^^^^אתגר חודש אדר א' -נספח^^^^ לחשב מסלול מחדש

מריומה~

מהמשתמשים המובילים!
נכתב ע"י במבה נוגט;1968738:
בעיקרון אני מסכימה איתך אבל לדעתי - מה שעלה עלה. ובפוטנציאל צריכה לבדוק את התקינות של הכללים לפני שהיא מעלה. ואם זה חורג לבקש לתקן.

אז הבעיה בי? כלאמר ..

חישוקים

מעטפת פרסום לעסקים
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עיצוב גרפי DIP
עיצוב גרפי
פרסום וקופי
D I G I T A L
נכתב ע"י מיץ פטל;1968728:
לדעתי כן. ואסביר.

אני השקעתי מאמץ שלא יהיה מונולוג/דיאלוג
אני השקעתי מאמץ שיהיו 200 מילים. ממש הורדתי המון. ואם לא נצמדים לכללי האתגר, יכולתי לכתוב עוד משפטים שהיו ממש חשובים לי. אבל הורדתי בגלל הכללים.
ויכולתי לכתוב מונולוג שהיה הרבה יותר עוצמתי.

אני בטוחה שעוד כמוני השקיעו מחשבה בזה, ולכן כן צריך להיצמד לכללי האתגר. שאם לא כן, אז אני מעוניינת לשנות את מה שכתבתי, לשנות למונולוג, להאריך במילים.
אז איפה האתגר פה?

לשיפוטכם.

למה את חושבת שלהאריך במילים ייתן לך קטע עוצמתי יותר?

ריפקא

משתמש סופר מקצוען
מוזיקה ונגינה
צילום מקצועי
עריכה והפקת סרטים
נכתב ע"י מיץ פטל;1968728:
לדעתי כן. ואסביר.

אני השקעתי מאמץ שלא יהיה מונולוג/דיאלוג
אני השקעתי מאמץ שיהיו 200 מילים. ממש הורדתי המון. ואם לא נצמדים לכללי האתגר, יכולתי לכתוב עוד משפטים שהיו ממש חשובים לי. אבל הורדתי בגלל הכללים.
ויכולתי לכתוב מונולוג שהיה הרבה יותר עוצמתי.

אני בטוחה שעוד כמוני השקיעו מחשבה בזה, ולכן כן צריך להיצמד לכללי האתגר. שאם לא כן, אז אני מעוניינת לשנות את מה שכתבתי, לשנות למונולוג, להאריך במילים.
אז איפה האתגר פה?

לשיפוטכם.

זה שקיצצת, זה אומר שחשבת על כל מילה, כל אחת היתה לך חשובה.
כשמחקת וחשבת והחזרת ושינית ו...--- זה אומר שיש פה קטע, קטע!

במבה נוגט

משתמש סופר מקצוען
נכתב ע"י בפונטציאל;1968673:
היא נשמה נשימה עמוקה ו... יצאה

האוויר הקריר והלח היכה בה בחדות, שוב היא פה, ושוב היא לופתת אותה בזרועות כבדות,
אין לה אוויר, היא מתעלפת!!!
"די כבר, תשחררי אותי, תני לי לעוף, אני רוצה לצאת מפה" הזרועות הכבדות לפתו אותה חזק יותר, היא חשה כיצד היא שוקעת לתוכן באין אונים,
היא רוצה להתגבר,
היא הבטיחה לעצמה.

היא לא יכולה, היא שומעת את הלמות ליבה מפמפם באוזניה בטרוף, מעיה מתהפכים, מוחה ריק ורק היא, והרצון שלה, להשתחרר מהזרועות הלופתות ולהצליח לנסוק...

היא העבירה את כל התקופה האחרונה בדמיונה, את כל השיחות, התרופות, את ההתקפים ואת ההצלחות הקטנות, היא חייבת כח, היא חייבת עוצמה.

היא מתפללת שהיא תצליח להתגבר כי היא מסוגלת, היא כבר ראתה.

רק היא יכולה להוציא אותה מהכלא של עצמה.

הקטע הזה מסוכן!

במבה נוגט

משתמש סופר מקצוען
נכתב ע"י בפונטציאל;1968833:
למה? תסבירי.

בלי להרחיב יותר מידי,
יש מספיק אנשים שחושבים שהאדם שיש לו בעיה כלשהי צריך לקחת יותר אחריות על עצמו ולפתור את הבעיות עם קצת כח רצון ומאמץ... והאמת שונה מאוד.

