דרוש מידע באילו מקצועות נשים יכולות לעבוד?

מצב
הנושא נעול.

חגית קרמר

בניית אתרים ברמה בינלאומית
מנוי פרימיום
עיצוב גרפי
UX UI
D I G I T A L
קו מאפיין לרוב התכניות (שכאמור, מופעלות במקומות שונים ועל ידי אנשים שונים) - הן מתקשות לשווק את עצמן.
כלומר, גם התוכנית עצמה צריכה לעבוד תוכנית של חיזוק הבטחון העצמי...

התשובה הפשוטה היא שאף אחת לא רוצה להרגיש בשר בקצביה.
היא רוצה שיאמינו בה וירדפו אחריה עם עבודה.
ומי שיצליח להפוך את התוכנית להבטחה ולפתרון עבור מחפשות העבודה - ייתעשר.

גלבוע

משתמש סופר מקצוען
התשובה הפשוטה היא שאף אחת לא רוצה להרגיש בשר בקצביה.
היא רוצה שיאמינו בה וירדפו אחריה עם עבודה.
ומי שיצליח להפוך את התוכנית להבטחה ולפתרון עבור מחפשות העבודה - ייתעשר.
את מנסחת די בברור את ההבדל בגישה השיווקית בין 'מומחי' פתרונות הבזק לאלה שמציעים תהליכי עומק נטולי כוכבים.
אני שותפה לוועדת היגוי של תכנית אחת מאלה, ומכירה היטב חלק ממפעילי תכניות נוספות. אני יכולה להגיד בברור שאין מצב שמישהו שם בהנהלה מסכים לחתום על הבטחה להתעשרות קלה ומהירה. מכל הסיבות הטובות של הגינות ודיוק של מטרות התכנית, ומה היא נותנת ומה לא. התוצאה, שאנשים עפים על ההבטחות שאין מאחוריהן דבר.

חגית קרמר

בניית אתרים ברמה בינלאומית
מנוי פרימיום
עיצוב גרפי
UX UI
D I G I T A L
את מנסחת די בברור את ההבדל בגישה השיווקית בין 'מומחי' פתרונות הבזק לאלה שמציעים תהליכי עומק נטולי כוכבים.
אני שותפה לוועדת היגוי של תכנית אחת מאלה, ומכירה היטב חלק ממפעילי תכניות נוספות. אני יכולה להגיד בברור שאין מצב שמישהו שם בהנהלה מסכים לחתום על הבטחה להתעשרות קלה ומהירה. מכל הסיבות הטובות של הגינות ודיוק של מטרות התכנית, ומה היא נותנת ומה לא. התוצאה, שאנשים עפים על ההבטחות שאין מאחוריהן דבר.
התכוונתי שמי שימצא פתרון - הוא ייתעשר.
אף מחפשת עבודה לא הולכת להתעשר...

אני מאמינה שאפשר לקחת את התוכנית ולעטוף אותה אחרת - כדי שתהיה יותר שיווקית.

ומנגד, אני ממש סולדת מכל הקורסים הנוצצים שמבטיחים עולם ומלואו. שם המשווקים דואגים רק לכיס של עצמם.
צריך לרכוש כבוד לאנשים, לאינטלגנציה שלהם ולכסף שהם משקיעים - וככה אפשר גם להרוויח הרבה מאוד.

גלבוע

משתמש סופר מקצוען
התכוונתי שמי שימצא פתרון - הוא ייתעשר.
אף מחפשת עבודה לא הולכת להתעשר...

אני מאמינה שאפשר לקחת את התוכנית ולעטוף אותה אחרת - כדי שתהיה יותר שיווקית.

ומנגד, אני ממש סולדת מכל הקורסים הנוצצים שמבטיחים עולם ומלואו. שם המשווקים דואגים רק לכיס של עצמם.
צריך לרכוש כבוד לאנשים, לאינטלגנציה שלהם ולכסף שהם משקיעים - וככה אפשר גם להרוויח הרבה מאוד.
לקחתי לתשומת לבי. תודה לך!

