עזרה בחור על סף נשירה

מצב
הנושא נעול.

אביה-

משתמש פעיל
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עם כל הכבוד לדרכי הנועם שנכתבו כאן(שאני ח"ו לא מזלזלת בהם)
אני חושבת שבגיל כזה צעיר כשילד עושה מה שבא לו
הוא משתוקק לדמות סמכותית וחזקה שתציב לו גבולות(גם אם זה ממש לא נראה ככה)
שתבהיר לו שיש גב מאחוריו,
לכן ההורים במצב הזה צריכים לשלב סמכותיות באהבה,
להסביר לו שהוא לא יכול לעשות מה שבא לו..להציב לו גבולות וכו
למרות שזה נראה אולי שהוא לא מסמפט אתכם כרגע
הוא בוחן אותכם אם אתם באמת יכולים להגן עליו, אם אתם חזקים אם באמת אתם עומדים מאחוריו
המון הצלחות!!

האופקימי

משתמש מקצוען
מוזיקה ונגינה
עם כל הכבוד לדרכי הנועם שנכתבו כאן(שאני ח"ו לא מזלזלת בהם)
אני חושבת שבגיל כזה צעיר כשילד עושה מה שבא לו
הוא משתוקק לדמות סמכותית וחזקה שתציב לו גבולות(גם אם זה ממש לא נראה ככה)
שתבהיר לו שיש גב מאחוריו,
לכן ההורים במצב הזה צריכים לשלב סמכותיות באהבה,
להסביר לו שהוא לא יכול לעשות מה שבא לו..להציב לו גבולות וכו
למרות שזה נראה אולי שהוא לא מסמפט אתכם כרגע
הוא בוחן אותכם אם אתם באמת יכולים להגן עליו, אם אתם חזקים אם באמת אתם עומדים מאחוריו
המון הצלחות!!
צודקת. צריך להציב גבולות. אבל צריך לזכור שילד בגיל הזה מתחיל להיות עצמאי להוא מחפש את עצמו לכן חשוב גם לתת לו את המקום שלו להקשיב לצרכיו ולתת לו לבחור בעצמו מתוך כמה מסגרות את מה שהוא חושב שיתאים לו.

לארג'

משתמש מקצוען
סליחה שאני שואל, אבל מי אמר שהוא באמת על סף נשירה?

אם הוא רק מסתובב בקברי צדיקים, זה נשמע בסדר.

אולי אתם מתכוונים נשירה מהמסגרת הלימודית, לא משמירת תומ"צ חלילה. - אם כן, זו בעיה הרבה הרבה יותר קטנה.

שתהיה לכם הרבה ס"ד והרבה נחת!
מכיר בחור כזה שזה פגע בו בעתיד קשה מאוד גירושין ועוד..
בחור מסתובב בקברות? זה בעיה עמוקה יותר מאשר בחור מקולקל,לדעתי.
(בחור מקולקל זה רצונו ושאיפתו בעבר ואדם שיודע מה הוא עושה,
בשונה מבחור כזה שלא יודע מה הוא רוצה מעצמו/משהו נפשי יותר)

אנוכי

משתמש מקצוען
מה עם עבודה?
לעבוד עם איש מקצוע ולהתחיל לקדם תחום אחר בחיים שהוא לא דווקא לשבת וללמוד
אז הוא יכול לקבל מוטיבציה ללמוד בערב.

שווה אפילו שאתם תעבירו סכום מסויים ליש מקצוע ש"כאילו" יעסיק אותו

כי אחרי הכל "שעמום מביא לידי...חטא"
הוא בגיל שצריך מסגרת לימודית, גם מבחינת השלטון,
אם הוא בחור שבענין רצוי מסגרת שתלמד אותו אומנות (טכנאות חשמל, נגרות וכדו')

אמא מאושרת!

משתמש פעיל
מה עם עבודה?
לעבוד עם איש מקצוע ולהתחיל לקדם תחום אחר בחיים שהוא לא דווקא לשבת וללמוד
אז הוא יכול לקבל מוטיבציה ללמוד בערב.

שווה אפילו שאתם תעבירו סכום מסויים ליש מקצוע ש"כאילו" יעסיק אותו

כי אחרי הכל "שעמום מביא לידי...חטא"
הוא רק בן 14
מה אפשר לעשות במצב כזה?

דיברתם איתו?
מה מפריע לו במסגרת?
איזו מסגרת הוא היה רוצה?
קשה לו מחויבות לקום מוקדם
הוא רוצה להיות ער בלילות וישן בימים...

אוקיי.

