התייעצות אתם מעלים אותם כתה? באמת? אבל הם החסירו כ"כ הרבה?

לעבעדיקייט

משתמש מקצוען
זהו. מסיבות סוף שנה. חגיגות. שלטים. חזרות. חומש סעודה. מסיבת סידור. מסיבות גמר וכו' וכו'
ממש חגיגה. ו...?
האם הילד "באמת" יודע את החומר?
טוב. אז בואו נעשה קצת סדר.
ילד/ה בכתות רגילות. נו. מילא. קצת יותר חומר. קצת יותר חומר.
אבל ילד שלומד קריאת אותיות (גן חובה) ולא יודע אותם על בורים במליון אחוז (כן. בלימוד האותיות, יש כזה מושג מליון אחוז), מה לא לעלות כתה?
הרי זה יכול להוות נזק ארוך מאד.
אהה. תבואו ותגידו: לא קרה כלום. בשנה הבאה הוא ימשיך ללמוד.
אז כאן מתחילה הבעיה. הרבי/המורה שיקבלו אותו בשנה הבאה לא מומחים לזה.
זה כמו שתגידו מה שהזגג לא עשה, יעשה החשמלאי.
לדעתי, צריכים ההורים קול צעקה (כדי שאח"כ לא תהיה מרה) ולתבוע מההנהלות שידחו את עליית הכתות עד לראש חודש כסלו.
אלול ותשרי ממילא לא נחשבים לחודשי לימוד, בהם לומדים על החגים.
אבקש, רק תגובות ענייניות הנדנות בכובד ראש.

מילה בסלע

משתמש סופר מקצוען
מנהל קבוצה
פרסום וקופי
לענ"ד הכיתות הבאות (מתוך הכרות עם החומרים הנלמדים באופן ספירלי-) חייבות להשלים חומר בקיץ לפני שנה"ל הבאה:
א'
ב'
ה'
ז'
ח'

כמובן בקריאה, כתיבה, עברית בכללותה (כולל לשון) והסטוריה.

chaia

משתמש מקצוען
לפי מה שאני שאלתי וביררתי בתחילת כיתה א' יקחו את זה בחשבון ויתנו תגבור וחיזוק בקריאה.
לוקחים את זה בחשבון שהם החסירו חודשיים מאד משמעותיים ועדיין א"א לדעת כמה הם עוד יחסירו (עם כל הבידודים) ועושים מה שנקרא למידה תוך כדי הכרת התנאים החדשים, לא"א אין תדובות מדוייקות של מה יהיה אבל לא יזרקו את הילדים ישר לרמה של כיתה א' ויניחו להם להתמודד

5127109

מהמשתמשים המובילים!
עיצוב גרפי
עימוד ספרים
לפי מה שאני שאלתי וביררתי בתחילת כיתה א' יקחו את זה בחשבון ויתנו תגבור וחיזוק בקריאה.
לוקחים את זה בחשבון שהם החסירו חודשיים מאד משמעותיים ועדיין א"א לדעת כמה הם עוד יחסירו (עם כל הבידודים) ועושים מה שנקרא למידה תוך כדי הכרת התנאים החדשים, לא"א אין תדובות מדוייקות של מה יהיה אבל לא יזרקו את הילדים ישר לרמה של כיתה א' ויניחו להם להתמודד
כל מילה.
קחי בחשבון שזה משהו מערכתי - לא אמורים להיות פערים משמועיתיים בכל השנתון ככה שלא משנה מה - כולם באותה סירה. יתחילו את החומר של שנה שעברה בשנה החדשה, נכון זה לא יהיה אותו ותק של מורה שמעבירה שיעור בפעם המאה אלא בפעם הראשונה וזה אומר להכין מערכים (או לקחת מוכנים), ובשביל זה יש למורים את החופש הגדול, לא? ככה תמיד אמרו שזה לוקח להם זמן וכו'.

סערצע

משתמש מקצוען
אדרבא, יהי' בזה את המעלה של "יהיו בעיניך (כ)חדשים"...

נעמי

לעיצוב שמעיף גבוה
מנוי פרימיום
עיצוב גרפי
עריכה והפקת סרטים
אהה. תבואו ותגידו: לא קרה כלום. בשנה הבאה הוא ימשיך ללמוד.

א. איזראעל

משתמש סופר מקצוען
צילום מקצועי
אלול ותשרי ממילא לא נחשבים לחודשי לימוד, בהם לומדים על החגים.
אף אחד לא יכול להבטיח שבחודשים אלו לא נהיה בסגר נוסף\בידוד או כל דבר דומה.
בזמנים טרופים כמו היום לא יעיל לתכנן לטווח של יותר מיום - יומיים, וגם זה הרבה מידי.

