דרוש מידע באיזה שלב של ראיון עבודה להודיע על מצב מיוחד? בהתחלה או בסוף?

דובשניה

משתמש מקצוען
אחת אצלנו בעבודה הגיעה לריאיון בחודש שמיני! (מהאלה שלא רואים עליהם כלום ובהלם שילדו) ולא סיפרה כלום.
התקבלה לעבודה.
בתחילת תשיעי נזכרה להגיד וממש כעסו על חוסר הישרות ולא רצו להחזיר אותה אחרי הלידה.

יופלה אפרסק

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום
מוזיקה ונגינה
יוצרי ai
אגב שמעתי שאסור חוקית לקבל עובדת החל מחודש חמישי, לא יודעת עד כמה נכון.
מכירה רו"ח מעולה ++ שהתקבלה /נחטפה לתפקיד בסוף התשיעי, וחיכו לה בסבלנות אחרי החל"ד

הגולם מפראג

משתמש פעיל
יש כאלה שיתקבלו אם לא יספרו ויש כאלה שלא.
יש כאלה שיתקבלו אם יספרו ויש כאלה שלא.
מכירה כמה וכמה כאלה שלא התקבלו בגלל שסיפרו או לא סיפרו על ההריון
לא הייתי ממהרת להתעטף ברגשות אשמה או נחיתות ולחשוב שלא קיבלו אותך רק בגלל מי שאת.
יש הרבה מקרים שעובדת מדהימה ומצוינת, אבל ההריון הוא בהחלט פקטור משמעותי בהחלטה שלא לקבל אותה למרות זאת,
שוב, זה בעיקר תלוי במשרה המדוברת ובתרבות הארגונית של החברה.

אמא לילדים מתוקים

משתמש מקצוען
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
אחת אצלנו בעבודה הגיעה לריאיון בחודש שמיני! (מהאלה שלא רואים עליהם כלום ובהלם שילדו) ולא סיפרה כלום.
התקבלה לעבודה.
בתחילת תשיעי נזכרה להגיד וממש כעסו על חוסר הישרות ולא רצו להחזיר אותה אחרי הלידה.
ממש הגזמה!!

BIZZARC- עשירה

משתמש סופר מקצוען
עיצוב גרפי
הדמיות בתלת מימד
עיצוב ואדריכלות פנים
לא הייתי ממהרת להתעטף ברגשות אשמה או נחיתות ולחשוב שלא קיבלו אותך רק בגלל מי שאת.
יש הרבה מקרים שעובדת מדהימה ומצוינת, אבל ההריון הוא בהחלט פקטור משמעותי בהחלטה שלא לקבל אותה למרות זאת,
שוב, זה בעיקר תלוי במשרה המדוברת ובתרבות הארגונית של החברה.
בדיוק.
מכירה רו"ח מעולה ++ שהתקבלה /נחטפה לתפקיד בסוף התשיעי, וחיכו לה בסבלנות אחרי החל"ד
זה בדיוק העניין שתלוי בכל הפרטים של העבודה שמנסים להתקבל אליה ובשלב ההריון וכו'
לכן אי אפשר להקיש מסיפורים...

geekית מחשבים

משתמש סופר מקצוען
הנדסת תוכנה
D I G I T A L
אני הייתי אומרת בהתחלה,
נראה לי חוסר טקט לא לומר
בסופו של דבר את הולכת לעבוד איתם
ואת רוצה שיחשבו עליך דברים טובים.
ממש לא חוסר טקט,
וזה תלוי גם בשלב,
בחודש חמישי זה ממש בסדר לומר בסוף תהליך.

EfratHL

משתמש פעיל
חשוב לציין שאסור לפטר עובדת בהריון, גם אם היא לא דיווחה למעסיק.
חשוב להיות בני אדם הוגנים אבל גם חשוב לדעת את הזכויות שלכן.

גלגל הצבעים

משתמש מקצוען
עיצוב גרפי
עימוד ספרים
עריכה והפקת סרטים
חשוב לציין שאסור לפטר עובדת בהריון, גם אם היא לא דיווחה למעסיק.
חשוב להיות בני אדם הוגנים אבל גם חשוב לדעת את הזכויות שלכן.
נכון שאם יש לה ותק בעבודה של 6 חודשים אז אסור לפטר אותה בכלל (אא"כ מגישים בקשה וכו'), כלומר שהתחילה לעבוד ממש בתחילת ההריון

אם אין לה ותק בעבודה של 6 חודשים אז אין שום בעיה לפטר אותה, כמובן שמעביד טיפש יכתוב לה במכתב פיטורין שזה בגלל שהיא בהריון (שאז זה אסור כמו שאסור לפטר עובדת בגלל שהיא אשה), רוב מוחלט של המעסיקים יכתבו "עקב חוסר רצינות" יעשו שימוע על "חוסר רצינות" וכל טוב.