תרשו לי לומר, לעניות דעתי זה נשמע נורמלי בהחלט.

לא הייתי מגדיר בחור כזה 'על סף נשירה'.

זה נשמע כמו משהו שעובר על המון בחורים. קצת מרדנות ובעיטה במסגרות של גיל ההתבגרות.
יש בזה משהו אבל יותר מפריע זה שהוא לא רוצה שום מסגרת מכאן זה ממש על סף....

שמעון963852741

משתמש פעיל
אוקיי.

תרשו לי לומר, לעניות דעתי זה נשמע נורמלי בהחלט.

לא הייתי מגדיר בחור כזה 'על סף נשירה'.

זה נשמע כמו משהו שעובר על המון בחורים. קצת מרדנות ובעיטה במסגרות של גיל ההתבגרות.
לדעתי ממש לא נכון, מרידה קלאסית היא לא לא ללכת למוסד לימודים, זה כ"כ טבוע בנו, (בגילאים האלו לפחות) שזה בד"כ בכלל לא נידון.
חובה יעוץ מהיר ככל האפשר של איש מקצוע, הרבה יותר קל לטפל בבעיות קטנות ולא אחרי שהן גדלות.
(אם יורשה לי אשמח אחרי כן, שתספרו מי האיש מקצוע, ואם הוא אכן מומלץ בלי פרטים על העניין עצמו כמובן, אני בטוח שזה יכול לעזור להמון)

יהלום-יצירות מלוטשות

הוצאה לאור שמבינה אותך
מנוי פרימיום
כתיבה ספרותית
עריכה תורנית
לעניות דעתי, ברור שהמצב צריך ייעוץ וטיפול, והוא גם מפחיד את ההורים.
אבל יש לשים לב לא להראות לבחור את הפחד.
בדרך כלל זה יכול רק לדרבן, להאשים ולתת רעיונות מיותרים.

גרשיים

משתמש מקצוען
כתיבה ספרותית
עריכה תורנית

חודו של כל

משתמש פעיל
@אמא מאושרת!
אנא!!! אל תקשיבו פה לאף אחד חוץ מאשר הפניה לאנשי מקצוע.
א"א לדעת מי האיש שעומד מאחורי הניק.
אנשים פה נותנים את דעתם החינוכית וקחו בחשבון שזה יכול להיות בחור בן 14. או אשה מודרנית שדרך חינוכה שונה משלכם. או כל דבר אחר.
אל תתפתו להקשיב לכל מיני אנשים שיודעים לכתוב. או לשכנע.
זה דיני נפשות.

כאחד שמתעסק עם התחום א"א להמליץ כלום חוץ מלהפנות.
וכבר הקדימו אותי בהמלצה על הרב יחיאל פליסקין המומחה לנושאים אלו.
וכן לרב דן טיומקין. או לרב דודי ברוורמן.
ניתן גם להתקשר ללב שומע והם יפנו אותכם לאנשים המתאימים.

ღmaximumღ

משתמש פעיל
@אמא מאושרת!
אנא!!! אל תקשיבו פה לאף אחד חוץ מאשר הפניה לאנשי מקצוע.
א"א לדעת מי האיש שעומד מאחורי הניק.
אנשים פה נותנים את דעתם החינוכית וקחו בחשבון שזה יכול להיות בחור בן 14. או אשה מודרנית שדרך חינוכה שונה משלכם. או כל דבר אחר.
אל תתפתו להקשיב לכל מיני אנשים שיודעים לכתוב. או לשכנע.
זה דיני נפשות.

כאחד שמתעסק עם התחום א"א להמליץ כלום חוץ מלהפנות.
כל מילה פנינה
זהירות הרבה פעמים כאן בפורום התברר לגמרי
שמי שעומד מאחורי ניק תמים הוא בכלל לא חרדי (ורחוק מאוד משם)
מניסיון מר תזהרו באופן כללי בכל סוגי הייעוץ ברשת בכל הנושאים
הרבה נחת יהודי אמיתי מכל הילדים

ניק 2025

משתמש רשום
עריכה תורנית
תודה רבה לך
הבעיה היא שהוא לא רוצה שום מסגרת הוא רוצה לעשות מה שבא לו, אי אפשר להכריח אותו ללכת לשום ישיבה
אולי יתאים לו משהו קליל שמשלב גם תחומי עניין ולא רק לימוד
דיברתי עם בעלי, יש לו כמה רעיונות לישיבות גם בירושלים, הייתי מציעה לך לשוחח איתו, יש לו גישה ממש מיוחדת עם הבחורים, בגובה העיניים ובשפה שלהם, [כל יום הוא חוזר לבית עם סיפורים הזויים על כאלו שכבר היו ממש בתהום, וחזרו לתלם כי הבינו אותם...]. אז הוא גם יוכל לדבר עם הבחור.

