דרוש מידע אשכול עדכוני הספרים החדשים

נוי

משתמש סופר מקצוען
פרסום וקופי
מוזיקה ונגינה
איפה פורסם?
מי קהל היעד?
פורסם ב"לבית", קהל היעד- מבוגרים. אם כי גם נערות יכולות למצוא בו עניין.
הרבה מטען רגשי ועלילתי גם יחד.
מומלץ מאוד.

מירי ארגמן

משתמש צעיר
יפה שהקפיצו את האשכול. ככה שמתי לב אליו.....
קראתי חלק מהתגובות, לא הכל, ויש נקודה שהייתי רוצה לעמוד עליה.
אף על פי שאני מאוד אוהבת לקרוא, אני לא מבינה בספרות כלום, אבל ממש כלום, ולכן כשאני קוראת ספר אני לא יכולה להביע דעה על רמת הכתיבה, או על יופי העלילה, נכון שיש רמה מסוימת, יותר נכון תת רמה מסוימת של כתיבה שגם אני לא מסוגלת לקרוא, אבל באופן כללי יש לי קיבת ברזל, ואני בולעת הכל.
כותבת אני ומתכוונת לרוב הנשים והבחורות שאני מכירה.... המון העם, מה שנקרא.
הציפיות שלי מספר, במיוחד רב מכר, הן שהוא יגרום לי להרהר בו ובמה שהוא משדר. לא רק להעביר את הזמן בתיאורים סוחטי דמעות ובטרגדיות אנושיות למיניהן. אני לא מתנגדת לנ"ל, אבל זה לא מה שאני מחפשת.
אתן דוגמא: בסדרת ממלכה במבחן, וכן בספר אדמה פראית השקעתי הרבה זמן מחשבה על מה שקראתי, ועל מה שמ' קינן רצתה לומר. הנה ההגדרה של המסר כמו שאני הבנתי אותו:
1. כל בחירה שאדם עושה משפיעה על חייו, וזו עשויה להיות השפעה לנצח נצחים.
2. בכל מצב שאדם נמצא בו יש לו היכולת והחובה לבחור בטוב.
3.גם אחרי אין סוף פעמים שאדם בחר ברע, הוא יכול לשוב ולבחור בטוב.
המסר הזה אמנם לא מוגש בכפית, אבל הוא מבחינתי הספר.
אני לא אתן כאן את מה שהסקתי מאנוכי מבקש והנורמלי האחרון (את הספר החדש עוד לא קראתי) , מחשש שהסופרת הנכבדה תוכיח כנכון את מה שכתבתי בתחילה... אבל יצאתי עם חומר למחשבה, עם "כאשר תקום מן הספר".
לא קראתי את האחרון (או אולי שני אחרונים) של ליבי קליין. כלא נשואה עדיין, גם לא קראתי את האחרונים של ח. ברטלר (תצחקו, אבל כשכתוב על ספר אזהרה כזו נראה לי בוגר ונכון יותר להישמע לה), אבל אף על פי שהספרים שכן קראתי היו מצוינים! באמת! נהניתי לקרוא! עדיין היה חסר לי משהו, הדבר שעליו כתבתי קודם....
אולי זה בגלל שאני לא רגשנית גדולה, אולי כי לא הבנתי את העומק של הספר, יכול להיות, יכול להיות מאוד, אבל רק אני חושבת ככה?

R DESIGN

משתמש מקצוען
עיצוב ואדריכלות פנים
מישהי קראה כבר את הרים סביב?
קראתי רק את גב הספר ש @פרקטית העלתה
ומענין אותי אם בוב ושרון מתחתנים, (כנ"ל לגבי הזוג השני)
מאד מתבקש לפי הכתוב שם, אבל רחל פומרנץ.... מסתבר שתפתיע.
ולגבי פרחי בר וקקטוס, יצא לזה ספר המשך? נקשרתי לדמויות שם, ואני מחכה לדעת מי החסידית - שהיא אשתו של רוני...

ושאלת האלמות: למי יש להשאיל (הרים סביב) בירושלים?;)

אמא של חני

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום
עיצוב ואדריכלות פנים
השילוב של חשבונאות עם סִפְרוּת יוצר כנראה פירות משובחים במיוחד.
בכל אופן, לדעתי, רחל פומרנץ ורותי קפלר הן 2 הסופרות הטובות ביותר בציבור החרדי שהיו אי פעם.

אולי צריך לשקול במגמות לכתיבה יוצרת להכניס כמה קורסים במתמטיקה...;)

פרוגיוזרית

צוות הנהלה
מנהל
מנוי פרימיום
הנדסת תוכנה
מישהי קראה כבר את הרים סביב?
קראתי רק את גב הספר ש @פרקטית העלתה
ומענין אותי אם בוב ושרון מתחתנים, (כנ"ל לגבי הזוג השני)
מאד מתבקש לפי הכתוב שם, אבל רחל פומרנץ.... מסתבר שתפתיע.
אני קראתי.
את באמת רוצה תשובות? זה לא הורס לך את חווית הקריאה?

אסתי וויג

משתמש סופר מקצוען
צילום מקצועי
בספר "כשהמוביילים שותקים" נראה לי של פנינה פקשר הובטח בסוף הספר ספר המשך
מי יודעת מה איתו?
מישהי שאלה אותה לא מזמן והיא ענתה:
שעד עכשיו היא היתה מאוד עסוקה אם ההפקה אשר שלחתני. ואחרי פסח היא מתכוונת להתחיל לשבת עליו.

"פעמוני רוח"
התחיל להתפרסם בעיתון "קראט"
אוחז בפרק עשירי בערך

שלמה.ש.

