מדריך אשכול עזרה למשקיע החדש בבורסה לניירות ערך

שינדלה

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום
לכאו' (צ' לשאול) גם לדעת גלאט הון אם חותמים איתם על ההיתר עיסקא בנפרד יהיה מותר
דיברתי אתמול עם הרב פל (גלאט הון)
והוא אמר לי שאם אני אבקש מהנציג לשלוח לי באופן אישי במייל את ההתר עסקה זה יהיה טוב יותר.

כמובן אין לסמוך על דברי הלכה למעשה.

דוכסוסטוס

משתמש סופר מקצוען
כתיבה ספרותית
אני רוצה לרכוש כמות קטנה של נייר IBIT, ובברירת מחדל מופיעה פקודה preLMT, tbh, אני לא מכיר את הפקודה הזו ולא מוצא עליה מידע ברשת.
1711357206024.png

זה משהו שקשור לטרום המסחר? מה ההבדל בין זה לבין לימיט רגיל?

שזמה

משתמש מקצוען
עריכה תורנית
אני רוצה לרכוש כמות קטנה של נייר IBIT, ובברירת מחדל מופיעה פקודה preLMT, tbh, אני לא מכיר את הפקודה הזו ולא מוצא עליה מידע ברשת.
צפה בקובץ המצורף 1607689
זה משהו שקשור לטרום המסחר? מה ההבדל בין זה לבין לימיט רגיל?
נראה לי זה פקודה מלפני תחילת יום המסחר, כי הנייר הזה נסחר בבורסה בארה"ב וזה נפתח ב4 אחה"צ שעון ישראל.

חכם ותם

משתמש פעיל
דיברתי אתמול עם הרב פל (גלאט הון)
והוא אמר לי שאם אני אבקש מהנציג לשלוח לי באופן אישי במייל את ההתר עסקה זה יהיה טוב יותר.

כמובן אין לסמוך על דברי הלכה למעשה.
רק לשלוח?
או שצריך לחתום מולם התר פרטי?
וגם אשמח לדעת אם ניסיתם לבקש, ומה היתה התגובה של אקסלנס?

שלום
רציתי לשאול אם מישהו מכיר חומר כתוב שאפשר להוריד ולהדפיס על שוק ההון לא ממש א ב אבל עדיין למתחילים. [חומר מפורט וברור על הקרנות השונות, מיסוי, ההבדלים בין מכשירי ההשקעה, וכו] פשוט אין לי סבלנות לקרוא במחשב ושמתי לב שאת רוב החומר הכתוב קשה להוריד.
תודה רבה

שינדלה

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום
רק לשלוח?
או שצריך לחתום מולם התר פרטי?
וגם אשמח לדעת אם ניסיתם לבקש, ומה היתה התגובה של אקסלנס?
זה התחייבות שלהם אלי-
שאלתי אותם אם יש להם היתר,
ובביקשתי מהם לשלוח אותו.

NACHMAN1

משתמש רשום
שלום
רציתי לשאול אם מישהו מכיר חומר כתוב שאפשר להוריד ולהדפיס על שוק ההון לא ממש א ב אבל עדיין למתחילים. [חומר מפורט וברור על הקרנות השונות, מיסוי, ההבדלים בין מכשירי ההשקעה, וכו] פשוט אין לי סבלנות לקרוא במחשב ושמתי לב שאת רוב החומר הכתוב קשה להוריד.
תודה רבה
יש את המאמרים הנפלאים של @מקצועי בלבד

שירה111

משתמש רשום
יש לי עמלות כאלה בבנק עבור מסחר
1711991238888.png

האם עדיין שווה לי לסחור בבית השקעות? או שזה ייצא בערך אותם עמלות?
תודה!

@השקעות R הון

השקעות R הון

מנהל פורום השקעות
מנהל
מנוי פרימיום
יש לי עמלות כאלה בבנק עבור מסחר
צפה בקובץ המצורף 1614794
האם עדיין שווה לי לסחור בבית השקעות? או שזה ייצא בערך אותם עמלות?
תודה!

@השקעות R הון
זה זול. אבל בבית השקעות יותר זול. יכול להיות ששווה את הנוחות. לשיקולכם.
המידע חלקי:
יש עמלת מינימום?
עמלת המרה לדולר?
עמלת טיפול בדיבידנד?
עמלת שינוי לימיט?

שירה111

משתמש רשום
אין לי מושג, זה פעם ראשונה שאני רוצה להשקיע, והמושגים האלה הם די טורקית בשבילי....
אגב, מה המספר נייר של S&P 500, ושל מחקה מדד עולמי?
תודה!

השקעות R הון

מנהל פורום השקעות
מנהל
מנוי פרימיום
אגב, מה המספר נייר של S&P 500, ושל מחקה מדד עולמי?
תודה!

ליטאי חרד

משתמש רשום

חימנ

משתמש חדש
יש לי בין 30 ל50 אלף שקל בצד פנוי ל5-6 שנים אני מוכן לקחת עליו סיכון בינוני שווה לי להשקיע אותו במדדים וכדו או שעדיף לשים בפקדון בבנק

השקעות R הון

מנהל פורום השקעות
מנהל
מנוי פרימיום
יש לי בין 30 ל50 אלף שקל בצד פנוי ל5-6 שנים אני מוכן לקחת עליו סיכון בינוני שווה לי להשקיע אותו במדדים וכדו או שעדיף לשים בפקדון בבנק
או 50 50.

