כללי אשמח לשמוע דעות בעד ונגד מחשב נייד לגרפיקה

• פותח הנושא KR
  • פורסם בתאריך

KR

משתמש מקצוען
עיצוב גרפי
D I G I T A L
שלום וברכה,
אני עומדת לפני קניית מחשב חדש, בין השאר בררתי על מחשב נייד.
העניין קרץ לי בעיקר בגלל החיסכון במקום.

רציתי לשמוע האם יש גרפיקאים כאן שעובדים על מחשב נייד?

האם ישנם בשוק דגמים חזקים מספיק בשביל תוכנות גרפיות והנלווה?
אני מעוניינת במחשב שיטיס את העבודה בלי שום פשרות.

איך נוחות העבודה, בעיקר מבחינת המסך?
(עכבר ומקלדת אוכל לחבר).

אודה לכל מידע!

akivay770

משתמש צעיר
עיצוב גרפי
לי יש נייד

לי יש מחשב נייד שעובד לי מצויין. המפרט שלו מאוד טוב (16 גיגה, I7, וכו').
אבל חשוב לקנות מחשב עם מסך גדול (17 אינץ +) כי פחות מזה מאוד קשה לעבוד. כשקניתי את המחשב היו לי הרבה הצעות על מחשבים מצויינים של 15 אינץ אבל אני התעקשתי על 17 ואני לא מתחרט.

eli lev

משתמש פעיל
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עיצוב גרפי
D I G I T A L
לדעתי באם את רוצה באמת "תותח" של מחשב ולטווח ארוך של שנים
זה רק נייח
(אבל נייד תמיד קורץ לכולם,ובסך הכל באם מעונינים להתפשר טיפה זה שווה בהחלט)

ועוד משהו קטן- לדעתי ומנסיוני המחשבים של DELL הם הטובים ביותר בשוק (אחרי אפל) [לא כולל הלין החדש הזול שהוציאו לאחרונה, שבזה אני לא התנסיתי]

חדשה

משתמש חדש
יש לי נייד מעולה ובאמת יש את היתרון של הניידות שלו אבל המינוס הגדול והמשמעותי מאוד הוא גודל המסך...(למרות שאיש מחשבים אמר לי שתמיד אפשר להתחבר למסך של הנייח אם יש בבית..)

פרסומון

משתמש סופר מקצוען
נייד אף פעם לא יעבוד כמו נייח.
אותו מעבד ואותו דבר, יעבוד בנייח פי 2 בביצועים.

KR

משתמש מקצוען
עיצוב גרפי
D I G I T A L
נכתב ע"י LLEEVV;1162344:
לדעתי באם את רוצה באמת "תותח" של מחשב ולטווח ארוך של שנים
זה רק נייח
(אבל נייד תמיד קורץ לכולם,ובסך הכל באם מעונינים להתפשר טיפה זה שווה בהחלט)

ועוד משהו קטן- לדעתי ומנסיוני המחשבים של DELL הם הטובים ביותר בשוק (אחרי אפל) [לא כולל הלין החדש הזול שהוציאו לאחרונה, שבזה אני לא התנסיתי]

במה מתבטא ה"להתפשר טיפה"?
על אורך חיי המחשב?

תודה.

חיים בניסטי

מהמשתמשים המובילים!
המשתמש נחסם
בתקופה שהייתי חזק מאוד בתחום העיצוב ובתקופת הטיפש-עשרה הנוראית שלי, קניתי מחשב נייד ביבוא אישי מחו"ל ב13,500 ש"ח של AlienWare אם את מכירה. המחשבים הכי חזקים בעולם מורכבים במעבדות שלהם בארה"ב. ואני לא צוחק.

בקיצור... לא התפשרתי על איכות ועל ניידות, והתאכזבתי קשות.

המפרט היה מפחיד והמסך היה 17", ופשוט לא יכלתי לעצב!!!
למרות שהיו 16 ג'יגה ראם ומעבד i7, המחשב היה מאט קצב בזמן שהיו פתוחים קבצים גדולים או כמה תוכנות במקביל. הסיבה - הכל דחוס בתוך הקופסה הקטנה, ושהעסק מתחיל להתחמם (וזה קורה די מהר) - המחשב אוטומטית מאט. וכן, הייתה לי מערכת קירור נוזלי ולא עזר.
חוץ מזה, המחשב היה נורא כבד (4.5 קילו) והסוללה הייתה נאכלת במהירות.