EfratHL

משתמש פעיל
נכון שאם יש לה ותק בעבודה של 6 חודשים אז אסור לפטר אותה בכלל (אא"כ מגישים בקשה וכו'), כלומר שהתחילה לעבוד ממש בתחילת ההריון

אם אין לה ותק בעבודה של 6 חודשים אז אין שום בעיה לפטר אותה, כמובן שמעביד טיפש יכתוב לה במכתב פיטורין שזה בגלל שהיא בהריון (שאז זה אסור כמו שאסור לפטר עובדת בגלל שהיא אשה), רוב מוחלט של המעסיקים יכתבו "עקב חוסר רצינות" יעשו שימוע על "חוסר רצינות" וכל טוב.

גלגל הצבעים

משתמש מקצוען
עיצוב גרפי
עימוד ספרים
עריכה והפקת סרטים
לא הבנתי מה שונה כאן ממה שכתבתי

EfratHL

משתמש פעיל
לא הבנתי מה שונה כאן ממה שכתבתי
רק תוספת קטנה.
אמנם מותר לפטר אישה בהריון עם ותק של פחות מ6 חודשים, אבל זו עילה משמעותית לתביעה גם אם המעסיק לא מודה שזה בגלל ההריון, קשה לו להוכיח שזה לא קשור אליו משום שבדרך כלל נותנים לעובד פרק זמן משמעותי יותר להוכיח את עצמו.
למעשה בית הדין לעניני עבודה נוטה מאד לצד של העובדת בהריון ולכן רב המעסיקים לא יעזו לפטר עובדת בהריון גם אם יש לה ותק של פחות מחצי שנה.
אגב, 6 חודשים נחשבים גם אם הם מסתכמים בתקופת ההודעה המוקדמת.
ועוד משהו,אם עובדת מגלה שהיא בהריון לאחר שיחת הפיטורים ועדיין בתקופת ההודעה המוקדמת של המעסיק, המעסיק חייב לקבל אותה בחזרה.

מניסיון של שיחות עם נשים: אל תותרו על הזכויות שלכן, במיוחד בתקופה הזאת, גם אם זה מרגיש פחות נעים.

גלגל הצבעים

משתמש מקצוען
עיצוב גרפי
עימוד ספרים
עריכה והפקת סרטים
רק תוספת קטנה.
אמנם מותר לפטר אישה בהריון עם ותק של פחות מ6 חודשים, אבל זו עילה משמעותית לתביעה גם אם המעסיק לא מודה שזה בגלל ההריון, קשה לו להוכיח שזה לא קשור אליו משום שבדרך כלל נותנים לעובד פרק זמן משמעותי יותר להוכיח את עצמו.
למעשה בית הדין לעניני עבודה נוטה מאד לצד של העובדת בהריון ולכן רב המעסיקים לא יעזו לפטר עובדת בהריון גם אם יש לה ותק של פחות מחצי שנה.
אגב, 6 חודשים נחשבים גם אם הם מסתכמים בתקופת ההודעה המוקדמת.
ועוד משהו,אם עובדת מגלה שהיא בהריון לאחר שיחת הפיטורים ועדיין בתקופת ההודעה המוקדמת של המעסיק, המעסיק חייב לקבל אותה בחזרה.

מניסיון של שיחות עם נשים: אל תותרו על הזכויות שלכן, במיוחד בתקופה הזאת, גם אם זה מרגיש פחות נעים.
זה נכון בסוג מסויים של עבודות שיש תקופת נסיון ארוכה שאז המעסיק יתקשה למצוא סיבה שבגדר ''פשע'' שגרמה לו לפטר מיידית, אבל בעבודות ה''פשוטות'' של פקידות, מזכירות, מטפלות, מוכרות, לא נדיר בכלל שעובדת מתחילה לעבוד ואחרי שבועיים-חודשיים מפוטרת.
וההבדל הגדול שלפני 6 חודשים הוא דבר ראשון יכול לפטר ולא צריך אישור מראש, והסיכוי שהעובדת תלך לתבוע, וגם אם כן הסיכוי שתצליח להוכיח משהו קביל משפטית הוא אפסי, אא''כ מדובר במעסיק טיפש שהתבטא מפורש וההתבטאות תועדה.

geekית מחשבים

משתמש סופר מקצוען
הנדסת תוכנה
D I G I T A L
זה נכון בסוג מסויים של עבודות שיש תקופת נסיון ארוכה שאז המעסיק יתקשה למצוא סיבה שבגדר ''פשע'' שגרמה לו לפטר מיידית, אבל בעבודות ה''פשוטות'' של פקידות, מזכירות, מטפלות, מוכרות, לא נדיר בכלל שעובדת מתחילה לעבוד ואחרי שבועיים-חודשיים מפוטרת.
וההבדל הגדול שלפני 6 חודשים הוא דבר ראשון יכול לפטר ולא צריך אישור מראש, והסיכוי שהעובדת תלך לתבוע, וגם אם כן הסיכוי שתצליח להוכיח משהו קביל משפטית הוא אפסי, אא''כ מדובר במעסיק טיפש שהתבטא מפורש וההתבטאות תועדה.
אצל מעסיק חילוני הסיכוי שהעובדת תתבע הוא גבוה מאוד...