טילון

מהמשתמשים המובילים!
עריכה והפקת סרטים
@דדד , אם את מתעניינת בכיוון של מקצוע מחקרי-
בזמנו עשיתי במכללה החרדית תואר במעבדה רפואית (קיים היום בקמפוס שטראוס, ויש שם גם ביוטכנולוגיה שזה די משיק אם אני לא טועה).
התואר שמקבלים הוא של מכללת הדסה. הוא דורש (יותר מלימודי הוראה), אבל לא ברמה של תואר באוניברסיטה הפתוחה.
התואר הזה מספיק נחשב כדי להמשיך לתואר שני באוניברסיטה העברית בלי קורסי השלמה, ולמדה איתי אפילו מישהי שהצליחה להתקבל עם התואר הזה לתואר שני בייעוץ גנטי (תואר שמאד קשה להתקבל אליו. פעם בשנתיים פותחים קבוצה של 4-5 סטודנטים, ויש המון ביקוש)
אני חשבתי וחלמתי להמשיך ולהתקדם בכיוון המחקרי, או ללכת לתעשיית הביוטק. אפילו התקבלתי למעבדה לתואר שני עם אפשרות למסלול מהיר לדוקטורט.
בדיעבד, הבנתי שמחקר לא מתאים לי. זה כולל המון עבודה שחורה ולא מתגמלת עד שזוכים (אם בכלל) להשתלב בצוות האקדמי.
שלא לדבר על זה שאמנם את התואר הראשון אפשר לעשות במכללה חרדית, אבל ההמשך הוא באוניברסיטה. על שלל בעיותיה.
לגבי תעשיית הביוטק- לא בדקתי אותה לעומק כי הבנתי שלי אישית לא מתאים להכנס לעולם של הייטק. אם זה מתאים לך אז בהחלט יכול להיות ששווה לך לבדוק את זה יותר לעומק. ממה שהבנתי- זה המקום היחיד בתחום המחקר המדעי שיש בו שכר מתגמל.
אבל סביבת עבודה שמורה לא תהיה שם. זאת סביבה חילונית לכל דבר. (אם כי מטבע הדברים במקום עבודה האווירה בד"כ פחות משוחררת מאשר באוניברסיטה)

מכל מקום

משתמש רשום
התכניות לקידום תעסוקתי לא עובדות רק על בטחון עצמי, אלא על חזון, מטרות, פרואקטיביות, זיהוי יכולות, פירוק חסמים, עד שמסיימות בקטע הפרקטי של כתיבת קו"ח והכנה לראיון עבודה.קו מאפיין לרוב התכניות (שכאמור, מופעלות במקומות שונים ועל ידי אנשים שונים) - הן מתקשות לשווק את עצמן.
העניין, נכון להיום הוא שמרבית התכניות האלו מתקיימות על עצם קיומן. דהיינו, לגרום למספיק אנשים לחשוב שהן נחוצות, ולא באמת עוזרות לפתור בעיות.
כדי להתפרנס יש דרך אחת - והיא לעבוד. (או ללמוד מקצוע אמיתי שניתן לעבוד בו.) בדר"כ השתכרות מביאה לרצון וגם למציאת דרכים להגדיל הכנסה.
במחשבה שניה- ייתכן שתכניות כאלו שמופעלות ע"י גופים מאורגנים כן יעילות, בשונה מיוזמות פרטיות.

מכל מקום

משתמש רשום
כן אני רוצה אם כבר מורה למתמטיקה (הרע במיעוטו-דקדוק), גיל קטן ממש לא מתאים לי, ואין לי סבלנות להיות מחנכת, עם כל הרגשי והתשומי של בנות העשרה...
כואב לי שכך מוכנות הבנות שלנו להבנת העולם התעסוקתי, וכמה הן מנותקות מהמציאות...
אין כוונתי, חלילה, לפגוע, אלא לשקף מציאות.

