דרוש מידע באילו מקצועות נשים יכולות לעבוד?

מצב
הנושא נעול.

גלבוע

משתמש סופר מקצוען
אני רוצה למצוא דרך איך להיות מכוונים כמה שיותר, כדי שבעתיד יהיו כמה שפחות שינויים..

מממ, למה חשבתי לעצמי בגיל 18 שהוראת צרפתית זה מעניין?
ברור שאמצה את עצמי הכי טוב בתור מהנדסת אוטובוסים!:rolleyes:

את זה אני רוצה למנוע..:)
בקצרצרה, בשביל לבחור מקצוע צריך להכיר את עצמך, וצריך להכיר את המקצוע.
להכיר את עצמך, זה להכיר נטיות וכישורים, נקודות חוזק, אתגרים, תנאים שאת מציבה לעבודה (לא משרה מלאה בשנים של הקמת המשפחה, למשל).
להכיר את עולם העבודה ללמוד על מקצועות שנראים לך מעניינים, לעשות עליהם סוג של מחקר קטן, לשאול נשים שעובדות בהם, לבדוק את רמת הביקוש, השכר המוצע וכו'.
אחרי שענית פחות או יותר גם על השאלות של חלק א' וגם על השאלות של חלק ב', בוחרים משהו שעונה לקריטריונים. האם זה בטוח מושלם? לא.
ככה זה החיים, לא מושלמים שכאלה.
יש לקוות שזו לפחות החלטה מושכלת.

אפור ורוד

משתמש מקצוען
להכיר את עצמך, זה להכיר נטיות וכישורים, נקודות חוזק, אתגרים, תנאים שאת מציבה לעבודה (לא משרה מלאה בשנים של הקמת המשפחה, למשל).
להכיר את עולם העבודה ללמוד על מקצועות שנראים לך מעניינים, לעשות עליהם סוג של מחקר קטן, לשאול נשים שעובדות בהם, לבדוק את רמת הביקוש, השכר המוצע וכו'.
אחרי שענית פחות או יותר גם על השאלות של חלק א' וגם על השאלות של חלק ב', בוחרים משהו שעונה לקריטריונים. האם זה בטוח מושלם? לא.
וואו, איזה תגובה מסודרת וממקדת.
עזרת לי מאוד.
אני מודה לך ממש!

במבה נוגט:)

משתמש פעיל
@גלבוע הידע שאת נותנת פה יקר לי. תודה.
הייתי שמחה שתהיה לידע כזה יותר נגישות, כתבות, מאמרים וכיצ"ב.
גם לכן זה חדש?
מצטרפת.
עוקבת אחרי האשכול הזה כבר הרבה זמן והוא נותן לי ידע מבורך שלא הצלחתי למצוא בשום מקום אחר.
מודה לכל אחת שמגיבה פה ול@גלבוע על כל הידע הנרחב שהיא חולקת איתנו בכזאת סבלנות ושמחה:)

שירבירשירי

משתמש פעיל
אני טופחת לעצמי על השכם,
איך הייתן מסתדרות אילולא הייתי מקפיצה את האשכול ? ;) ?

בגילוי לב - אני כבר בשלב מתקדם,
רק מקווה בשבילכן ש @גלבוע לא תקיא ת'אשכול הזה עד שתחליטו..

תודה לכל מי שענתה, נענתה ונהנתה :D

בהצלחה.

גלבוע

משתמש סופר מקצוען
@גלבוע לא תקיא ת'אשכול הזה עד שתחליטו..
יש לי מין תחביב כזה לגלוש באשכולות שעוסקים בתחומים שמעניינים אותי :)
מה שכן, אין לי פנאי לייעוצים פרטיים ולכן אני מתנצלת מראש שאני פחות זמינה לשיחות בהודעות פרטיות/מיילים.

אפור ורוד

משתמש מקצוען
יש לי מין תחביב כזה לגלוש באשכולות שעוסקים בתחומים שמעניינים אותי :)
מה שכן, אין לי פנאי לייעוצים פרטיים ולכן אני מתנצלת מראש שאני פחות זמינה לשיחות בהודעות פרטיות/מיילים.
את כזאת מדהימה.
באמת, עדיין לא פגשתי אדם שמוכן לחלוק את הידע שלו בכזאת פשטות ושמחה גם שזה כבר חוזר על עצמו..
אז שוב תודה, בטוחה שבנושא הזה כולן באותה דיעה כמוני:)

JUST DO IT

משתמש צעיר
בחורה בת 18 כמה יכולה להכיר את עצמה? משתנים בחיים. מאד.
ולכן קצת מורכב לבחור מסלול בגיל כזה, ועם האפשרויות המצומצמות בסמינרים הבחירה מורכבת עוד יותר.
השאלות ממקדות מאד, ורק אחרי התנסות בעבודה קל יותר לענות עליהן. לפני עבודה, פחות.

את כזאת מדהימה.
באמת, עדיין לא פגשתי אדם שמוכן לחלוק את הידע שלו בכזאת פשטות ושמחה גם שזה כבר חוזר על עצמו..
אז שוב תודה, בטוחה שבנושא הזה כולן באותה דיעה כמוני:)
לגמרי :)
כמות הצפיות באשכול מעידה כמה הוא מרתק.
תודה @גלבוע, החכמתי המון!

מצב
הנושא נעול.

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק ד

א לַמְנַצֵּחַ בִּנְגִינוֹת מִזְמוֹר לְדָוִד:ב בְּקָרְאִי עֲנֵנִי אֱלֹהֵי צִדְקִי בַּצָּר הִרְחַבְתָּ לִּי חָנֵּנִי וּשְׁמַע תְּפִלָּתִי:ג בְּנֵי אִישׁ עַד מֶה כְבוֹדִי לִכְלִמָּה תֶּאֱהָבוּן רִיק תְּבַקְשׁוּ כָזָב סֶלָה:ד וּדְעוּ כִּי הִפְלָה יְהוָה חָסִיד לוֹ יְהוָה יִשְׁמַע בְּקָרְאִי אֵלָיו:ה רִגְזוּ וְאַל תֶּחֱטָאוּ אִמְרוּ בִלְבַבְכֶם עַל מִשְׁכַּבְכֶם וְדֹמּוּ סֶלָה:ו זִבְחוּ זִבְחֵי צֶדֶק וּבִטְחוּ אֶל יְהוָה:ז רַבִּים אֹמְרִים מִי יַרְאֵנוּ טוֹב נְסָה עָלֵינוּ אוֹר פָּנֶיךָ יְהוָה:ח נָתַתָּה שִׂמְחָה בְלִבִּי מֵעֵת דְּגָנָם וְתִירוֹשָׁם רָבּוּ:ט בְּשָׁלוֹם יַחְדָּו אֶשְׁכְּבָה וְאִישָׁן כִּי אַתָּה יְהוָה לְבָדָד לָבֶטַח תּוֹשִׁיבֵנִי:
נקרא  24  פעמים

ספירת העומר

לוח מודעות

למעלה