דרוש מידע באיזה שלב נדרשים לשלם מכס ביבוא מחו"ל ?

ישראלית

משתמש פעיל
D I G I T A L
הזמנתי חבילה בסכום מעל 270 ש"ח

מתי החבילה נתקעת במכס ודורשים עליה תשלום?
איך מקבלים את ההודעה עם דרישת התשלום?

nori

משתמש מקצוען
עיצוב ואדריכלות פנים
יש כמה אפשרויות:
1. חברות שדורשות את התשלום למכס לפני שהן שולחות את החבילה (היום דברו פה על אסוס למשל)
2. חברות שיש להן הסכם ומעבירות לדואר רשימות של חבילות עם הסכום שלהן, על החבילות האלו נרשמת הערה לא למסור לנמען עד תשלום המכס, כשאת באה לאסוף את החבילה אומרים לך שאת את רוצה לקבל תשלמי 17% (או בדואר או באתר הדואר) (נקסט עובדים כך לאחרונה)
3. חברות אחרות שאין להן הסכמים, כל החבילות עוברות בדיקות מדגמיות, בד"כ בודקים את הגדולות יותר, כך שיתכן שתזמיני חבילה שאת אמורה לשלם עליה מכס ולא יתקע, במידה והחבילה שלך "נתפסה" היא תתעכב קצת במיון ותקבלי הודעה מהדואר שאת צריכה לבא לשלם מכס כדי לשחרר את החבילה.

nori

משתמש מקצוען
עיצוב ואדריכלות פנים
החבילה שלי מנקסט, מה מומלץ לעשות, לשלם את המע"מ?
או שיש אפשרות לבטל את העסקה ולהזדכות מנקסט?
החלטה אישית. אני העדפתי לשלם, לקבל את הפריטים ולסיים ספור. מהיום והלאה אזהר יותר.
יש אפשרות לא לבא ולקחת, החבילה תחזור, נקסט יזכו. במקביל את יכולה להזמין מחדש.
שתי חסרונות: 1. עיכוב בקבלת הבגדים + אופציה שמה שהזמנת לא במלאי. 2. יתכן שהחבילה תאבד איפשהו, את צריכה עכשיו לעקוב שהחבילה חוזרת ושבאמת מזכים אותך, במידה ולא להתנהל מול נקסט עד לסוף הטוב.
אני כמו שאמרתי מעדיפה חבילה ביד. לא נעים, לא נורא.

nori

משתמש מקצוען
עיצוב ואדריכלות פנים
מה זאת אומרת לא לבוא לקחת? הדואר מחזיר את זה אוטמטית? (אחרי כמה זמן?)
כן, לא יודעת כמה זמן, אני מניחה שפרק זמן של עשרה ימים, שבועיים. אחרי שתקבלי שתי הודעות זה חוזר חזרה. עד שיתקבל בנקסט ותראי זכוי גם יקח פרק זמן, לכן אמרתי שאת צריכה לעקוב. אני יודעת על כמה שעשו כך והצליח להן.

ישראלית

משתמש פעיל
D I G I T A L
כן, לא יודעת כמה זמן, אני מניחה שפרק זמן של עשרה ימים, שבועיים. אחרי שתקבלי שתי הודעות זה חוזר חזרה. עד שיתקבל בנקסט ותראי זכוי גם יקח פרק זמן, לכן אמרתי שאת צריכה לעקוב. אני יודעת על כמה שעשו כך והצליח להן.
אפשר גם להגיע לדואר ואם יש חיוב מע"מ להגיד שלא רוצים לקחת את זה?
(כי בינתיים זה התחלק לי ל2 משלוחים בהפרש של כמה ימים אז ייתכן שאין חיוב)

nori

משתמש מקצוען
עיצוב ואדריכלות פנים
אפשר גם להגיע לדואר ואם יש חיוב מע"מ להגיד שלא רוצים לקחת את זה?
(כי בינתיים זה התחלק לי ל2 משלוחים בהפרש של כמה ימים אז ייתכן שאין חיוב)
אני חושבת שכן.
אצלי זה הגיע למרכז חלוקה שמגיע לשם חבילות אז בכלל אי אפשר לשלם, נשלחתי לשלם באתר.
אני מניחה שגם בדואר אפשר להגיד שרוצים לבדוק מה לעשות וכו'.

ישראלית

משתמש פעיל
D I G I T A L
אני חושבת שכן.
אצלי זה הגיע למרכז חלוקה שמגיע לשם חבילות אז בכלל אי אפשר לשלם, נשלחתי לשלם באתר.
אני מניחה שגם בדואר אפשר להגיד שרוצים לבדוק מה לעשות וכו'.
תודה רבה על כל המידע

זהביתוש

משתמש פעיל

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק קכט

א שִׁיר הַמַּעֲלוֹת רַבַּת צְרָרוּנִי מִנְּעוּרַי יֹאמַר נָא יִשְׂרָאֵל:ב רַבַּת צְרָרוּנִי מִנְּעוּרָי גַּם לֹא יָכְלוּ לִי:ג עַל גַּבִּי חָרְשׁוּ חֹרְשִׁים הֶאֱרִיכוּ (למענותם) לְמַעֲנִיתָם:ד יְהוָה צַדִּיק קִצֵּץ עֲבוֹת רְשָׁעִים:ה יֵבֹשׁוּ וְיִסֹּגוּ אָחוֹר כֹּל שֹׂנְאֵי צִיּוֹן:ו יִהְיוּ כַּחֲצִיר גַּגּוֹת שֶׁקַּדְמַת שָׁלַף יָבֵשׁ:ז שֶׁלֹּא מִלֵּא כַפּוֹ קוֹצֵר וְחִצְנוֹ מְעַמֵּר:ח וְלֹא אָמְרוּ הָעֹבְרִים בִּרְכַּת יְהוָה אֲלֵיכֶם בֵּרַכְנוּ אֶתְכֶם בְּשֵׁם יְהוָה:
נקרא  6  פעמים

לוח מודעות

למעלה