דרוש מידע בודפשט ליום אחד

mamy

משתמש רשום
יוצא לי להיות השבוע בבודפשט ליום אחד מהבוקר עד הלילה,
מי יודע איך כדאי לנצל את היום?
אטרקציות שוות, או משהו כזה??

-LIGA

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עריכה והפקת סרטים
יש באיזה כיכר שם ליד הגלגל הענק והמדרחוב, חברה של סגווי, את יכולה לבחור שם מסלול והם לוקחים אותך לכמה מקומות מתוירים (הפרלמנט מבחוץ, אנדרטת הנעליים ועוד).
זה ממש נחמד וגם חוויתי לנסוע בסגוויי.
חוץ מזה אם את מעוניינת באתרים יהודים יש את בית הכנסת האורטודוקסי באזור הרובע היהודי ושם יש גם מסעדה כשרה.

basis20

משתמש מקצוען
צילום מקצועי
יוצא לי להיות השבוע בבודפשט ליום אחד מהבוקר עד הלילה,
מי יודע איך כדאי לנצל את היום?
אטרקציות שוות, או משהו כזה??
בתקווה שלא יהיה יום גשום
פשוט לעבור על האטרקציות המומלצות
כמו גשר השלשלאות לידו נמצא אנדרטת הנעליים מול יש את בניין הפרלמנט (מבחוץ) שהאדיכל של המבנה והחלונות היו יהודים
אם יש זמן מטרו לכיוון כיכר הגבורים וסביבתו מקום מדהים
או לחילופין לקדש את היום, נסיעה לקרעסטיר ברכב (כשעתיים לכיוון) או ברכבת כ4 שעות לכיוון
נח קל ופשוט.

סגול חציל

משתמש מקצוען
מנוי פרימיום
בתקווה שלא יהיה יום גשום
פשוט לעבור על האטרקציות המומלצות
כמו גשר השלשלאות לידו נמצא אנדרטת הנעליים מול יש את בניין הפרלמנט (מבחוץ) שהאדיכל של המבנה והחלונות היו יהודים
אם יש זמן מטרו לכיוון כיכר הגבורים וסביבתו מקום מדהים
או לחילופין לקדש את היום, נסיעה לקרעסטיר ברכב (כשעתיים לכיוון) או ברכבת כ4 שעות לכיוון
נח קל ופשוט.
שייט בגדות הדנובה עם עצירה באי מרגיט - מקום מדהים!!! שם אפשר לשכור אופניים וכו' ופשוט להנות מהיופי והנוף.
חשוב לציין ששייט בשעות הלילה מדהים, אך אין עצירה באי.
כיכר הגיבורים והאזור.
אני כבר הייתי נוסעת לקרעסטיר, ברכב שעתיים לכל צד בעלות של 200 יורו.
במרחק נסיעה קצר מקרעסטיר יש פארק עם אטרקציות מדהימות.

mamy

משתמש רשום
שייט בגדות הדנובה עם עצירה באי מרגיט - מקום מדהים!!! שם אפשר לשכור אופניים וכו' ופשוט להנות מהיופי והנוף.
חשוב לציין ששייט בשעות הלילה מדהים, אך אין עצירה באי.
כיכר הגיבורים והאזור.
אני כבר הייתי נוסעת לקרעסטיר, ברכב שעתיים לכל צד בעלות של 200 יורו.
במרחק נסיעה קצר מקרעסטיר יש פארק עם אטרקציות מדהימות.
מה שם הפארק, מישהו יודע?

סגול חציל

משתמש מקצוען
מנוי פרימיום
מה שם הפארק, מישהו יודע?
אם אני לא טועה פארק הייל / ן. אבל יכול להיות שאני טועה...
יש שם רכבלים, אומגה, מגלשות הרים וכו' במרחק נסיעה של 20 דקות מקרעסטיר.
אל תתפלאי אם הפארק ריק, לא הרבה יודעים אודותיו...
ויכול להיות שהעובדים לא ירציו להפעיל את המתקנים, אז פשוט תחייבי אותם.

האלמוני

משתמש מקצוען
חוץ מזה אם את מעוניינת באתרים יהודים יש את בית הכנסת האורטודוקסי באזור הרובע היהודי ושם יש גם מסעדה כשרה.

לידיעת כולם: אסור להיכנס לביהמ"ד הגדול, יש חרם מהחתם סופר, בגלל שזה היה שייך לניאולוגים, אפשר להיכנס לחצר, יש שם בית קברות שקברו שם בתקופת השואה, בזמן שלא יכלו לצאת מהגטו.
כמו"כ הביכנ"ס הפעיל ברחוז קזינצ'י גם מעניין לראות,
יש גם אתר של מרחצאות בסגנון חמת גדר, ימים שני רביעי חמישי שישי לגברים בלבד, עלות הכניסה יוצא כ47 ש"ח (יש שם גם מיטות לנוח, זה גם אופציה למי שמעוניין רק לנוח, יותר זול ממלון, ולא צריכים לחכות כמו במלון לקבלת חדר בשעות אחה"צ)

נערך לאחרונה ב:

basis20

משתמש מקצוען
צילום מקצועי
לידיעת כולם: אסור להיכנס לביהמ"ד הגדול, יש חרם מהחתם סופר, בגלל שזה היה שייך לניאולוגים, אפשר להיכנס לחצר, יש שם בית קברות שקברו שם בתקופת השואה, בזמן שלא יכלו לצאת מהגטו.
כמו"כ הביכנ"ס הפעיל ברחוז קזינצ'י גם מעניין לראות,
יש גם אתר של מרחצאות בסגנון חמת גדר, ימים שני רביעי חמישי שישי לגברים בלבד, עלות הכניסה יוצא כ47 ש"ח (יש שם גם מיטות לנוח, זה גם אופציה למי שמעוניין רק לנוח, יותר זול ממלון, ולא צריכים לחכות כמו במלון לקבלת חדר בשעות אחה"צ)
המקום נקרא: רודש
יש ימים גברים ימים נשים וימים מעורב!
(ד"א העניין שזה כך רק בגלל מסורת עתיקה שממשיכה!)
עריכה: בכניסה מקבלים כמין שעון שנותן כניסה לחדרון קטנטן ששם ניתן לאכסן חפצים וכו' (מומלץ להגיע עם בגד ים...)

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק קל

א שִׁיר הַמַּעֲלוֹת מִמַּעֲמַקִּים קְרָאתִיךָ יְהוָה:ב אֲדֹנָי שִׁמְעָה בְקוֹלִי תִּהְיֶינָה אָזְנֶיךָ קַשֻּׁבוֹת לְקוֹל תַּחֲנוּנָי:ג אִם עֲוֹנוֹת תִּשְׁמָר יָהּ אֲדֹנָי מִי יַעֲמֹד:ד כִּי עִמְּךָ הַסְּלִיחָה לְמַעַן תִּוָּרֵא:ה קִוִּיתִי יְהוָה קִוְּתָה נַפְשִׁי וְלִדְבָרוֹ הוֹחָלְתִּי:ו נַפְשִׁי לַאדֹנָי מִשֹּׁמְרִים לַבֹּקֶר שֹׁמְרִים לַבֹּקֶר:ז יַחֵל יִשְׂרָאֵל אֶל יְהוָה כִּי עִם יְהוָה הַחֶסֶד וְהַרְבֵּה עִמּוֹ פְדוּת:ח וְהוּא יִפְדֶּה אֶת יִשְׂרָאֵל מִכֹּל עֲוֹנֹתָיו:
נקרא  25  פעמים

אתגר AI

ממה זה עשוי...? • אתגר 16

לוח מודעות

למעלה