סלום

משתמש פעיל
תנסה לראות מה קרה פעם אולי זה מה שיקרה בעתיד ותנסה להחליט אם שווה לך את הסיכון מול הסיכוי

החרדים

משתמש רשום
אשמח לדעת אם אני לא טועה,
לכאורה אפי' מי שלא רוצה לקחת סיכון ועדיף לו לשמור בבנק בפקדון, אם יקנה אג"ח אפי' של אותו בנק, (שזה אותו סיכון בדיוק) הוא יקבל יותר (הרבה יותר) אחוזים, לא?
ומה גם שיש אגחי"ם של חברות די מבוססים עם דירוג טוב שמקבלים עוד יותר מבנק, כך שבכל מקרה פקדון בבנק זה אופציה פחות שווה,
אשמח להסבר אם זה באמת ככה תמיד או רק כשמוצאים במחיר אג"ח במחיר זול,
תודה.

מקצועי בלבד

Moderator
מנהל
מנוי פרימיום
אשמח לדעת אם אני לא טועה,
לכאורה אפי' מי שלא רוצה לקחת סיכון ועדיף לו לשמור בבנק בפקדון, אם יקנה אג"ח אפי' של אותו בנק, (שזה אותו סיכון בדיוק) הוא יקבל יותר (הרבה יותר) אחוזים, לא?
ומה גם שיש אגחי"ם של חברות די מבוססים עם דירוג טוב שמקבלים עוד יותר מבנק, כך שבכל מקרה פקדון בבנק זה אופציה פחות שווה,
אשמח להסבר אם זה באמת ככה תמיד או רק כשמוצאים במחיר אג"ח במחיר זול,
תודה.
ממש לא תמיד ככה!!
זה תלוי בטווח הזמן שהכסף יהיה מושקע.
אג"ח הוא נייר סחיר, ואם לא פועלים איתו נכון, אפשר גם להפסיד כסף למרות שזה אג"ח של חברה מעולה שלא קרסה ואין לה שום בעיה כלכלית.
ואג"ח זה לא דומה לפיקדון בנקאי.

החרדים

משתמש רשום
זה תלוי בטווח הזמן שהכסף יהיה מושקע.
אג"ח הוא נייר סחיר, ואם לא פועלים איתו נכון, אפשר גם להפסיד כסף למרות שזה אג"ח של חברה מעולה שלא קרסה ואין לה שום בעיה כלכלית.
אוהו, לא ידעתי,
האמת שיש לי בשביל זה הרבה אגחי"ם של חברות מבוססות לכסף שאני מעדיף שלא לסכן, אבל למרות שאין לי מינימום ידע בנושא זה תמיד עולה לי האגחי"ם או יורד ממש קצת וחוזר ועולה אבל תמיד יותר מפיקדון הכי גבוה בבנק, שאגב בבנק זה סגור לחצי שנה, שנה שנתיים, אם רוצים יותר מ 1.7- 2 אחוזים,
ובאגחי"ם אם משאירים את זה עד למועד הפירעון גם מקבלים הריבית, ויש גם מעלה באג"ח שבד"כ זה עולה ולכן אפשר למשוך הפיקדון גם באמצע עם הרווחים,
אשמח באמת אם אפשר לדעת מידע בסיסי מתומצת מתי ואיך לקנות אג"ח, ויהיה גם לתועלת הציבור,
העיקר מה שבבלבל אותי זה שיש אגחי"ם שנמכרים ביותר ממאה או יותר מאלף אגו' ליחידה ולפי הבורות שלי הבנתי לי שהפדיון הוא לפי מאה אגו' ליחידה, לא?
תודה רבה.

החלפת המידע בפרום הינה בין משקיעים חובבנים, ואינה מהווה תחליף ליעוץ מקצועי.

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק קכו

א שִׁיר הַמַּעֲלוֹת בְּשׁוּב יְהוָה אֶת שִׁיבַת צִיּוֹן הָיִינוּ כְּחֹלְמִים:ב אָז יִמָּלֵא שְׂחוֹק פִּינוּ וּלְשׁוֹנֵנוּ רִנָּה אָז יֹאמְרוּ בַגּוֹיִם הִגְדִּיל יְהוָה לַעֲשׂוֹת עִם אֵלֶּה:ג הִגְדִּיל יְהוָה לַעֲשׂוֹת עִמָּנוּ הָיִינוּ שְׂמֵחִים:ד שׁוּבָה יְהוָה אֶת (שבותנו) שְׁבִיתֵנוּ כַּאֲפִיקִים בַּנֶּגֶב:ה הַזֹּרְעִים בְּדִמְעָה בְּרִנָּה יִקְצֹרוּ:ו הָלוֹךְ יֵלֵךְ וּבָכֹה נֹשֵׂא מֶשֶׁךְ הַזָּרַע בֹּא יָבוֹא בְרִנָּה נֹשֵׂא אֲלֻמֹּתָיו:
נקרא  13  פעמים

לוח מודעות

למעלה