הללו

משתמש מקצוען
כשחיפשתי עבודה בתחילת הריון:
במקומות שהודעתי בטלפון הראשוני - ביטלו לי את הראיון (בתירוצים שונים)
שמקום שהודעתי בתחילת הראיון - מיד מצאו סיבה למה לא מתאים להם (הראיון היה חפיף מאד, היה שקוף שמחפשים לשלוח אותי משם).
מקום אחר שאמרתי כשהזמינו אותי לחתימת חוזה - שוב ביטלו.
למקום הבא הודעתי רק אחרי החתימה...
(כל הנ"ל היה מחודש שני שלישי עד חודש רביעי)

נכתב בשביל לאזן את תופעת ה"הודעתי-התקבלתי".

רוחי ב

משתמש מקצוען
הנדסת תוכנה
כשחיפשתי עבודה בתחילת הריון:
במקומות שהודעתי בטלפון הראשוני - ביטלו לי את הראיון (בתירוצים שונים)
שמקום שהודעתי בתחילת הראיון - מיד מצאו סיבה למה לא מתאים להם (הראיון היה חפיף מאד, היה שקוף שמחפשים לשלוח אותי משם).
מקום אחר שאמרתי כשהזמינו אותי לחתימת חוזה - שוב ביטלו.
למקום הבא הודעתי רק אחרי החתימה...
(כל הנ"ל היה מחודש שני שלישי עד חודש רביעי)

נכתב בשביל לאזן את תופעת ה"הודעתי-התקבלתי".
לגמרי,
אני התחלתי תהליך במשרד ממשלתי כשבוע אחרי לידה,
(אחרי שביררתי שלוקח לפחות חודשיים לקבל סיווג ביטחוני במשרד הספיצפי + חודש הודעה מראש למעביד שלי, ולכן התאים לי מבחינת לוחות זמנים של חזרה מחל"ד)
עברתי מבחן מפרך בהצלחה, וקראו לי לשני ראיונות מתקדמים עם מנהלי המחלקה, והיה נראה שהיו מרוצים ממש,
דיברתי עם אחת מהר"צ שהכירה את הנפשות הפועלות ואמרה שאין להם עוד מועמד מוביל חוץ ממני, בראיון האחרון סיפרתי שאני בחלד, ומאז לא שמעתי מהם מילה....
ככה שעם כל הכבוד לפמיניזם, זה לא באמת עומד במבחן המציאות ברוב המקומות :(

geekית מחשבים

משתמש סופר מקצוען
הנדסת תוכנה
D I G I T A L
לגמרי,
אני התחלתי תהליך במשרד ממשלתי כשבוע אחרי לידה,
(אחרי שביררתי שלוקח לפחות חודשיים לקבל סיווג ביטחוני במשרד הספיצפי + חודש הודעה מראש למעביד שלי, ולכן התאים לי מבחינת לוחות זמנים של חזרה מחל"ד)
עברתי מבחן מפרך בהצלחה, וקראו לי לשני ראיונות מתקדמים עם מנהלי המחלקה, והיה נראה שהיו מרוצים ממש,
דיברתי עם אחת מהר"צ שהכירה את הנפשות הפועלות ואמרה שאין להם עוד מועמד מוביל חוץ ממני, בראיון האחרון סיפרתי שאני בחלד, ומאז לא שמעתי מהם מילה....
ככה שעם כל הכבוד לפמיניזם, זה לא באמת עומד במבחן המציאות ברוב המקומות :(
גם לי קרה סיפור דומה,
ומאז למדתי לא לומר כלום!!
בעבודה הנוכחית שלי אחרי שקיבלתי הצעת חוזה, לפני שחתמתי,
בקשתי לדבר עם הר"צ שלי ואמרתי לו שיש לי ילד קטן ולכן אתחיל מוקדם בכל יום.

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק טו

א מִזְמוֹר לְדָוִד יְהוָֹה מִי יָגוּר בְּאָהֳלֶךָ מִי יִשְׁכֹּן בְּהַר קָדְשֶׁךָ:ב הוֹלֵךְ תָּמִים וּפֹעֵל צֶדֶק וְדֹבֵר אֱמֶת בִּלְבָבוֹ:ג לֹא רָגַל עַל לְשֹׁנוֹ לֹא עָשָׂה לְרֵעֵהוּ רָעָה וְחֶרְפָּה לֹא נָשָׂא עַל קְרֹבוֹ:ד נִבְזֶה בְּעֵינָיו נִמְאָס וְאֶת יִרְאֵי יְהוָה יְכַבֵּד נִשְׁבַּע לְהָרַע וְלֹא יָמִר:ה כַּסְפּוֹ לֹא נָתַן בְּנֶשֶׁךְ וְשֹׁחַד עַל נָקִי לֹא לָקָח עֹשֵׂה אֵלֶּה לֹא יִמּוֹט לְעוֹלָם:
נקרא  9  פעמים

אתגר AI

האנשה • 2

לוח מודעות

למעלה