כנראה הכותב/ת לא התכוונ/ה למקרה כזה אבל אנשים עלולים להשליך מזה... ודווקא בגלל שהקטע כתוב מצוין.

מריומה~

מהמשתמשים המובילים!
נכתב ע"י במבה נוגט;1968856:
בלי להרחיב יותר מידי,
יש מספיק אנשים שחושבים שהאדם שיש לו בעיה כלשהי צריך לקחת יותר אחריות על עצמו ולפתור את הבעיות עם קצת כח רצון ומאמץ... והאמת שונה מאוד.

כנראה הכותב/ת לא התכוונ/ה למקרה כזה אבל אנשים עלולים להשליך מזה... ודווקא בגלל שהקטע כתוב מצוין.

לא יודעת אם הכותב/ת התכוון לבעיות נפשיות או גופניות . אבל מה שכן ידוע שהרבה רצון אישי משנים דברים . בהחלט

כן חשוב לדעת שיש דברים שלמרות הרצון האישי לא ישתנו אולי יהיו יותר נשלטים.

הני מושקוביץ

מהמשתמשים המובילים!
מנוי פרימיום
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עיצוב גרפי
צילום מקצועי
כתוב שם בפרוש "שיחות, תרופות" שבעצם כל התקופה היא נעזרת, למה החלטתם שזה על דעת עצמה?

מדובר פה במצב בו היא מנסה לכאורה להתגבר, כחלק מהטיפול, כי ללא החלטה ספציפית, ללא נטילת אחריות אישית, שזה מראה את הפסיעה הראשונה להחלמה, אין החלמה, הלא כן?
שהכותבת תתקן אותי אם אני טועה.

במבה נוגט

משתמש סופר מקצוען
נכתב ע"י שושיה;1969067:
כתוב שם בפרוש "שיחות, תרופות" שבעצם כל התקופה היא נעזרת, למה החלטתם שזה על דעת עצמה?

מדובר פה במצב בו היא מנסה לכאורה להתגבר, כחלק מהטיפול, כי ללא החלטה ספציפית, ללא נטילת אחריות אישית, שזה מראה את הפסיעה הראשונה להחלמה, אין החלמה, הלא כן?
שהכותבת תתקן אותי אם אני טועה.

כתבתי בפירוש שאני לא מתכוונת דווקא לקטע הזה אלא למה שעלול להשתמע ממנו.
כי הנה יבוא מי שיבוא ויבין מה שיבין, ויאמר - אולי בתת מודע - אה, האישה מהקטע רצתה לצאת מזה אבל X פשוט לא מספיק רוצה.
במו אזני שמעתי אנשים שאין להם צל של מושג על מה הם מדברים, שמסבירים בלהט ובשכנוע עצמי עמוק, שכל הבעיות הנפשיות יכולות להיפתר ע"י לימוד ספר מוסר! :eek:

מריומה~

מהמשתמשים המובילים!
נכתב ע"י במבה נוגט;1969160:
כתבתי בפירוש שאני לא מתכוונת דווקא לקטע הזה אלא למה שעלול להשתמע ממנו.
כי הנה יבוא מי שיבוא ויבין מה שיבין, ויאמר - אולי בתת מודע - אה, האישה מהקטע רצתה לצאת מזה אבל X פשוט לא מספיק רוצה.
במו אזני שמעתי אנשים שאין להם צל של מושג על מה הם מדברים, שמסבירים בלהט ובשכנוע עצמי עמוק, שכל הבעיות הנפשיות יכולות להיפתר ע"י לימוד ספר מוסר! :eek:

הנושא הזה תמיד בלבטים , כי אני חושבת שאמירה כזו לאדם שלמרות שהוא מטופל בכדורים ולמרות שישב שיחות רבות ועדיין לא מצליח להתרומם יתכן והיא תתן לו פוש!
לקחת אחריות זאת אומרת להבין שיש דברים שאני חייבת לדאוג לזה ואף אחד לא אשם במה שקרה לי.