משתמש צעיר
״מִי מָה כַמָּּה״ - מחודש ומשודרג!
רב המכר שליווה את ילדותנו - ילווה גם את ילדינו!
לספר הגשה ייחודית: בכל זוג עמודים אנו מוקפי ם
בדוגמאות חינניות הממחישות את הנלמד. כך ממוקד הקשב
בנושא אחד, נקלט ומקנה מושגי יסוד שילוו את הילד כל חייו.
בסיום כל פרק מוגשות הצעות להרחבת הנוש א
בדרך של משחק ושעשוע.
“מי מה כמה״ כובש פעוטות, ילדים, הורים ויועצים פדגוגיים.
הילדים ייהנו לדפדף שוב ושוב בספר ולהזין את עיניהם
בתמונות הססגוניות הלקוחות מסביבתם הקרובה ,
ולדקלם את הדקלומים הקלילים.
“מי מה כמה״ הוא מענה לסקרנות טבעית,
בעל אפקט גרייה מן המעלה הראשונה. לראות, לקרוא ולהחכים.
“מי מה כמה״ - לשעות של הנאה משותפת!

קבצים מצורפים

• הדמייה מי מה כמה.pdf
    2 MB · צפיות: 64

נוי

משתמש סופר מקצוען
פרסום וקופי
מוזיקה ונגינה
אני רואה שלא ציינו פה את הספר החדש של חני לוריא: עלה ורד.
מי שקוראת "זרקור" מכירה בוודאי.
ספר מעולה לנוער צעיר. לא סתם מעולה, חוץ מהעלילה המרתקת והכל כך מותאמת לגיל,
הסגנון המחליק והכיפי לקריאה, יש לו ערך מוסף וחשוב כפי ששיתפה אותי הסופרת:
בספר הזה יש משהו מיוחד, שאין בשום ספר אחר.

אחרי שהתחלתי לכתוב את הסיפור, ממש בפרקים הראשונים, תפסתי שיש לי הזדמנות פז לתת לילדים כלים אמיתיים ביד בלי לדבר במפורש על העניין. בעצם, כתבתי כאן ספר על מוּגנוּת.
יותר מדויק: על ההתמודדות של לאחר מעשה. כולל רגשי האשמה, הבושה, הבדידות - כל מה שכולל בתוכו הסוד האפל.
ישבתי באסיפה עם עו"סיות ומטפלות רגשיות ובקשתי לחקור היטב את נושא הסוד, מה קורה לילד שמסתבך, מהן התחושות והרגשות שלו, וכמובן - מהי הדרך הנכונה לעזור לו.
אח"כ המשכתי את הקשר עם אחת מתוך הצוות, ואפילו כתבתי לה תודה בתוך הספר, כי היא ענתה לי בסבלנות בשיחות טלפון ארוכות, וגם קראה כמה וכמה פרקים מוך הסיפור והעירה הערות נכונות. שיניתי הרבה דברים בסיפור לפי ההערות שלה.

גם אתגרתי אותה מאד, והיא דווקא נענתה לאתגר.
למשל: היא טענה שאני צריכה לכתוב שדסי סיפרה לאמא שלה הכל, ואני טענתי שלא מתאים לי, כי קורה שלילד לא נעים לספר לאמא - אם הפוגע היה קרוב משפחה מאד קרוב, למשל.
אז היא אמרה שדסי תפנה למורה, כי צריך שהילד יפנה למבוגר. וגם פה לא הסכמתי. אמרתי לה שקורה לפעמים שהילד כבר לא נותן אמון בשום מבוגר, וכשהוא מרגיש שהוא לא מסוגל יותר לסחוב לבד את הסוד - הוא פונה דווקא לחבר.
הודעתי לה שדסי הולכת לספר רק לחברות ולא למורה, והיא התעקשה שחייבים מבוגר בשטח, ואז החלטנו שהחברות הן אלו שפונות למורה. וזה אכן הדבר הנכון שצריך לעשות ילד שנחשף לסוד אפל של חבר - לשתף מבוגר שהוא נותן בו אמון.
ועדיין היא התעקשה שחייבים להכניס את האמא לתמונה, ושבכל מצב של פגיעה מנחים את הילד לשתף את האמא, ולכן בספר המורה מדברת עם דסי ומובילה אותה לספר לאמא.

טוב, זו דוגמה אחת מתוך השיחות שלנו, רק כדי שתבינו את הרעיון.

אני לא יודעת איך אפשר לספר להורים, שיש כאן ספר לילדים עם בשורה של ממש. אולי פרוג זה המקום? אולי.

צפתי צעיר

משתמש חדש
האם יש סיבה שהאשכול נרדם?
אולי יש מקום אחר איפה אפשר להתעדכן בכל החידושים?

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק קכג

א שִׁיר הַמַּעֲלוֹת אֵלֶיךָ נָשָׂאתִי אֶת עֵינַי הַיֹּשְׁבִי בַּשָּׁמָיִם:ב הִנֵּה כְעֵינֵי עֲבָדִים אֶל יַד אֲדוֹנֵיהֶם כְּעֵינֵי שִׁפְחָה אֶל יַד גְּבִרְתָּהּ כֵּן עֵינֵינוּ אֶל יְהוָה אֱלֹהֵינוּ עַד שֶׁיְּחָנֵּנוּ:ג חָנֵּנוּ יְהוָה חָנֵּנוּ כִּי רַב שָׂבַעְנוּ בוּז:ד רַבַּת שָׂבְעָה לָּהּ נַפְשֵׁנוּ הַלַּעַג הַשַּׁאֲנַנִּים הַבּוּז לִגְאֵיוֹנִים:
נקרא  15  פעמים

לוח מודעות

למעלה