובות עד כאן,אבל ידוע לי על משפחה שלמה שלא משלמת שקל
לשום קופ"ח ואבי המשפחה עשה חשבון שגם לסל לידה הכי משתלם...כשנולד להם
ילד הוא מוציא הרבה ולא מתמצנים על כלום וגם על בית החלמה-ואולי תתפלאו
הוא יוצא עוד עם רווח גדול,
במקום לפרוס לתשלומים כל חודש יש כאלה שמעדיפים להוציא הכל בבת אחת אם
זה משתלם להם.

חרמון

משתמש מקצוען
אכן הביטוח שלי ישן יותר, וברגע האחרון צרפתי את בעלי וילדי לפני השינוי.

ויש עוד, אבל לא לפרוט.
אין ספק שאם יוצא לתבוע זה משתלם, אבל רובנו אנשים בריאים ויש דברים שהם בגדר השתדלות ויש.. (לדעתי זו שאלה לרב, מה התדירות של התביעות הנ"ל וכמה זה עולה כל חודש וכמה במצטבר
לא אורמת לכאן או לכאן, זה נושא ששוה בדיקה ואולי יום אחד גם אני אצטרף לביטוח המורחב- קטסטרופות יש לי.)

ציבי פרקל

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
צילום מקצועי
מה שאני בעצם בודקת זה אם שווה לי לבטל את המכבי זהב ולעשות במקום זה ביטוח פרטי.
או לחילופין לשדרג למכבי שלי- מה שלא נראה לי כי כרגע אני עצבנית על מכבי...

שרשרת

משתמש מקצוען
רובנו אנשים בריאים

ברוך ה' אנו אנשים בריאים, אף אחד מהמקרים שבהם תבענו לא נבע ממחלה (ניתוח קיסרי, ניתוח שבר לאחר נפילה אקראית, אפדנציט ועוד).
כל אחד מהמקרים היה יכול להיות מטופל על ידי בית החולים או הקופה, זה לא שבלי ביטוח לא היינו מקבלים טיפול. השאלה מה איכות הטיפול, כמה זמן מחכים לו, וכ'.
על כל אחד לעשות את השיקול שלו האם שווה לו לשלם לאורך ימים כדי לקבל רופא פרטי או טיפול טוב יותר אם יקרה משהו.

בכל מקרה לא נראה לי נכון לשקלל את סכום התשלום של כל השנים מול הכסף שהתקבל.
תשלום של 100-200 ש"ח לחודש לא כל כך מורגש, אבל ברגע האמת לשלם 30,40,50 אלף ש"ח זה המון בשביל אדם רגיל.

זושא כץ

משתמש מקצוען
בדקתי אצל חברים:
חולי סרטן רח"ל
הורים לתינוק פגוע מוח
לא שילמו שקל! על הוצאות בגלל שלא היה להם ביטוח משלים,
נכון שהם הפסידו: בית החלמה ליולדת (לא מכסה את העלות ומהילד ה...)
משקפיים לילדים עד גיל 18
משאבת חלב בחצי מחיר ועוד כמה פינוקים!
זה טוב לפינוקים לא לבריאות!

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק קכט

א שִׁיר הַמַּעֲלוֹת רַבַּת צְרָרוּנִי מִנְּעוּרַי יֹאמַר נָא יִשְׂרָאֵל:ב רַבַּת צְרָרוּנִי מִנְּעוּרָי גַּם לֹא יָכְלוּ לִי:ג עַל גַּבִּי חָרְשׁוּ חֹרְשִׁים הֶאֱרִיכוּ (למענותם) לְמַעֲנִיתָם:ד יְהוָה צַדִּיק קִצֵּץ עֲבוֹת רְשָׁעִים:ה יֵבֹשׁוּ וְיִסֹּגוּ אָחוֹר כֹּל שֹׂנְאֵי צִיּוֹן:ו יִהְיוּ כַּחֲצִיר גַּגּוֹת שֶׁקַּדְמַת שָׁלַף יָבֵשׁ:ז שֶׁלֹּא מִלֵּא כַפּוֹ קוֹצֵר וְחִצְנוֹ מְעַמֵּר:ח וְלֹא אָמְרוּ הָעֹבְרִים בִּרְכַּת יְהוָה אֲלֵיכֶם בֵּרַכְנוּ אֶתְכֶם בְּשֵׁם יְהוָה:
נקרא  22  פעמים

אתגר AI

רבי שמעון - הסיפור המלא • אתגר 15

לוח מודעות

למעלה