לאחר שנה וחצי של סבל קניתי נייח בערך ב9000, ואני מבסוט עד השמים ב"ה.

עצה מעומק לבי המנוסה:
קני רק נייח! עם מפרט ממוצע ומעלה בדגש על הרכיבים החשובים, ומסך עם פאנל IPS בגודל 24"+. תענוג.

בנוגע לבעיית ההתניידות שלי כשאני נפגש עם לקוחות, פשוט קניתי אייפד.
מצויין להצגת חומר עיצובי באיכות צבע ובחדות מצויינת, בנוסף יש שם כמה אפליקציות עריכה נחמדות מאוד שמאפשרות לך לשנות, לשרטט, לעבור על העיצוב עם הלקוח או סתם ככה להתקשקש כשאת לא בבית.

בהצלחה!

KR

משתמש מקצוען
עיצוב גרפי
D I G I T A L
נכתב ע"י Haim6130;1162365:
בתקופה שהייתי חזק מאוד בתחום העיצוב ובתקופת הטיפש-עשרה הנוראית שלי, קניתי מחשב נייד ביבוא אישי מחו"ל ב13,500 ש"ח של AlienWare אם את מכירה. המחשבים הכי חזקים בעולם מורכבים במעבדות שלהם בארה"ב. ואני לא צוחק.

בקיצור... לא התפשרתי על איכות ועל ניידות, והתאכזבתי קשות.

המפרט היה מפחיד והמסך היה 17", ופשוט לא יכלתי לעצב!!!
למרות שהיו 16 ג'יגה ראם ומעבד i7, המחשב היה מאט קצב בזמן שהיו פתוחים קבצים גדולים או כמה תוכנות במקביל. הסיבה - הכל דחוס בתוך הקופסה הקטנה, ושהעסק מתחיל להתחמם (וזה קורה די מהר) - המחשב אוטומטית מאט. וכן, הייתה לי מערכת קירור נוזלי ולא עזר.
חוץ מזה, המחשב היה נורא כבד (4.5 קילו) והסוללה הייתה נאכלת במהירות.

לאחר שנה וחצי של סבל קניתי נייח בערך ב9000, ואני מבסוט עד השמים ב"ה.

עצה מעומק לבי המנוסה:
קני רק נייח! עם מפרט ממוצע ומעלה בדגש על הרכיבים החשובים, ומסך עם פאנל IPS בגודל 24"+. תענוג.

בנוגע לבעיית ההתניידות שלי כשאני נפגש עם לקוחות, פשוט קניתי אייפד.
מצויין להצגת חומר עיצובי באיכות צבע ובחדות מצויינת, בנוסף יש שם כמה אפליקציות עריכה נחמדות מאוד שמאפשרות לך לשנות, לשרטט, לעבור על העיצוב עם הלקוח או סתם ככה להתקשקש כשאת לא בבית.

בהצלחה!

תודה על התגובה המפורטת.
ותודה לכולם!

אז אני שומעת בעיקר נגד נייד?
(חלמתי על להעיף את עמדת המחשב מהבית הקטן שלי).

KR

משתמש מקצוען
עיצוב גרפי
D I G I T A L
נכתב ע"י akivay770;1162343:
לי יש מחשב נייד שעובד לי מצויין. המפרט שלו מאוד טוב (16 גיגה, I7, וכו').
אבל חשוב לקנות מחשב עם מסך גדול (17 אינץ +) כי פחות מזה מאוד קשה לעבוד. כשקניתי את המחשב היו לי הרבה הצעות על מחשבים מצויינים של 15 אינץ אבל אני התעקשתי על 17 ואני לא מתחרט.

כמה זמן המחשב בבעלותך?
וכן, באיזו תדירות העבודה שלך על המחשב?
האם נתקלת בבעיית ההתחממות של הנייד, שהוזכרה כאן?

תודה.

חיים בניסטי

מהמשתמשים המובילים!
המשתמש נחסם
אין לך מושג עד כמה את צריכה להעריך את עמדת המחשב הנייח ואת המקום שהיא תופסת...
נייד למעצבים, זה בעיקר התלהבות זמנית.
תמיד חוזרים לנייח.