טילון

מהמשתמשים המובילים!
עריכה והפקת סרטים
לכן אני רוצה אם כבר מורה למתמטיקה (הרע במיעוטו-דקדוק), גיל קטן ממש לא מתאים לי, ואין לי סבלנות להיות מחנכת, עם כל הרגשי והתשומי של בנות העשרה...
אם אין לך סבלנות לרגשי והתשומי של בנות העשרה- אני ממליצה לך לא ללכת להוראה. גם לא כמורה מקצועית.
אין דבר כזה מורה שהיא לא מחנכת. נכון שהמחנכות עוסקות יותר בקטע החינוכי, אבל גם המקצועיות חייבות להתעסק בזה.
אני אמנם לא מחנכת כיתה כי לא מתאים לי להשקיע את הזמן הרב שהמחנכות משקיעות בכיתתן, אבל אילו לא הייתי מעוניינת לחנך- לא הייתי שורדת בהוראה.
עבדתי בעבר בבי"ס שבו המנהלת הגדירה את המורות המקצועיות כ"מחנכות מקצועיות". אני כבר מזמן לא עובדת שם, אבל ההגדרה הזו מלווה אותי עד היום.

גלבוע

משתמש סופר מקצוען
העניין, נכון להיום הוא שמרבית התכניות האלו מתקיימות על עצם קיומן. דהיינו, לגרום למספיק אנשים לחשוב שהן נחוצות, ולא באמת עוזרות לפתור בעיות.
כדי להתפרנס יש דרך אחת - והיא לעבוד. (או ללמוד מקצוע אמיתי שניתן לעבוד בו.) בדר"כ השתכרות מביאה לרצון וגם למציאת דרכים להגדיל הכנסה.
במחשבה שניה- ייתכן שתכניות כאלו שמופעלות ע"י גופים מאורגנים כן יעילות, בשונה מיוזמות פרטיות.
כמו שכתבתי לעיל, התנסיתי בתכנית כזו. אני חושבת שהיא היתה מאד יעילה.
מסכימה שכדי להתפרנס צריך לעבוד, וביחד עם זה כדי להתאים לעבודה בעולם משתנה כדאי לבוא עם כישורים ומיומנויות שאפשר לרכוש.
הייתי בתכנית כזו אחרי כעשר שנים בעולם העבודה. תרם לי הרבה. אני מתכננת מתישהו לעשות עוד תכנית קידום תעסוקתית, אישית או קבוצתית, מתישהו. כי בעולם של היום מי שרוצה להצליח צריך לצמוח ולשפר יכולות כל הזמן.

שפריצרית

משתמש מקצוען
הייתי בתכנית כזו אחרי כעשר שנים בעולם העבודה. תרם לי הרבה. אני מתכננת מתישהו לעשות עוד תכנית קידום תעסוקתית, אישית או קבוצתית, מתישהו. כי בעולם של היום מי שרוצה להצליח צריך לצמוח ולשפר יכולות כל הזמן.
מעניין אותי לשמוע על זה. במיוחד שעשית את זה אחרי עשור.
במה זה תרם לך? מה חידש לך?
כשאני רק מנסה להתקרב לתוכניות כאלה אני מרגישה 'גילו את אמריקה'...

תולעת ספרים ראשית

משתמש מקצוען
אם אין לך סבלנות לרגשי והתשומי של בנות העשרה- אני ממליצה לך לא ללכת להוראה. גם לא כמורה מקצועית.
אין דבר כזה מורה שהיא לא מחנכת. נכון שהמחנכות עוסקות יותר בקטע החינוכי, אבל גם המקצועיות חייבות להתעסק בזה.
אני אמנם לא מחנכת כיתה כי לא מתאים לי להשקיע את הזמן הרב שהמחנכות משקיעות בכיתתן, אבל אילו לא הייתי מעוניינת לחנך- לא הייתי שורדת בהוראה.
עבדתי בעבר בבי"ס שבו המנהלת הגדירה את המורות המקצועיות כ"מחנכות מקצועיות". אני כבר מזמן לא עובדת שם, אבל ההגדרה הזו מלווה אותי עד היום.
אני רואה מורות, כמובן שכן חובה לתת יחס, תשומת לב וכיו"ב, אבל לא באותה רמה בכלל!
מחנכת זה 24/7. מורה מקצועית-'קצת' פחות.