בחיים לכל דבר יש סיכוי מול סיכון ולא לדבר זה גם הפסד.

nechamizak

משתמש סופר מקצוען
נכתב ע"י מיץ פטל;1968745:
אשמח להחכים

מונולוג הוא הבעת רצף של מחשבות, רגשות או תחושות ע"י דמות. כאשר יש בקטע התרחשות מסוימת וקטיעה של רצף הרעיונות, הוא לא מונולוג. גם סיפור קצר יכול להיות כתוב מנקודת מבטו של מספר גיבור. סגנון זה של כתיבה לא הופך את הסיפור למונולוג.

מריומה~

מהמשתמשים המובילים!
כותבים/ות יקרים.
מחר בחצות הלילה מסתיים שלב א' של האתגר.
מהרו לשלוח. :p:)

מלפפון

משתמש סופר מקצוען
יצירות יפות.
את מה שהספקתי לקרוא, נהניתי.

גם אני חושבת שיצירה שחורגת מהכללים, לא תוכל לזכות.
למרות שיש לבדוק האם אכן חרגה באמת מהנהלים.
(ותמיד יש הזדמנות להפוך יצירה ממונולוג לגוף שלישי. ולמחוק מילים זו אמנות שכל כותב נתקל בה. היא אמנות קשה עוד יותר מהכתיבה, אבל אפשרית בד"כ, אם כי לא תמיד).

מריומה~

מהמשתמשים המובילים!
בהחלט .
עוד מעט אעלה את מה ששלחו.
ועד חצות אפשר לשלוח.

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק קמד

א לְדָוִד בָּרוּךְ יְהוָה צוּרִי הַמְלַמֵּד יָדַי לַקְרָב אֶצְבְּעוֹתַי לַמִּלְחָמָה:ב חַסְדִּי וּמְצוּדָתִי מִשְׂגַּבִּי וּמְפַלְטִי לִי מָגִנִּי וּבוֹ חָסִיתִי הָרוֹדֵד עַמִּי תַחְתָּי:ג יְהוָה מָה אָדָם וַתֵּדָעֵהוּ בֶּן אֱנוֹשׁ וַתְּחַשְּׁבֵהוּ:ד אָדָם לַהֶבֶל דָּמָה יָמָיו כְּצֵל עוֹבֵר:ה יְהוָה הַט שָׁמֶיךָ וְתֵרֵד גַּע בֶּהָרִים וְיֶעֱשָׁנוּ:ו בְּרוֹק בָּרָק וּתְפִיצֵם שְׁלַח חִצֶּיךָ וּתְהֻמֵּם:ז שְׁלַח יָדֶיךָ מִמָּרוֹם פְּצֵנִי וְהַצִּילֵנִי מִמַּיִם רַבִּים מִיַּד בְּנֵי נֵכָר:ח אֲשֶׁר פִּיהֶם דִּבֶּר שָׁוְא וִימִינָם יְמִין שָׁקֶר:ט אֱלֹהִים שִׁיר חָדָשׁ אָשִׁירָה לָּךְ בְּנֵבֶל עָשׂוֹר אֲזַמְּרָה לָּךְ:י הַנּוֹתֵן תְּשׁוּעָה לַמְּלָכִים הַפּוֹצֶה אֶת דָּוִד עַבְדּוֹ מֵחֶרֶב רָעָה:יא פְּצֵנִי וְהַצִּילֵנִי מִיַּד בְּנֵי נֵכָר אֲשֶׁר פִּיהֶם דִּבֶּר שָׁוְא וִימִינָם יְמִין שָׁקֶר:יב אֲשֶׁר בָּנֵינוּ כִּנְטִעִים מְגֻדָּלִים בִּנְעוּרֵיהֶם בְּנוֹתֵינוּ כְזָוִיֹּת מְחֻטָּבוֹת תַּבְנִית הֵיכָל:יג מְזָוֵינוּ מְלֵאִים מְפִיקִים מִזַּן אֶל זַן צֹאונֵנוּ מַאֲלִיפוֹת מְרֻבָּבוֹת בְּחוּצוֹתֵינוּ:יד אַלּוּפֵינוּ מְסֻבָּלִים אֵין פֶּרֶץ וְאֵין יוֹצֵאת וְאֵין צְוָחָה בִּרְחֹבֹתֵינוּ:טו אַשְׁרֵי הָעָם שֶׁכָּכָה לּוֹ אַשְׁרֵי הָעָם שֶׁיֲהוָה אֱלֹהָיו:
נקרא  15  פעמים

ספירת העומר

לוח מודעות

למעלה