נני5

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום
עיצוב גרפי
צילום מקצועי
אתה באמת חושב שמלמד מכתה אחת לא יודע ללמד את החומר של כתה לפניו/אחריו?

לעבעדיקייט

משתמש מקצוען
חוצמזה הרבה הורים תירגלו עם הילדים במהלך החופשה וקידמו אותם לכה"פ חלקית
לסמוך על ההורים? סטיסטיקה: 25% לומדים ומשננים עם הילדים את החומר כמו שצריך פחות או יותר.
30-35% "רוצים" לשנן, אבל לא "מצליחים" מסיבות כאלו ואחרות. והשאר? מה אני עובד הוראה? שילמתי שכר לימוד, שיסתדרו.

y&m

צוות הנהלה
מנהל
מנוי פרימיום
עיצוב גרפי
כתיבה ספרותית
לא מצליחה להבין מה זה משנה איך קוראים לכיתה?
העיקר ילמדו את הנדרש.

הקושי העיקרי לדעתי בכיתות ב',
שחלק שתפסו את הקריאה - ישבו וקראו כל הקורונה.
ואלו שהתקשו - בילו חודשיים של כייף.
והפער יכול להיות פשוט עצום.

רוחי בלבוחי

משתמש סופר מקצוען
מורה מיקצועי יכול לחלוש גם על חומר שלא בדיוק הוא מלמד, אני חושבת שזו ה"צרה" של הצוות בבית הספר ובחדרים, ואני מאמינה שמקום עם אחריות ייקח על עצמו את האחריות המינימלית הזו -
לא לצבור פערים שירדפו את הילדים לטווח הרחוק!!! ו
אני מדברת ממקום של חדר מורות - וזה שיח! וזה מדובר! וזה מטריד - ויפעלו בנושא.....

שימיגם

משתמש מקצוען
פרסום וקופי
מוזיקה ונגינה
הנדסת תוכנה
נימה מזלזלת בצוות ההוראה?
לא לכך התכוונתי.
אני מלא הערכה לכל איש צוות שעושה מלאכתו נאמנה. בעיני הוא כשר וישר עד שחלילה...
לא זלזול
רק שבהוראה בחיידרים אין "הכשרה" לכיתה ו' ו "הכשרה אחרת" לכיתה ח'
הכל עניין של נסיון וגישה ובזה אין הבדל בין הגילאים (לא להתווכח, הכותב היה בעבר מורה מבוקש בכיתות נמוכות וגם גבוהות, עד שפרש לתכנות, למי ששאל)
אין בעיה למלמד כיתה א' ללמד כיתה ה' למשל, מבחינת החומר

דפה

משתמש מקצוען
כל מערכת החינוך לוקחת בחשבון שבשנה הבאה הילדים מגיעים עם איחור לימודי, אך לחלוטין לא פער, כי פער זה הבדלים בין ילדי הכיתה , ולא יהיו הבדלים, כי לכווווווולם היה קורונה.
ועל כן שנה הבאה יחזרו על התוכן הלימודי שהפסידו השנה ומשם ימשיכו.
ואין מורה שילמד תוכי ממערכים של שנים קודמות, כאשר כל כל הכיתה לא איתו.

CooKiss

משתמש סופר מקצוען
עיצוב ואדריכלות פנים
אני כל הזמן צוחקת שעוד 14 שנה בכיתה יב' אני אסביר למורה שזה לא הילדה, פשוט כשהיא היתה בכיתה א' היתה קורונה לכן יש לה בעיה בקריאה...
לאחרונה זה פחות מצחיק אותי אבל זה המצב...

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק קכז

א שִׁיר הַמַּעֲלוֹת לִשְׁלֹמֹה אִם יְהוָה לֹא יִבְנֶה בַיִת שָׁוְא עָמְלוּ בוֹנָיו בּוֹ אִם יְהוָה לֹא יִשְׁמָר עִיר שָׁוְא שָׁקַד שׁוֹמֵר:ב שָׁוְא לָכֶם מַשְׁכִּימֵי קוּם מְאַחֲרֵי שֶׁבֶת אֹכְלֵי לֶחֶם הָעֲצָבִים כֵּן יִתֵּן לִידִידוֹ שֵׁנָא:ג הִנֵּה נַחֲלַת יְהוָה בָּנִים שָׂכָר פְּרִי הַבָּטֶן:ד כְּחִצִּים בְּיַד גִּבּוֹר כֵּן בְּנֵי הַנְּעוּרִים:ה אַשְׁרֵי הַגֶּבֶר אֲשֶׁר מִלֵּא אֶת אַשְׁפָּתוֹ מֵהֶם לֹא יֵבֹשׁוּ כִּי יְדַבְּרוּ אֶת אוֹיְבִים בַּשָּׁעַר:
נקרא  35  פעמים

אתגר AI

אחרי החגים • אתגר 13

לוח מודעות

למעלה