באווירת הימים הנוראים הבעל"ט!!!

יענקי111

משתמש צעיר
איך כותבים - בעל הקורא או הבעל-קורא, בעל התוקע או הבעל-תוקע, בעל המקריא או הבעל-מקריא, וכדו' בעוד כמה וכמה דוגמאות?

אפכא מסתברא

משתמש סופר מקצוען
מוזיקה ונגינה
עריכה תורנית
כל הצורות האלה אינן תקניות, אבל מהיותן מקובלות כל כך אצלנו אי אפשר להימנע מהן. הפתרון שלי הוא: ה'בעל-קורא', ה'בעל-תוקע', ה'בעל-מקריא' וכל כיו"ב. מ'בעל-מחבר' אפשר להימנע ולומר פשוט: המחבר, או מחבר הספר, וכן 'בעל השמחה' נשמע זורם וטוב במידה מספקת מכדי שנעקם את הדיבור והכתיבה ל-: ה'בעל שמחה'.

יענקי111

משתמש צעיר
נכתב ע"י אפכא מסתברא;852675:
כל הצורות האלה אינן תקניות, אבל מהיותן מקובלות כל כך אצלנו אי אפשר להימנע מהן. הפתרון שלי הוא: ה'בעל-קורא', ה'בעל-תוקע', ה'בעל-מקריא' וכל כיו"ב. מ'בעל-מחבר' אפשר להימנע ולומר פשוט: המחבר, או מחבר הספר, וכן 'בעל השמחה' נשמע זורם וטוב במידה מספקת מכדי שנעקם את הדיבור והכתיבה ל-: ה'בעל שמחה'.
תודה רבה, גם אני הייתי בדעה כך.
ליל מנוחה
א כתיבה וחתימה טובה

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק קכז

א שִׁיר הַמַּעֲלוֹת לִשְׁלֹמֹה אִם יְהוָה לֹא יִבְנֶה בַיִת שָׁוְא עָמְלוּ בוֹנָיו בּוֹ אִם יְהוָה לֹא יִשְׁמָר עִיר שָׁוְא שָׁקַד שׁוֹמֵר:ב שָׁוְא לָכֶם מַשְׁכִּימֵי קוּם מְאַחֲרֵי שֶׁבֶת אֹכְלֵי לֶחֶם הָעֲצָבִים כֵּן יִתֵּן לִידִידוֹ שֵׁנָא:ג הִנֵּה נַחֲלַת יְהוָה בָּנִים שָׂכָר פְּרִי הַבָּטֶן:ד כְּחִצִּים בְּיַד גִּבּוֹר כֵּן בְּנֵי הַנְּעוּרִים:ה אַשְׁרֵי הַגֶּבֶר אֲשֶׁר מִלֵּא אֶת אַשְׁפָּתוֹ מֵהֶם לֹא יֵבֹשׁוּ כִּי יְדַבְּרוּ אֶת אוֹיְבִים בַּשָּׁעַר:
נקרא  18  פעמים

אתגר AI

אחרי החגים • אתגר 13

לוח מודעות

למעלה