בד"ה חנה רוזנברגר ע"ה

במבה נוגט

משתמש סופר מקצוען
נכתב ע"י חדוי כנרת;n5055392:
אגב במבה נוגט,
אני ילדתי רק בביקור חולים ונהניתי מאד!

אני לא הטיפוס שאתחיל לפרט מעל גבי פרוג את ההיסטוריה הרפואית שלי או של אחרות,
עומדת מאחורי כל מילה שלי.
המלצה אישית שלי - להתרחק מבית החולים הזה.

נינה

משתמש מקצוען
עיצוב גרפי
איור וציור מקצועי
נכתב ע"י במבה נוגט;n5055419:
אני לא הטיפוס שאתחיל לפרט מעל גבי פרוג את ההיסטוריה הרפואית שלי או של אחרות,
עומדת מאחורי כל מילה שלי.
המלצה אישית שלי - להתרחק מבית החולים הזה.

ביקור חולים זה שערי צדק היום לא?

אמיליה

משתמש מקצוען
בעקבות התגובות- חייבת לציין שהפחד שהתעורר אצלי לא היה רק בגלל המקרה הסצפציפי האחרון.
הרי גם בהדסה עין כרם נפטר תינוק לפני כמה שבועות במהלך הלידה.
פשוט כתבו פה הרבה נשים נגד שערי צדק וזה הביא אותי לבירורים עמוקים שהתוצאה הסופית שלהם הייתה שם של בית חולים אחר שהוא בעדיפות עליונה בשביל מה שאני חיפשתי.
ואני לא רוצה לכתוב את שם בית החולים הזה כדי לא להתבלבל עכשיו מדעות נגד שבטוח וישנן :)
ועוד דבר טוב בזכות האשכול הזה- לא להפסיק להתפלל שהכל יעבור בקלות ובבריאות איתנה אמן!

נתין

משתמש פעיל
למה לא מוחקים את האשכול הזה
הלו מנהלים תתעוררו!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

מריומה~

מהמשתמשים המובילים!
נכתב ע"י נתין;n5055497:

שכחת שיש אפשרות לא לפתוח אשכולות?
למה זה כל כך חורה לך, קטונתי מלהבין.

לילי 1

משתמש מקצוען
נכתב ע"י נתין;n5055497:

במקום לחנך את העולם, תתחיל מעצמך:
אל תפתח שרשורים שנוגדים את הערכים שלך

אולם

משתמש פעיל
[h=3]תחקיר פנימי חשף: הכשלים שהביאו למות היולדת החרדית[/h] [h=5]פטירתה של היולדת החרדית בחדר המיון של 'שערי צדק', נבדקה בתחקיר פנימי שגילה, לפי חשיפת 'כאן 11', את הכשלים בטיפול ביולדת שהתפתלה • ביה"ח: "הפטירה - עקב תופעה נדירה"[/h]
בריאות29.8.2017 23:19

1ff98bee64e9aae9b696.jpg

מיטה ב'שערי צדק'. אילוסטרציה (צילום: יונתן זינדל - פלאש 90)

התחקיר הפנימי שערך בית החולים "שערי צדק" על מותה של היולדת החרדית שסבלה מכאבים עזים, מספר ימים לאחר הלידה והתמוטטה ונפטרה בחדר המיון של בית החולים, מגלה את הכשלים בטיפול שקיבלה.

לפי הדיווח של יערה שפירא ב'חדשות הערב' ב'כאן 11', התחקיר העלה כי האישה הגיעה למיון בית החולים שישה ימים לאחר שילדה בבית החולים כשהיא מתלוננת על כאבי בטן עזים.

למרות שהייתה אמורה להיבדק על ידי רופא, לדעת בית החולים - הרופא מעולם לא הגיע לבדוק אותה. בחדר המיון טוענים כי ביקשו שיבוא רופא ואילו במחלקה אמרו כי לא קיבלו את הבקשה.

כעבור מעל לשעתיים וחצי מאז שהגיעה היולדת לחדר המיון, היא קרסה ומותה נקבע.

לפי הדיווח של יערה שפירא, בני משפחתה של היולדת שנפטרה ערכו שיחה קשה עם מנהלי בית החולים, פרופסור יהונתן הלוי, שעדכן אותם כי נערך תחקיר פנימי ותוצאותיו "לא חד-משמעיות". לדעתו של הלוי, כך לפי הדיווח, "בטוח שהיה משהו לא נעים". המשפחה השיבה כי אמה של המנוחה שליוותה אותה לחדר המיון התחננה בצעקות כי רופא יבדוק את בתה וכי מדובר בעניין של חיים ומוות, אך ללא הועיל.

ממשרד הבריאות נמסר כי לצורך בירור האירוע החליט נציב קבילות הציבור למקצועות רפואיים על הקמת ועדת בדיקה שתבחן את כל ההיבטים".