גרשיים

משתמש מקצוען
כתיבה ספרותית
עריכה תורנית
הרב פליסקין והרב טיומקין מתעסקים בנוער מתמודד רוחנית
(הרב ברוורמן לא מכיר)
נשמע שהוא צריך טיפול רגשי/אימון אישי ולמיטב ידיעתי הם לא הכתובת
לב שומע בהחלט יותר מתאים

מערבבנו הידוע

משתמש מקצוען
היי זה לא נשמע שלא בא לו על עבודת השם רק שהוא בועט במסגרת
זאת אומרת בא לו לעבוד את השם בדרך הנוחה לו ולעשות רק מה שהוא חייב ברגע האחרון שהוא מוכרח לזה
בגלל זה לא כיף לו מסגרת אז הוא לא הולך כיף לו קברי צדיקים אז הוא שם כי זה גם במסגרת עבודת השם הוא מניח תפילין ברגע האחרון כי רק אז הוא מוכרח מעשן כי זה כיף לו ולא הולך למניין וער בלילות כי לא בא לו מסגרת בכלל גם לא רוחנית
אם נסכם את זה אז זה לא קשור לדת בא לו על הדת אבל לא בא לו על שום דבר שלא בא לו והוא רוצה להיות פורץ דרך ולחיות בעולם משלו
אז זה איזה הסתבכות נפשית שגם אם הוא היה חילוני יש לה מקום ורק שאז לא היה לו שום דת להיתלות בה והוא היה נפלט לגמרי מכל מקום ואז באמת הוא היה ברחוב אבל בגלל שהוא חרדי יש לו איזה דבר להיתלות בו ולחזק את עצמו בו אבל באמת זה כמו שהאמא הגדירה על סף נשירה
אולי באמת הוא מיוחד ופורץ דרך אבל אין לו מושג מה זה החיים האמיתיים וכמה יהיה לו קשה ככה ושבסוף לא רק שהוא לא ישיג את מה שהוא רוצה אלא גם יאבד את מה שיש לו ולא יהיה לו אפילו את מה שיש לפשוטים שבפשוטים
זה נורא ואיום באמת וכמו שאת אומרת אולי בגיל כזה אפשר לתקן את זה אבל צורך הילד שההורים יקיימו את חובתם לטפל בו
הטיפול יכול להיות דרך כאלה שידברו איתו או להצמיד לו איזה אברך בוגר שיתן לו מבט נכון ואפילו אנשי מקצוע לעניין הזה ולפעול לפי ההדרכות שלהם אם הם רואים משהו יותר עמוק שמצריך טיפול של איש מקצוע
בדרך כלל משהו גורם לזה לבריחה מהחיים ולהתנתקות מהם משהו שקשה לילד שלא בא לו בכלל על העולם משהו שאוכל אותו מבפנים והלוואי שמישהו ידע מזה ויהיה חכם לדעת איך להתנהג עם זה כי הילד גם סובל ולא רק מרדן ובאמת רחמים עליו ושהשם יעזור לו ולכם

אמא מאושרת!