פרסומון

משתמש סופר מקצוען
נכתב ע"י Haim6130;1162383:
אין לך מושג עד כמה את צריכה להעריך את עמדת המחשב הנייח ואת המקום שהיא תופסת...
נייד למעצבים, זה בעיקר התלהבות זמנית.
תמיד חוזרים לנייח.
אכן.
עבדתי על מחשב נייד (של לקוח) שרכש במחיר מפולפל (12 אלף, וגם בהזמנה מיוחדת מחו"ל), והוא עבד לא יותר טוב ממחשב נייח בשווי 6500 ש"ח.

נקי_כפים

משתמש מקצוען
עימוד ספרים
אני עובד כבר למעלה מ10 שנים אך ורק על ניידים.

מה שכתבו פה אלו פשוט שטויות במיץ "אותו מפרט עובד יותר חלש" נו, ברצינות....

הבעיות היחידות הן 1. גודל מסך, בנייח 24" הוא סטנדרט ויש שילכו אפילו על 27" (בלי להבין שזו אותה רזולוציה מה שהופך את הגודל למטרד, ולקנות מסך של אפל יקר מדי), ובניידים כיום הכי גדול זה 17" (עד לפני שנה שנתיים היו כמה וכמה עם 18.6" אבל הפסיקו לייצרם).
2. מחיר: באותו מפרט בדיוק מחשב נייד יעלה כפליים מנייח.

יש כיום פתרון נוסף והוא מחשב ALL IN ONE נייד דהיינו זה מחשב שולחני בתצורת הכל כלול בתוך המסך ויש לו גם בטריה לניידות, אני עובד כיום על מחשב כזה של דל בגודל 19" והוא נחמד וחזק אבל יקר מאד (עלה בארה"ב 1500$). אבל לסוני יש דגם עם מסך 21" בסביבות ה1000$ בארה"ב.

יאלילי

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עיצוב גרפי
איור וציור מקצועי
נכתב ע"י נקי_כפים;1162403:

הבעיות היחידות הן 1. גודל מסך, בנייח 24" הוא סטנדרט ויש שילכו אפילו על 27" (בלי להבין שזו אותה רזולוציה מה שהופך את הגודל למטרד, ולקנות מסך של אפל יקר מדי), ובניידים כיום הכי גדול זה 17" (עד לפני שנה שנתיים היו כמה וכמה עם 18.6" אבל הפסיקו לייצרם).
2. מחיר: באותו מפרט בדיוק מחשב נייד יעלה כפליים מנייח.

יש כיום פתרון נוסף והוא מחשב ALL IN ONE נייד דהיינו זה מחשב שולחני בתצורת הכל כלול בתוך המסך ויש לו גם בטריה לניידות, אני עובד כיום על מחשב כזה של דל בגודל 19" והוא נחמד וחזק אבל יקר מאד (עלה בארה"ב 1500$). אבל לסוני יש דגם עם מסך 21" בסביבות ה1000$ בארה"ב.

אתה מרשה לנו לחלוק עליך, כן?!
מה לעשות, אתה פשוט לא צודק!!
זה ברור שנייח טוב יותר מנייד, ובכדי להגיע לתוצאות שוות [אם בכלל] אתה צריך לשלם על הנייד פי שתיים לפחות.
וזה ברור כשמש שבעבודה אגרסיבית ממושכת, הנייד אחרי שנה שנתיים, יפסיק לתפקד כמו שצריך.

חיים בניסטי

מהמשתמשים המובילים!
המשתמש נחסם
נכתב ע"י נקי_כפים;1162403:

בחיייאת, איזה זלזול.. קצת כבוד לדעות אחרים לא יזיק.

אף אחד כאן לא טען שאותו מפרט עובד יותר חלש, הרי אלו אותם רכיבים רק בתצורה מוקטנת אחרי הכל.
אבל מה שכן - אותו נייד יאט את קצב העבודה מהר מאוד, מה שלא יקרה במחשב נייח עם מפרט דומה.

park

משתמש מקצוען
עיצוב גרפי
נייד לא מומלץ.
במיוחד שאם הולך חלק זה עסקת חבילה.
אני עובד על DELL I7 דור 3 17 אינטש. עם כרטיס מסך גיפורסט 2 GB. ואני כ"כ רוצה לחזור לנייח נורמלי.
המסך לא זה. ואני מפחד עליו כ"כ שיהרס.
בתור נייד הוא מצוין אבל אם יש אפשרות לנייח זה ממש טפשות לקחת נייד.