משערי צדק נמסר ל'כאן 11' בתגובה כי "אכן התקיים תחקיר פנימי של האירוע והתגלה כי אין פערי גרסאות בתוך הצוות. מניתוח תוצאות הנתיחה שלאחר המוות, עולה כי הפטירה היתה עקב קרע של מפרצת עורק הטחול שהיא תופעה נדירה. איתור המפרצת לפני התהוות הקרע קשה עד בלתי אפשרי".

חויד

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עיצוב גרפי DIP
עיצוב גרפי
פרסום וקופי
לציבור הרחב מוכרות בעיקר מפרצות של אבי העורקים, כגון אלו שהביאו למותם של אריק איינשטיין ואלברט איינשטיין. מפרצות של עורק הטחול נדירות יותר, ומהוות רק חלק קטן מכלל המפרצות. הן נוטות להופיע באוכלוסייה צעירה יותר, ובייחוד בנשים (כולל בגיל הפוריות עם הריונות מרובים) ובחולים עם מחלות גנטיות ומחלות דלקתיות שונות. השינויים ההורמונליים המתחוללים בהריון יכולים להחליש את דופן העורק ולזרז את הקרע.
האבחנה והטיפול בקרע כזה הם קשים ביותר, בייחוד אם המפרצת לא היתה ידועה לפני כן. בשנים האחרונות, עם השיפור באמצעי ההדמיה, חלה עלייה בזיהוי המוקדם של המפרצות - עובדה המאפשרת טיפול בטרם התרחש הקרע. בהיעדר טיפול מונע, מקובל לטפל במפרצות עורק הטחול אצל נשים בהריון או בגיל הפוריות ובמפרצות שהולכות וגדלות במעקב רפואי. לעיתים מטפלים גם בחולים עם מחלת כבד כרונית או לפני השתלת כבד.
מקובל לאמוד את שיעור התמותה של קרע ממפרצת עורק הטחול ב־25 אחוזים. אצל נשים בהריון שיעור התמותה גבוה יותר, ועומד על כ־80 אחוזים אצל האם ו־90 אחוזים אצל העובר. הטיפול הקלאסי היה ניתוח שבו נקשר עורק הטחול, אולם היום, עם התקדמות אמצעי ההדמיה ויכולות הצנתור, אפשר לטפל בהצלחה במרבית המפרצות על ידי חסימתן בסלילי מתכת, דבקים למיניהם או סטנטים.
הכותב הוא מ"מ מנהל המחלקה לכירורגיית כלי דם בביה"ח הדסה עין כרם בירושלים

שםמשתמש

משתמש פעיל
נכתב ע"י נתין;n5055497:

אני לא יודעת מה איתך.
יכול להיות שהאשכול פה מעט גלש לנושאים אחרים ולא כל התגובות תמיד היו הולמות.
לא יודעת, כי לא קראתי את כולו.

אבל לי האשכול הזה עשה רק טוב.
ולא רק בגלל מלאי התגובות שקיבלתי מחוץ לפורום. ( אילו הייתי יודעת שזאת החשיפה ...)
אלא בעקבות העיבוד והתהליך האישי שעברתי בעקבותיו.
לפעמים עצם הידיעה שיש עוד אנשים במצבך, שלחלקם עדין קשה וחלקם האחר אחרי תהליך של עיבוד והשלמה עוזר.
למרות שזה תחת מעטה אנונימי, אולי דווקא בגלל האנונימיות שמאפשרת פתיחות רבה יותר מאשר בשיח.
לא תמיד עזרה היא משהו קונקרטי ומעשי, לפעמים גם אשכולות כאלה עונים על ההגדרה של "איש את רעהו"

ואם עדיין את חושבת אחרת, אל פתחתי אותו.

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק קכז

א שִׁיר הַמַּעֲלוֹת לִשְׁלֹמֹה אִם יְהוָה לֹא יִבְנֶה בַיִת שָׁוְא עָמְלוּ בוֹנָיו בּוֹ אִם יְהוָה לֹא יִשְׁמָר עִיר שָׁוְא שָׁקַד שׁוֹמֵר:ב שָׁוְא לָכֶם מַשְׁכִּימֵי קוּם מְאַחֲרֵי שֶׁבֶת אֹכְלֵי לֶחֶם הָעֲצָבִים כֵּן יִתֵּן לִידִידוֹ שֵׁנָא:ג הִנֵּה נַחֲלַת יְהוָה בָּנִים שָׂכָר פְּרִי הַבָּטֶן:ד כְּחִצִּים בְּיַד גִּבּוֹר כֵּן בְּנֵי הַנְּעוּרִים:ה אַשְׁרֵי הַגֶּבֶר אֲשֶׁר מִלֵּא אֶת אַשְׁפָּתוֹ מֵהֶם לֹא יֵבֹשׁוּ כִּי יְדַבְּרוּ אֶת אוֹיְבִים בַּשָּׁעַר:
נקרא  32  פעמים

אתגר AI

אחרי החגים • אתגר 13

לוח מודעות

למעלה