משתמש פעיל
היי זה לא נשמע שלא בא לו על עבודת השם רק שהוא בועט במסגרת
זאת אומרת בא לו לעבוד את השם בדרך הנוחה לו ולעשות רק מה שהוא חייב ברגע האחרון שהוא מוכרח לזה
בגלל זה לא כיף לו מסגרת אז הוא לא הולך כיף לו קברי צדיקים אז הוא שם כי זה גם במסגרת עבודת השם הוא מניח תפילין ברגע האחרון כי רק אז הוא מוכרח מעשן כי זה כיף לו ולא הולך למניין וער בלילות כי לא בא לו מסגרת בכלל גם לא רוחנית
אם נסכם את זה אז זה לא קשור לדת בא לו על הדת אבל לא בא לו על שום דבר שלא בא לו והוא רוצה להיות פורץ דרך ולחיות בעולם משלו
אז זה איזה הסתבכות נפשית שגם אם הוא היה חילוני יש לה מקום ורק שאז לא היה לו שום דת להיתלות בה והוא היה נפלט לגמרי מכל מקום ואז באמת הוא היה ברחוב אבל בגלל שהוא חרדי יש לו איזה דבר להיתלות בו ולחזק את עצמו בו אבל באמת זה כמו שהאמא הגדירה על סף נשירה
אולי באמת הוא מיוחד ופורץ דרך אבל אין לו מושג מה זה החיים האמיתיים וכמה יהיה לו קשה ככה ושבסוף לא רק שהוא לא ישיג את מה שהוא רוצה אלא גם יאבד את מה שיש לו ולא יהיה לו אפילו את מה שיש לפשוטים שבפשוטים
זה נורא ואיום באמת וכמו שאת אומרת אולי בגיל כזה אפשר לתקן את זה אבל צורך הילד שההורים יקיימו את חובתם לטפל בו
הטיפול יכול להיות דרך כאלה שידברו איתו או להצמיד לו איזה אברך בוגר שיתן לו מבט נכון ואפילו אנשי מקצוע לעניין הזה ולפעול לפי ההדרכות שלהם אם הם רואים משהו יותר עמוק שמצריך טיפול של איש מקצוע
בדרך כלל משהו גורם לזה לבריחה מהחיים ולהתנתקות מהם משהו שקשה לילד שלא בא לו בכלל על העולם משהו שאוכל אותו מבפנים והלוואי שמישהו ידע מזה ויהיה חכם לדעת איך להתנהג עם זה כי הילד גם סובל ולא רק מרדן ובאמת רחמים עליו ושהשם יעזור לו ולכם
דברים חכמים ומועילים,

תודה

מצב
הנושא נעול.

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק קלב

א שִׁיר הַמַּעֲלוֹת זְכוֹר יְהוָה לְדָוִד אֵת כָּל עֻנּוֹתוֹ:ב אֲשֶׁר נִשְׁבַּע לַיהוָה נָדַר לַאֲבִיר יַעֲקֹב:ג אִם אָבֹא בְּאֹהֶל בֵּיתִי אִם אֶעֱלֶה עַל עֶרֶשׂ יְצוּעָי:ד אִם אֶתֵּן שְׁנַת לְעֵינָי לְעַפְעַפַּי תְּנוּמָה:ה עַד אֶמְצָא מָקוֹם לַיהוָה מִשְׁכָּנוֹת לַאֲבִיר יַעֲקֹב:ו הִנֵּה שְׁמַעֲנוּהָ בְאֶפְרָתָה מְצָאנוּהָ בִּשְׂדֵי יָעַר:ז נָבוֹאָה לְמִשְׁכְּנוֹתָיו נִשְׁתַּחֲוֶה לַהֲדֹם רַגְלָיו:ח קוּמָה יְהוָה לִמְנוּחָתֶךָ אַתָּה וַאֲרוֹן עֻזֶּךָ:ט כֹּהֲנֶיךָ יִלְבְּשׁוּ צֶדֶק וַחֲסִידֶיךָ יְרַנֵּנוּ:י בַּעֲבוּר דָּוִד עַבְדֶּךָ אַל תָּשֵׁב פְּנֵי מְשִׁיחֶךָ:יא נִשְׁבַּע יְהוָה לְדָוִד אֱמֶת לֹא יָשׁוּב מִמֶּנָּה מִפְּרִי בִטְנְךָ אָשִׁית לְכִסֵּא לָךְ:יב אִם יִשְׁמְרוּ בָנֶיךָ בְּרִיתִי וְעֵדֹתִי זוֹ אֲלַמְּדֵם גַּם בְּנֵיהֶם עֲדֵי עַד יֵשְׁבוּ לְכִסֵּא לָךְ:יג כִּי בָחַר יְהוָה בְּצִיּוֹן אִוָּהּ לְמוֹשָׁב לוֹ:יד זֹאת מְנוּחָתִי עֲדֵי עַד פֹּה אֵשֵׁב כִּי אִוִּתִיהָ:טו צֵידָהּ בָּרֵךְ אֲבָרֵךְ אֶבְיוֹנֶיהָ אַשְׂבִּיעַ לָחֶם:טז וְכֹהֲנֶיהָ אַלְבִּישׁ יֶשַׁע וַחֲסִידֶיהָ רַנֵּן יְרַנֵּנוּ:יז שָׁם אַצְמִיחַ קֶרֶן לְדָוִד עָרַכְתִּי נֵר לִמְשִׁיחִי:יח אוֹיְבָיו אַלְבִּישׁ בֹּשֶׁת וְעָלָיו יָצִיץ נִזְרוֹ:
נקרא  16  פעמים

אתגר AI

תקווה לעתיד טוב יותר • אתגר 17

לוח מודעות

למעלה