רמה פלוס

משתמש סופר מקצוען
עיצוב גרפי
חוץ מכל הטיעונים שטענו לעיל שהם נכונים בהחלט,
חוץ מזה, הרבה יותר נוח מסך גדול "23-24 לפחות, ולא איזה מסך פצפון של "17 במקרה הטוב.

stsh

משתמש פעיל
מנסיון של הרבה שנים, גם בנייד וגם בנייח - חזרתי לנייח.
מלבד כל הביצועים הטכניים, אין כמו לשבת מול מחשב נייח. הרבה יותר נח, משמעותי!

moria6780

משתמש רשום
אם בכל זאת תלכי על נייד, תמיד כדאי לחבר לו מסך גדול וטוב, כי המסך של הנייד שקרן גדול בצבעים ובבהירות. חשוב לוודא שיש למחשב יציאה מיוחדת למסך גרפי. לא זוכרת איך קוראים לזה, תשאלי את המומחים.

נקי_כפים

משתמש מקצוען
עימוד ספרים
נכתב ע"י Haim6130;1162422:
בחיייאת, איזה זלזול.. קצת כבוד לדעות אחרים לא יזיק.

אף אחד כאן לא טען שאותו מפרט עובד יותר חלש, הרי אלו אותם רכיבים רק בתצורה מוקטנת אחרי הכל.
אבל מה שכן - אותו נייד יאט את קצב העבודה מהר מאוד, מה שלא יקרה במחשב נייח עם מפרט דומה.

זלזול? חלילה!
נסיון? וותק? יש ויש!

כמדומני שאני וותיק פה מרוב רובם של הכותבים, ויש לי די נסיון בתחום כדי לומר בבטחון שיש חסרונות לנייד אבל כח העיבוד ויכולות המחשב הוא לא אחד מהם...

כפי שכתבתי- נכון, גודל המסך אכן מציק מאד ודורש הסתגלות, נכון, המחיר יקר בהרבה, אבל עדיין למי שסובל מבעיית מקום, או מבעיית ניידות (כמוני), נייד מתאים מהווה פתרון אפשרי ומעולה.

יש לי מחשב של סוני בן 5 שנים עם מסך 18.6" שמריץ את חבילת CS6 בקלי קלות, ולא לא הרגשתי מעולם ירידה ביכולותיו. החלפתי אותו רק עכשיו למשהו חדש יותר כי פשוט הוא עובד מדי טוב מכדי שיהיה צורך בשדרוג.

כוכב

משתמש פעיל
UX UI
D I G I T A L
אני משתמשת בנייד בגלל סיבת חוסר מקום בבית
וכל תוכנות הגרפיקה עובדות מצוין
וזה המפרט שלו

קבצים מצורפים

• Untitled-1.jpg
    KB 73.1 · צפיות: 11

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק ד

א לַמְנַצֵּחַ בִּנְגִינוֹת מִזְמוֹר לְדָוִד:ב בְּקָרְאִי עֲנֵנִי אֱלֹהֵי צִדְקִי בַּצָּר הִרְחַבְתָּ לִּי חָנֵּנִי וּשְׁמַע תְּפִלָּתִי:ג בְּנֵי אִישׁ עַד מֶה כְבוֹדִי לִכְלִמָּה תֶּאֱהָבוּן רִיק תְּבַקְשׁוּ כָזָב סֶלָה:ד וּדְעוּ כִּי הִפְלָה יְהוָה חָסִיד לוֹ יְהוָה יִשְׁמַע בְּקָרְאִי אֵלָיו:ה רִגְזוּ וְאַל תֶּחֱטָאוּ אִמְרוּ בִלְבַבְכֶם עַל מִשְׁכַּבְכֶם וְדֹמּוּ סֶלָה:ו זִבְחוּ זִבְחֵי צֶדֶק וּבִטְחוּ אֶל יְהוָה:ז רַבִּים אֹמְרִים מִי יַרְאֵנוּ טוֹב נְסָה עָלֵינוּ אוֹר פָּנֶיךָ יְהוָה:ח נָתַתָּה שִׂמְחָה בְלִבִּי מֵעֵת דְּגָנָם וְתִירוֹשָׁם רָבּוּ:ט בְּשָׁלוֹם יַחְדָּו אֶשְׁכְּבָה וְאִישָׁן כִּי אַתָּה יְהוָה לְבָדָד לָבֶטַח תּוֹשִׁיבֵנִי:
נקרא  21  פעמים

ספירת העומר

לוח מודעות

למעלה