אוריגמי

משתמש סופר מקצוען
עיצוב ואדריכלות פנים
הם ממומנים על ידי משרד העבודה, והאינטרס שלהם לקדם מקצועות שיש להם ביקוש בשוק והבוגר לא יתייבש אחר כך בבית.
הם נמדדים לפי השמות של נועצים - מי שעובד נחשב להצלחה (בתנאי שהוא מרויח יותר מ 5000 ש"ח בחודש, ברוטו), מי שאחרי הייעוץ למד מקצוע ולא מצא עבודה נחשב לאי הצלחה.
מידיעה ברורה ומהכרות עמוקה עם המערכת.
לפיכך, האינטרס שלהם ושל הפונה בדרך כלל די זהה.
מה שכן, אין להם מי יודע מעוף ויצירתיות בחיפוש עבודה (וזה הגיוני, כי התחום הזה מייבש גם אנשים שבאו עם יצירתיות :( אבל על זה איילל בנפרד, בהזדמנות :) )
אכן הם מפנים למקצועות שיש להם ביקוש, אבל יש להם גם אינטרס להפנות ללימודים אקדמאים, ולכל מיני תכניות מותאמות לחרדים. שאין לי בעיה עם זה אם זה מה שמתאים לנועץ, אבל אם מצפים לשמוע את כ----ל סוגי המקצועות, אז הם לא הכתובת.

גלבוע

משתמש סופר מקצוען
אכן הם מפנים למקצועות שיש להם ביקוש, אבל יש להם גם אינטרס להפנות ללימודים אקדמאים, ולכל מיני תכניות מותאמות לחרדים. שאין לי בעיה עם זה אם זה מה שמתאים לנועץ, אבל אם מצפים לשמוע את כ----ל סוגי המקצועות, אז הם לא הכתובת.
למיטב ידיעתי באופן בו הם נמדדים במשרד העבודה, אין להם אינטרס להפנות ללימודים אקדמיים. הם נמדדים בהשמות.
אמנם, אם מישהו הלך לאקדמיה זה לא נחשב ככשלון אפילו שהוא לא עובד עדיין, זה נספר כהשהיית תהליך מסיבות מוצדקות, אבל זה גם לא נחשב כהצלחה.

sheen

משתמש מקצוען
אני מסכימה.
אישית אני חושבת שאלו כישורים שאפשר לקנות.
תכניות לקידום תעסוקה עושות בדיוק את זה, אבל הן פחות נפוצות ממה שהיה כדאי, ורוב האנשים לא יודעים על קיומן.
וגם כשמספרים להם שהם קיימות, פעמים רבות הם לא רוצים להיכנס לתכנית כי המושג הזה זר להן וממילא הם חשדנים כלפי התכנית.
(תכנית קידום, תכנית אמצע הדרך לגיל 45+, תעסוקה לרווחה, מרכזי הזדמנות, תכנית 'נתיבה' לבוגרות י"ב, תכניות למובטלים על ידי לשכות התעסוקה, ועוד).
השתתפתי בעבר בתכנית כזו, כשלמדתי קידום תעסוקתי התנסיתי בכך בעצמי, ונתן לי המון. לא סתם אני מאמינה בחשיבות הדברים :)
עד אז 'ניגנתי לפי שמיעה' בכל מה שקשור לתעסוקה, וגם למדתי מספרים ומבלוגים. הכל תרם לי והכל חשוב, אבל יש ערך לתהליך הקבוצתי המובנה שנתן לי מעבר.
נשמע מרשים. לא הכרתי בכלל.
אשמח לקבל מידע נוסף על תוכניות כאלו שקיימות כיום ומתאימות לנשים צעירות.

שירבירשירי

משתמש פעיל
אני אוהבת את הרוח האופטימית שאת נותנת פה, ואת הדגש החזק על התאמה אישית לעבודה, ועל למידה מחדש כל הזמן.
מי שבאה בגישה שלך, באמת לא צריכה שיעשו לה השמה, היא כבר תעשה לבד.

(ומי שלא?)
גם מי שבא בגישה שלה
עדיין צריכה בירור מעמיק
כי יש כאלו שלא יודעים איך לבלוע ת'צמם מרוב שהם אוהבים הכל ולא יודעים במה להתחיל
וזה סוג של בשלות לוותר על חלקים ממך ולהשאיר אותם בצד. לעת זקנה.
ורואים את זה הרבה בצעירות שמחפשות מקצוע-
המייעצת שואלת את אותה בת עשרה 'מה את אוהבת לעשות'??
והיא עונה לה בקול הכי כן ורציני 'אני אוהבת גם את זה, וגם, וגם וגם'
אז לפעמים יש קו מחבר באופי ההנאה (מורה לאומנות- עיצוב פנים, סתם נזרק לי)
ולפעמים אין קשרר

שירבירשירי

משתמש פעיל
תכניות לקידום תעסוקה עושות בדיוק את זה, אבל הן פחות נפוצות ממה שהיה כדאי, ורוב האנשים לא יודעים על קיומן.
וגם כשמספרים להם שהם קיימות, פעמים רבות הם לא רוצים להיכנס לתכנית כי המושג הזה זר להן וממילא הם חשדנים כלפי התכנית.
האם התוכנית מטעם מעוף (ייעוץ וליווי) על אותו הכיוון ? (14 שיעורים כמדומיני)
יש שם הנחות גדולות.

גלבוע

משתמש סופר מקצוען
האם התוכנית מטעם מעוף (ייעוץ וליווי) על אותו הכיוון ? (14 שיעורים כמדומיני)
יש שם הנחות גדולות.
התכנית במעוף היא ליווי עסקי, התכנית האחרות שהזכרתי הן ליווי תעסוקתי. יש תכנים מקבילים בין השתיים (חזון, זיהוי יכולות, פרואקטיביות וכו'). המיקוד שונה: תכניות שממוקדות בעסקים פונות לנשים עם חלום להיות עצמאיות, תכניות קידום תעסוקתי פונות לנשים שרוצות להצליח כשכירות.
מותר לעבור צד באמצע :)

שירבירשירי

משתמש פעיל
אמרגן
דייל
דיקן סטודנטים
יזם
לוביסט (שידול נבחרי ציבור לפעולה למען מטרות מסוימות)
נציג מכירות
סוכן נדל"ן
עוזר פרלמנטרי
פוליטיקאי
צוער במשרד החוץ
מפיק רדיו וטלוויזיה
מגשר
מורה
גנן

נו שוין,
מה זו הג'יבריש הזו ??
אם כאלה תוצאות, לא פלא שאמצא ת'צמי בסוף, בפרצוף מזוקן חסר שיניים, מול תלמידות ומחברות..

מצב
הנושא נעול.

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק ד

א לַמְנַצֵּחַ בִּנְגִינוֹת מִזְמוֹר לְדָוִד:ב בְּקָרְאִי עֲנֵנִי אֱלֹהֵי צִדְקִי בַּצָּר הִרְחַבְתָּ לִּי חָנֵּנִי וּשְׁמַע תְּפִלָּתִי:ג בְּנֵי אִישׁ עַד מֶה כְבוֹדִי לִכְלִמָּה תֶּאֱהָבוּן רִיק תְּבַקְשׁוּ כָזָב סֶלָה:ד וּדְעוּ כִּי הִפְלָה יְהוָה חָסִיד לוֹ יְהוָה יִשְׁמַע בְּקָרְאִי אֵלָיו:ה רִגְזוּ וְאַל תֶּחֱטָאוּ אִמְרוּ בִלְבַבְכֶם עַל מִשְׁכַּבְכֶם וְדֹמּוּ סֶלָה:ו זִבְחוּ זִבְחֵי צֶדֶק וּבִטְחוּ אֶל יְהוָה:ז רַבִּים אֹמְרִים מִי יַרְאֵנוּ טוֹב נְסָה עָלֵינוּ אוֹר פָּנֶיךָ יְהוָה:ח נָתַתָּה שִׂמְחָה בְלִבִּי מֵעֵת דְּגָנָם וְתִירוֹשָׁם רָבּוּ:ט בְּשָׁלוֹם יַחְדָּו אֶשְׁכְּבָה וְאִישָׁן כִּי אַתָּה יְהוָה לְבָדָד לָבֶטַח תּוֹשִׁיבֵנִי:
נקרא  23  פעמים

ספירת העומר

לוח מודעות

למעלה